TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=49)
-   -   The Sims 2: Na Studiach - Masz pytanie - zadaj je tu (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=18513)

Remus Lupin 05.01.2010 16:57

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Skoro tym wskrzeszo coś się nie dało to moja myśl można ją wskrzisić za pomocą lampy dzina jeśli masz CW.

Mi jak chciałem przywrócić do życia tych dwóch umarlakow to śmierć mówiła,że ich nie zna a przecież ich grób stał u progu akademiku więc zrobiłem takie coś zadzwoniłem do Lily i dałem te groby w prezencie potem szybko udałem sie TS ukradłem ten telefon wróciłem i dupa.

Spróbuj z lampą dzina.


Dodam,że ich uśmierciłem w domu rodziców Lily.

kalafjor 05.01.2010 18:36

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ale właśnie ta simka miała w akademiku lampe dżina. I nie wiem czy teraz jak do jej pokoju kogoś wprowadze to ona tam będzie?? A jeśli nie to może boolpropem się da lampe przywołac??

Remus Lupin 06.01.2010 17:07

Da się boolpropem Spawn ---> Genie Lamp.

zelkam edit: ciachnęłam absolutnie niepotrzebną część ;x

Cześć sorry,że piszę post pod postem ale muszę się o coś koniecznie o coś spytać nie krzyczcie na mnie

Jestem jeszcze nowicjuszem NS i dopiero teraz zauważyłem coś czego nie wiem jeszcze

Czym się różni pasek ocen z tego zdjęcia [IMG]http://i46.************/2cfa254.jpg[/IMG] od tego paska ocen [IMG]http://i47.************/156seat.jpg[/IMG]

Pliz kto wie?

zelkam 06.01.2010 18:04

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jezus no, Remus !
Sam innych objeżdżasz za post pod postem :\
A żeby się dowiedzieć, to trzeba najpierw samemu spróbować chociaż sprawdzic, a nie lecieć od razu na forum :\
NAJEDŹ sobie myszką i zobaczysz, ze to jest po prostu ocena pracy, im bardziej zapełniona, tym lepsza.

kalafjor 06.01.2010 19:09

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A mi dalej nie działa! Wprowadzilem do tego samego akademika jakąś dziewczyne ze skrzyni rodzin i dałem lampe ale poprosiłem o wywinięcie się od śmierci ale to nie wskrzesiło tamtej co nie żyje co mam robi? Bardzo prosze o pomoc bo bardzo lubiłem tą simke. :(

Sandy 06.01.2010 19:11

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Dodatkowo jeśli nie masz rozwiniętych odpowiednich umiejętności ten pasek jest ograniczony. Przełącz sobie z rang na umiejętności, a zobaczysz...

Remus Lupin 07.01.2010 12:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Dziękuje o to mi chodziło.

Następna sprawa czy ten głupi klub cheerlderek naprawde istnieje bo wczoraj znalazłem drugą cherlederkę i nic to na jakieś parceli publicznej spotkałem maskotkę zaprzyjażniłem się i nic.

Jakby ktoś wiedział coś na temat tego klubu to bym prosił.

Podróże- niestety nic ci nie pomogę a chciałbym ci pomóc a sprubowałeś opcją boolprop tam gdzie się przywołałe zmarłym nie wiem.

Searle 07.01.2010 12:59

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Remus, nie można zostać cheerleaderką. Po prostu są to simki przebrane z stroje i dopingujące, by urealnić grę na studiach.

kalafjor 07.01.2010 13:27

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A jaka to opcja w boolprop ta wskrzeszająca? Bo naprawde mi zależy :(

Remus Lupin 07.01.2010 13:33

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Pamietam,ze było coś w nagrobie dzięki nie mu ale dla zabawy przywołałem porwaną Bellę Ćwir która nie żyje nie pamiętam już.

kalafjor 07.01.2010 13:58

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ale tych grobów jest dużo :/ i nie wiem którą opcje wybrac w spawn :/

Remus Lupin 07.01.2010 14:03

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tombstone Of L and D proszę i to Add Neighbor to Family

Podróże to na razie tyle moje strony.

P.S

Tym sposobe dodałem do rodziny tych co nie żyją do dzisaj mam Gwideon i Kunegunde Ćwirów ale nie mam ich w grze bo nie żyją znaczy,że jak wejdą do mojej to mam cztery a nas jest dwójka

Łezka 08.01.2010 09:48

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Mam pytanie... Mój Sim jest w Tajnym Stowarzyszeniu, jego ojciec zmarł ze starości, ale jest opcja żeby go wskrzesić. To czy jak jego (studenta) matka da mu w "prezencie"/upominek w postaci nagrobka i jak ten sim go wskrzesi na parceli publicznej to gdzie ten wskrzeszony sim będzie? Na studiach? Sam przeniesie się do Kwitnących Wzgórz?

Remus Lupin 09.01.2010 15:39

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Do czego jest potrzebny ten cały kucharz w akademiku stoi sobie przy kuchence i nic nie robi.

Łezka 09.01.2010 15:42

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Remus kucharz jest potrzebny... rano gotuje śniadania, a w porze obiadowej obiady. Jednak, aby to wszystko robił wymagana jest kuchenka, która jest we wszystkich akademikach i dochodzi w dodatku NS, czyli taka stalowa na nóżkach bez szybki w drzwiczkach od piekarnika. Na normalnej nie będzie nic pichcił. ;)

Remus Lupin 09.01.2010 16:12

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
No wiem to dlatego nic nie robi ten dziadek w zielonej czapce ale nie będę przenosił studentkę do innego akademika ale i tak dzięki za fatyge

Na twoje pytanie ci niestety nieodpowiem bo nie wiem.

Sandy 09.01.2010 16:44

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
@up: Okej, będę czepialska.
Remus, najpierw piszesz:
Cytat:

Do czego jest potrzebny ten cały kucharz w akademiku stoi sobie przy kuchence i nic nie robi.
A gdy dostajesz odpowiedź:
Cytat:

No wiem to dlatego nic nie robi ten dziadek w zielonej czapce (...)
Więc po co w takim razie było pytanie?

@Dziurawiec Skąpolisty: Podejrzewam, że wtedy pojawi się błąd gry. A jeśli nie, to po wskrzeszeniu, ojciec będzie mieszkał razem z simem, tyle, że bez tego wskaźnika semestru (czy jak to się nazywa). A później, albo wróci z twoim studentem do domu, albo nie będziesz go mógł więcej wyciągnąć z tego akademika.

