TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 3: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=226)
-   -   The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=65247)

Björk 06.06.2013 19:41

The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Temat służy do zadawania prostych pytań i udzielania na nie odpowiedzi.

Lubie 24.06.2013 20:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
jak odblokować te wszystkie wyspy ? (wiem, że każdą się odblokowuje inaczej)
żeby nie spojlerować innym, tym co nie chcą, proszę, aby odpowiedź była w kolorze białym ( [.color=white][./white] , bez kropek )

Juhas 24.06.2013 20:23

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Co prawda dodatku nie mam, ale wyczytałem gdzieś kiedyś że jedną się odkrywa poprzez wiadomość w butelce, inną za pomocą mapy, jest jakaś do której się po prostu podpływa albo znajduje poprzez jaskinię głębinach mórz.

Tyle wiem, a wysp jest osiem, więc sposobów pewnie jest jeszcze kilka. ;)

beata18ns 24.06.2013 22:48

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
gdzie sie sprawdza ile hotel ma gwiazdek i ile mu brakuje do kolejnej? moj. sim ma pragnienie zeby ulepszyc hotel a mimo moich prob sie nie ulepsza, nie wiem gdzie to sprawdzic. widm tylko gdzie opinie.

AiOtsuka 25.06.2013 08:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał beata18ns (Post 1725062)
gdzie sie sprawdza ile hotel ma gwiazdek i ile mu brakuje do kolejnej? moj. sim ma pragnienie zeby ulepszyc hotel a mimo moich prob sie nie ulepsza, nie wiem gdzie to sprawdzic. widm tylko gdzie opinie.

Własnie w opiniach masz na górze ogólnie ile gwiazdek ma Twój hotel :) co do ulepszenia to musisz po prostu wejść w opcję ulepsz czy jakoś tak, dodaj parę gotowych rzeczy typu siłownia, siłownia musi być! :P jeśli posiadasz ten ciąg domków (tych takich hiszpańskich) to jeden z nich także można rozbudować, żeby miał w środku spa poprzez kliknięcie na niego i zapłacenie za rozbudowę.

Searle 25.06.2013 10:06

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy stare otoczenia są dostosowane do nowych opcji gry?
Czy można nurkować w pozostałych otoczeniach?

Poskacper 25.06.2013 10:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Searle - nie można nurkować np w Sunset i innych światach ponieważ nie mają podwójnego dna czy coś w ten deseń ;) Lecz reszta opcji działa , możesz zrobić tam np. hotel itp.

beata18ns 25.06.2013 11:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
a np teraz gram w nowej okolicy, i zrobilam sobie sima, ratownika. gram nim i chce teraz zrobic simke ktora bedzie mieszkac np w twinbork i przyjedxie na wakavje do island paradise i czy moj sim(rstownik) bedzie tutaj ciagle mieszkal i simka mieszkajaca w twinbork jak przyjedxie bedzie mogla go spotkac, czy simka z rainbork przyjedzie do island paradise bez simow stworzonych przeze mnie. zalezy mi zeby te simy sie spotkaly, realne to jest?

Poskacper 25.06.2013 12:30

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
beata18ns - jeżeli stworzysz simkę w twinbork na innym zapisie to wtedy myślę , że się nie spotkają , bo to wtedy są tak jakby 2 oddzielne gry. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć.

beata18ns 25.06.2013 12:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
to bez sensu :/ bo chce zeby sie spotkali.
kurcze myslalam ze w tej okolicy wakacyjnej nie bedzie takich mroznych temperatur. juz mam jesien i -1 stopien, a moj sim jest ratownikiem. dziwnie to wyglada jak simy sie opalaja a jest -1 stopien. ale pewnie jak ustawie jake chce pory toku to dla wszystkich okolic? z tego co kojarze to w dwojce na wakacjach bylo ciagle lato lub przynajmniej opcja wyboru por roku dla danego otoczenia.

anie_1981 25.06.2013 13:38

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Z tego co kojarzę to podobno opcje gry mają zapamiętywać pory roku na poszczególnych zapisach gry. Nie wiem czy to prawda na 100%, ale coś w ten deseń mówili twórcy gry na którymś czacie.

Stephenowa 25.06.2013 14:00

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Tak, każdy zapis ma swoje własne ustawienia dot. pogody, czyli jeżeli w IP nie chcesz mieć w ogóle zimy, a tym samym czasie na innym zapisie w MF dajmy na to, możesz mieć ją na okrągło. :D

beata18ns 25.06.2013 14:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
to juz cos:p ale dalej nie moge przezalowac, ze simka nie spotka mohego sima na wakacjach. szkoda ze sie tak nie da zrobic.

Chwalisława 25.06.2013 15:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy można samemu zrobić dom na wodzie? Czy trzeba mieszkać w tych co są już w grze(o ile takie są)

Poskacper 25.06.2013 15:21

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Można zbudować dom na wodzie , najpierw trzeba postawić barkę , są różne rozmiary oraz kształty.

anie_1981 25.06.2013 15:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Można samemu zbudować dom na wodzie, czy to pływający, czy taki na palach (nie pływający). Jedyne ograniczenie, z tego co z czata zrozumiałam, to domy pływające mają już gotowe "fundamenty", czy powiedzmy dom nie może mieć dowolnego rozmiaru. I jeszcze taka rzecz, że na fundamencie pływającym nie wstawisz gotowego domu z biblioteki, musisz zbudować go ręcznie, lub rozkładając plany (a przynajmniej mam nadzieję, że da się rozłożyć plany).

Ja obecnie pykam w podstawkę w wersji 1.55 i modami na moim ok. 10 letnim lapku. W głowie mi się nie mieści, że on daje radę! :D Jedynie grafika nie daje rady i są takie plamy i paski, ale nie zawsze. Dla ciekawskich, to TOSHIBA L20, ja mu tylko RAM wymieniłam na 3GB.

anizali 25.06.2013 16:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał beata18ns (Post 1725216)
a np teraz gram w nowej okolicy, i zrobilam sobie sima, ratownika. gram nim i chce teraz zrobic simke ktora bedzie mieszkac np w twinbork i przyjedxie na wakavje do island paradise i czy moj sim(rstownik) bedzie tutaj ciagle mieszkal i simka mieszkajaca w twinbork jak przyjedxie bedzie mogla go spotkac, czy simka z rainbork przyjedzie do island paradise bez simow stworzonych przeze mnie. zalezy mi zeby te simy sie spotkaly, realne to jest?

Polecam mod traveller ;)

Juhas 25.06.2013 18:11

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A ja mam pytanie dotyczące zawodu ratownika :)

Na jakiej zasadzie on działa? Pracuje na plaży, basenach itp. i tam ma ofertę podjęcia pracy? I czy mając basen hotelowy można nająć ratownika?

Dziękuję za odpowiedź :)

beata18ns 25.06.2013 18:54

pracuje na zasadzie profesji. dostsje sie zlecenia na plazach. simy sie co chwile topia. cxasem ciezko im na raz pomoc. jsk nie pomozesz to krzycza, a jak pomozesz to daja pieniadze, marne np po 25 simoleonow itp. dostaje sie tygodniowe wynagrodzenie. wiele sie nie zarobi - moze przy koncu kariery tak, ale na poczatku marnie.

a jeszcze moje pytanie: jak mieszkam w twinbork i chce jechac na wakacje do island paradise to jak mam to uczynic? w telefonie ma opcji wakacji.

@Ch: Używaj opcji edytuj!

Poskacper 25.06.2013 19:33

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Trzeba mieć moda , nie wiem jakiego , ponieważ nie korzystam z żadnych.

Charionette 25.06.2013 19:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
beata18ns - wydaje mi się, że chodzi o tego moda:
http://nraas.wikispaces.com/Traveler

Poskacper 25.06.2013 20:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A czy mógłby ktoś (można w dziale zdjęcia i filmy z dodatku) zrobić zdjęcia lekcji z nowego dodatku? Strasznie mnie ciekawią.

beata18ns 25.06.2013 20:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
jakich lekcji?
jeju no nie mowcie ze nie ma opcji wyjazdu na wakacje np na 7 dni? to po co mi ten dodatek? przeciez bez sensu jest mieszkac w island paradise i meldowac sie tam w hotelu:/ bez sensu zupelnie. myslalam ze na tym bazuje dodatek, na wyjezdzie na wakacje.. to ja sie martwie ze mi simka sima nie spotka jak ona wogole nie wyjedzie!

Poskacper 25.06.2013 20:21

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Było mówione , że Isla Paradiso to będzie nowe otoczenie mieszkalne nie wakacyjne. Można wyjechać z innego miasta do tego, ale z modem (podanym przez Charionette)

ShiinaLP 25.06.2013 20:24

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał beata18ns (Post 1725653)
jakich lekcji?
jeju no nie mowcie ze nie ma opcji wyjazdu na wakacje np na 7 dni? to po co mi ten dodatek? przeciez bez sensu jest mieszkac w island paradise i meldowac sie tam w hotelu:/ bez sensu zupelnie. myslalam ze na tym bazuje dodatek, na wyjezdzie na wakacje.. to ja sie martwie ze mi simka sima nie spotka jak ona wogole nie wyjedzie!

Beata, ten dodatek ma naprawdę wiele, wiele więcej ciekawych opcji niż wyjeżdżanie. ;) Jakbyś czytała uważnie wszystkie informacje to byś dobrze wiedziała, że nie na tym on bazuje. ;)

Mi już gra przyszła i faktycznie jest to chyba najfajniejszy, albo jeden z fajniejszych dodatków do sims 3. System prowadzenia kurortu jest dużo ciekawszy od tego w sims 2, odkrywanie wysp wcale nie jest takie szybkie i proste jakby się wydawało, no i nurkowanie sprawia bardzo dużo frajdy! :)

anie_1981 25.06.2013 21:14

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A mnie ciekawi taka jedna rzecz, w jaki sposób kupuje się te pływające fundamenty (łodzie, na których buduje się dom)? Mamy do wyboru jakiś nowy typ parceli w pustych parcelach, czy może telefonem\komputerem? Jak będę miała dodatek i sprawnego kompa to zaraz wypływam na pełne morze! :D

beata18ns 25.06.2013 21:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
mimo wszystko, myslalam, ze opcja wyjazdu na pare dni do hotelu jednak bedzie.

Juhas 25.06.2013 21:30

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Annie na to pytanie odpowie Ci ostatni czat z producentami. :)

Pokazali tam że najeżdża się na jeden z tych nowych portów i tam jest opcja postawienia pływającego fundamentu, a potem tylko lista z której wybiera się kształt i rozmiar. :)

Lubie 25.06.2013 21:46

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
jak zostać ratownikiem ? szukałem i nic. :c

beata18ns 25.06.2013 21:50

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
w gazecie poszukaj lub w komputerze- tylko profesja a nie praca

Lubie 25.06.2013 22:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
okej , dziękuję. :)

Zielona Herbata 26.06.2013 05:32

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam dwa pytania- czy jak nawiążemy bardzo dobre relacje z syreną, to jest interakcja "poproś o przemianę w syrenę", czy jak to? I drugie pytanie, dochodzą jakieś nowe cechy, umiejętności? Bardzo mnie to ciekawi... :)

Poskacper 26.06.2013 06:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Było mówione , że syrena może dać Ci syrenią algę (można też ją kupić za pkt szczęścia życiowego) i jak zjesz tą algę to się przemienisz w syrenę. A cechy to o ile dobrze pamiętam płetwonurek , kocha pływać , coś takiego. A umiejętność to nurkowanie. :)

anizali 26.06.2013 09:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A czy jest opcja dodawania tych tratw/pomostów czy jak im tam, żeby potem dodać te pływające fundamenty?
Mam wybudowane i rozplanowane miasto, i nie chce mi się zaczynać wszystkiego od nowa w nowym otoczeniu :(

(Gram w otoczeniu, co dochodzi w NZTŚ, Hiden Spring, czy jakoś tak :| )

Vanitas 26.06.2013 09:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
anizali - da się, ja sobie skopiowałem port z tego nowego miasta i ustawiłem w Sunset Valley. Możesz też znaleźć tą kładkę w buydebugu.

I z tym wiąże się też moje pytanie: ustawiłem ten port, postawiłem jeden z gotowych pływających domków i kiedy każę płynąć simom gdzieś tym domem to machają rekami i pojawia się ten dymek, że nie mogą przejść. Teleportowałem ten dom w inne miejsce na morzu, to samo, przestawiłem ster, udało im się gdzieś popłynąć, ale teraz znowu machają :| ktoś wie o co chodzi?

Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1725673)
A mnie ciekawi taka jedna rzecz, w jaki sposób kupuje się te pływające fundamenty (łodzie, na których buduje się dom)? Mamy do wyboru jakiś nowy typ parceli w pustych parcelach, czy może telefonem\komputerem? Jak będę miała dodatek i sprawnego kompa to zaraz wypływam na pełne morze! :D

Wstawia się port (tylko, że oczywiście nie ma dobrego rozmiaru, więc trzeba użyć moda na dodanie wielkości parceli), później klika na niego tak jakby się chciało go np. przebudowywać i jest nowa ikonka, kiedy się na nią kliknie to wyświetla się lista parcel jakie mogą cumować przy tym porcie (niestety nie ma większych i mniejszych portów), wybiera się parcelę i ona się pojawia. Później można ją kupić przez telefon normalnie. I gotowe domy ustawia się tak jak na normalnych parcelach (jest chyba 5 do wyboru, jeśli dobrze pamiętam) lub buduje się coś własnego.

Chwalisława 26.06.2013 12:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A jak otworzyć własny kurort i jak sprawić, aby miał coraz więcej gwiazdek?

ShiinaLP 26.06.2013 13:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Sectumsempra (Post 1725813)
A jak otworzyć własny kurort i jak sprawić, aby miał coraz więcej gwiazdek?

Jak dopiero zaczynasz, to możesz albo na parceli stworzyć nowy kurort, albo za 0 simoleonów 'przejąć' już istniejący (tzn. możesz kupić już te istniejące, ale jak chcesz zacząć od początku, to radziłabym ten za zero). Kurort nazywa się bodajże Ustronie Hobarta i znajduje się na tej drugiej wyspie. Gdy kurort już nalezy do Ciebie, mozesz sobie przeczytać w samouczku kilka informacji na temat prowadzenia kurortu, ale ogólnie cała rzecz polega na tym, aby pilnować finansów i codziennie czytać opinie gości. Jak klikniesz na recepcję, to tam bodajże w opcji 'zarządzanie kurortem' (czy coś w ten deseń) możesz przeczytać komentarze gości na temat kurortu (codziennie ok. 7 rano dostajesz pieniądze i aktualizują się opinie). No i goście różnie piszą- a to ktoś chce jacuzzi, a to narzekają, że woda nie chlorowana, że słabe jedzenie.

Ogólnie, jeśli będziesz każdego dnia usprawniać kurort o te życzenia klientów (lepsze jedzenie, więcej miejsc noclegowych, dodatkowe atrakcje) to następnego dnia kurort zyska np. pół gwiazdki więcej. Nie jest to bardzo skomplikowane, właściwie w troszkę ponad simowy tydzień można spokojnie dobić do piątej gwiazdki, a jak się troszkę zainwestuje na początku to już w ogóle. ;)

Na początku to troszkę nie byłam pewna czy wszystko jest ok, ale później z kolejnymi dniami wszystko robi się jasne i zrozumiałe. Jak np. goście narzekają na sprzątaczy, to trzeba zatrudnić ich więcej, albo lepszej jakości. Tak samo z jedzeniem, usługami w pokojach itp.

anie_1981 26.06.2013 15:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie wiedziałam w jakim temacie to napisać, ale wyszperałam coś ciekawego o nowym dodatku. Weszłam na forum NRaas'a, bo często tam chodzę, i trafiłam tutaj:

http://nraas.wikispaces.com/share/view/62964610

Są tam dwa linki do oficjalnego forum, oczywiście najpierw przestawiamy się na angielski\amerykański język:

http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/689246.page
http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/689285.page

Już tłumaczę o co mi chodzi, da się oszukać grę i wstawić parcele do nurkowania do innych miast niż Isla Paradiso... Trzeba tylko wiedzieć jak. Teraz nie mam czasu tłumaczyć z angielskiego, poza tym to nie w moim stylu by tłumaczyć poradnik, którego najpierw nie sprawdziłam u siebie, a gry jeszcze nie mam... W każdym razie poradniki są tu dwa, jeden na skopiowanie gotowych stref nurkowania z IP, a drugi na budowanie własnych...

