TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 3: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Gablota a efekty (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53236)

zelkam 20.01.2010 07:39

Odp: Gablota a efekty
 
kolor czaszki zależy chyba od kamienia na samej górze, od lewej strony. Chociaż mi wyszedł nieoszlifowany kryształ Błogiego spokoju.

Mamełe 20.01.2010 10:00

Odp: Gablota a efekty
 
Cytat:

Napisał Alicia (Post 1194024)
Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów :)

Są dwie szafki. Ta mniejsza jest na 10 a większa na 8 :)

Ja np. robie tak, ze klade rozne szlify tego samego kamienia

Levkoni 20.01.2010 11:55

Odp: Gablota a efekty
 
Cytat:

Napisał Alicia (Post 1194024)
Np. gruszkowy opal, owalny diament, szlif kryształkowy żółty szafir, kuli - amethyst -pierwsza półka.
Druga - rożne inne

Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów :)

Edit: Chyba można nawet zrobić czaszkę danego rodzaju, wystaczy tylko naprzykład - 8 rubinów na tej gablocie i winna wyjść czaszka rubinowa.
Tak samo z innymi klejnotami

Ten sposób nie działa, wychodzi wtedy duży klejnot danego szlifu, natomiast czytałem, że aby wyszła czaszka trzeba położyć jeden rodzaj klejnotu we wszystkich szlifach, ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo mam błąd i listonosz nie przynosi mi szlifów. Są oczywiście też inne kombinacje ponoć na uzyskanie czaszki, ale wiele z nich mi nie wychodziło.

first 27.01.2010 11:56

Odp: Gablota a efekty
 
JA duzy wyciety szpic tyberium uzyskałem znajdujac tyberium potem to tyberium zaczeło swiecic a po jednym dniu poowstał duzy wyciety szpic tyberium

Pepsiik 27.01.2010 18:26

Odp: Gablota a efekty
 
ciekawy pomysł^^
bardzo fajnie to wygląda:D

zelkam 30.01.2010 13:17

Odp: Gablota a efekty
 
Cytat:

Napisał theground (Post 1194065)
Ten sposób nie działa, wychodzi wtedy duży klejnot danego szlifu, natomiast czytałem, że aby wyszła czaszka trzeba położyć jeden rodzaj klejnotu we wszystkich szlifach, ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo mam błąd i listonosz nie przynosi mi szlifów. Są oczywiście też inne kombinacje ponoć na uzyskanie czaszki, ale wiele z nich mi nie wychodziło.

Ten sam kamień różnych szlifów u mnie daje po prostu duży szlif tego kamienia.
Dałam kamienie różnego rodzaju i miałam czaszkę.



tutaj widać jakie są kamienie

Chloé 06.02.2010 22:24

Odp: Gablota a efekty
 
Cytat:

kolor czaszki zależy chyba od kamienia na samej górze, od lewej strony. Chociaż mi wyszedł nieoszlifowany kryształ Błogiego spokoju.
To akurat różnie wychodzi, czasem decyduje ostatni kamień z górnej półki, czasem pierwszy z dolnej a innym razem zupełnie inny. Nie wiem jakim sposobem to rozgryźć.

Moje kombinacje (na gablocie XL gdzie wystarczy dać 8 kryształów, nie 10):

duży szlif kamienia, np. sercowy - dajemy 8 różnych kamieni tego samego szlifu a o kształcie i kolorze decyduje 1 z lewej na dolnej półce (sprawdzilam 3 razy i 3 razy wyszło), np:
górna półka: kwarc, żólty szafir, geoda, niebieski topaz;
dolna pólka: rubin, tanzanit, kwarc dymny, szmaragd
EFEKT - duży szlif sercowy rubin.

czaszki:
górna półka: szlif szmaragdowy szmaragd, gruszkowy tanzanit, gruszkowy kwarc dymny, szmaragdowy niebieski topaz,
dolna półka: szlif kryształkowy diament, szmaragdu klejnot przewspaniały, wypolerowane rozciecie septaria, sercowy rubin
EFEKT - wycięta czaszka kwarc dymny

góra: szlif brylantowy diament, sercowy septaria, markiza tanzanit, kryształowej kuli szmaragd;
dół: sercowy klejnot tęczowy, kryształowej kuli spokój duszy, wypolerowane rozcięcie geoda, kryształkowy żółty szafir
EFEKT - wycięta czaszka klejnot tęczowy

góra: szlif sercowy tanzanit, kryształowej kuli diament, markiza niebieski topaz, szmaragdu rubin
dół: brylantowy różowy diament, sercowy geoda, wypolerowane rozcięcie septaria, kryszałowej kuli zółty szafir
EFEKT - wycięta czaszka żółty szafir

góra: szlif kryształowej kuli tanzanit, sercowy rubin, owalny diament, brylantowy niebieski topaz,
dół: brylantowy szmaragd, szmaragdu klejnot przewspaniały, wypolerowane rozcięcie septaria, kryształowej kuli spokój duszy
EFEKT - wycięta czaszka szmaragd

góra: szlif sercowy geoda, markiza kwarc dymny, owalny niebieski topaz, wyp. rozcięcie septaria
dół: kryształowej kuli rubin, kryształkowy tanzanit, sercowy szmaragd, brylantowy spokój duszy
EFEKT wycięta czaszka septaria

góra: gruszkowy niebieski topaz, brylantowy zółty szafir, szmaragdu kwarc dymny, markiza rubin
dół: sercowy klejnot przewspaniały, wypolerowane rozcięcie septaria, kryształkowy szmaragd, kryształowej kuli tanzanit
EFEKT wycięta czaszka tanzanit

góra: sercowy niebieski topaz, kryształowej kuli żółty szafir, sercowy geoda, kryształkowy diament;
dół: sercowy rubin, owalny tanzanit, brylantowy kwarc, markiza szmaragd
EFEKT czaszka diamentowa

nmin 06.02.2010 22:39

Odp: Gablota a efekty
 
Co do gablot, to powiem Wam ciekawostkę, jeśli ktoś jeszcze nie zauważył - ustawienie w gablocie pełnej kolekcji figurek Zwierząt Zodiaku, czy jakoś tak, daje pozytywny nastrójnik każdemu Simowi znajdującemu się w tym pomieszczeniu. Moja Simka miała mnóstwo różnych figur, ale sprzedałam wszystko i zachowałam tylko te trzy zielone Zodiaki, wystawiłam je w gablocie ot tak, dla ozdoby, a tu nastrójnik. Nie wiem, czy dotyczy to tylko tej kolekcji, czy każdej innej zebranej w 100%.

Chloé 06.02.2010 22:51

Odp: Gablota a efekty
 
Chyba każdej innej, pisało w wyzwaniach czy gdzieś tam :P że zebranie kolekcji daje nastrójnik "cudowna kolekcja" ;)
Ja niestety nie zdobedę tego nastrójnika gdyż już nie wyjeżdżam simami po tym jak skasowało mi save z simka która miałą już prawie wszystkie relikty i drugą zabitą przez piorun gdy grałam inną rodzinka w mieście...

zelkam 06.02.2010 23:23

Odp: Gablota a efekty
 
Nieeee :{
Z ciekawości wzięłam 8 czaszek i zmieniłam.
Wyszedł mi jakiś tandetny "Spokój Duszy" za 5000 $, a czaszki kosztowąły mniej więcej po 3000 $ każda :{


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023