Ps.
To tylko moje przypuszczenia.

kalafjor 10.01.2010 08:22

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Wracam do mojego pytania bo lampa dżnia nie podziałała wprowadziłem studentke do tego samego akademiku i pojawił się ten facet co miał jej urne (mojej simki) no to kodem do rodziny podarował jej w prezencie tą urne i zrobiłem kodem lampe i napoczątku ten facet z urną miał opcje wskrzeszenia ale wyszła zombie więc nie zapisałem gry i wszedłem jeszcze raz i zrobiłem to samo co wcześniej ale już nie było tej opcji wskrzeszenia, a gdy próbowałem wskrzeszomaniatem to śmierc mówi że ona nie zna tej simki chociaż ma jej nagrobek potem do rodziny dodałem jej przyjaciółke ale ona jest miastowa więc nie miała opcji dzwonienia tak samo ten facet. Nie wiem co robic! Pomocy!:( Próbowałem tym nagrobkiem z boolpropa ale tych imion jest tak dużo i nie znalazłem. Edit; Jeśli się nie da to chociaż żeby jej rodzice mieli nagrobek. :/ Pozdro.

Remus Lupin 10.01.2010 10:32

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
To jakim ja cudem udało mi się przywrócić Gwideona i Kunegunde Ćwirów ??

Jak się nazywa ta simka czy była to osoba stworzone przez Ciebie.

Mogłeś nie zapisywać gry.

Przykro mi Podróże nie pomogę już.

P.S

Dodam tylko,że Gwideon i Kunegunda już nie żyli ale gdy tylko weszłem do ćwirów to ich nagrobków nie było więc jakim cudem dodałem ich do Lupinów za pomocą tego kodu.

Podaj mi imię simki a próbowałeś Simpe bądź intecoś tam?

kalafjor 10.01.2010 15:18

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie wiem jakim cudem. To jest moja simka. Czekam na odpowiedzi innych.

Starlight 10.01.2010 21:25

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Podczas nagrywania filmu jak robić Pauzę ?

Nie ,żeby gra się zatrzymała tylko nagrywanie filmów?

2.
co da mi to ,że skończę studia z oceną 5? Coś lepszego niż z 4?

Sandy 10.01.2010 21:44

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
1. Naciskasz klawisz "b".

2. Twój sim ukończy studia ze specjalnym wyróżnieniem i później, kiedy stanie się dorosłym nad grupą wiekową studenta będzie taka gwiazdka.

Remus Lupin 11.01.2010 11:20

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Starlight (Post 1189444)

co da mi to ,że skończę studia z oceną 5?

A jakie są najwyższe oceny niż 5+ bo moja studentka zaczęła trzeci rok studiów z ocena 5+ i średnia 4.0

Łezka 11.01.2010 21:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Starlight, gdy skończysz studia z piątką to we wspomnieniach pojawi się "gwiazdka" prymusa oraz dostaniesz dyplom ukończenia szkoły wyższej z wyróżnieniem, można go powiesić na ścianie jako ozdobę, jest również opcja czytaj. :)
Remus na studiach najwyższą oceną semestralną może być 5+ nie ma 6.

Remus Lupin 12.01.2010 11:28

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Dziękuje ci za pomoc

kalafjor 16.01.2010 07:55

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A jest chociaż sposób żeby jej nagrobek mieli rodzice bo ma go studentka z akademika i nie wiem jak go przełożyć?? Czy coś takiego jest możliwe??

Searle 16.01.2010 09:05

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Podróże (Post 1192103)
A jest chociaż sposób żeby jej nagrobek mieli rodzice bo ma go studentka z akademika i nie wiem jak go przełożyć?? Czy coś takiego jest możliwe??

Czy rodzice znają się z tą studentką? Jeśli tak, to niech ich zaprosi i wręczy im podarek w postaci tego nagrobka.

nmin 16.01.2010 20:46

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Podróże, a InSIMenatorem, tam jest zawsze tyle osób możliwych do wskrzeszenia? We wskrzeszeniomacie są chyba tylko rodzina i przyjaciele, a w In. widziałam mnóstwo i nawet całkiem obcych, tylko nie pamiętam, czy to było we wskrzeszaniu, czy przywoływaniu ducha.

Czop92 28.01.2010 11:27

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Hej ,mam pytanko bo widziałam ostatnio w stołówce Chiliderke. Jak można stać się Chiliderką ???Pliiss o szybką odpowiedz ...

Searle 28.01.2010 11:38

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie można. Ta postać jest tylko do urozmaicenia gry, tak jak te maskotki: lama i krowa

Czop92 28.01.2010 13:14

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Aha to dzięki !!!! Szkoda fajnie by było jakby można było być.

Searle 03.02.2010 12:48

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Chciałam zapytać, co się stanie, gdy usunę bractwo studentów i stowarzyszenie studentek z Uniwersytetu Simowego?
Czy gra na ich miejsce stworzy nowych simów? Czy ktoś już tego próbował?

M...:) 03.02.2010 13:06

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
wydaje mi sie że nic sie nie satnie i ze gra nie stworzy nowych simów na ich miejsce. Po prostu będziesz miała otoczenie bez bractwa.

nmin 03.02.2010 15:30

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Simowie z bractw nie są automatyczni, tylko stworzeni celowo, więc jeśli znikną, gra nie stworzy nowych sama.
Nie wiem, czy wyrażam się jasno - przez automatycznych rozumiem "miastowych", czyli tych, którzy zasiedlają akademiki, a przez stworzonych tych, którymi można grać. A bractwami chyba można? Nie pamiętam, nie grałam nimi ;)

Searle 04.02.2010 09:29

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A zatem, jak ich usunę i wybiorę opcję wstąpienia do bractwa nikt nie przyjdzie? Szkoda.

M...:) 05.02.2010 16:20

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
zgadza sie. nikt nowy sie nie pojawi.

aluminium. 10.02.2010 15:34

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jeśli dobrze pamiętam to student może odwiedzać przedmieście.

nmin 10.02.2010 16:09

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Może odwiedzać wszystko, czyli rodzime otoczenie (np. Jaskinię Pokrzyku), Przedmieście i Lazurową Promenadę. Nie jestem pewna, czy może odwiedzać inne otoczenia studenckie niż to, w którym studiuje.

tallje 10.02.2010 16:41

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
mnim- nie , nie może
Może odwiedzać przedmieście,lazurową prenomenadę, parcele publiczne w mieście w którym mieszkał ( np. Kwitnące Wzgórza) i w mieście studenckim ( nie podam przyładu bo nie pamiętam nazw miast :D)

nmin 10.02.2010 17:20

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ale za to mieszkaniec dajmy na to Miłowa, może odwiedzać parcele publiczne we wszystkich otoczeniach studenckich - dobrze pamiętam?

Fanka_Simki 12.02.2010 14:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Mam pytanie. nie działa mi Warsztat w zwykłych Simsach bez dodatków. Wyskakuje taki błąd: Direct3D returned an error: D3DERR_INVALIDCALL! .
wiecie co z tym zrobić?

Sherlock 12.02.2010 17:37

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jaką wersję DirectX-a posiadasz? Myślę, że sprawdziłaby się 9.0c ;)

Antesia 14.02.2010 12:40

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A ja mam pytanie czy da się jakoś przyśpieszyć semestr?