A tu efekt (czyjś, nie mój):

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=hsZ8ogD5jwo

octavessens 26.06.2013 15:37

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
wpierw kod : testingcheatsenabled true, nastepnie kod buydebug a nastepnie enablelotlocking true

potem w skrócie - kopiujemy parcele do nurkowania, w wybranym miescie stawiamy pusty slot o wielkosci 64x64 i ustawiasz typ parceli na : parcela do nurkowania i umieszczasz tam skopiowana parcele.
Może wyskoczyć jakiś syf, ale sie nie przejmujemy, potem sprawdzamy czy parcela wciaz ma typ ustawiony jako parcela do nurkowania. zapisujemy gre i wychodzimy do glownego menu by miasto zaladowalo sie od nowa. Po powrocie mamy funkcjonalna parcele do nurkowania :)

Searle 26.06.2013 17:11

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
O, kurcze, to wspaniała wiadomość! Na pewno to przetestuję :)

Twinbrook 26.06.2013 19:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Na załaczonym filmiku o nurkowaniu w SV, nie widze dookoła tych wielkich glonow (wygladajacych jak jaś fasola z the sims 1) więc nie da sie ich wstawic?

Drugie pytanie: Czy te parcele podwodne da sie ustwiac jedna koło drugiej, w sensie ustawic je w szachownice bez pustego pola, bez pustej przestrzeni, żeby te głębiny były takie bardziej ozdobne i "pełne"?

Poskacper 26.06.2013 19:14

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja jutro lub pojutrze będę miał już dodatek , pogram kilkanaście godzin (:)) i postaram się odpowiedzieć na nowe pytania :).

Twinbrook nie wiem , nie wydaję mi się by było można postawić je obok siebie. Ale jak parcele zwykłe się da , to też napewno będzie można , ale mówię , nie jestem pewien.

Searle 26.06.2013 19:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A czy te kurorty, to normalnie można wstawiać do innych okolic?

Poskacper 26.06.2013 20:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Tak. Kurorty można wstawiać/budować w każdej okolicy.

beata18ns 26.06.2013 21:26

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
tylko szkoda ze nikt do nich nie przyjedzie oprocz mieszkancow z tego samego miasta:/

anie_1981 26.06.2013 22:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jeśli masz dodatek Wymarzone Podróże, to być może przyjdą turyści z trzech miast wakacyjnych.

anizali 27.06.2013 07:53

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Zwłaszcza po zainstalowaniu travelera ;)

Searle 27.06.2013 08:32

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
To dobrze - mam i Wymarzone Podróże i Travelera :)

beata18ns 27.06.2013 09:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
ja akurat zostawilam na starym mieszkaniu podroze, musze pojechac i sobie przywiez, zainstalluje tez tego travelera w takim razie.

Kicaj 27.06.2013 09:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy tylko ja mam tak, że w mim kurorcie prócz obsługi nie ma żywej duszy? Niby wszystkie miejsca zajęte a simów brak.

anie_1981 27.06.2013 09:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Hey, a ja mam dziwne pytanie, możemy kupić nowe parcele, OK, fajny gadżet. Ale czy możemy się jakoś pozbyć nadplanowych domów?

Poskacper 27.06.2013 09:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Tak , możemy je sprzedać. O ile pamiętam to tak: telefon->nieruchomości->sprzedaj parcelę coś w den deseń. Ale na pewno w nieruchomościach była taka opcja.

Lubie 27.06.2013 13:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A można sprzedać jakoś kurort. ? :x

Juhas 27.06.2013 13:46

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Strzelam że można tak jak się sprzedaje nieruchomości, czyli poprzez komputer lub telefon. :)

Searle 27.06.2013 14:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy jest możliwość stworzenia syreny w CASie?

ShiinaLP 27.06.2013 15:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Searle (Post 1726180)
Czy jest możliwość stworzenia syreny w CASie?

Nie. ;)

Jest nagroda za punkty szczęścia życiowego, która zmienia w syrenę, albo zaprzyjaźniona syrena daje papu, które w nią zmienia. :)

Searle 27.06.2013 16:56

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ok, dzięki :)

A jak nauczyć się nurkowania? Najpierw trzeba ćwiczyć z tą rurką?

beata18ns 27.06.2013 16:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
tak, z rurka

ShiinaLP 27.06.2013 17:26

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ewentualnie kurs w ośrodku naukowym.

Ponadto syreny mają nurkowanie rozwinięte na maxa od razu :)

anie_1981 27.06.2013 18:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja jeszcze raz chciałam zapytać o to sprzedawanie domów, bo ja nigdzie nie mam takiej opcji, ani na telefonie, ani w komputerze, ani na domu.... To mam jakiś błąd czy coś?

Poskacper 27.06.2013 19:05

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A ja na max zaprzyjażniłem się z syreną i nie ma opcji o poproszenie o te wodorosty syrenie? dlaczego?

octavessens 27.06.2013 19:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
poczekaj, mi o dziwo też od razu nie wyskoczyła opcja.

Lady88 27.06.2013 19:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
mam pytanie. kupiłam grę i na ulotce było napisane, że jak ją zainstaluję to mogę pobrać zawartość dodatkową. Zarejestrowałam ale nie wiem gdzie mogę znaleźć tę zawartość do pobrania. Proszę o pomoc.

Poskacper 27.06.2013 19:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
octavessens - a ile mam czekać ? bo czekam już dosyć długo i nie ma takiej opcji.

Kędziorek 27.06.2013 19:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1726229)
Ja jeszcze raz chciałam zapytać o to sprzedawanie domów, bo ja nigdzie nie mam takiej opcji, ani na telefonie, ani w komputerze, ani na domu.... To mam jakiś błąd czy coś?

Na komputerze wchodzisz w Nieruchomości-->Obejrzyj nieruchomości-->Parcele prywatne i tam możesz zaznaczyć, którą dodatkową parcelę chcesz sprzedać. To chyba o to chodzi :)

Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726233)
A ja na max zaprzyjażniłem się z syreną i nie ma opcji o poproszenie o te wodorosty syrenie? dlaczego?

Podczas nurkowania spytaj syrenę o ogon, wtedy może ci dać ten wodorost. Nie wiem, jaki trzeba mieć poziom znajomości, ale ja mam status "dobrzy przyjaciele".

Twinbrook 27.06.2013 19:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Lady88 (Post 1726244)
mam pytanie. kupiłam grę i na ulotce było napisane, że jak ją zainstaluję to mogę pobrać zawartość dodatkową. Zarejestrowałam ale nie wiem gdzie mogę znaleźć tę zawartość do pobrania. Proszę o pomoc.

Ja dołączam sie do tego pytania. i dodatkowo mam wątpliwosci. bo ponoc z origin jest równiez opcja do 11lipca, ze za darmo mozna wybrac jakies akcesoria ze store. ale to jest tylko od origin, nie mozna od innych sprzedawców tych akcesoriów dodatkowych zdobyc?

octavessens 27.06.2013 23:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726250)
octavessens - a ile mam czekać ? bo czekam już dosyć długo i nie ma takiej opcji.

nawiązuj przyjazne interakcje dalej, z oświadczynami mam zawsze tak samo, ze mimo wielkiej miłosci nie od razu wyskakuje opcja

anie_1981 27.06.2013 23:09

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
@UP, tylko od Origin, z tego co się orientuję.

Co do rejestracji, to zaraz po niej powinna na stronie wyskoczyć informacja o odblokowaniu nagrody za rejestracje, są to 4 kapelusze, takie kapitańskie czapki i jakieś owocowe nakrycia głowy, rodem z Hawajów zapewne ;) Jest jeszcze zawartość limitowana, jeśli ją macie, macie też dodatkową karteczkę z adresem strony i jednorazowym kodem do odblokowania zestawu rozbitka. Po rejestracji i użyciu tego kodu macie nowe zestawy do pobrania w swojej historii zakupów na Store.

Hey a teraz moje pytanie, czy tylko ja tak mam, że jak członek rodziny śpi w dodatkowym domu, to budzi się w nocy (tak jakby się resetował, ale czasem po prostu się budzi)? To się dzieje gdzieś tak koło 4 rano. Nie wiem czy to wina gry, czy moda NRaas Overwatch, z którego korzystam. Ten mod nie jest w pełni dopracowany pod kątem nowego dodatku, np. kasuje łodzie co noc o 3 rano, trzeba tą funkcję wyłączyć i czekać na aktualizację moda.

octavessens 27.06.2013 23:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
moja syrena ma cechę zły a jednak nie mam opcji wzywania rekinów?

Poskacper 28.06.2013 05:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A moi simowie przy prowadzeniu kurortu zrobili się , no tzn. ubrania zrobiły się szersze , rozmazane , nie było widać szczogółów tylko np sam żółty kolor bluzki , twarze zrobiły im się grubsze , inne , i nie mogłem nic z nimi zrobić. Jak nie prowadze kurortu jest ok.

EDIT: Co do poprzednich postów , już jest ok , zapytałem się syreny o rybi ogon i dała mi te wodorosty. :) To dobrze , bo nie muszę tracić pkt szczęścia życiowego :D

anizali 28.06.2013 09:38

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Na punkty szczęścia życiowego jest kod, także nie musisz tracić :D
Tylko trza go wpisać przed wczytaniem save`a ;)

beata18ns 28.06.2013 09:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
a mnie sie stalo tak, ze gram na najwyzszych ustawieniach a woda i trawa sa brzydkie, tak jakbym miala ustawione nizsze. reszta jest pieknej jakosci i tez nic sie tnie.wczesniej wszystko bylo ladne, od ktoregos uruchomienia gry sie tak porobilo.

Poskacper 28.06.2013 10:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A jak zamienić syrenę z powrotem w sima ?

Chwalisława 28.06.2013 10:47

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy można ustawić schodki do wody bezpośrednio z podestu pływającego domu? Tak było na zwiastunie, więc nie wiem czy to prawda.

Kędziorek 28.06.2013 11:32

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726439)
A jak zamienić syrenę z powrotem w sima ?

Gdzieś czytałam, że syrena zamienia się w normalnego sima, jeśli znowu zje ten syreni wodorost lub gdy nie będzie długo pływać w oceanie (chyba się pojawia wtedy nastrójnik o niedoborze słonej wody).

Poskacper 28.06.2013 12:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
No właśnie z wodorostem nie idzie pisze , że syreny nie jadają takiego rodzaju wodorostów czy coś takiego , a z tym nastrójnikiem jest na czerwono pisze tam pod nim 3 godz do zniknięcia a on nie znika i nic się nie dzieje.

Searle 28.06.2013 12:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A czy można się opalać na swojej parceli mieszkalnej? I czy są poparzenia słoneczne?

Frezja 28.06.2013 13:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja mam pytanie odnośnie tych syren. Mam simkę syrenę, ale chciałabym zmienić kolor jej ogona. Czytałam gdzieś, że można zmienić kolor ogona i kształt płetwy w CASie po wpisaniu kodu testingcheatsenabled true. Jednak kiedy klikam na nogi to nic się nie dzieje. Jest tak tylko u mnie czy jednak nie da się zmienić koloru? A jeśli jednak się da to jak to zrobić?

anie_1981 28.06.2013 14:22

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
To ja jeszcze raz zapytam, czy wy też tak macie, że jak ktoś z rodziny śpi w dodatkowym domu, to się budzi\resetuje o 5 nad ranem?

Kędziorek 28.06.2013 14:22

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Frezja (Post 1726470)
Ja mam pytanie odnośnie tych syren. Mam simkę syrenę, ale chciałabym zmienić kolor jej ogona. Czytałam gdzieś, że można zmienić kolor ogona i kształt płetwy w CASie po wpisaniu kodu testingcheatsenabled true. Jednak kiedy klikam na nogi to nic się nie dzieje. Jest tak tylko u mnie czy jednak nie da się zmienić koloru? A jeśli jednak się da to jak to zrobić?

Klikasz na lustro i zaznaczasz 'zmień kolor łuski', tam możesz zmienić kolor ogona, a u simek jeszcze kolor muszelek. Informacja o zmianie kształtu płetwy to chyba jakaś bujda, bo w CASie syren nie da się edytować tak, żeby był ogon widoczny.

Poskacper 28.06.2013 15:06

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Anizali - mogłabyś podać ten kod? Byłbym bardzo wdzięczny.

EDIT: Już nie ważne , znalazłem w internecie :)

Frezja 28.06.2013 15:22

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
@ kedziorek92 dzieki za odpowiedz. :) tak szczerze to na lustrze nie sprawdzalam, bo myslalam ze to sie zmienia w tych "ubraniowych" opcjach. :D

Kędziorek 28.06.2013 16:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Sectumsempra (Post 1726441)
Czy można ustawić schodki do wody bezpośrednio z podestu pływającego domu? Tak było na zwiastunie, więc nie wiem czy to prawda.

Te schodki pojawiają się automatycznie w miejscu rampy, kiedy dom odpływa od portu.

Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726456)
No właśnie z wodorostem nie idzie pisze , że syreny nie jadają takiego rodzaju wodorostów czy coś takiego , a z tym nastrójnikiem jest na czerwono pisze tam pod nim 3 godz do zniknięcia a on nie znika i nic się nie dzieje.

Sprawdziłam to. U mnie po jakimś czasie wystąpił nastrójnik Niedobór Słonej Wody, a później zmienił się na Przywyka Do Lądu, czy coś takiego. Oba trwają po jednym dniu, a gdy drugi nastrójnik zniknie, syrena zamienia się w normalną simkę. Wodorost rzeczywiście niejadalny :)

Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1726486)
To ja jeszcze raz zapytam, czy wy też tak macie, że jak ktoś z rodziny śpi w dodatkowym domu, to się budzi\resetuje o 5 nad ranem?

U mnie śpią jak aniołki, przez całą noc nikt się nie budzi bez powodu :)

Cytat:

Napisał Searle (Post 1726459)
A czy można się opalać na swojej parceli mieszkalnej? I czy są poparzenia słoneczne?

Na parceli mieszkalnej nie można się opalać, a szkoda :( Bez dodatku CPR oparzeń nie ma, bo nie ma temperatury, a z dodatkiem można mieć oparzenia słoneczne w każdym otoczeniu, z tego, co mi wiadomo.

anie_1981 28.06.2013 19:00

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał kedziorek92 (Post 1726526)

U mnie śpią jak aniołki, przez całą noc nikt się nie budzi bez powodu :)



Acha... Czyli widać to wina któregoś moda, najpewniej NRaas Overwatch'a. Dzięki :)

Lady88 28.06.2013 19:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1726329)
@UP, tylko od Origin, z tego co się orientuję.

Co do rejestracji, to zaraz po niej powinna na stronie wyskoczyć informacja o odblokowaniu nagrody za rejestracje, są to 4 kapelusze, takie kapitańskie czapki i jakieś owocowe nakrycia głowy, rodem z Hawajów zapewne ;) Jest jeszcze zawartość limitowana, jeśli ją macie, macie też dodatkową karteczkę z adresem strony i jednorazowym kodem do odblokowania zestawu rozbitka. Po rejestracji i użyciu tego kodu macie nowe zestawy do pobrania w swojej historii zakupów na Store.

wchodzę w historię zakupów i nie mam tam tej nagrody za rejestrację :(

Chwalisława 28.06.2013 20:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy syrena może zajść w ciążę? I jak odkrywać te większe wysypy?

Kędziorek 28.06.2013 22:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Sectumsempra (Post 1726625)
Czy syrena może zajść w ciążę? I jak odkrywać te większe wysypy?

Może zajść w ciążę, w tym czasie nie może tylko nurkować.
Jedną z tych większych wysp odkryłam, kiedy mój kurort otrzymał 5 gwiazdek, albo kiedy znalazłam 4 butelki, nie pamiętam dokładnie..

Chwalisława 28.06.2013 22:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Okej, dzięki :) Ja znalazłam 3 takie butelki, ale myślałam, że są niepotrzebne, więc je sprzedałam xD

Kędziorek 28.06.2013 22:38

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kiedy nurek dostaje zadania z ratusza albo z laboratorium, to wtedy można odkryć jakąś wyspę, jednym z tych zadań było znalezienie tych butelek i wtedy wyspa się odsłoniła, ale ile ja ich się naszukałam xD

AsiaMyszka 29.06.2013 06:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Witam. Być może mam głupie pytanie. :P ale mam Rajską Wyspę, edycję limitowaną, ściągnęłam i zainstalowałam ten dodatkowy pakiet.. I nijak nie mogę znaleźć drabiny.. :D Gdzie ona się znajduje? Tryb kupowania czy budowania? :P
Jeśli jej nie znajdę to chyba jeszcze raz trzeba będzie zainstalować ten pakiet albo coś..
Za ewentualne błędy przepraszam bo piszę z tableta (ta bestia mnie nie lubi :P ).

AsiaMyszka 29.06.2013 06:08

Cytat:

Napisał Lady88 (Post 1726594)
wchodzę w historię zakupów i nie mam tam tej nagrody za rejestrację :(

Jeśli nie masz tej nagrody to musisz ją wyszukać ręcznie na thesims3.com ja tak miałam z pakietem do Kariery. W wyszukiwarkę wpisałam nazwę pakietu i się znalazło :) Normalnie pobierasz za free i instalujesz. :)

Cytat:

Napisał kedziorek92 (Post 1726640)
Kiedy nurek dostaje zadania z ratusza albo z laboratorium, to wtedy można odkryć jakąś wyspę, jednym z tych zadań było znalezienie tych butelek i wtedy wyspa się odsłoniła, ale ile ja ich się naszukałam xD

Gdy szukałam pracy dla nurka w laboratorium naukowym to miałam za zadanie eksplorować dwie jaskinie. Sim znalazł bąbel czy bąbelki powietrza (już nie pamiętam) i było powiadomienie, że sim odkrył coś ale ma za mały poziom nurkowania i niestety.. Wyspa się nie odkryła.. :(
A gdzie i jak można szukać butelek? Tylko podczas tej "pracy"? Czy samemu na własną rękę można też poszukać?