Sherlock 14.02.2010 16:44

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Sam semestr to nie wiem, ale jeśli chodzi o całe studia, to:

1. Wpisz 'boolprop testingcheatsenabled true' (po zrobieniu wszystkiego, trzeba go wyłączyć: zamiast 'true' wpisać 'false'
2. Kliknij z Shiftem na Sima, wybierz 'Spawn' a potem 'Semester tester'. Pojawi się złote jabłko.
3. Kliknij na nie i wybierz 'Graduate'. Wyświetli się komunikat o tym, że za godzinę masz egzamin końcowy.

Pozdrawiam, Sherlock Holmes

Gosiaz135 14.02.2010 23:23

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Przyśpieszyć semestr można simom które są niepotrzebne :p

Coccinelle 16.02.2010 10:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A czy można za pomocą jakiegoś kodu podwyższyć ocene pracy na zajęciach?

Starlight 19.02.2010 13:21

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
~.Angie.~ - Nie.
Ale jest metoda
Twój sim musi odrabiać x2 do x4 razy dziennie prace domową.
Napisać pracę semestralną.
I Uczyć się potrzebnych "Umiejętności".

To Ci daje 5 na semestr.

Liv 19.02.2010 16:38

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jakby moje Simy robiły tak jak Ty to opisujesz, to sto lat minęłoby zanim skończyliby studia :| (a na czasie bardzo mi zależy, bo mam go mało, a rodzin jest dużo).
Odkąd mam InTeena, wystarczy, że napiszą pracę semestralną i już mają 5 na koniec.
Wcześniej fukcjonował układ: najpierw umiejętności, semestralka i jedna/dwie prace domowe. Na wykłady moje Simy właściwie nie chodzą.
A o kodzie też nie słyszałam. Można co najwyżej za pomocą boolpropa/InSimena od razu iść na egzamin końcowy pod koniec 2 połowy 4 semestru, co daje wszystkie punkty umiejętności i skończenie studiów z najwyższym wyróżnieniem.

nmin 19.02.2010 18:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał ~.Angie.~ (Post 1211256)
A czy można za pomocą jakiegoś kodu podwyższyć ocene pracy na zajęciach?

Można InSIMenatorem.

Nunczaki Orientu 20.02.2010 10:00

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Dawno nie grałam i pytam - czy jest taki kierunek... Malarstwo? Sztuka?....
:)

Miscreave 20.02.2010 10:12

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Alicia (Post 1213041)
Dawno nie grałam i pytam - czy jest taki kierunek... Malarstwo? Sztuka?....
:)

Jest. Sztuka :)

Coccinelle 20.02.2010 10:13

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tak jest taki kierunek jak Sztuka ;D
Po tym kierunku można pracować w karierze: Gastronomia, Obibok, Artysta, Dziennikarstwo, Architektura.

Pozdrawiam ;)

Searle 20.02.2010 13:15

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał ~.Angie.~ (Post 1213046)
Tak jest taki kierunek jak Sztuka ;D
Po tym kierunku można pracować w karierze: Gastronomia, Obibok, Artysta, Dziennikarstwo, Architektura.

Pozdrawiam ;)


Pracować można w każdej karierze, jednak ten kierunek rozwija umiejętności potrzebne głównie w tych zawodach.

bubel-96 20.02.2010 17:36

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
O ile się nie mylę, to sztuka

Nunczaki Orientu 21.02.2010 09:30

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Oki.
Dzięki wielkie!
Jeszcze tylko - Jest zawód nauczyciela, składający się z trzech stanowisk...
Architektura - jest normalną pracą (tzn. Jak sportowa, gastronomia) składającą się z więcej niż trzech stanowisk, czy taką jak nauczyciel??

nmin 21.02.2010 11:00

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Alicia (Post 1213589)
Jeszcze tylko - Jest zawód nauczyciela, składający się z trzech stanowisk...
Architektura - jest normalną pracą (tzn. Jak sportowa, gastronomia) składającą się z więcej niż trzech stanowisk, czy taką jak nauczyciel??

Jak to - z trzech stanowisk? Każdy simowy zawód składa się z dziesięciu stopni awansu, dotyczy to także Architektury i Edukacji. Trzy stanowiska mają prace dodatkowe dla nastolatków - oni po prostu nie dojdą wyżej, niż do trzeciego stopnia, ale jeśli z nastolatka na trzecim stopniu staną się dorosłym, to wskoczą od razu na czwarty.

Chyba, że mówisz o innym zawodzie nauczyciela, ale nie bardzo rozumiem, jakim.

Nunczaki Orientu 21.02.2010 20:05

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał nmin (Post 1213625)
Jak to - z trzech stanowisk? Każdy simowy zawód składa się z dziesięciu stopni awansu, dotyczy to także Architektury i Edukacji. Trzy stanowiska mają prace dodatkowe dla nastolatków - oni po prostu nie dojdą wyżej, niż do trzeciego stopnia, ale jeśli z nastolatka na trzecim stopniu staną się dorosłym, to wskoczą od razu na czwarty.

Chyba, że mówisz o innym zawodzie nauczyciela, ale nie bardzo rozumiem, jakim.

U mnie dorosła simka z zawodu edukacji doszła do -
1. Opiekunka przedszkolaków (czy jakoś tak) :|
2. ???
3. Nauczyciel :|

bubel-96 21.02.2010 20:18

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
2. Pomocnik nauczyciela

Ona może dojść jeszcze dalej, aż do ministra edukacji

nmin 21.02.2010 20:43

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Alicia (Post 1213934)
U mnie dorosła simka z zawodu edukacji doszła do -
1. Opiekunka przedszkolaków (czy jakoś tak) :|
2. ???
3. Nauczyciel :|

1. to chyba Opiekunka na placu zabaw.

Jeśli nie może przejść dalej, to albo opuściłaś jakiś wymóg, albo to błąd gry. Szczytem tej kariery jest Minister Edukacji.

Nunczaki Orientu 22.02.2010 06:53

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Albo nie doszłam :|
Dzięki :)

mamrot 13.03.2010 18:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Hej. Mam problem z instalacją.
Otóż pięknie wszystko idzie do 78%, po czym wyskakuje mi komunikat "Włóż do napędu dysk CD/DVD 2". Problem w tym, że mam tylko jedną płytę. Oryginalną, jakby kto pytał.
Co mam zrobić? Nie wiem, dlaczego nie działa ;<
Z góry dzięki.

Łezka 13.03.2010 18:15

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Dawno instalowałem TS2 NS, ale może tutaj chodzi o 2 płytę (z 4 płyt) od podstawy?

mamrot 13.03.2010 18:33

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
W podstawce mam też tylko jedną płytę.

Lawend 13.03.2010 18:35

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=40611 może to pomoże?

mamrot 13.03.2010 19:52

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Zainstalowałam patcha do podstawy, i dalej nic ;/

Kaerin 13.03.2010 19:58

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ale przecież do NS są dwie płytki, przynajmniej ja miałam dwie... O.o

mamrot 13.03.2010 20:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
No ja głupia jedna xD
Właśnie stwierdziłam, że może zajrzę pod poradnik, a tu płyta O.o
Jezu drogi, ale ja jestem głupia. Zapomniało mi się.
Wybaczcie za zawracanie gitary. Mimo wszystko dzięki za pomoc :)

nmin 14.03.2010 18:09

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Stworzyłam sobie w TS3 moją ukochaną rodzinę z TS2, i aktualnie robię dla towarzystwa także ich znajomych, i stąd moje pytanie w dziale NS - potrzebne mi nazwisko Simki-studentki, moje Simy znają ją z bodajże Akademii Klasycznej. Na imię ma na 90% Emilka, a nazwiska nie jestem pewna, chociaż kojarzę coś w stylu "Emilka Czarodziejka", i mam pytanie - czy ktoś kojarzy tę Simkę i może upewnić mnie co do jej nazwiska? Miała brązowe, krótkie włosy i chyba beżowy płaszczyk albo coś podobnego. Byłabym wdzięczna za to nazwisko, a za jej zdjęcie to już w ogóle ;) Sama sobie nie sprawdzę, bo w ogóle nie mam teraz zainstalowanego TS2.

eS_guy 15.03.2010 15:45

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Niestety każdy na studiach ma innych studentów... Tzn wyglądają tak samo ale mają inne imiona i nazwiska... Tak się dzieje przy reinstalce i w ogóle. gra wybiera imiona dla studentów przy tworzeniu folderu EA Games w dokumentach... Więc małe szanse że u kogoś ta simka o którą ci chodzi nazywała się Emilka jakośtam
Ale swoją droga pamiętam studenta o nazwisku Edward Czarodziej... To może o to chodzi, gra mogła wylosować u Ciebie właśnie to nazwisko dla owej Emilki http://forum.thesims.pl/images/smilies/wink.gif

nmin 15.03.2010 16:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Fakt, to mogło być "Czarodziej"...

Nie wiedziałam, że każdy ma innych miastowych, dobrze wiedzieć, dzięki :)

eS_guy 15.03.2010 18:45

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Co do miastowych z podstawy to są tacy sami u wszystkich, wiem że studenci się różnią. Ale nie ma sprawy, miło że mogłem pomóc http://forum.thesims.pl/images/smilies/wink.gif

Łezka 15.03.2010 23:25

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Faktycznie tak jest, bo grając kiedyś w Simy to zauważyłem. Jakiś rok temu w akademiku kręcił się chłopak w niebieskiej bluzie z niebieskimi włosami o głupkowatym nazwisku. teraz mam tego samego Sima, ale nazywa się już przyzwoicie. :)

Sandy 26.03.2010 20:57

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Przepraszam, że trochę nie w temacie, ale nie chce mi się czekać, aż w "Problemach z TS2" zaakceptują mój problem ^^" Ciekawe co zrobisz, jak wprowadzą moderkę na KAŻDY dział.
W każdym razie, czy to jest normalne, że mając poziom aspiracji prawie na maksa moja simka starzeje się pijąc eliksir życia?

Sherlock 26.03.2010 21:10

Jak dla mnie, to trochę "nienormalne", bo przy eliksirze jest napisane, że "efekty uboczne" mogą wystąpić wtedy, kiedy złota aspiracja nie jest pełna... Pobierałaś łatki?

@down: W takim razie ja już nie wiem, ale mi nigdy się tak nie zdarzyło ;p

Sandy 26.03.2010 21:11

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tak. Ale ta simka generalnie ma jakiegoś pecha, więc może po prostu od czasu do czasu trafiają się tacy pechowi simowie?

Searle 26.03.2010 22:27

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A mnie się zdarzyło. Z tym, że na odwrót: chciałam simowi z zieloną aspiracją dodać trochę dni, a mu odmłodził się. Niestety nie wiem, czym było to spowodowane. Może jakiś błąd gry?

Sandy 27.03.2010 07:01

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
@up: Searle to jest normalne :) Przy zielonej aspiracji nie możesz przewidzieć, czy sim odmłodnieje, czy się postarzeje. Chociaż im niższa aspiracja tym większa szansa, że się postarzeje.

Searle 27.03.2010 08:40

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Może inaczej: zawsze sim mając zieloną aspiracje i korzystając z eliksiru młodości starzał mi się.
Dopiero od jakiegoś czasu zauważyłam, że niektóre simy odmładzają się (robią mi chyba specjalnie na złość, bo zwykle chcę postarzeć emerytów, by szybciej umarli, bo nie lubię nimi grać, a oni jeszcze młodnieją :/)

Sandy 27.03.2010 08:54

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Hehehe, a ja mam właśnie odwrotnie. Moja simka miała już połowę życia dorosłego za sobą więc pomyślałam, że trzeba ją trochę odmłodzić. Więc spełniałam wszystkie jej zachcianki, dopóki jej aspiracja nie wzrosła do platynowej - i co? I mimo to się postarzałą :/
Simsy to wredna gra ;D

kalafjor 01.04.2010 11:47

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie wiem czy ktoś będzie wiedział o co chodzi ale spróbuje. Czasami gdy sim wróci z kampusu to dostaje różne opcje. Miastowy, taki z Tajnego Stowarzyszenia co ma brązowe włosy i b.duże usta (nie podaje nazwiska bo zawsze są inne) ma taką opcję na sobie "śpij na podłodze". Gdzieś czytałem że simowie dostają to po odwiedzeniu kampusu (czasami) ale nie wiem dokładnie. Czy ktoś się z tym spotkał i wie skąd ta opcja?

eS_guy 01.04.2010 13:48

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Wydaje mi się że ta opcja dostępna jest dla każdego kto należy do bractwa studenckiego

kalafjor 01.04.2010 15:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ale ja mam bractwo studenckie i żaden członek nie ma tej opcji.

Remus Lupin 01.04.2010 15:16

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Musisz mieć ale nie jestem pewien włączoną wolną wole gdy chcą ci robić takie opcje jakie opisujesz.

kalafjor 02.04.2010 07:15

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Czyli mam włączyć wolną wolę? Bo nie rozumiem.

Searle 02.04.2010 09:03

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tak, Podróże, Lupinowi właśnie o to chodziło. Może te simy same z siebie to robią.

Ja osobiście z czymś takim nigdy się nie spotkałam.

kalafjor 02.04.2010 10:00

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie, właśnie nie! Sim o którym pisałem wcześniej miał na sobie opcję "śpij na podłodze". Czytałem gdzieś że to się pojawia jak sim wróci z kampusu z workiem na śmieci. Ale nie wiem dokładnie. Jeszcze jedno na youtube jest filmik z urytymi obiektami które pojawiają się po wpisaniu boolprop i naciśnięciu z shiftem na kosz. Link:http://www.youtube.com/watch?v=fqcR7sYnVso

lunia 19.04.2010 15:17

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
hej! nie wiecie gdzie można ściągnąć taką japońską matę do spania co leży na ziemi? :) ( do ts2) jak wiecie to dajcie linki

Elajza 03.06.2010 16:38

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cześć! Już dawno nie pisałam, ale zamierzam sobie kupić jakieś dodatki, bo nie mam wszystkich. I to moje pytanie:

Czy będąc na studiach (czyli będąc młodym dorosłym) można być wampirem, czarownicą, simorośliną, zombie lub wilkołakiem?