Poskacper 29.06.2013 07:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jedną wyspę średnią można odkryć gdy idzie się do kurortu zamelduje się i w recepcji spyta się o przygodę , w tedy uruchomi się okazja i ciąg małych zadań , ostatnie jest chyba najtrudniejsze :) To est tak-> porozmawiaj z jakims simem , zanies 3 wodorosty do laboratorium (mozna je kupic ze sklepu) , idz do laboratorium , przejdz po ogniu (moze byc najchlodniejszy) , do laboratorium i ostatnie .. wygraj walke z rekinem po czym do laboratorium i mamy wyspe :P Ale sie rozpisalem , przepraszam za bledy :)

Mamełe 29.06.2013 07:50

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Lady88 (Post 1726594)
wchodzę w historię zakupów i nie mam tam tej nagrody za rejestrację :(

Ja też nie mam, bo wpierw aktywowałam grę w origin. Pewnie znowu przyjdzie mi czekać kilka tygodni. Grę aktywowałam w czwartek a nadal na stronie sims 3 na moim profilu jest, że niby tej gry nie mam. Tak czasem jest, że na lączu origin-strona nie trybi.

Jak ci się spieszy, to napisz do pomocy technicznej :)


Cytat:

Napisał AsiaMyszka (Post 1726662)
Witam. Być może mam głupie pytanie. :P ale mam Rajską Wyspę, edycję limitowaną, ściągnęłam i zainstalowałam ten dodatkowy pakiet.. I nijak nie mogę znaleźć drabiny.. :D Gdzie ona się znajduje? Tryb kupowania czy budowania? :P
Jeśli jej nie znajdę to chyba jeszcze raz trzeba będzie zainstalować ten pakiet albo coś..
Za ewentualne błędy przepraszam bo piszę z tableta (ta bestia mnie nie lubi :P ).

Z tego co pamiętam, to jest w schodach

AsiaMyszka 29.06.2013 07:53

Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726665)
Jedną wyspę średnią można odkryć gdy idzie się do kurortu zamelduje się i w recepcji spyta się o przygodę , w tedy uruchomi się okazja i ciąg małych zadań , ostatnie jest chyba najtrudniejsze :) To est tak-> porozmawiaj z jakims simem , zanies 3 wodorosty do laboratorium (mozna je kupic ze sklepu) , idz do laboratorium , przejdz po ogniu (moze byc najchlodniejszy) , do laboratorium i ostatnie .. wygraj walke z rekinem po czym do laboratorium i mamy wyspe :P Ale sie rozpisalem , przepraszam za bledy :)

A kiedy pojawia się rekin? Gdy długo jesteśmy w jednym miejscu, nie poruszając się czy to losowe? Czy punkty sportu pomogą pokonać rekina tak jak pomagają w walkach z innymi simami? Bo rekinów sie boję :P

Cytat:

Napisał Mamełe (Post 1726666)
Z tego co pamiętam, to jest w schodach

No właśnie w schodach nie ma :( już sama nie wiem co robić.. :|

Poskacper 29.06.2013 08:22

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
AsiaMyszka jest w schodach. Jak nie to nie wiem jakiś błąd czy co. A jeżeli pływamy pod wodą to napewno spotkasz rekina , ponieważ tak rzadko on się nie pojawia , mi często pływa , nawet 2 nieraz idzie spotkać , a wtedy nie możesz np. wypłynąc , chowac sie do jaskini bo wtedy nie zaatakuje. Najlepiej stac i czekac az pojawi sie interakcja atak rekina. Nie wiem co pomaga by wygrac , moja simka z 8 poziomem nurkowania od razu wygrala walkę :)

EDIT: Zawsze najlepiej przed zanurkowaniem zapisać grę , bo jak simowi się nie powiedzie z rekinem zawsze mozna wczytac od nowa.

ajditia 29.06.2013 09:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał AsiaMyszka (Post 1726668)
No właśnie w schodach nie ma :( już sama nie wiem co robić.. :|

Jest w schodach kręconych chyba :D

AsiaMyszka 29.06.2013 09:29

Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726670)
AsiaMyszka jest w schodach. Jak nie to nie wiem jakiś błąd czy co. A jeżeli pływamy pod wodą to napewno spotkasz rekina , ponieważ tak rzadko on się nie pojawia , mi często pływa , nawet 2 nieraz idzie spotkać , a wtedy nie możesz np. wypłynąc , chowac sie do jaskini bo wtedy nie zaatakuje. Najlepiej stac i czekac az pojawi sie interakcja atak rekina. Nie wiem co pomaga by wygrac , moja simka z 8 poziomem nurkowania od razu wygrala walkę :)

EDIT: Zawsze najlepiej przed zanurkowaniem zapisać grę , bo jak simowi się nie powiedzie z rekinem zawsze mozna wczytac od nowa.

Dzięki bardzo za porady :)

Cytat:

Napisał ajditia (Post 1726676)
Jest w schodach kręconych chyba :D

Później zobaczę ;) i dam znać.

Poskacper 29.06.2013 10:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Teraz sprawdziłem i jest w dziale niegdyś "schody kręcone" teraz "schody krecone i drabiny" " :)

AsiaMyszka 29.06.2013 10:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1726688)
Teraz sprawdziłem i jest w dziale niegdyś "schody kręcone" teraz "schody krecone i drabiny" " :)

Dzięki. Zobaczę później. :)

Lady88 29.06.2013 12:58

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał AsiaMyszka (Post 1726663)
Jeśli nie masz tej nagrody to musisz ją wyszukać ręcznie na thesims3.com ja tak miałam z pakietem do Kariery. W wyszukiwarkę wpisałam nazwę pakietu i się znalazło :) Normalnie pobierasz za free i instalujesz. :)

Dziękuję za odpowiedź.
A jak ten pakiet się nazywa?

Kędziorek 29.06.2013 13:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał AsiaMyszka (Post 1726663)
Gdy szukałam pracy dla nurka w laboratorium naukowym to miałam za zadanie eksplorować dwie jaskinie. Sim znalazł bąbel czy bąbelki powietrza (już nie pamiętam) i było powiadomienie, że sim odkrył coś ale ma za mały poziom nurkowania i niestety.. Wyspa się nie odkryła.. :(

Przepłyniecie jednej z tych podwodnych jaskiń może doprowadzić sima do innego podwodnego świata albo do nowej wyspy, ale w tym drugim przypadku trzeba mieć 9 albo 10 poziom nurkowania.
Cytat:

A gdzie i jak można szukać butelek? Tylko podczas tej "pracy"? Czy samemu na własną rękę można też poszukać?
Butelki znaleźć można na plażach lub na dnie oceanu, pojawiają się losowo, więc nawet jeśli w jednym miejscu ich nie było, to następnego dnia mogą się tam pojawić. Nie trzeba być w trakcie wykonywania pracy, żeby je pozbierać.

AsiaMyszka 29.06.2013 13:40

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Lady88 (Post 1726732)
Dziękuję za odpowiedź.
A jak ten pakiet się nazywa?

Szukałam go dla Ciebie i niestety nie mogłam znaleźc.. :( Ja go normalnie mam w Store --> Moje konto w Store --> Historia zakupów. Może musisz jeszcze trochę poczekac? Nie wiem, naprawdę.. :(

Lady88 29.06.2013 13:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
No nic. Poczekam. Ale dziękuję ślicznie za pomoc. Gdyby ktoś coś wiedział w tym temacie, to poproszę o info. :)

avenly 29.06.2013 14:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Gry jeszcze nie mam, ale takie pytanie, czy jest możliwość posiadania drugiej parceli ? Tzn oprócz parceli na której sim normalnie mieszka, to dodatkowo jakiegoś domku letniskowego ?

Chwalisława 29.06.2013 14:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jest taka możliwość :D Taką druga parcelą może być odnaleziona bezludna wyspa.

avenly 29.06.2013 14:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Sectumsempra , ale czy tylko odnaleziona wyspa, czy np. mogę sobie kupić jakąś parcelę nad morzem i postawić tam ten pływający dom ?

Kędziorek 29.06.2013 14:58

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Klikasz na komórkę lub komputer i w nieruchomościach jest opcja kupna dodatkowego domu, możesz kupić dom, pustą parcelę lub miejsce w porcie dla pływającego domu.

anie_1981 29.06.2013 15:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Lady88, zawsze można znaleźć nagrody za rejestrację tu:

Store\Pakiety\Święta i Prezenty\Nagrody za rejestrację

A oto Zestaw Kapeluszy za rejestrację.

http://store.thesims3.com/setsProduc...tegoryId=12490

Jeśli nie możesz pobrać, to spróbuj jeszcze raz zarejestrować grę na stronie Simsów.

avenly 29.06.2013 15:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ok, dzięki :)

Lady88 29.06.2013 17:10

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1726793)
Lady88, zawsze można znaleźć nagrody za rejestrację tu:

Store\Pakiety\Święta i Prezenty\Nagrody za rejestrację

A oto Zestaw Kapeluszy za rejestrację.

http://store.thesims3.com/setsProduc...tegoryId=12490

Jeśli nie możesz pobrać, to spróbuj jeszcze raz zarejestrować grę na stronie Simsów.

W życiu bym nie wpadła, że tam mogą być :O a mam pytanie - czy jeśli mam zwykłą wersję gry to czy mogę dokupić te rzeczy, które są w wersji limitowanej?

AsiaMyszka 29.06.2013 18:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Lady88 (Post 1726817)
W życiu bym nie wpadła, że tam mogą być :O a mam pytanie - czy jeśli mam zwykłą wersję gry to czy mogę dokupić te rzeczy, które są w wersji limitowanej?

Raczej dlatego właśnie jest limitowana.. Bo się nie da kupić.. :/ Z tego co ja wiem..

Ps. Znalazłam drabinę!! xD

Chwalisława 29.06.2013 20:49

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Gdzie znaleźć te wodorosty, które robi się na misji? Trzeba zejść pod wodę, czy wystarczy pływać z rurką?

AsiaMyszka 29.06.2013 20:56

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Sectumsempra (Post 1726901)
Gdzie znaleźć te wodorosty, które robi się na misji? Trzeba zejść pod wodę, czy wystarczy pływać z rurką?

Te, co trzeba zanieść gdzieś czy tam sprzedać? Mozna zwyczajnie kupić w sklepie. :)

Kędziorek 29.06.2013 20:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Poza tym, wodorosty można zebrać na dnie oceanu. Podczas pływania z rurką można znaleźć chyba tylko kamienie, metale i muszle.

Chwalisława 30.06.2013 14:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jam mam pytanie odnośnie miejsca do nurkowania, które nazywa się Skrzynka Davy'ego Jonesa. Czy wy też tak macie, że jak dajecie, aby sim zbadał jedną z jaskiń, to on do niej wpływa i teleportuje się na ląd?

Kędziorek 30.06.2013 14:12

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Sectumsempra (Post 1727064)
Jam mam pytanie odnośnie miejsca do nurkowania, które nazywa się Skrzynka Davy'ego Jonesa. Czy wy też tak macie, że jak dajecie, aby sim zbadał jedną z jaskiń, to on do niej wpływa i teleportuje się na ląd?

Błąd denerwująco częsty :/ Mi się to zdarza nie tylko z tą jaskinią, ale jak za drugim razem próbuję tam wpłynąć to już jest okej.

Electric Shabet 30.06.2013 14:57

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Można być jednocześnie syreną i inną dziwną istotą, np. czarownicą? Moja simka jest czarownicą i chciałem z niej zrobić jeszcze syrenę, ale po zjedzeniu tych wodorostów pojawił mi się komunikat, że były one bardzo smaczne, ale że moja simka nie czuje się jakoś inaczej. Jeśli się nie da tak zrobić, to trochę szkoda, bo syrena ziejąca ogniem, czy zamrażająca innych w lód byłaby o wiele fajniejsza od takiej zwykłej, która nie ma żadnych mocy ;/ (chyba że je ma, tylko ja o czymś nie wiem)

Vanitas 30.06.2013 15:06

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Żeby sim mógł być kilkoma istotami na raz musisz mieć ten mod ;)

octavessens 30.06.2013 16:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
to też mnie zastanawia, kosmici mają mnóstwo zdolności, czarownice i wróżki też. Simorośle potrafią wchłaniać wodę i przeprowadzać fotosyntezę, dżiny jak wiadomo też wiele potrafią - a syreny prócz nurkowania, posiadania ogona i potrzeby pływania jakoś nic więcej nie wprowadzają

Mamełe 30.06.2013 16:38

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Moja simka odkryła wyspę z misji w kurorcie, potem przeprowadziłam ją na drugą okolicę (zapis nie chciał mi się załadować, fartem zapisałam ją w skrzyni domów) i na tej drugiej okolicy ta misja nie chce jej wskoczyć (gada z recepcjonistką, ale nie pojawia się misja). To tak ma być, czy to błąd gry? Co z tego, że odkryła tę wyspę na innym zapisie? Musiałam stworzyć drugiego sima w rodzinie, żeby ją odkryć.

Poskacper 30.06.2013 18:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dołączam się do pytania czy syreny mają jakieś inne moce?

anie_1981 30.06.2013 20:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Zaczęłam trochę głębiej badać nowości z dodatku, no i jest interakcja "Baw się w oceanie"... Tyle, że mi nie działa. Znalazłam jedno miejsce, gotowy kurort na wybrzeżu, tam na brzegu jest takie miejsce otoczone kamieniami i da się tam "Bawić w oceanie". Ale jak próbuję sama zrobić taką płyciznę do "Zabawy w oceanie", to w kółko Sim gada, że nie może tego zrobić i powinnam poszukać płytszego miejsca.... ale płyciej się już nie da! Myślałam już nawet, że to wina moda NRaas Go Here, ale wtedy nigdzie nie dałoby się zrobić tej interakcji. Też tak macie?

Chloé 30.06.2013 20:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie kształtowałam terenu a też wyskoczył mi komunikat gdzieś poza parcelą na płytkiej wodzie. Na oficjalnej plaży nie było tego problemu. Modów żadnych chwilowo nie mam.

anie_1981 30.06.2013 22:02

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki, czyli to "normalne". Może jakaś łata to poprawi. Zbudowałam kurort, ale z edycji miasta i zostawiłam go samemu sobie, także nic się tam nie dzieje, spróbuję tam dostosować plażę, może się uda. Może to musi być kurort czy coś. O i taka ciekawostka, bo nie wiem czy wiecie, parcele można normalnie stawiać na pełnym morzu, więc ja ten kurort tak właśnie zbudowałam. Wcale nie trzeba więc odkrywać wysepek, żeby mieć ich sporo, wystarczy postawić parcelę w dowolnie wybranym miejscu :) Teoretycznie z modem na tworzenie działek o dowolnej wielkości można stworzyć taką powyżej rozmiaru 64x64, ale jakoś nigdy nie próbowałam...


Jeszcze a propos tego budzenia się Simów o piątej rano, gdy śpią w dodatkowym domu. Napisałam o tym na forum mts i ktoś dał trafną radę (chyba, wciąż to testuję). Jeśli nie zapiszemy gry w nocy (18:00 - 6:00) i nie wejdziemy w tym czasie do edycji miasta, to Sim się nie obudzi ani nie zresetuje. Ja mam moda NRaas Overwatch, a on też ma swoje za uszami (np. kasuje łodzie o 3 w nocy, trzeba tą opcję wyłączyć), także trzeba w Overwatchu wyłączyć taką jedną opcję, ona się tak dziwnie nazywa... "Sprawdzaj stan/obecność Simów"... Nie pojmuję do czego jest ta opcja, ale jak jest włączona, to u mnie Simy się i tak budzą o 5 rano.

octavessens 01.07.2013 00:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Sprawa z syrenami wygląda tak, że nie mają magicznych mocy, gdyż... nie są stworzeniami magicznymi jak np. dżiny, wróżki i wilkołaki.
Są stworzeniami egzotycznymi, które przystosowały się do życia na lądzie.
Nie sprawdziłem tego, ale chyba syreny będą mogły miksować się genetycznie z wróżkami i czarownicami itd.
Tak jak kosmici - nie są magicznym stworzeniem, tylko osobną rasą - więc mogą stać się stworzeniem magicznym jak simy.

Electric Shabet 01.07.2013 01:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Apf, to te syrenki to taka trochę porażka :/ Miałem nadzieję, że będą mieć jakąś kontrolę nad wodą, będą mogły ją zamrażać, czy coś, a są tylko utrudnieniem, bo do wysp płyną same i są tak głupie, że chodzą powoli w płytkiej wodzie, mimo, że obok mają ocean i mogą pływać. W ogóle są trochę dziwne, bo niby ogon wyrasta im przy kontakcie z wodą, ale przy brzegu, gdzie woda nie jest głęboka i podczas kąpieli w wannie mają normalnie nogi.