Z góry dzięki!

Vanitas 04.06.2010 09:01

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Elajza - można ;)

Psychosis 10.06.2010 20:19

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Więc mam pytanko;

1.Jak wywołać bitwę na poduszki?(Proszę o dokładną odpowiedź)

Łezka 10.06.2010 21:08

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tusia53 po prostu klikasz Simem na innego Sima i wybierasz interakcję bodajże :| "Graj..." --> "Bitwa na poduszki".

kalafjor 06.08.2010 11:21

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Co wy robicie w czasie studiów. Jak zabijacie czas?

eS_guy 06.08.2010 15:38

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
*zdobywaniem umiejętności do wymarzonej kariery - staram się żeby Sim kończąc studia miał te 3 czy 4 umiejętności rozwinięte na maksa;
*zdobywaniem przyjaciół i miłości, chodzeniem na spotkania grupy i randki;
*czasem wstępuję to tajnego stowarzyszenia, czasem do bractwa studenckiego;
*dbaniem o kondycję;
*zawsze dbam o to by Sim kończył semestr z najwyższą oceną.

Studia mi szybko i przyjemnie mijają :)

Liv 06.08.2010 16:53

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jak Ci się nie chce czekać, jest na to sposób :P
Grając 1 Simem jestem w stanie całe studia przegrać w godzinę. Bo z 72 godzin jestem w stanie zrobić niecałe 24 i to jest dobre :D
http://forum.thesims.pl/showthread.p...er#post1210438
W poście Sherlocka jest opisane totalne pójście na łatwiznę - Sim kończy studia z wyróżnieniem i ma wszystkie umiejętności zapełnione.
Na tym jabłku musi być opcja, w której skraca się czas studiów do dwóch simowych godzin. Jak już mają zapełniony "pasek nauki" (nie wiem jak się to fachowo zwie) i dość dobry humor to się na tym jabłku kilka i ustawia, że jest już 2 godz. przed egzaminem końcowym (pod koniec semestru ofc). A kiedy ustawić te "2 godziny" - to już według własnego uznania ;)
Jeśli tej opcji nie ma na jabłku, na 100% można ją znaleźć w "edytorze nauki", który dochodzi w InSimenatorze (którego właśnie ja używam ;))

bubel-96 06.08.2010 21:13

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ja maluję, piszę książki, w ogóle zarabiam, uczę się, reperuję reputacje, znajduję przyjaciół. Później je skracam :P

kalafjor 18.08.2010 19:44

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Na drzewie genealogicznym mojej rodziny jedno dziecko jest jakby tylko matki, a dwoje pozostałych są już obydwu rodziców. Próbowałem korzystać z insimenatora. Dzieci są adoptowane. Dzieci adoptował jeden sim. Można to zmienić?

kotek 20.08.2010 19:53

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
ok mam pytanie jako mole dziecko osiągnelam 7 kreatywności a jako dziecko do 10 nie i teraz problem mam 3 (i pół) rok stdudiów wzięlam sztukę mam wszystkie wymagane umiejętnosci a ta klapka (maksymalny poziom nauki) nie chce się zwiekszyć, co mam robić?

Liv 20.08.2010 20:04

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Przeprowadź Sima. Potem obniż mu o jedne punkt te potrzebne umiejętności*, wbij na nowo i pasek powinien wzrosnąć.
Mi się taki problem pojawił, gdy zaczęłam używać Inteena.

*konsola do kodów, boolprop testingcheatsenabled true, wychodzisz do otoczenia, wchodzisz jeszcze raz do domku/akademika i obniżasz po prostu przesuwając dany pasek w lewo.

kotek 20.08.2010 20:50

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
ok problem rozwiązany zmienilam kierunek i z powrotem na sztuke :)

kalafjor 04.09.2010 17:20

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Seth (Post 1291502)
Na drzewie genealogicznym mojej rodziny jedno dziecko jest jakby tylko matki, a dwoje pozostałych są już obydwu rodziców. Próbowałem korzystać z insimenatora. Dzieci są adoptowane. Dzieci adoptował jeden sim. Można to zmienić?

Ponawiam pytanie.:)

Liv 04.09.2010 21:21

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
SimPe/InSimenator (edytor drzewa genealogicznego - takie drzewko). Tam sobie ustawiasz dobowlne relacje typu rodzic - dziecko, brat - siostra itd.

kalafjor 05.09.2010 09:13

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Ja właśnie tak zrobiłem. Ale dalej jedno dziecko jest tak jakby jednego rodzica, a reszta już obydwu.

Monika155butterfly 10.09.2010 20:42

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Mam pytanie- wysłałam swojego sima do siedziby bractwa. Gdzie on teraz jest? Moge go przywrócuc

Remus Lupin 11.09.2010 14:21

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jest w siedzibie bractwa i w każdej chwili możesz go wyprowadzić z bractwa.

kotek 13.09.2010 18:10

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
czy to normalne? zrobiłam bliźniaczki i są na początku 3 roku i u jednej simki mam wszystkie umiejętności na 10 oprócz 2 (charyzme na 4 a technike na 8) a u drugiej simki też tak samo (ale gotowanie na 2 a technika na 5) i czy to jest normalne?
(chodzi o 3 rok na studiach)

Owl Finch 13.09.2010 18:43

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
trochę nie zrozumiałam... Że mają już tak rozwinięte? Ty im rozwinęłaś? Czy mają zaznaczone do rozwinięcia? I na jakich kierunkach są?

kalafjor 13.09.2010 21:09

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Może właśnie są na innych kierunkach, przez to rozwijałeś im te umiejętności, które były zaznaczone?

Monika155butterfly 15.09.2010 13:46

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał Remus Lupin (Post 1301061)
Jest w siedzibie bractwa i w każdej chwili możesz go wyprowadzić z bractwa.

jestem na Akademii klasycznej i tam nie ma bractwa. To było tak : miałam kilku simów na uczelni i jednego z nich wysłałam do bractwa i przyjechała taksówka i go zabrała, a ja nadal grałam z innymi simami na tej parceli. I teraz szukałam wszędzie i nigdzie nie ma mojego sima. Jak go odzyskać?

kotek 19.09.2010 11:23

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
hej ja mam pytanie mam bliźniaków i jeden sim zakochał się w innej simce z wzajemnoscią, ile razy każe mu zaproponować wprowadzenie się do ta ikonka na górze znika! co mam robic ? błagam tylko nie mówcia zeby ją przekabacić kodem bo ona i tak sie zachowuje jagby komp nią sterował a ponad to za jakiś czas odchodzi i pojawia się Leave albo Lave (chodzi o to co teraz robi- mam polską wersje) i jeszcze jedno wszystkie maxisowe lludziki zdają na 3-4 a ja che zeby miała 5 dlatego chce zeby ze mna mieszkała

No troche długo mi wyszło mam nadzieje że wszystko zrozymiecie:)

eS_guy 19.09.2010 16:01

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Problem jest prosty :p Nie można zaproponować mieszkania simowi w akademiku gdzie wszystkie pokoje są zajęte. Możesz, np przeprowadzić się do domu i tam zaproponować wspólne mieszkanie.

kotek 24.09.2010 16:56

nie już ok zrobiłam klona (w okienku tworzenia studentów) i ją wprowadziłam i się zaręczyli i jest cacy:)

a jak się zakłada tematy? bo mam pare problemów
n.p jak skończyć szybko na kodzie studia ?

Sherlock 24.09.2010 18:04

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

jak się zakłada tematy? (...)
Wchodzisz do działu i klikasz w górny lub dolny przycisk "Nowy Post" :P
Cytat:

jak skończyć szybko na kodzie studia ?
Klik.

Owl Finch 24.09.2010 18:04

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
szybko skończysz studia za pomocą InSimenatora

chocolattex3 28.12.2010 16:41

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
co się otrzymuje dzięki dołączeniu do TajnegoStowarzyszenia?
Może ktoś dodać zdjęcie jak wygląda ten sim?

kalafjor 28.12.2010 16:48

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Może witać się "tajnym uściskiem" tylko z osobami, które były w TS. Może ubrać ten ich uniform z lamą. Na parceli TS są nagrody za pkt. i z zawodu.:)

sahara331 29.12.2010 15:12

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Potrzebuję pomocy!
Dzisiaj kupiłam The Sims 2: Na Studiach. Mam już dużo dodatków, ale "na studiach" jeszcze nie miałam, więc dziś zaopatrzyłam się w ten dodatek i właśnie próbuję go zainstalować.
Niestety ciężko mi to idzie.. ;( Kiedy wkładam pierwszą płytkę (CD1) uruchamia mi się niby ten automatyczny instalator, wybieram język polski i wtedy wyskakuje mi komunikat "WŁÓŻ CD1". klikam OK, bo przecież CD1 mam w napędzie, ale nic to nie daje. wyjmuję CD1 i wkładam jeszcze raz, klikam OK i nadal nic.. nie wiem co zrobić, bo bardzo cieszyłam się z tego, że będę mieć ten dodatek a tymczasem nie mogę go w ogóle zainstalować. Pewnie to jakaś błahostka i większość z was wyśmieje mój problem, ale nie jestem w tym wszystkim zbyt obeznana i nie wiem co mam zrobić. Będę bardzo bardzo wdzięczna za pomoc. Proszę, pomóżcie :*

Liv 29.12.2010 15:48

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Włóż 2 płytkę?

sahara331 29.12.2010 15:54

wkładałam, nie działa...:(

myślałam nad tym, że może to przez moją Vistę, ale mam też :własny biznes: i to też wg. EA jest nieprzystosowane do Visty, a zainstalowałam bez problemu, więc nie chodzi tu chyba o Vistę. Proszę, pomóżcie:*

Dżiglipaff 09.01.2011 20:00

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
czy jak pozabijam npców (czirliderki, czlonkow tajnego stowarzyszenia, ale tez sprzataczki, opiekunki do dzieci etc.) to gra automatycznie doda mi nowych?

nightmare 10.01.2011 06:37

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Raczej tak, bo ja sama tak z niektórymi robiłam i następnego dnia już następny przyszedł :[

Dżiglipaff 10.01.2011 08:10

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
no tak, bo ich jest zazwyczaj kilku, to byli zupelnie nowi? bo wolalabym pozabijac wszystkich xD

chodzi o to, ze gram wielopokoleniowymi rodzinkami i nie chce, zeby dzieci zadawaly sie z tymi samymi rowiesnikami, co ich dziadkowie za mlodu

nightmare 10.01.2011 14:04

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Wszystkich nie będzie dało rady, bo i tak na ich miejsce przyjdą kolejni, wiem, że to wkurzające, ale tak już widocznie musi być. ;)

Ana021 06.02.2011 11:57

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jak zmienić czerwony pasek ocen na biały?Moja Simka uczy się, chodzi na wykłady i rozwija umiejętności a pasek nauki jest czerwony:(

kalafjor 06.02.2011 12:09

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Napisz pracę semestralną.

Dżiglipaff 06.02.2011 12:20

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
czasem pojawia sie taki blad, ze pasek, mimo wkuwania, nie rosnie
jest on naprawiany w latce w kolejnych dodatkach, jesli ich nie masz - sciagnij ze storny (łatke~)

Ana021 06.02.2011 12:40

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Dzięki spróbuję jednego i drugiego. Wieki minęły odkąd ostatni raz grałam w NS;)

sitolec91 02.04.2011 13:03

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
czy wie ktoś może dlaczego kiedy wpisuję kod instalacyjny to wyskakuje mi komunikat, że jest niepoprawny, mimo że JEST i gra jest oryginalna?

Dżiglipaff 02.04.2011 13:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
moze jest gdzies literowka? albo pomyliło ci się g i q? ja tak czasem mam~

sitolec91 02.04.2011 13:11

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
w kodzie nie ma ani g ani q :( nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło! wpisuje ten sam kod już chyba 20-ty raz i nic, mówi, że nie poprawny. sprzedali mi lewy egzemplarz czy jak?!

Master of Disaster 03.04.2011 13:16

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
@up - a kiedy kupiłeś? Masz paragon?

kalafjor 03.04.2011 15:08

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A nie pomyliłeś Z i Ż?
Albo U i V?

sitolec91 04.04.2011 08:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
odebrałam przesyłkę z empiku w ten piątek, paragonu nie mam, mam za to zdjęcie kodu
zgłosiłam problem do ea.pl i czekam na odpowiedź, ale może wy macie jakieś pomysły o co może chodzić?

Chryzantem Złocisty 04.04.2011 08:06

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
a o co ma chodzić?usuń zdjęcie kodu,bo bądź co bądź nie można tutaj ich podawać.

sitolec91 04.04.2011 08:11

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
no właśnie nie wiem o co może chodzić, w tym problem. wpisuję poprawnie kod, a wyskakuje mi okno, że nie jest poprawny. gdybym wiedziała o co chodzi, to przecież bym nie zgłaszała się po pomoc na forum.