Juhas 01.07.2013 02:05

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Widzę że Panie mają problemy z zabawą w oceanie. :)
To dość dziwne, ja mam kurort i plażę przy nim (obie o nazwie Iskrzące Piaski) i tam na plaży przy oceanie działa ta opcja.
Próbujcie klikać tuż przy końcu wody, jak jest ląd i dopiero się akwen zaczyna. Mi dopiero wtedy działa, inaczej pojawia się wspomniany święty komunikat.

octavessens 01.07.2013 06:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ogon pojawia im się, gdy muszą pływać, więc głupio by wyglądały w wannie z ogonem, albo co gorsze gdyby pod prysznicem leżały plackiem.
Aczkolwiek jakieś zdolności by im się przydały

Poskacper 01.07.2013 08:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A mi ta opcja z zabawą o dziwo działa.

AsiaMyszka 01.07.2013 10:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Witam. Mam poważny problem.. Otóż gram sobie na Isla moją simką i chcę ją zameldować w kurorcie, żeby zapytać kogoś o mapę na wyspę. Moja simka dochodzi do recepcji, sim zaczyna do niej gadać i...... gra się zawiesza.. :( Pomaga tylko święta trójca (Ctrl + Alt + Delete). Oczywiście zatrzymanie aplikacji i koniec.. Miałam tak już w dwóch kurortach.. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Co można z tym zrobić? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Mam dużo dodatków, sporo z internetu, a komputer nie jest pierwszej młodości. Bardzo proszę o pomoc bo sama już nie wiem co z tym można zrobić.. Defragmentację dysku robiłam niedawno.. Dodatek Kariera zainstalowałam po dodatku Rajska wyspa czy to mogło spowodować ten błąd?

Juhas 01.07.2013 12:53

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Usuń dodatki i wtedy sprawdź. ;)
Czasami jeden durny mebelek potrafi popsuć grę, ale usunięcie zazwyczaj pomaga.

Mamełe 01.07.2013 12:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał AsiaMyszka (Post 1727414)
Witam. Mam poważny problem.. Otóż gram sobie na Isla moją simką i chcę ją zameldować w kurorcie, żeby zapytać kogoś o mapę na wyspę. Moja simka dochodzi do recepcji, sim zaczyna do niej gadać i...... gra się zawiesza.. :( Pomaga tylko święta trójca (Ctrl + Alt + Delete). Oczywiście zatrzymanie aplikacji i koniec.. Miałam tak już w dwóch kurortach.. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Co można z tym zrobić? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Mam dużo dodatków, sporo z internetu, a komputer nie jest pierwszej młodości. Bardzo proszę o pomoc bo sama już nie wiem co z tym można zrobić.. Defragmentację dysku robiłam niedawno.. Dodatek Kariera zainstalowałam po dodatku Rajska wyspa czy to mogło spowodować ten błąd?

A próbowałaś to robić na czystej grze, bez dodatków?

AsiaMyszka 01.07.2013 13:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Mamełe (Post 1727452)
A próbowałaś to robić na czystej grze, bez dodatków?

Nie.. Hmm... Wypróbuję wszystkiego co się da. Ale dziękuję za porady. Jak coś ustalę to dam znac :)

Davi 5 01.07.2013 13:36

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ale jak? bo tam po angielsku pisze wszystko gingers

RaspberryXD 01.07.2013 13:38

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy te wodorosty, przez które sim staje się syreną, są dostępne w BuyDebug? (Staram się nie grać na kodach, ale na próbę dodatku syrenka musi być :P)
E: Jeszcze jedno. Jak w kontaktach rozpoznać syrenę? (Marzy mi się wielka, plażowa impreza, na której będą wszystkie syreny z simowego miasta xd)

Juhas 01.07.2013 14:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Niestety nie ma tych wodorostów. Są tylko zwykłe które można kupić w sklepie. A co do rozpoznawania syren, to mają chyba otoczkę wokół zdjęcia w kontaktach, ale jakoś nie jestem pewien. Wiem tylko że jak jakąś znasz to masz opcję "wezwij syrenę" i tam będziesz mieć ich listę. :)

Chloé 01.07.2013 14:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Syreny nie mają niestety otoczki bo nie wpisują się w kategorię istot nadnaturalnych w grze. Imprezę można zrobić przez telefon więc trzeba będzie zadzwonić normalnie a nie przywoływać, pytanie tylko czy syreny mają komórki ;)
Zawsze możesz też przebrać simów za syreny po odblokowaniu strojów specjalnych.

RaspberryXD 01.07.2013 14:36

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Okej, no to trudno. A jeśli mam przyjaźń z syreną na maxa, to mogę poprosić ją o te wodorosty na lądzie? :D

Chloé 01.07.2013 14:54

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie trzeba mieć przyjaźni na maxa a prośba nazywa się "spytaj o rybi ogon" i jest możliwa tylko podczas nurkowania, na lądzie interakcje są jak dla wszystkich simów.

Frezja 01.07.2013 15:12

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A propos tego pytania syreny o rybi ogon. Moj sim jest zaprzyjazniony z syrena, a kiedy podczas nurkowania pyta ja o rybi ogon, ta odpowiada cos takiego "jest piekny i dzieki niemu moge szybko plywac. Tez bys taki chcial, prawda?" ale po tym nie daje mi tych syrenich wodorostow. To jakis blad czy musze jeszcze cos zrobic, aby mi je podarowala?

Poskacper 01.07.2013 17:09

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mi też tak się działo na początku , trzeba pytać kilka razy , aż w końcu będą 2 powiadomienia , 1 które napisałaś , a 2 "proszę weż i zjedz te wodorosty , jeżeli chcesz się do nas przyłączyć" czy coś takiego (już dokładnie nie pamiętam) , ale w każdym razie , trzeba pytać aż do skutku ;)

Juhas 01.07.2013 18:00

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A ja mam pytanie, czy istnieje jakiś sposób na zmienienie syreny w sima oprócz braku słonej wody? Bo chciałem znowu zmienić sima w człowieka myśląc że te syrenie wodorosty pomagają a tu pupa. :(
Proszę o szybką odpowiedź.

Poskacper 01.07.2013 19:49

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
No właśnie , Juhas z tymi wodorostami nie idzie , bo pisze , że syrena nie je takiego rodzaju wodorostów, a mam pytanie. Ja też chce zamienić syrena w sima , a jestem caly czas na dworze i nie ma tego nastrojnika , to przez nagrodę "permanetna syrena"?

Chloé 01.07.2013 19:53

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jeśli twój sim ma wykupioną tę nagrodę to pewnie tak bo nie potrzebuje już słonej wody by utrzymać rybi ogon więc nie będzie możliwości powrotu do normalnego stanu bez użycia moda, o ile taki wyjdzie.

Mamełe 01.07.2013 19:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1727664)
No właśnie , Juhas z tymi wodorostami nie idzie , bo pisze , że syrena nie je takiego rodzaju wodorostów, a mam pytanie. Ja też chce zamienić syrena w sima , a jestem caly czas na dworze i nie ma tego nastrojnika , to przez nagrodę "permanetna syrena"?

To bardzo możliwe.

A tak w ogóle, to jest jakiś sposób na pozbycie się wykupionej nagrody życiowej?

Kędziorek 01.07.2013 20:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Mamełe (Post 1727676)
A tak w ogóle, to jest jakiś sposób na pozbycie się wykupionej nagrody życiowej?

Nie wiem, jak pozbyć się jednej, ale jeśli za pomocą kodu edytujesz sima w CASie, to znikają wszystkie nagrody, oprócz przedmiotów. U mnie tak jest przynajmniej.

anie_1981 01.07.2013 20:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja wielokrotnie edytowałam Simów w CAS i jeszcze nigdy nie zniknęła mi choćby jedna nagroda szczęścia, a mają ich sporo. Nagrody szczęścia da się usunąć tylko modem, nie znam jednak innego niż NRaas Master Controller (potrzebny jest też jego dodatkowy moduł, cheats). Klikasz na Sima\NRaas\Master Controller\Opcje Zaawansowane (te wyżej)\Cechy Charakteru\Usuń nagrody... Tak to chyba mniej więcej wygląda.

Kędziorek 01.07.2013 20:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czyli wychodzi na to, że mam w grze jakiś błąd, dobrze wiedzieć :D
Małe pytanie: czy u was też Kraken nie chce atakować żadnej łodzi? Jak mu każę to zawsze ta interakcja jest na wyblakłym pasku i tylko się pokazuje, że Kraken nie może tej łodzi zaatakować..

Poskacper 01.07.2013 20:46

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Bo są warunki: 1 , na tej łodzi musi być co najmniej 1 sim. Po 2 , ta łódż musi stać w miejscu. Nie wiem tylko , czy może atakować wszystkie łodzie , czy tylko te większe.

Juhas 01.07.2013 20:48

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kędziorku mam tak samo, pisałem nawet o tym wcześniej. Żeby było ciekawiej opcja była zablokowana nawet w sytuacji kiedy na stojącej na wodzie łódce był wróg mojego sima.

A z syreną będę musiał się pomęczyć dopóki nie minie ten nastrójnik. :(

Poskacper 01.07.2013 20:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Odblokował ktoś więcej niż 5 wysp? Ja 4: Okazja z kurortu , podpłynięcie , 10 poziom nurkowania i przebadanie jaskini w perłowej głębinie , a 4 nie pamiętam.

Chloé 01.07.2013 20:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
U mnie na wszystkich łodziach opcja z krakenem jest na szaro, prócz jednej. Ta łódź to Szybki Obiekt Skimtrona. Niestety kraken żadnej dotąd nie zaatakował a jedynie przepłynął pod. Nie wiem też czy błędem jest znikanie ikonki uwolnienia krakena, sim nic nie robi pod tą komendą ani nie ma żadnego dźwięku.

Juhas 01.07.2013 20:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1727735)
Odblokował ktoś więcej niż 5 wysp? Ja 4: Okazja z kurortu , podpłynięcie , 10 poziom nurkowania i przebadanie jaskini w perłowej głębinie , a 4 nie pamiętam.

Ja jeszcze dostałem wyspę od jakiegoś tam biznesmana czy kogoś takiego za pięć gwiazdek kurortu :)
Fajnie bo jest to wyspa zrobiona z myślą o drugim kurorcie, więc mam tam parcelę chyba 60x60 :)

FakeYourDeath 01.07.2013 21:06

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jeszcze jak się zaprzyjaźnisz z syreną,przynajmniej ja tak miałam. Powiedziała coś,że zaprowadzi mnie na wyspę,już dokładnie nie pamiętam :/

Juhas 01.07.2013 21:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Alyson (Post 1727750)
Jeszcze jak się zaprzyjaźnisz z syreną,przynajmniej ja tak miałam. Powiedziała coś,że zaprowadzi mnie na wyspę,już dokładnie nie pamiętam :/

A no tak, też coś takiego miałem. :) Ale tamta parcela jest nieładnie otoczona, są tam takie lewitujące schody na wyspie. :D

Kędziorek 01.07.2013 21:53

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jest jeszcze wyspa z fragmentów mapy i za uratowanie iluś simów jako ratownik (chyba 25)

NaNiKo 01.07.2013 22:14

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Juhas (Post 1727738)
Ja jeszcze dostałem wyspę od jakiegoś tam biznesmana czy kogoś takiego za pięć gwiazdek kurortu :)
Fajnie bo jest to wyspa zrobiona z myślą o drugim kurorcie, więc mam tam parcelę chyba 60x60 :)


Też miałam ten komunikat ale nie mogę znaleźć teraz wyspy :P Gdzie mniej więcej ta Twoja jest?

Juhas 01.07.2013 23:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał NaNiKo (Post 1727787)
Też miałam ten komunikat ale nie mogę znaleźć teraz wyspy :P Gdzie mniej więcej ta Twoja jest?

Jak jest ta druga wyspa miasta (z kurortem Hobarta) to gdzieś tam :)

nokiaclass 02.07.2013 00:32

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy syrenki mają jakieś inne "rzeczy" prócz zmiany potrzeb, wyglądu nóg, oraz 10 poziomu nurkowania?

Electric Shabet 02.07.2013 00:37

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
nokiaclass, syrena z cechą charakteru ,,zła" może jeszcze przyzwać rekina, a poza tym to nie ma żadnych innych umiejętności.

nokiaclass 02.07.2013 00:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
trochę szkoda, mogli się trochę bardziej wysilić z tymi syrenami ;/ właściwie to nic ciekawego nie wnoszą :c

Electric Shabet 02.07.2013 00:45

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam jeszcze pytanie odnośnie syren, czy jest jakiś sposób, by mogły one przywołać rekina nie mając cechy ,,zły"? Jakiś mod, czy coś?

Juhas 02.07.2013 00:56

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Zawsze możesz wpisać testingcheatsenabled true i zmienić na chwilę cechy. :)

Poskacper 02.07.2013 09:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dziękuję za porady odnośnie wysp :)

Chwalisława 02.07.2013 11:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy jeśli syrena będzie w ciąży z trytonem, to dziecko urodzi się syreną, czy normalnym simem?

Kędziorek 02.07.2013 11:10

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Syreną, będzie miało nogi pokryte łuskami, ale ogon w wodzie przemieni się dopiero, gdy będzie nastolatkiem. Kolor łusek jest całkowicie losowy.

Chwalisława 02.07.2013 12:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Och, to głupio. Myślałam, że zobaczę dziecko z ogonem :(
Dzięki za odpowiedź.

Poskacper 02.07.2013 14:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam problem. Zdobyłem już 6 wysp , a nie odblokowuje mi się osiągnięcie: Urodzony Eksplorator , tak samo z osiągnięciem: Niepalne pięty.

Simbelmyne 02.07.2013 16:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Co można zrobić z rekinem po przywołaniu go? Niestety nie mam teraz możliwości sprawdzenia :(

Electric Shabet 02.07.2013 18:12

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Simbelmyne - Nic, po prostu sobie jest. Możesz go tylko przywołać, dalej rekin robi co chce.

>>>FiShIp<<< 03.07.2013 11:12

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam mały problem, jak nurkuję to w wodzie niema żadnych stworzonek morskich i nic nigdy mój sim nie zbiera gdy nurkuje niezależnie od tego na jakim poziomie ma nurkowanie, a z wodospadów basenowych nie chce lecieć woda.Czy to błąd jakiś śmieci ściąganych z neta czy błąd w grze?

Mamełe 03.07.2013 13:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał >>>FiShIp<<< (Post 1728252)
Mam mały problem, jak nurkuję to w wodzie niema żadnych stworzonek morskich i nic nigdy mój sim nie zbiera gdy nurkuje niezależnie od tego na jakim poziomie ma nurkowanie, a z wodospadów basenowych nie chce lecieć woda.Czy to błąd jakiś śmieci ściąganych z neta czy błąd w grze?

Spróbuj na czystym zapisie, nawet bez dodatków z giełdy wymiany, to się wyjaśni.

Polak904 03.07.2013 14:48

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał beata18ns (Post 1725617)
pracuje na zasadzie profesji. dostsje sie zlecenia na plazach. simy sie co chwile topia. cxasem ciezko im na raz pomoc. jsk nie pomozesz to krzycza, a jak pomozesz to daja pieniadze, marne np po 25 simoleonow itp. dostaje sie tygodniowe wynagrodzenie. wiele sie nie zarobi - moze przy koncu kariery tak, ale na poczatku marnie.

a jeszcze moje pytanie: jak mieszkam w twinbork i chce jechac na wakacje do island paradise to jak mam to uczynic? w telefonie ma opcji wakacji.

@Ch: Używaj opcji edytuj!

Ja mogę na przykład klikam w smartfon (telefon) i jest opcja przeprowadź się i tam jest w inny dom i w inne miasto. Gram na wersji 1.55 jakby co

Mamełe 03.07.2013 15:06

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Polak904 (Post 1728326)
Ja mogę na przykład klikam w smartfon (telefon) i jest opcja przeprowadź się i tam jest w inny dom i w inne miasto. Gram na wersji 1.55 jakby co

chodziło o wakacje, nie przeprowadzkę.

Nie da się pojechać na wakacje, bo to jest normalna okolica a nie wakacyjna

anie_1981 03.07.2013 15:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Można się przeprowadzić do innego miasta telefonem, taką opcję wprowadziła łata 1.55. Traci się jednak drzewo genealogiczne, kontakty, pragnienia i czasem robotę (jeśli np. Sim pracuje jako policjant, a w nowym mieście nie ma komisariatu). Nie da się już wrócić z powrotem do tego samego miasta, w którym się było i odzyskać kontaktów\drzewa itd. Jest jednak mod NRaas Traveler, który służy do podróżowania po innych miastach, tak jak to miało miejsce w Wymarzonych Podróżach, więc teoretycznie można po trochu mieszkać wszędzie.

MeganArt 03.07.2013 22:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam dwa pytanka:

- która syrena pokazuje nam wyspę? Zaprzyjaźniłam się z trzema syrenami (podobna do Arielki, Tryton i jedna w srebrnych krótkich włosach) - z każdą z nich miałam status "najlepszy przyjaciel", a mimo to żadna nie zaproponowała pokazania wyspy...
- co zrobić, by simy się topiły? mam profesję ratownika, idę na plażę i czekam aż będą się topić - od kilku dni nic się nie dzieje...

Dlaczego tak się dzieje? Będę wdzięczna za rady! :)

Juhas 03.07.2013 22:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mi wyspę pokazał Triton King.

Co do ratownika to czasem tak jest, zależy czy plaża jest popularna wśród simów. ;)

octavessens 03.07.2013 22:24

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ta podobna do Arielki cały czas kręci się przy ukrytej wyspie, jak nie ma jej gdzieś na mieście to zawsze wypływa z mgły otaczającej wyspe. I wg jej biografii kiedyś miała piękny głos, który straciła - więc jak można się domyśleć jest wzorowana na Małej Syrence Andersena :)

Mamełe 04.07.2013 06:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie zlicza mi butelek z wiadomościami (ciągle mam 0). To "normalne"?

Poskacper 04.07.2013 07:45

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A mi moja simka którą stworzyłem dla sima i zamieniłem w syrenę , chciała mi pokazać tą wyspę. A że gre miałem odpauzowaną , to chciałem wykonać z nią interakcje i gdy wziąłem (chyba) porozmawiaj , jej interakcja pokaż ukrytą wyspę się z x-owała. Teraz żadna i żaden syren nie chce mi pokazać wyspy.

Searle 05.07.2013 13:09

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Moje simy wyjechały do Isla Paradisio na wakacje dzięki Travelerovi. Zauważyłam, że brakuje opcji Nurkowania z rurką. Czy ktoś ma podobnie?

Juhas 05.07.2013 13:12

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Searle (Post 1729168)
Moje simy wyjechały do Isla Paradisio na wakacje dzięki Travelerovi. Zauważyłam, że brakuje opcji Nurkowania z rurką. Czy ktoś ma podobnie?

Możliwe że to wada moda, ja przy Nraasie też nie miałem tej opcji i po przeinstalowaniu go dopiero się pojawiła. ;)

Searle 05.07.2013 17:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki Juhas, zaktualizowałam swoje mody i zobaczę, czy to coś pomoże.

A jak simy mogą pływać na skuterach wodnych? Ta opcja też powinna się pojawić po kliknięciu na wodę, czy muszą sobie taki skuter zakupić?

Chwalisława 05.07.2013 18:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Musisz sobie kupić :D

RaspberryXD 06.07.2013 14:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Co ja mam zrobić, żeby syrena zamiast płynąć, jechała taksówką? Kupiłam jej motorówkę, ale nią pływać nie chce, miejsca na samochód nie mam, bo mieszkam na pływającym domku. Ale naprawdę, to jest denerwujące, jak syrena gdzie by miała nie iść, wchodzi do oceanu czy tam morza i płynie do danego miejsca zamiast jechać taksówką ;/

Myrtek 06.07.2013 16:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nabyłam Rajską Wyspę. Wszystko pięknie cacy, wow, świetny dodatek, ale...

Wystąpił chyba jakiś błąd!
Moi simowie nie mogą korzystać z drabinki pływającego domu. Myślałam, że może się zacieli czy coś, toteż teleportowałam ich prosto na łajbę.
Przepłynęli sobie na sam środek morza, chcę by posurfowali sobie w wodzie a tu klops - sim wymachuje rękami i drze japę wniebogłosy. ResetSim nie pomaga.
Może ściany są za blisko?
http://i.imgur.com/FSXT8Jq.jpg

Proszę o pilną pomoc, bo nie da się tak grać. :(

E: Problem już nieaktualny. Powrót do menu głównego załatwił sprawę, uff. ;)

Chloé 06.07.2013 19:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał RaspberryXD (Post 1729439)
Co ja mam zrobić, żeby syrena zamiast płynąć, jechała taksówką? Kupiłam jej motorówkę, ale nią pływać nie chce, miejsca na samochód nie mam, bo mieszkam na pływającym domku. Ale naprawdę, to jest denerwujące, jak syrena gdzie by miała nie iść, wchodzi do oceanu czy tam morza i płynie do danego miejsca zamiast jechać taksówką ;/

Syreny mają to do siebie że wszędzie chcą płynąć wpław i nie używają taksówek, ewentualnie swojej łódki ale trzeba kazać syrenie jej użyć każdorazowo przez komendę "wsiądź do łodzi" a potem kliknąć na miejsce gdzie ma płynąć, inaczej znów będzie pływać swoim syrenim sposobem przez pół dnia.

Poskacper 07.07.2013 09:47

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A jak zrobić by sim płynął łodzią a żeby za nim sim płynął na nartach wodnych?

Lady88 07.07.2013 12:00

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1730066)
A jak zrobić by sim płynął łodzią a żeby za nim sim płynął na nartach wodnych?

Musisz mieć w rodzinie dwóch simów oraz łódkę, następnie muszą wsiąść na tę łódkę, a następnie wypłynąć na jakiś punkt na wodzie i kiedy tam dopłyną, to klikasz danym simem na łódkę i będzie opcja z nartami wodnymi.

octavessens 08.07.2013 00:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Syreny są stworzone do pływania w oceanie, więc nie dziwne, że każda okazja jest dla nich dobra by sie potaplać w oceanie

Chwalisława 08.07.2013 00:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
U mnie też wystąpił błąd. Mianowicie, moja simka odkryła wyspę poprzez zbadanie jamy w Syreniej Grocie(czy coś takiego) i ta mgła, która zasłania wyspy, nie chce się ulotnić. Nie można zrobić nic na tej wyspie, bo wszędzie jest ta mgła. Miał ktoś taki problem?

Hebe 08.07.2013 11:05

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
up@ Na początku też tak miałam. U mnie wystarczyło zrobić zapis,wyjść z gry i poczekać aż komputer odpocznie.

Gejowniczek 08.07.2013 12:10

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kupiłem nagrodę Przyjaciel Krakena. Niestety przy każdej łodzi, na którą klikam, opcja Wypuść Krakena jest nieaktywna. Gdy na nią wjeżdżam kursorem pojawia się info, że Kraken nie może zaatakować tej łodzi. No to co do diaska może zaatakować? Jak go wezwać?

Chwalisława 08.07.2013 12:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mlecyk - wyszłam z gry i wróciłam do grania na następny dzień i dalej tak jest.

Chloé 08.07.2013 13:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
@Sectumsempra u mnie było podobnie, dopiero jak inny sim z tej rodziny wszedł na taką wyspę to mgła cudownie zniknęła.

@Gejowniczek - testowałeś wszystkie łodzie? U mnie wyskakuje ten sam komunikat na wszystkich łodziach oprócz jednej - szybkim obiekcie skimtrona. Kraken nie zaatakuje również na terenie do nurkowania i łodzi w biegu, musi ona znajdować się gdzieś na oceanie z simem na pokładzie. Godzina wezwania też jest istotna, musi być chyba po 16:00.

Anastazja 08.07.2013 14:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam takie pytanie do was: Jeżeli mam kilka prywatnych parcel (domów) to czy jak wprowadzę tam sima (rozdzielając rodzinę) to będę grać jedną rodziną czy dwiema na raz? Próbował ktoś z was tak zrobić?

anie_1981 08.07.2013 14:17

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja próbowałam, przeprowadzają się wszyscy albo nikt. Nie da się tak podzielić rodziny, by część osób uważała za swój dom jeden dom, a druga część drugi. Zawsze sterujesz całą rodziną. Chciałam by młoda parka wyprowadziła się od rodziców ale mieszkała w drugim domu no i się nie da właśnie. Można oczywiście w każdej chwili wejść do dodatkowego domu i tam mieszkać, ale zawsze jest ta opcja powrotu do domu po nakierowaniu myszy na avatar Sima.

Anastazja 08.07.2013 20:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Właśnie tak myślałam, że się nie da. Szkoda! Twórcy gry mogli to przemyśleć... Dziękuję za odpowiedź, anie ;)

Owl Finch 09.07.2013 11:23

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jak się opalać na ręczniku? Można kupić takowy ręcznik? Mój sim samoczynnie miał dwa razy opcję, żeby się opalać ale nie ma ręcznika w wyposażeniu.

Kędziorek 09.07.2013 12:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Wystarczy, że klikniesz, np. na plażę i klikniesz "odpręż się", czy coś takiego tam było. Ręcznik pojawi się sam. Czasem nawet z parasolką i radiem :)

Juhas 09.07.2013 13:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Parasolkę i radio można dodać samemu jak sim już leży na ręczniku. ;)

Owl Finch 09.07.2013 18:14

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dziękuję za pomoc i jeszcze dopytam :) Tylko na plaży jest taka opcja? Przy domu nie da rady? :(

Kędziorek 09.07.2013 18:17

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Z pewnością nie ma tej opcji na własnej parceli, sprawdzałam. Możliwe, że obowiązuje to przy wszystkich domowych parcelach.

ps. sorki, za ten błąd w moim poprzednim poście ;)

Owl Finch 09.07.2013 21:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ok, dziękuję i mam nowy problem :P
Mój sim zaprosił do domu syrenę, wzięli ślub i wszystko było fajnie, z tym, że gra się wyłączyła. Włączyłam, znowu ślub, syrena się wprowadza, ale jej potrzeby są zielone, nie granatowe, jak poprzednio. Ma "higienę" zamiast "nawodnienia" i nie może spać, myć się, kąpać w morzu itd. Wyszłam bez zapisu i zabawa od nowa, ale jest to samo! Czy mogę to jakoś naprawić?
Dodam, że simka nie zmienia się w zwyczajnego sima, wciąż jest syreną, ma łuski i nie może zjeść wodorostów kupionych za punkty szczęścia życiowego.

anizali 09.07.2013 21:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czyli cały czas ma ogon? :|
Bo poza tym, to dla syren normalne raczej ;)

anie_1981 09.07.2013 21:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Spróbuj ją zresetować kodem, gdy już jest członkiem aktywnej rodziny, kod to ResetSim Imię Nazwisko

Poskacper 10.07.2013 11:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy znalazł już ktoś WSZYSTKIE nieodkryte wyspy? Jeśli tak to proszę o pomoc bo odkryłem 6 i już dalej nie wiem :P A pamięta ktoś kod na odkrycie tych wszystkich wysp?

anizali 10.07.2013 12:02

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A jest takowy? :|
Jak tak to też kcem :3

anie_1981 10.07.2013 12:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ten kod na odblokowanie wysepek to podobno:

1. testingcheatsenabled true
2. discoverallunchartedislands

Jeszcze nie sprawdzałam. Dzisiaj raczej nie pogram, bo mam ciekawsze zajęcia :)

Poskacper 10.07.2013 12:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki anie , zaraz go wypróbuję a po tym zdam raport na forum :)

Kędziorek 10.07.2013 12:14

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
1. Uratowanie 25 simów jako ratownik
2. Zadanie w recepcji kurortu
3. 4 fragmenty mapy (mapa jest też w nagrodach życiowych, ale nie mam pojęcia, czy to ta sama mapa, a jeśli nie, to czy odkrywa jedną wyspę czy wszystkie...)
4. Zaprowadzenie przez syrenę
5. Podpłynięcie
6. Zbudowanie 5-gwiazdkowego hotelu
7. Zbadanie jaskini (10 poziom nurkowania)
8. Znalezienie 4 butelek

edit: poprawiłam, teraz chyba wszystkie sposoby są dobrze :)

Poskacper 10.07.2013 12:26

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kod działa na 100% + dodam że 2 wyspy posiadają skrzynię skarbów. kedziorek pkt.2 to zadanie , to spytanie o wyspa/mape , przyniesienie 3 wodorostów ->laboratorium , przejście po ogniu ->laboratorium , walka z rekinem -> laboratorium , wyszukanie mapy w ratuszu , to z bytelkami to możliwe że jest to praca dla nurka w ratuszu , wtedy miałem zlecenia znajdz 4 butelki z wiadomością. Pfff .. ale się zmęczyłem :D


EDIT: W jednej skrzyni na wyspie jest obraz : Ewolucja kryształka , 3 etapy ewolucji kryształka z nad głów simów :)

Hebe 10.07.2013 12:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
kedziorek - ósmy sposób to znalezienie wiadomości w butelce. Ale trzeba mieć farta, żeby znaleźć odpowiednią. Taka buteleczka jest warta 3333$ i jak ją znajdziesz, to od razu przenosi cię do wyspy.

EDIT: Do której wyspy trzeba podpłynąć, żeby ją odblokować?

Ja na razie odkryłam 3 wyspy i na każdej była skrzynia, pewnie na reszcie też są, ale trzeba szukać ich "po krzakach" i to dosłownie! :p

EDIT 2: Nie trzeba znajdować 4 butelek (w ósemce), wystarczy jedna, w środku jest kompletna mapa.

Frezja 11.07.2013 15:23

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jesli chodzi o to skladanie mapy, to te 4 czes›ci po zlozeniu daja ta sama mape, ktora mozna kupic za punkty szczescia zyciowego. Wiem to, bo najpierw kupilam za punkty mape, a potem kiedy zebralam te 4 fragmenty to pojawil mi sie komunikat o tym, ze ta wyspa jest juz odkryta. Szkoda, bo myslalam, ze beda z tego dwie wyspy.
EDIT: Co zrobic zeby zaatakowal mnie rekin? Bo tylko tyle zostalo mi z tych zadan z kurortu.

Chloé 11.07.2013 16:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Rekina skłania się do ataku przez opcję "obserwuj". Czasem też zaatakuje sam z siebie gdy przebywa się w jego pobliżu. Zauważyłam, że im sim ma niższy poziom umiejętności nurkowania, tym chętniej jest atakowany. Syren rekiny nie atakują nigdy.

Poskacper 11.07.2013 19:31

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie gdy zwierzę (albo sam koń) przechodzi po kładce na barkę? Interesuje mnie czy koń w ogóle przejdzie.

anie_1981 11.07.2013 21:31

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Sprawdzałam u siebie, ale nie zrobiłam zdjęcia, bo port mi nie wyszedł. Tak jak myślałam, konie tam nie wchodzą normalnie, co w zasadzie było do przewidzenia, żeby się dostać do kładki, trzeba wejść na pomost... po schodach, a konie tego nie potrafią, dowozi je taksówka wodna, taka jak do Simów. Nie wiem czy to wina mojego portu, ale czasem wystaje głowa konia z tej taksówki. Zakładam, że psy i koty wchodzić będą normalnie, bo potrafią chodzić po schodach.

xMalwina 12.07.2013 05:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Widziałam gdzieś wcześniej post, w którym ktoś twierdził, że nie da się opalać na własnej parceli domowej. Otóż - da się! Nie wiem, czy to wina jednego z moich modów, czy coś, ale normalnie na zielonej trawce mojej chałupki jest opcja "Odpręż się tutaj" :) Simka wyciąga ręczniczek, dodaję jej parasol i radio i jest malinowo :D

Co do gry zacinającej się podczas rejestrowania się w recepcji kurortu - u mnie pomogło usunięcie modów. Musimy zaczekać chyba na zaktualizowaną wersję.

Kędziorek 12.07.2013 09:17

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja to pisałam i u mnie się nie da.. Więc albo to przez Twoje mody, albo to ja mam błąd ;) W sumie to drugie jest nawet bardziej prawdopodobne :D
Mam pytanie, ale to bardziej z ciekawości :)
Kiedy Wasz sim-ratownik nie zdoła ocalić kogoś tonącego, to u Was też tak jest, że ten ktoś podchodzi do niego i go bije? Byłam nieźle zaskoczona :P

xMalwina 12.07.2013 12:11

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie, plują się tylko że ich nie widział itp :) Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby ktoś mi mojego Scotta zaatakował. może dlatego, że wygląda "okazale" :D

EDIT: Gdzie znajdujecie butelki? O_O Ani jednej jeszcze nie znalazłam nigdzie :/ Jakby ktoś miał screen butelki na dnie oceanu to w ogóle liga <3

Kędziorek 12.07.2013 12:32

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał xMalwina (Post 1732413)
Nie, plują się tylko że ich nie widział itp :) Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby ktoś mi mojego Scotta zaatakował. może dlatego, że wygląda "okazale" :D

EDIT: Gdzie znajdujecie butelki? O_O Ani jednej jeszcze nie znalazłam nigdzie :/ Jakby ktoś miał screen butelki na dnie oceanu to w ogóle liga <3

A mój już nieraz oberwał, a chucherkiem też nie jest :D Aż im muszę kasować interakcję o tym biciu, bo plują się tak czy siak..