Chryzantem Złocisty 04.04.2011 08:12

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
no przepraszam bardzo,ale nie napisałaś wcześniej,że kod ci nie działa.

jeśli ci zależy na oryginale - czekaj na odpowiedź od ea.

muffindance 04.04.2011 08:13

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cytat:

Napisał sitolec91 (Post 1383884)
odebrałam przesyłkę z empiku w ten piątek, paragonu nie mam, mam za to zdjęcie kodu
zgłosiłam problem do ea.pl i czekam na odpowiedź, ale może wy macie jakieś pomysły o co może chodzić?

chodzi ci o to, ze nie masz paragonu :|

sitolec91 04.04.2011 08:17

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
nie nie, odpowiadałam koledze z tym paragonem! napiszę problem jeszcze raz w takim razie. kupiłam w empiku dodatek 'na studiach'. wkładam płyte, wpisuję kod z książeczki i wyskakuje mi komunikat, że kod jest niepoprawny. wpisywałam go pare razy uważnie, zmieniałam nawet u na v i dalej nic.

Chryzantem Złocisty 04.04.2011 08:21

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
ach,przepraszam,mój błąd,nie doczytałam,że już wcześniej twój problem opisałaś :P
no chyba musisz poczekać na odpowiedź ea,może kod został już wcześniej wykorzystany i podano ci błędny.

muffindance 04.04.2011 08:31

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
przepraszam, zle przeczytalam.
chryz ma racje, poczekaj na odpowiedz od ea i pewnie wszystko sie wyjasni :)

Remus Lupin 04.04.2011 15:28

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Problem z kodem instalacyjnym a ja bym na twoim miejscy poszukałbym w google jakiegoś innego kodu.

Też to miałem przy dwóch czy trzech dodatkach dopiero pomógł mi inny kod niż z książeczki.

Spróbuj.

sitolec91 04.04.2011 19:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
próbowałam tego, ale nie mogłam trafić..zresztą EA mi odpisało, przeprosili i nadesłali nowy kod, więc gram już sobie :)

nitroglicerynka 07.05.2011 17:35

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Cześć. Na jednym z blogów spotkałam się z kodem: "boolthrop9litlan", który ponoć ma nas dołączyć do tajnego stowarzyszenia. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć co do skuteczności tego kodu? Ja będę miała okazję grać w Simy dopiero za kilka dni.
Słyszeliście o tym???

Liv 07.05.2011 18:19

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Problem w tym, że było to tylko na jednym blogu, więc wątpię, żeby takowy kod istniał.
A do stowarzyszenia dodaje się przez opcję kodu boolprop testingcheatsenabled true.

tisi 24.06.2011 21:49

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie wiem czy było takie pytanie. Więc jakby co przepraszam.

Czemu nie mogę wysłać nastolatka na studia?

miłośniczka zwierząt 25.06.2011 11:37

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
żeby nastolatek mógł iść na studia musi się dobrze uczyć . Więc czy twój nastoletni sim dobrze się uczy ?

Fisia 12.08.2011 11:12

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A jakim sposobem wysyłasz? Tzn. za pomocą komputera/telefonu, czy opcją ''wyślij nastolatków na studia''? I żeby właśnie móc wysyłać ich na studia muszą mieć co najmniej 4 w szkole, moi mieli 4 i im się udało :D Ewentualnie możesz pokombinować z insimenatorem, w ustaleniu wieku jest grupa ''młody dorosły'', ale nie testowałam tego, Bóg wie jak to się skończy, jak się zapisze grę to student mieszka z resztą rodziny? Mi to w każdym razie nie było potrzebne.

Chloé 01.04.2012 00:41

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Mam problem, wysłałam rodzeństwo na studia i poziom dopuszczalnego pułapu potrzebnego do zaliczenia semestru nie zwiększa się nawet jesli Sim nauczy się niezbędnych umiejętności, natomiast u Simki wszystko ok. jest na to jakiś sposób?

redmoon 02.04.2012 13:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
ktoś już zadawał takie pytanie, radzę przeszukać pierwsze strony tego tematu
edit : ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE, poszukaj tu : http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53570

Filleable 02.04.2012 19:26

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
@up, ale w tym temacie nie ma rozwiązania :P

Liv 03.04.2012 15:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Któryś mod wywoływał takie coś, bo parę razy zdarzyło się też u mnie w grze...
Szkoda tylko, że nie wiem, który konkretnie, bo mogłabym bardziej pomóc :(

Na Twoim miejscu kombinowałabym tak:
- za pomocą InSimenatora zrobiła ze studenta na chwilę nastolatka, a potem z powrotem zmieniła go młodego dorosłego (z tym, że będzie musiał zaczynać studia od nowa, a jeśli bardzo bardzo zależy Ci na czasie - odpuść sobie ten sposób),
LUB
- za pomocą tego samego moda/boolpropa ustawiała simowi odpowiednią ocenę semestralną (takie oszukańcze zwiększanie pułapu) i normalnie uczyła go wymaganych umiejętności.

mucha 04.04.2012 21:07

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
U mnie było tak samo - w sumie nadal jest. Niektórym simom na studiach, mimo nauczania umiejętności, a potem odrabiania pracy domowej, pisania pracy semestralnej, pasek oceny nie podnosił się ani trochę.
Radziłam sobie po omacku - zawsze po egzaminie zdobywałam wymagane punkty umiejętności, pisałam pracę, potem 6-8 razy odrabiałam pracę domową. Pasek się nie zmieniał, ocena jaka wyświetlała się u sima cały czas stała na 4, za to w komunikatach po zdanym egzaminie miałam bez przerwy informację, że sim zdał na 5+ i otrzymał stypendium.
Innymi słowy, może spróbuj powiedzmy jeden semestr radzić sobie bez tego paska i zobaczysz jaka będzie ocena na koniec (przy czym na tę ocenę pracujesz rzecz jasna). Jak będzie powiedzmy 5+, to równie dobrze możesz radzić sobie bez zmieniającego się paska oceny do końca studiów, chociaż to frustrujące momentami.

Swoją drogą, wydaje mi się, że u jednego sima jakoś udało mi się to naprawić, nie pamiętam tylko co robiłam dokładnie i czy naprawdę mi się udało (ach, skleroza), więc tej kwestii rozwijać nie będę.

amelkaamelka2 18.04.2012 18:53

Zombie!
 
Hej! A więc zrobiłam sobie zombie za pomocą zaklęcia vivikus zombiae. no więc jako jedyny potwór żadnych opcjii nowych nie ma! Pomóżcie! Czy tylko w ts2 ns są nowe?:|

Kamil 18.04.2012 20:22

Odp: Zombie!
 
Zombie nie mają żadnych nadzwyczajnych umiejętności... W NS też nic nowego. Te zombie słyną tylko z tego żałosnego wyglądu i (doprowadzającego do białej gorączki) tego jęczenia.

LittleDevil 03.05.2012 19:51

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jeśli w domu mojego sima "przez przypadek" zginie miastowy i mój sim wskrzesi go jako zombie to czy automatycznie wprowadzi się on do mojej rodziny czy pozostanie miastowym?