Butelki są niemal wszędzie, przede wszystkim pod wodą oraz na plażach, ale pojawiają się losowo w różnych miejscach. Mogą się nagle pojawić na plaży w miejscu, które wcześniej sprawdziłaś 3 razy ;)

anie_1981 12.07.2013 13:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja mam pytanie odnośnie skrzyń ze skarbami na wyspach do odkrycia. Nigdy mi się nie chciało męczyć z tymi okazjami, ale ta mgła nad wyspami mnie denerwowała, więc odkryłam wszystkie wysepki kodem. Może mi ktoś pokazać na mapie na których konkretnie wysepkach są te skrzynie? Bo ja teraz nie pamiętam nawet która z tych wysp była zakryta, a która nie, ja część wysp sprzedałam i teraz nie mogę znaleźć drugiej skrzyni. Ta którą znalazłam była na wyspie "Baza wypadowa dla nurków", coś tak że o nurkowanie chodzi. Na plaży była sterta kamieni i tam jest skrzynia. Drugiej skrzyneczki znaleźć nie mogę.

Frezja 12.07.2013 13:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Co do tych butelek, to kiedy kupi sie "pomocnik kolekcjonera" i ustawi na wyszukiwanie muszli, to butelki tez sa w to wliczane. Juz dwa razy znalazlam butelke bo swiecila sie jako muszla. Niestety zadna nie prowadzila do wyspy. :(

Poskacper 12.07.2013 16:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Inne skrzynie są na wyspach tych małych (tych małych wysp jest chyba 3) , na 1 małej nie ma (na tej co się odkrywa przez podpłynięcie) , na 2 małej jest , jest taka z dużo ilością palm , i kamieni. Na 3 małej też jest w "zaroślach". Niestety nazw nie pamiętam :(

Trochę bezsensu z tymi zwierzakami i barkami , no ale cóż ..

xMalwina 12.07.2013 18:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dobra, ogarnęłam butelki i mapy. Brakuje mi jeszcze po jednej, przeczesuję plaże i dno.
Jak to jest z zaprowadzeniem przez syrenę? Jestem zaprzyjaźniona z Saltym już na maxa i nic :/ A innych syren nie mogę złapać nigdzie, masakra jakaś :< jakiś pomysł? :)

felipe312 12.07.2013 20:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Też nie macie ikonki Rajskiej Wyspy w moich grach na thesims3.com ? :D

xMalwina 13.07.2013 09:13

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał [email protected] (Post 1732774)
Też nie macie ikonki Rajskiej Wyspy w moich grach na thesims3.com ? :D

A zarejestrowałeś tam grę?

felipe312 13.07.2013 14:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Problem się już sam rozwiązał :D

Mamełe 13.07.2013 16:27

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał [email protected] (Post 1732774)
Też nie macie ikonki Rajskiej Wyspy w moich grach na thesims3.com ? :D

Ja czekałam około 2 tygodni od aktywacji w origin...

felipe312 13.07.2013 20:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Odkryłem jedną wyspę przez podpłynięcie. Czy to jest normalne?
I zbudowałem na niej kurort. Jak przekształcić to w normalną parcelę mieszkalną?

Kędziorek 13.07.2013 20:46

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał [email protected] (Post 1733229)
Odkryłem jedną wyspę przez podpłynięcie. Czy to jest normalne?
I zbudowałem na niej kurort. Jak przekształcić to w normalną parcelę mieszkalną?

Tak, tę najmniejszą wyspę się w ten sposób odkrywało. Można ją chyba przekształcić w mieszkalną, klikając na znaczek tej parceli w podglądzie miasta, ale tu nie jestem pewna..

Frezja 19.07.2013 18:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
I znowu mam problem. :) A mianowicie mam simkę syrenę, która ma różowe włosy i oczy. jej mąż jest zwykłym simem z brązowymi włosami. Natomiast dziecko urodziło się z niebieskimi włosami i oczami. :O Drugie dziecko tak samo. I tutaj mam pytanie: czy to jakiś błąd u mnie w grze, czy jest to "normalne"?

anizali 19.07.2013 19:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Normalne.
Żeby nie było takich 'mutacji' w rodzinie, trzeba pobrać i zainstalować moda: http://modthesims.info/download.php?t=491612

anie_1981 20.07.2013 10:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Według opisu wstawki mod działa z wersją 1.50, ale nie wiadomo czy działa z wersją 1.55. Szczerze, to ja nie mam tego moda, a mi nigdy się tak nie działo, żeby dzieciaki miały inny kolor włosów, zawsze to albo ojciec, albo matka. Oczu nie sprawdzałam.

anizali 20.07.2013 13:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Anie - teoretycznie Sim Transormer też do 1.50 tylko działa, a ja mam 1.55 i śmiga ;)

olusiak 20.07.2013 17:26

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy odkrył ktoś może gdzie w otoczeniu Island Paradise można znależć owoc życia i kwiat śmierci?

octavessens 20.07.2013 18:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
owoc śmierci - cmentarz, owoc życia wychodować sobie musisz sama - jego nasiona o ile dobrze wiem, są na jednej z ukrytych wysp

Mamełe 22.07.2013 08:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał olusiak (Post 1735726)
Czy odkrył ktoś może gdzie w otoczeniu Island Paradise można znależć owoc życia i kwiat śmierci?

Owoc życia i kwiat śmierci zamiast szukania można zdobyć standardowo przez sianie nasion specjalnych.

olusiak 22.07.2013 08:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Sieje i sieję te nasiona specjalne, ale nie udało się jeszcze, mam już 10 poziom ogrodnictwa i na cmentarzu ani jednym ani drugim nie ma krzaku z owocem śmierci.

anie_1981 22.07.2013 12:39

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Sprawdzał ktoś z Was może, co się dzieje z dodatkowymi parcelami gdy zmienimy aktywną rodzinę? Czy po powrocie do tej rodziny z parcelami, ma ona je nadal? No a przypuśćmy, że zapomnę która parcela należała do której rodziny, to czy inną rodziną można kupić parcelę, która należy już do kogoś?

Poskacper 22.07.2013 13:30

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jeżeli przełączy się na inną rodzinę , to ta rodzina co ma parcele prywatne np. wyspy to ma je nadal. I nie można tam wprowadzić innych simów/kupić tą parcelę innymi simami.

anie_1981 22.07.2013 17:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki. Moja rodzina z IP, ma aż 3 parcele, mieszkalną, dla koni i statek (nie wyszedł mi za bardzo ten statek, ale Simy na szczęście nie są estetami...

RaspberryXD 23.07.2013 10:40

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy skrzynie na parcelach do nurkowania się uzupełniają co jakiś czas?

olusiak 23.07.2013 11:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ponawiam pytanie, czy ktoś odkrył kwiat śmierci w nowym otoczeniu dodatku Rajska Wyspa? Simka ma 10 poziom ogrodnictwa a mimo tego nie ma na cmentarzu żadnego krzaczka z tymi kwiatem śmierci.

Hebe 23.07.2013 11:47

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
RaspberryXD - tak.
olusiak - w IP jest kilka cmentarzy, może przeszukaj wszystkie.

Alcioo :33 23.07.2013 13:23

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Witam. Mam pytanie!

Czy da się zmienić wielkość tratwy, gdy jest ona już zamieszkana? Chcę to zrobić, ponieważ wybudowałem bardzo ładny domek, na najmniejszej tratwie. :C
A teraz urodziło się potomstwo, i nie mam gdzie im zrobić pokoiku.

Poskacper 23.07.2013 13:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Niestety , nie można zmienić wielkości , możesz jedynie wyprowadzić rodzinę , wyburzyć dom i tratwę i postawić większą. Można też zrobić pokoje pod pokładem lub wybudować dodatkowe piętro.

Twinbrook 23.07.2013 15:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy was również 'wyrzuca' z jaskiń podwodnych na pracelach do nurkowania? bo gdy moja simka chce wejsc od razu ją wyrzuca na ląd. błąd gry definitywnie, ale czy ktoś tez tak ma czy tylko ja mam to 'szczęście'?

redmoon 23.07.2013 15:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
@Twinbrook - nie tylko ty, wiele osób tak ma (ja też)

Poskacper 23.07.2013 16:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
To zwykły błąd gry , mi zwykle jak wpływam pod wodę to za 1 razem mnie wyrzuca , póżniej jest ok.

Meona 23.07.2013 20:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mnie też niestety wyrzucało.

Czy ktoś zna jakiś szybszy sposób na zakończenie żywota jako syrena, oprócz unikania kąpieli w słonej wodzie?

Poskacper 23.07.2013 21:27

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Niestety , musisz unikać kontaktu ze słoną wodą przez 2 dni aż minie drugi nastrójnik , może wyszedł jakiś mod , ale takich innych "zwykłych" sposobów nie ma.

anie_1981 23.07.2013 21:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jeszcze nie sprawdzałam Syren, podobają mi się, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie, czy one nie umierają? Nie starzeją się itd?

Chloé 23.07.2013 22:02

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Syreny starzeją się i umierają normalnie, mogą zejść m.in. z braku nawodnienia.

adamo030 24.07.2013 20:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Hej, też gram w rajską wyspe i mam pytanie odnośnie tego Travellera? Gdzie go znaleźć i później gdzie go wrzucić, do którego folderu? Bo przyznam, że twórcy nie pomyśleli o tym, żeby można było się przenosić z miasta to miasta i nie tracić relacji. A jeszcze jedno, jak przeniosę rodzinę do innego miasta to stracą swoje kurorty prawda? Bo mam trzy i dziennie dostaje blisko 16 tysięcy, a jeszcze klub otworzyłem i jednorazowo mi doszło 16 tysięcy :D w sumie to już nie wiem co z tą kasą robić :D

Chloé 24.07.2013 20:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
http://nraas.wikispaces.com/Traveler

Moda wrzucasz do folderu Dokumenty>ElectronicArts>Sims3>Mods>Packages

Folder mods musisz sobie sam stworzyć. Do poprawnego działania moda trzeba pobrać dodatkowe pliki, procedury zostały opisane w Poradniku.

adamo030 25.07.2013 09:40

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ok, dzięki. A ten poradnik jakoś bliżej mógłbym prosić? O ile to nie problem :) bo próbuje znaleźć, ale coś nie mogę.

Chloé 25.07.2013 10:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979

anie_1981 25.07.2013 15:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja mam pytanie odnośnie spiralnych schodów. Mam 4 spiralne schody, takie nieoficjalne i żadne nie działają, okazuje się, że jedne ze schodów z Pokoleń (chyba, bo nie pamiętam dokładnie w którym dodatku doszły spiralne schody) też nie działają, takie które mają szklane stopnie (najładniejsze akurat... :( ). Czy Wy też tak macie? Piszę o tym w temacie RW, bo akurat po instalacji tego dodatku tak mi się stało.

Opis problemu: Jeśli wstawimy jedne schody, to jest OK, ale jak ustawiamy jedne na drugich, to Simy bredzą, że nie da się ich użyć. Zazwyczaj problem powstaje na piętrach pośrednich, czyli nie na najwyższym, z dołu do góry też czasem da się przejść.

Juhas 25.07.2013 17:45

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Miałem kiedyś podobny problem. Pomogło mi podniesienie schodów w trybie budowania i upuszczenie na wcześniejsze miejsce. Upewnij się też czy jakiś mebelek lub żyrandol nie wadzą.

anie_1981 25.07.2013 20:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
To nie to, jak wymienię schody na inny model to jest OK, a jak sprzedam nowe i wrócę do starych, to znowu jest to samo.

Hebe 26.07.2013 13:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy już kogoś jakaś syrena doprowadziła do ukrytej wyspy? Bo moja simka zna ich już cztery i żadna nie chce jej pokazać :(

Poskacper 26.07.2013 14:22

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mi kiedyś chciała pokazać , pojawiła się interakcja , ja chciałem zrobić interakcję "porozmawiaj". Nacisnąłem ją a interakcja "pokazuje mi ukrytą wyspę" się z x-owała, i od teraz żadna syrena nie chce mi pokazać wyspy.

Mamełe 26.07.2013 17:26

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Mlecyk (Post 1738525)
Czy już kogoś jakaś syrena doprowadziła do ukrytej wyspy? Bo moja simka zna ich już cztery i żadna nie chce jej pokazać :(

Mi pokazala jak zostawiłam sima "samego", to znaczy w towarzystwie syreny był i nie dawalam mu żadnych poleceń. Potem został zaproszony na ląd (autonomicznie) i wtedy pojawiła sie na pasku czynnosci czynnosc pokazania wyspy.

Hebe 26.07.2013 18:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ok, dzięki.

adamo030 28.07.2013 11:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Pisze bo mnie moja gra już zaczęła wkurzać na maxa, co ją włączam to pogram 10-15 minut i mnie wywala do pulpitu. Nie dość, że jak się włącza to stwierdza, że aktualizacja nie zgodna z grą (bzdura) to jeszcze chciałem zainstalować ten Bar cały co dali do store to podczas instalacji podaje, że nie zainstalowało i żeby sprawdzić najnowsze aktualizacje. Przecież 1.55 jest najnowsze. Po prostu głupota. Wie ktoś co z tym zrobić?

Mamełe 28.07.2013 20:56

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał adamo030 (Post 1739112)
Pisze bo mnie moja gra już zaczęła wkurzać na maxa, co ją włączam to pogram 10-15 minut i mnie wywala do pulpitu. Nie dość, że jak się włącza to stwierdza, że aktualizacja nie zgodna z grą (bzdura) to jeszcze chciałem zainstalować ten Bar cały co dali do store to podczas instalacji podaje, że nie zainstalowało i żeby sprawdzić najnowsze aktualizacje. Przecież 1.55 jest najnowsze. Po prostu głupota. Wie ktoś co z tym zrobić?

Skasuj i jeszcze raz pobierz ze store (masz w historii zakupów). A aktualizacja store (nie gry) ci nie wyskakuje? Mnie wyskakuje praktycznie zawsze kiedy coś pobieram ze store.

CompleteUnknown 31.07.2013 11:37

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Zatrudniłam troje sprzątaczy do sprzątania kurortu, na początku wszystko było dobrze, ale pewnego dnia zniknęli i od tej pory stale jest bałagan i nikt nie naprawia zepsutych sprzętów. Co robić?!

Solarisu 31.07.2013 17:23

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
U mnie pojawiają się błędy w grze, które uniemożliwiają nurkowanie pod wodą. Zamierzam przeinstalować dodatek, zachowując mój odbudowany kurort i sima, którego stworzyłam w tym dodatku. Czy sim po odinstalowaniu dodatku będzie zapisany w skrzyni simów i czy można jakoś zachować kurort, by potem go wgrać?

Searle 31.07.2013 18:30

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Solarisu - musisz zachować folder Saves - tam zapisują się Twoje rodzinki.

A co do Twojego problemu: gdzie masz zainstalowaną grę? Na dysku systemowym czy innym?

Foxface 31.07.2013 18:53

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Wie ktoś, od którego poziomu nurkowania odblokowuje się Syrenią Grotę i Perłową Głębinę?
I jak zdobyć 5 gwiazdek w hotelu? Kupiłam ten hotel Iskrzące Piaski, ma cztery i pół gwiazdki i za nic nie mogę zdobyć więcej, chociaż ulepszyłam już chyba wszystko.

Solarisu 31.07.2013 19:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Grę mam zainstalowaną na dysku D, ale gra zapisuje się na dysku systemowym C.

Searle 31.07.2013 20:17

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Solarisu: http://forum.thesims.pl/showpost.php...postcount=1503

A posiadasz może jakieś mody?

Solarisu 01.08.2013 00:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki za pomoc, spróbuję. Mam Nraasa.

Searle 01.08.2013 07:30

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja również miałam ten problem. Teraz od nowa reinstaluję grę, ale nadal na innym niż systemowym dysku. Zobaczymy, czy nadal będzie ten problem występował, jak tak, to czekam na aktualizację.

adamo030 01.08.2013 16:37

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Teraz zauważyłem w grze brak jednego istotnego dla mnie elementu. Ponieważ zauważyłem ostatnio w jakiejś z gazet zabójczą kuchnię, pomyślałem, żeby stworzyć taką w grze, jednak nie ma okapu. Chyba, że jest, a ja przegapiłem?

anie_1981 02.08.2013 09:50

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja mam grę zainstalowaną na "E", a Rajska Wyspa działa jak należy, Simy nurkują normalnie i korzystają normalnie ze wszystkich opcji dodatku. Jeżeli coś jest nie tak, to mam dwie rzeczy:

1. Zepsuły mi się spiralne schody z Pokoleń, te ze szklanymi stopniami, jeśli łączą tylko jedno piętro, to jest OK, ale jak je stawiać jedne na drugich, to Simy nie mogą z nich korzystać.

2. Jest problem z basenami w piwnicy. Jeśli mamy już dwa poziomy piwnic i na wyższym wstawimy basen, to Simy pływając wtapiają się w podłogę basenu. Trzeba najpierw skasować niższy poziom piwnicy tak by basen sam sobie zbudował niższy poziom, ale wtedy nie da się wstawiać okien w ścianę basenu, co lubiłam.

Słyszałam, że jest problem ze zwiedzaniem którejś groty, ale moje Simy co prawda nurkowały ale nie zwiedzały grot. Także nie wiem czy u mnie jest to samo, ani która to grota jest problemowa.

Searle 02.08.2013 12:38

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1741651)
Ja mam grę zainstalowaną na "E", a Rajska Wyspa działa jak należy, Simy nurkują normalnie i korzystają normalnie ze wszystkich opcji dodatku.

Szczęściara. U mnie nie dość, że przy próbie nurkowania z rurką sims się resetuje (tak samo jest podczas spaceru Ścieżką Ognia), to na dodatek nie mam opcji kursu nurkowania w Laboratorium.

Jest jakiś mod czy kod, by nabić sobie nurkowanie (może chociaż podczas schodzenia w głębiny będzie dobrze)?

Chloé 02.08.2013 13:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nurkowanie jak i inne umiejętności nabijesz sobie modem MasterController.

Cytat:

Napisał adamo030 (Post 1741163)
Teraz zauważyłem w grze brak jednego istotnego dla mnie elementu. Ponieważ zauważyłem ostatnio w jakiejś z gazet zabójczą kuchnię, pomyślałem, żeby stworzyć taką w grze, jednak nie ma okapu. Chyba, że jest, a ja przegapiłem?

Niestety EA nie dodało okapów, ale zawsze można ściągnąć z neta.

Mnie się zepsuła Kościlda, tzn w ogóle nie chce wychodzić z trumny. Te kupione przed dodatkiem działają dobrze.

Solarisu 02.08.2013 14:09

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Searle, u mnie też się resetuje Sim kiedy wkracza na ścieżkę ognia. Resetuje się także w Studenckim Życiu, kiedy bada szkielet.

Searle 02.08.2013 14:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki, Bindi.

Solarisu, a opcję kursu nurkowania w Laboratorium masz?

Solarisu 02.08.2013 15:12

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie mam, nawet gdy zresetuję tę umiejętność. Mam ściągnięte Book of talent, nurkowanie jest niby na 2 poziomie i mimo tego możliwość nurkowania pod wodą we wszystkich przeznaczonych do tego miejsca jest zablokowana.

adamo030 02.08.2013 18:23

Re: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kurcze mam ten okap niby zainstalowało, a nie mogę go odnaleźć. Wkurzająca już jest ta gra w to, bo ciągle coś nie działa, albo czegoś nie ma.

Foxface 03.08.2013 12:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam kolejny problem. Kupiłam nagrodę "Przyjaciel Krakena" za punkty szczęścia życiowego. Chciałam zmusić Krakena żeby zaatakował jakąś łódkę, ale na którą nie kliknę pojawia się komunikat "Kraken nie może zaatakować tej łodzi". Wie ktoś w czym problem?

Chloé 03.08.2013 15:08

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
To powszechny błąd. Spróbuj na różnych łódkach, u mnie opcja jest dostępna tylko na jednej łodzi - Szybkim Obiekcie Skimtrona. Atak krakena jest możliwy w godzinach wieczornych i nocnych na pełnym oceanie, kraken nie zaatakuje łodzi znajdującej się na lokacji do nurkowania ani będącej w biegu oraz bez sima na pokładzie.

Cytat:

Napisał adamo030 (Post 1741997)
Kurcze mam ten okap niby zainstalowało, a nie mogę go odnaleźć. Wkurzająca już jest ta gra w to, bo ciągle coś nie działa, albo czegoś nie ma.

Jeśli masz sporo pościąganych dodatków z neta to niestety może być problem ze znalezieniem. Moje okapy były w dekoracje>różne.

adamo030 03.08.2013 16:10

Re: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
No właśnie nie mam dużo, poszukam jeszcze. Odinstalowałem co miałem i zainstalowałem jeszcze raz, ale trochę nudzi mnie już granie w to.

Juhas 04.08.2013 01:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Co do błędów po instalacji RW, mi się popsuł sezonowy znacznik parceli z buydebug który dochodzi z CPR. Jak sobie poustawiam meble na daną porę roku to przy zmianie tejże pory meble się pojawiają, a te ustawione na każdą porę roku rozsiewają się losowo po parceli. Dobrze że błąd dotyczy tylko domów, a nie parków z festiwalami.

Poskacper 07.08.2013 08:40

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Foxface - syrenia grota , bodajże 6 poziom nurkowania. Perłowa głębina 8 poziom. Ja w tym kurorcie nabiłem 5 gwiazdkę stawiając stoły bufetowe ze wszystkimi daniami oraz dodając parę sprzętów do siłowni ;)

Klamra 07.08.2013 21:02

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Syrenia grota od 7

oluchna89 08.08.2013 06:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A wiecie moze czy jest taka mozliwoś (poza kupieniem w buydebug)koralowców? W domacz innych simów są one jako eksponaty/rzeźby. Wiecie może czy można jej jakos zdobyc nie w[pisujac kodu??
A i jak zrobic schodzy z platform z bali z wyzszych na nizsze, caly dzien nad tym siedzialam i za ch... nie moglam tego zrobic :/

Poskacper 08.08.2013 08:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
oluchna89 tylko za pomocą kodu , a te bale wyższe a (np) póżniej niższe mozna zrobić normalnie , jest na to sposób , ale niestety ja nie dam rady opisać tego , dla mnie to za bardzo skomplikowane a i tak byś nic nie zrozumiała więc przepraszam ;)

Nicollo 08.08.2013 10:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Jak zostać piosenkarzem w Isla Paradiso? Wstawiłem już wszystkie budynki ze Starlight Shores (te do występów) jednak pojawia się tylko kariera magika ;)

redmoon 08.08.2013 11:22

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Spróbuj innym sposobem - np : poszukaj w gazecie , przez komputer lub udaj się do ratusza

anie_1981 09.08.2013 13:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał oluchna89 (Post 1744191)
A i jak zrobic schodzy z platform z bali z wyzszych na nizsze, caly dzien nad tym siedzialam i za ch... nie moglam tego zrobic :/

Mi też się nie udało pozostaje użycie kodu:

1. TestingCheatsEnabled true
2. Constrain FloorElevation False

Po wpisaniu kodów wstawisz schody bez problemów, ale może się okazać, że niższy fundament będzie nierówny, niektóre kawałki będą wyższe lub niższe. Wtedy wchodzisz w trybie budowy do sekcji równania terenu i klikasz na narzędzie, którym równasz grunt metodą przeciągnij i upuść. Równasz nim całą niższą platformę tak, by była na takim samym poziomie jak najniższy schodek.

Sorry jeśli niezrozumiale tłumaczę, czasem tak mam, a tu by się przydała instrukcja obrazkowa.

Pinezka 09.08.2013 16:57

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Moje lenistwo nie pozwala mi przejrzeć 30 stron, więc proszę o wyrozumiałość. Miał ktoś problem z zameldowaniem się w kurorcie? Moja simka "mrozi się" (kryształek się kręci, a czas i gra stoi) w momencie meldunku. Mam aktualne wersje modów na cenzurę i na brak automatycznych wspomnień.. Nie wyobrażam sobie gry bez kurortów!

Edit: Spróbowałam również usuwanie wszystkiego z folderu mod oraz usuwanie cache, niestety bezskutecznie..

oluchna89 10.08.2013 08:21

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dziękuje za pomoc, ale niestety ten drugi kod mi nie działa :/

Trykuu. 10.08.2013 13:36

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
moze mi ktos napisac jak pojechac na wakacje o ile w ogole sie da? :D

Vanitas 10.08.2013 13:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie da się :( Ew. możesz ściagnąć Nraas Traveller, on umożliwi taką opcję.

Trykuu. 10.08.2013 13:45

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
ale lipa.... to po co byl ten dodatek jak sie nie chce grac w tym jednym miescie co dodali.....

anie_1981 10.08.2013 20:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Przecież w innych miastach też można pływać łodziami i mieszkać w pływającym domu... Nawet dodać parcele do nurkowania się da, choć jest to dosyć skomplikowane.

oluchna89, co do kodów, to w drugim zrobiłam literówkę, znaczy spację niepotrzebną, powinno być tak:


2. ConstrainFloorElevation False

Nicollo 11.08.2013 19:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy to normalne (czy u was także się to działo), że klikając na jeden z kurortów pojawił się żółty napis z fioletowymi literami i wykrzyknikiem (taki jak przy okazjach podróżnych) "Nabądź posiadłość (0$)"?? Dodam, że gram bez żadnych kodów oraz modów. ;)

Poskacper 11.08.2013 20:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Tak, bo jeden z nich to taki "opuszczony". Możesz go nabyć całkowicie za darmo i poprowadzić go całkiem od nowa.

Nicollo 12.08.2013 02:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1745426)
Tak, bo jeden z nich to taki "opuszczony". Możesz go nabyć całkowicie za darmo i poprowadzić go całkiem od nowa.

Dzięki :D Już myślałem, że jakiś błąd ;p

Hefalump 21.08.2013 10:59

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja mam takie pytanie, jak jest jakaś wyspa to jak na niej zacząć budować? To samo z tymi odkrytymi wyspami, jak coś tam zbudować?

Kędziorek 21.08.2013 11:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Tam są działki, na których normalnie budujesz domy itp.. Niczym to się nie różni od stałego lądu.

Olson 21.08.2013 19:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam TS3 Rajska Wyspa już ponad miesiąc, ale dopiero wczoraj zaczęłam grać.

Kupiłam te Ustronie Kogośtam, zrobiłam odpasiony hotel z szablonów Eko-Nowoczesny, zrobiłam umiarkowaną cenę, pensje pracowników na maxa, zmiany wszystkie, wysoka jakość posiłków, etc. A tu nadal bida... Nie mam ani 3 gwiazdek. Co robić?

Kędziorek 21.08.2013 19:56

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czytaj księgę gości, czy jak to się tam zwało. Narzekają na brak baru w basenie? Kub bar. Za mały basen? Powiększ go. Itd., itp.
O ile dobrze pamiętam to był chyba ten darmowy kurort, nie? Mi nigdy nie udało się tam dostać więcej niż czterech gwiazdek, choć czasem nie było nawet słowa skargi.. Czasem się zastanawiam, czy to w ogóle możliwe bo w kurorcie zrobionym od podstaw miałam pięć gwiazdek w kilka simowych dni.

NaNiKo 22.08.2013 09:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mi się udało zdobyć 5 gwiazdek w kurorcie robionym "na" tym co już było. Po prostu sukcesywnie dodawałam elementy, na które narzekali. (najbardziej mnie bolało ustawianie kilku bufetów, żeby wszystkie rodzaje posiłków były cały czas)

anie_1981 22.08.2013 10:54

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
A ma ktoś może z Was kurort i ten zestaw Store z piecem i kucharzem? Zastanawiam się nad prowadzeniem kurortu i zamiast stołów byłyby ze 3 te piece z kucharzami, chcą jeść, to niech płacą ;) Z pomocą jednego gościa z mts napisałam mod dzięki któremu kucharz może pracować od 6 rano, chyba do 1 w nocy, czy tak jakoś. Ja jeszcze ustawiłam, że jest droższy, żeby było naturalniej, ale jakbym prowadziła kurort i trzech kucharzy to musiałabym chyba znowu stanieć :)

Frezja 22.08.2013 11:54

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja też mam pytanie na temat kurortu. A mianowicie, jak otworzyć kurort, który nie przynosi zysków? Bo kiedy najadę na napis "otwórz kurort" pojawia się komunikat, że nie mogę go otworzyć bo nie przynosi zysków. Ale, żeby zaczął przynosić zyski to muszę go otworzyć. I to jest zamknięte koło. :P

Klamra 22.08.2013 12:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Frezja na poczatek poustawiaj gorszych sprzataczy, mniejsza cene za nocleg, pracownikom odznacz zmiane nocna i zmniejsz jakosc jedzenia. Pozniej sobie to mozesz powoli podnosic jak kurort zacznie zarabiac. Sprawdzaj tez finanse kurortu tam masz napisane ile kurort zarabia.

AsiaMyszka 24.08.2013 11:36

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Pinezka (Post 1744969)
Moje lenistwo nie pozwala mi przejrzeć 30 stron, więc proszę o wyrozumiałość. Miał ktoś problem z zameldowaniem się w kurorcie? Moja simka "mrozi się" (kryształek się kręci, a czas i gra stoi) w momencie meldunku. Mam aktualne wersje modów na cenzurę i na brak automatycznych wspomnień.. Nie wyobrażam sobie gry bez kurortów!

Edit: Spróbowałam również usuwanie wszystkiego z folderu mod oraz usuwanie cache, niestety bezskutecznie..

Hej Pinezka. Nie tylko Ty masz ten problem. Właśnie miałam tu napisac, jak się go pozbyc, ale skoro zapytałaś to odpowiem. Moja simka zachowywała się tak samo jak Twoja. Usuwanie z folderów nic nie daje (w moim przypadku przynajmniej) i zostało mi odinstalowanie WSZYSTKIEGO. Miałam bardzo dużo dodatków nieoficjalnych i byc może to spowodowało błąd. A może tylko jedna rzecz? Nigdy się nie dowiem :D Zaistalowałam wszystko od nowa (zajęło mi to kilka godzin :D ) ale mam teraz TYLKO same dodatki, tj. WP, K, Z, NzTŚ, 4PR, RW i 3 akcesoria oraz jakieś tam rzeczy ale tylko i wyłącznie ze Store. I działa. :)
Mam nadzieję, że pomogłam. Napisz jak sobie poradzisz z problemem. :) Pozdrawiam.

Pinezka 25.08.2013 15:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
AsiaMyszka rozwiązałam problem przedwczoraj, a właściwie rozwiązał się w przypadku rozwiązywania innego problemu. Odkryłam, że nie mogę jechać na uniwersytet, bo nie chce mi się załadować ekran .. Poczytałam na forach i znalazłam pomoc. Otóż, zmieniłam nazwę folderu Electronics art na Electronics Art 1 i w ten sposób gra po uruchomieniu utworzyła kompletnie czysty folder. Uniwersytet zaczął działać. Do nowego folderu przeniosłam tylko zawartość zmodyfikowaną, darowałam sobie savy w obawie przed zepsutą grą. Wszystko śmigało i coś mnie podkusiło na stworzenie nowego save w Island Paradise. Sprawdziłam meldunek przekonana, że gra się zamrozi, ale nie zrobiła tego i pierwszy raz mogłam korzystać z kurortu ! Od dziś zaczęłam ostrą rozbudowę własnego kurortu i mogę cieszyć się dodatkiem.

AsiaMyszka 25.08.2013 19:58

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Pinezka bardzo się cieszę, że udało Ci się bez przeinstalowania. :) A Twoje doświadczenie może się komuś przydać ;) Pozdrawiam

Fiorella 25.08.2013 22:56

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy jak mam dodatek Wymarzone Podróże i zrobię to mogę zrobić w jedynym z otoczeń kurort i wyjechać do tego kurortu?

redmoon 26.08.2013 07:45

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Niestety nie. Co prawda mod Nraas Traveler rzozwiązałby po części problem, ale i tak będziesz mogła podróżować tylko do maxisowych kurortów. Wymyśliłem sposób na to, żebyś mogła mieć ten kurort, ale nie jestem pewien czy zadziała :
1. Pobierasz z TĄD Travelera.
2. Istalujesz moda (poradnik)
3. Pakujesz swój kurort to katalogu domów.
4. Wchodzisz w zapis na którym jest rodzinka, która ma podróżować.
5. Następnie umieszasz w mieście pierwszą-lepszą rodzinkę.
6. Wyślij ich (przypadkową rodzinkę) na wakacje do otoczenia, gdzie ma być kurort.
7. Gdy przybędą na miejsce wejdź w tryb edycji miasta i ustaw kurort w tym miejscu gdzie stał.
8. Następnie musisz nimi wróć do otoczenia macierzystego i wejdź w rodzinkę która ma wyjechać do kurortu.
9. Wyjeżdżasz nimi do otoczenia gdzie jest kurort.
10. Meldujesz ich w kurorcie.

Fiorella 26.08.2013 12:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dziekuję :)

Troche szkoda, bo barkowało mi budowania własnych hoteli w Wymarzonych Podróżach i miałam nadzieje, że właśnie Rajska Wyspa mi to umożliwi bez kombinowania.

Ako 26.08.2013 13:17

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy w Isla Paradiso są jakieś restauracje, nie królicze nory? Takie np z kartami menu itp. Pytam z ciekawości bo widziałam zdjęcie właśnie w takiej restauracji z kartami menu.

Ah to dziękuje bardzo :3

redmoon 26.08.2013 13:27

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ako, to zawartość ze Store. W Isla paradiso nie ma takich resteuracji.