Kenny McCormick 03.05.2012 20:13

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Wprowadzi sie :(
Sam próbowałem, bo chciałem miastowych ZOMBIE :<

LittleDevil 03.05.2012 20:22

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Kurde, szkoda :( też chciałam miastowych :D
dzięki za odpowiedź

Kenny McCormick 03.05.2012 20:27

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jeszcze tu masz temat, ale sama musisz ich zrobić ;) Zawsze możesz napisać do Livci xD :D

ED: Tylko nie wiem, czy da sie na zombiem :/

Liv 03.05.2012 20:52

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tak, da się.
"Postać" sima to żaden problem :P

ultraviolence 03.05.2012 21:02

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Miastowych zombie zawsze można stworzyć za pomocą Insimenatora (i gwarantuję Wam, że nie wprowadzą się na Waszą parcelę - a przynajmniej nie na stałe). Potrzebny nam do tego będzie Przywoływacz sąsiadów, Edytor wskrzeszania i Aktywator, który w grze kryje się pod postacią szachownicy.

Tłumaczę jaśniej: Przywoływaczem sąsiadów, jak sama nazwa mówi, ściągamy na parcelę simów z miasta. Aktywatorem dodajemy ich do rodziny. Z pomocą Edytora wskrzeszania, zamieniamy ich w zombie. Teraz wystarczy ponownie użyć Aktywatora, aby usunąć miastowych z rodziny i gotowe. Sposób sprawdzony, robiłam tak przy simowym miasteczku Silent Hill :P

Kamil 02.08.2012 19:09

Odp: Zombie!
 
Nie są straszne ale takie krzywe i te ich jęki. Zawsze jak mi jakiś zombiak wpadnie to ukatrupiam :p

mariciui 14.10.2012 17:53

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Zrobiłam za pomocą kodu akademik. Mój sim się do niego wprowadził, ale jest tam sam. Żadnych maxisowych durnot, jest tam sam. Nie ma z kim gadać, tylko czasem przyjdzie czirliderka albo krowa. Wszystkie inne pokoje są wolne. Cze to jest normalne? Czy da się coś z tym zrobić?

Liv 14.10.2012 17:57

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Usuwałaś jakichkolwiek simów z otoczenia?

Ja tez tak mam u siebie, ale to efekt czystek :P

Cytryśnia 14.10.2012 17:57

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
A jest kucharka?

Dżiglipaff 17.10.2012 20:29

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
na pewno poprawnie zbudowałaś ten akademik uzywając kodu changeLotZoning dorm ? jeśli nie, to go wpisz, zapisz, wyjdz do otoczenia i wejdz ponownie

wszystkie drzwi do pokoi studentów muszą mieć tabliczkę na zdjęcie a w kuchni musi stać kuchenka taka z nóżkami, inaczej nie pojawi się kucharz

Psychosis 01.12.2012 10:31

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Czy jest możliwość w trakcie studiów, przerwanie ich, np. ze względu na zaręczyny i powrót do otoczenia? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Cytryśnia 01.12.2012 10:44

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
oczywiście że jest, tyle że potem już nie wrócisz, no chyba że kodem. Wybierasz po prostu telefon>uczelnia>porzuć studia (czy jakoś tak) :)

FuczaQ 29.04.2013 18:03

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Jest jakiś "magiczny" sposób by zrobić kilkuosobowe pokoje w akademikach?

Liv 29.04.2013 18:11

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Wystarczy w pokoju postawić 2 łóżka (albo więcej :P), zająć pokój simem (zanim inni studenci zdążą to zrobić :P), ale nie dawać tej opcji blokady dla innych simów ;]
Wtedy inni simowie mogą sobie przyjść do pokoju Twojego sima i w nim spać, o ile nie będą mieć własnych pokojów :D
Albo zamiast tych specjalnych drzwi dla akademików dać zwykłe i w pokoju postawić łózka ;) Ale wtedy wątpię, czy inni studenci potraktują to jako akademik i się zjawią :P Ale jeśli masz kilku swoich simów, to da radę ;) No i nie można zapomnieć o specjalnej kuchence dla pani z kawiarenki/stołówki/whatever, bo wtedy jest po akademiku :D

Misiunia 07.07.2014 11:40

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Hej! Ostatnio po roku przerwy postanowiłam sobie zagrać w TS2. Wysłałam swoich simów na studia, wszystko było OK, aż na czwartym roku simowie przestali chodzić na wykłady. Po prostu, kiedy idą na zajęcia, znikają na sekundę i znowu się pojawiają. :( Ktoś wie, dlaczego zrobił mi się taki błąd w grze i jak go naprawić? Próbowałam już wyjście z TS2, nie zapisanie i ponowne włączenie, kasowanie simów oraz boolprop testingcheatsenabled true/Force Error/Reset. Nic nie działa! :(( Dodam, że nie mam tzw. Custom Content (w folderze Downloads jest pusto), Insimenatora ani żadnych innych udziwnień. :(

Liv 07.07.2014 12:03

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Pewnie mają już dość studiów! :D (nie dziwię się)
Masz tak tylko w jednym otoczeniu?

Weraxera 29.09.2014 14:22

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Mam problem ze znikającymi komórkami. Wiem, że ten temat już był, ale wszystkie zamknięte :| Chodzi mi o tą łatkę do OŻ. Weszłam w link i pokazała mi się tylko strona Sims 4. Mógłby mi ją ktoś podesłać przez maila czy coś? :(

A dla tych, którzy nie wiedzą o co mi chodzi: gdy Simowi dzwoni komórka i klikam, żeby ją odebrał, ona po prostu znika z wyposażenia :/

Za wszelkie błędy przepraszam, gdyż piszę to na telefonie :smile:

Say 22.12.2016 18:57

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie mogłam znaleźć odpowiedzi na to pytanie ani w google ani tu? chyba że jestem ślepa i źle szukam ale ale ale czy jest możliwość zbudowania własnej parceli studenckiej? znaczy chodzi mi o uniwersytet? czy jest kod który zmieni typ parceli i zrobi z niej królicza norę? czy coś? bo o akademikach to wiem ale czy na budynek uniwerku jest? :)

Hebe 22.12.2016 19:51

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Nie ma takiej możliwości. Ale możesz zbudować zwykłą parcelę publiczną wyposażoną w uniwerkowe rzeczy ;)

Say 22.12.2016 21:34

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Czyli prościej mówiąc jestem skazana na trzy studenckie miasteczka? Ojojojoj :(

Hebe 22.12.2016 21:48

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Zawsze możesz stworzyć swoje własne, zrobić akademik, a resztę otoczenia "zabudować" budynkami ozdobnymi (można pobrać "trójkowe" królicze nory jako ozdoby otoczenia). Ja tak ostatnio zrobiłam i gra się całkiem dobrze.

Say 22.12.2016 21:58

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
I studenci normalnie chodzą na studia?

Hebe 24.12.2016 12:28

Odp: Masz pytanie - zadaj je tu.
 
Tak, tak samo jak do pracy czy szkoły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023