Nelia 02.09.2013 15:11

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Witam.
Czy wie o co chodzi z tym ''przejść przez ogień'' w zadaniu odkrywaniu wyspy sekrety syreny? W, którym miejscu jest ten ogień?

redmoon 02.09.2013 16:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Khredka - twój sim musi przejść po rozżażonych węglach

Nelia 03.09.2013 09:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał redmoon (Post 1754381)
Khredka - twój sim musi przejść po rozżażonych węglach

ale w, który miejscu czy to obojętne? :|

Kędziorek 03.09.2013 09:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Rozżarzone węgle można kupić w trybie kupowania, chyba w rozrywce, ale pewności nie mam. Taka prostokątna, krótka "ścieżka".
Ale jeśli trafisz na nią w jakimś kurorcie czy gdzieś, to też się liczy.

Nelia 03.09.2013 10:30

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał kedziorek (Post 1754475)
Rozżarzone węgle można kupić w trybie kupowania, chyba w rozrywce, ale pewności nie mam. Taka prostokątna, krótka "ścieżka".
Ale jeśli trafisz na nią w jakimś kurorcie czy gdzieś, to też się liczy.

Tylko, że ja kupiłam tę ścieżkę i mi nie zaliczyło zadania w ogóle, więc dalej nie wiem co mam zrobić, aby odkryć tę wyspę :(.

anie_1981 03.09.2013 11:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Może ta ścieżka musi stać w kurorcie, albo na jakiejś parceli publicznej... Ja tam się w te zadania nie bawiłam, po prostu wpisałam kod i tyle, mam wszystkie wyspy odkryte. Najbardziej bawię się domami na wodzie i całym tym wodnym trybem życia, skuterki, motorówki itp.

Ja mam pytania trzy, są dla mnie dosyć ważne, jakby ktoś znał odpowiedzi to bardzo o nie proszę ;)

1. Raz podczas budowy czegoś, mignęła mi się duża, płaska donica na drzewo. Teraz nigdzie nie mogę jej znaleźć. Nie pamiętam czy to była donica ze Store, czy z jakiegoś dodatku, podejrzewam, że doszła w Rajskiej Wyspie, ale wśród obiektów z tego dodatku nie mogę jej znaleźć... Wie może ktoś z Was o jaką donicę mi chodzi i gdzie ją mogę znaleźć? To taka donica w stylu tych do sadzenia roślin, ale większa, kwadratowa i można w niej sadzić drzewa.

2. Czy ktoś z Was ma jakiś patent na to, by Simy pływały tymi łodziami, którymi chcemy? Ja mam kilka łodzi, po skuterze na łepka i jeszcze dwie motorówki i żaglówkę. Każdy Sim ma swój skuter, który jest ustawiony jako preferowana łódź, ale jak każę gdzieś Simom płynąć (osobno, nie jako grupa), to i tak biorą motorówkę... Nawet jak włożę skuter do plecaka, to i tak płyną motorówką! No idzie się pochlastać...

3. Czy Wasi Simowie również nie mogą przerwać interakcji "nurkuj z rurką", raz czekałam chyba z 5 Simowych godzin i w końcu i tak musiał być kod ResetSim...

Poskacper 03.09.2013 12:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
1. Ta donica jest z Rajskiej Wyspy, poszukaj w ozdobach ogrodowych, będzie tam, albo w buydebugu.

anie_1981 03.09.2013 17:29

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Dzięki, donicę znalazłam, w BuyDebug'u, ale jeszcze nie sprawdzałam czy działa, bo aktualnie jest zima na moim zapisie.

Pozostają dwa pytania:

Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1754479)
2. Czy ktoś z Was ma jakiś patent na to, by Simy pływały tymi łodziami, którymi chcemy? Ja mam kilka łodzi, po skuterze na łepka i jeszcze dwie motorówki i żaglówkę. Każdy Sim ma swój skuter, który jest ustawiony jako preferowana łódź, ale jak każę gdzieś Simom płynąć (osobno, nie jako grupa), to i tak biorą motorówkę... Nawet jak włożę skuter do plecaka, to i tak płyną motorówką! No idzie się pochlastać...

3. Czy Wasi Simowie również nie mogą przerwać interakcji "nurkuj z rurką", raz czekałam chyba z 5 Simowych godzin i w końcu i tak musiał być kod ResetSim...


redmoon 03.09.2013 18:05

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
@anie - z łodziami masz probel bo twoi simowie są syrenami. Jak spróbowałem z normalnym simem wszystko działało.

anie_1981 03.09.2013 18:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Moi Simowie nie są syrenami, to zwykłe Simy.

AsiaMyszka 17.09.2013 10:31

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Witam.
Czy ktoś spotkał jednorożca w Isla Paradiso? Bo ja czekam i czekam.. I nic. :( I tak troszkę przykro bo bym chciała jednego do mojej rodzinki..
Pozdrawiam

Poskacper 17.09.2013 13:06

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Spotkałem, na tej mniejszej wyspie z tą górą, jeziorem okrągłym (sklepem spożywczym, małymi, żółto-niebieskimi domkami). Kieruj na tę wyspę kamerę a w końcu go zobaczysz ;)

AsiaMyszka 18.09.2013 11:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
@Poskacper dzięki bardzo. Postaram się ;) Aktualnie gram w Dolinie Smoków, bo troszkę mnie znudziło Isla.. :P

evay 22.10.2013 19:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
no dobra - piszę swój pierwszy post na forum, które odwiedzam od bardzo dawna (swoją drogą dziękuję wszystkim, co piszą odpowiedzi na pytania, które mnie nurtowały przy każdym dodatku).

dopiero teraz kupiłam ten dodatek (w końcu wypłata z wakacyjnej pracy, w końcu mnie stać ;-)) i mam parę problemów:

1. Relacje Simów: Przeniosłam rodzinę z innego miasta i nagle wszystko się pomieszało: para, która nie była nawet zaręczona nagle stała się małżeństwem, a małżeństwo stało się tylko zauroczonymi. Gdy w kooooońcu udało mi się dać im relację chłopak-dziewczyna później nie pojawia się już interakcja 'zaproponuj małżeństwo'. Za nic nie umiem zmienić ich w męża i żonę.

2. Syrenie wodorosty: Co do syrenich wodorostów to pytałam o nie syrenę aż trzy razy. Za każdym razem dostawałam wodorosty (o czym przekonałam się długo później ponieważ:), ale nie pojawiała się żadna informacja, która pojawia się Wam (nie pamiętam już co ta syrena mówi, coś o ogonie? w każdym razie nic takiego mi się nie pojawia). Oprócz tego, gdy Simka je wodorosty tylko łapie się za brzuch. I tyle. Nie pokazuje się żaden nastrójnik. Nie ma żadnej informacji, że coś się dzieje. Nie przemienia się w syrenę. Dlaczego?

3. Ta Simka właściwie nie ma nastrójników (ok ma podstawowe czy zjadła coś jest po wizycie spa etc.). Zaszła w ciążę i nie było nastrójnika 'ciąża'.

4. Pragnienia: Para ma cechy 'rodzinny'. Przed przeniesieniem ich na IP cały czas mieli pragnienia, by mieć więcej dzieci. Gdy już byli w ciąży pojawiały się pragnienia o płeć dziecka. Po przeniesieniu trudno mi zdobyć jakąkolwiek sumę punktów, bo takie pragnienia już się nie pojawiają. Oprócz tego jedyne pragnienia, które wyskakują to jakieś za 150-700 pkt jak wypicie drinka w barze czy coś takiego.

5. Syf w kurorcie: Mam dokładnie ten sam błąd jak ktoś już pisał parę stron temu - mam kurort pięciogwiazdkowy, pięknie rozbudowany, wszystko cacy, wszystko na poziomie, sprzątaczy 3 na najlepszym. Problem jest taki, że w kurorcie właściwie wszystko muszą robić moje Simy. Cały czas jest syf i coś się psuje (swoją drogą przegieli z psuciem się przedmiotów już w akademikach, nie sądziłam, że w kurortach też będzie tak samo źle). Gdy pojawia się obsługa (tylko od północy do 5 rano o co chodzi?) sprząta, zaczyna naprawiać, ale zawsze w pewnym momencie przerywają naprawę i biegną do domków letniskowych. Strasznie mnie to irytuje przez to musiałam spędzić dwa simowe dni na majsterkowaniu tak, by wszystkie przedmioty były niezniszczalne.

6. Goście kurortu zachowują się dokładnie tak samo jak studenci :| Cały czas chce im się spać, zasypiają gdzie popadnie, są brudni!!! (tego najbardziej nie rozumiem - cały czas chcą chodzić do łazienki 'wszystko w jednym' zamiast wrócić do kwater i tam się odświeżyć). Najbardziej dziwi mnie, że są też głodni, a przecież w kurorcie mam dwie jadalnie.

7. Posiłki: Co do posiłków w kurorcie to czy ktoś też ma tak, że gdy wypoczywa w takim miejscu i idzie np. na kolację to nie najada się jednym daniem jak normalnie tylko bierze parę potraw?

8. Atak rekina: Nie mogę przejść misji z kurortu, bo mimo godzinnych obserwacji rekina ten nie chce atakować moich simów, nie pojawia się też interakcja 'zaatakuj rekina'.

Okay, to są moje pytania, mam nadzieję, że na chociaż parę ktoś mi odpowie ;-)

Poskacper 22.10.2013 19:48

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Co do ataku rekina- to nie można samoistnie go zaatakować, trzeba poczekać aż sam to zrobi. Z posiłkami też tak mam, sim bierze parę talerzy, nie wiem czy traktować to jako błąd.

nestea1991 26.10.2013 20:17

Hej, czy wejdzie mi ten dodatek? Parametry kompa:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...faf8636f1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b09a83044.html

Pozdrawiam

Nikt nie pomoże?

Kerbi 26.10.2013 20:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Już pomagam :)
...I stwierdzam, że nie widzę żadnych powodów, dla których dodatek miałby nie działać ;) Zresztą, wymagania dodatków nie różnią się (z tego, co wiem) od wymagań podstawy, bo to ten sam silnik, więc jeśli podstawa ci chodzi, to z Rajską Wyspą też wszystko będzie ok.

W sumie to tak sobie myślę, że teoretycznie mógłby pojawić się jeden mały problem, a mianowicie brak wolnego miejsca na dysku. Ale w razie czego, to z tym chyba nietrudno sobie poradzić :)

nestea1991 26.10.2013 20:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam aż ponad 100 GB na dysku C :) Kiedyś pożyczyłam od koleżanki dodatek Rajska wyspa, ale wyłączał mi się w otoczeniu z dodatku ;/ Więc nie wiem ,czy jest sens wydać 100 zł na grę,która mi się będzie wyłączać.

Kerbi 26.10.2013 21:05

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
W takim razie ciężko mi powiedzieć, co było tego przyczyną, ale z pewnością nie jest to wina specyfikacji komputera.
A gra wyłączała czy się od razu po wczytaniu otoczenia, czy w trakcie gry? Bo może być też tak, że komp się prostu przegrzewał, co jest dość powszechnym problemem w tym otoczeniu, i przez to system zamykał ci grę, żeby się "uratować" i niczego nie spalić :D Zauważyłaś może w tym czasie, że komputer jest bardzo ciepły, albo słyszałaś głośniejsze buczenie?

nestea1991 27.10.2013 13:48

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
W czasie gry. No trochę gorący jest i teraz jak gram,ale gra płynnie chodzi ( tylko o 3 w nocy w Simsach jest na 3-5 sekund zawiechy). Mam podstawkę chłodzącą na laptopa. Komp idzie za niedługo do czyszczenia z kurzu bo nie był w serwisie od czasu, gdy siostra go kupiła(3 lata). Sterowniki mam z 2010 roku, więc powiem im żeby zaktualizowali mi je. Zobaczymy potem. Pożyczę znów dodatek,aby nie wydawać kupę kasy. Jeżeli będzie tak samo to trudno, kupię kiedyś stacjonarny,ale z Windowsem 7,nie 8 :D
Pozdrawiam

bredy 24.12.2013 23:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Hej, mam dwie prosby/pytania:

1. czy mozna jakos dodac wodorosty do normalnej potrawy, tak jak np. w PZ mozna bylo dodac owoc plazmowy i wampir cieszyl sie normalnym posilkiem? Lykanie wodorostow na surowo jest nieefektywne i nie daje zadnego nastrojnika.

2. czy ktos moze podac liste znanych syren? Ja wiem jedynie o Valerie Vidal, Triton King i Ariel Welsh o ile jest syrena, bo niektorzy ja tu wymienili ale ja nie widzialem jej nigdy z ogonem i nie ma lusek na nogach...

Agor-ia 25.12.2013 10:00

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Valerie Vidal oryginalnie nie jest syreną. Ariel też syreną nie jest. Prócz Tritona są jeszcze:

Mia Azul
Salty Seaforth
Maya Ocean

aurelia 30.01.2014 20:10

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
błagam niech mi ktoś powie co mam zrobić:( dopiero co kupiłam grę i jak chce ją zapisać wyświetla mi się komunikat: " nie możesz zapisać gry ani edytować miasta kiedy twoja rodzina podróżuje". tylko, że wszyscy moi simowie są wtedy w domu. jak mam wyłączyć to podróżowanie?

Hebe 31.01.2014 15:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Może przydałoby się zresetować miasto Master Controllerem, o ile go masz.

Lexa 09.02.2014 10:16

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy jeśli, używając opcji przeprowadzki z np. telefonu, przeprowadzę rodzinę Simów z miasta A do miasta B, to stracę miasto A i Simów z niego?

anie_1981 10.02.2014 11:48

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Tak, stracisz ich. Chyba, że masz moda NRaas Traveler. Zdaje się, że on pozwala na powrót, ale szczegółów nie znam, bo nigdy go nie miałam.

Lexa 10.02.2014 21:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ech, to słabo. :/ No ale dzięki za odpowiedź. :)

Anna 15.02.2014 11:03

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Gdzieś wyczytałam, że rekin zaatakuje mnie dopiero po rozzłoszczeniu go czyli obserwowaniu. To oznacza,że mogę koło niego pływać i zdobywać skarby? I są szanse, że po rozzłoszczeniu go pżeżyje?

Kędziorek 15.02.2014 11:07

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kiedy zobaczysz, że się zbliża, odpłyń od niego i chowaj się za skałami. Po chwili odpłynie. Nie potrzeba kontaktu wzrokowego, żeby zaatakował, a przynajmniej u mnie w grze nie potrzebował, choć też od razu się na sima z zębiskami nie rzuci :) Lepiej po prostu go unikać. Atak rekina oczywiście można przeżyć :) Syreny nie zaatakuje.

Anna 16.02.2014 09:17

Dzięki!! Będę unikała :smile:

Czy można wziąść kurs z dziedziny nurkowania? A jak tak to gdzie? Proszę o pomoc! Gdzie mogę znaleźć syrenę nurkuje w skalistego rafie i nic.

@Kędziorek: Nie pisz posta pod postem

Hebe 16.02.2014 10:19

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Można, chyba w ośrodku naukowym. PS Nie pisz posta pod postem, bo administracja się za Ciebie weźmie ;)

Anna 16.02.2014 13:25

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ok. Dzięki nie wiedziałam. :)

Trykuu. 25.04.2014 17:44

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Nie mam pojecia czy pytanie sie pojawilo, jezeli tak to przepraszam. Jak zostac syrena? :P
Gram w Sunset Valley i tu zadnych syren rowniez nie widze

Kędziorek 25.04.2014 17:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
1. Za 25 000 punktów szczęścia życiowego można kupić Syrenie Wodorosty i wtedy sim po zjedzeniu zamienia się w syrenę.
2. Można też zaprzyjaźnić się z syreną i spytać ją o ogon, wtedy da syrenie wodorosty, ale skoro ich w mieście nie widzisz, to nie ma to żadnego znaczenia :)

Trykuu. 25.04.2014 21:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
dziekuje slicznie:)

Nelia 02.05.2014 12:52

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam taki mały problem, który mnie strasznie denerwuje.
Wchodzę w Isla Paradiso (czy jak to tam się pisze) i ta okolica non stop mi się zacina. Coś jakiś czas gdy sim coś robi, bardzo fajnie mi się tam gra, ale nie mogę dłużej grac bo przecież się wiesza. Czy jest na to sposób? Mam dużo pamięci na komputerze, na innych okolicach się nie wiesza, wszystko pięknie i elegancko chodzi. I myślę, że to też nie wina dodatków bo mam ich w sumie mało (te z netu) :).
Czy da się jakoś to naprawić ? :)

Searle 02.05.2014 16:10

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Khredka, mimo wszystko zobacz jak okolica będzie zachowywać się bez dodatków z neta.

Xenan1009 03.05.2014 13:40

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ja mam ten sam problem a nie mam żadnych modów z internetu...:huh:
Najlepiej chodzi mi okolica Moonlight Falls, a najgorzej Island Paradiso :cry:
Przy okazji mam pytanie - czy można zbudować porty na innych okolicach (np. Sunset Valley) aby posiadać tam pływający dom?

sephora 07.06.2014 16:42

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
u mnie również ta okolica się tnie.. bardzo to przeszkadza..

Catriona 18.06.2014 21:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Kochani, mam z dodatkiem spory problem. A dokładnie to z syrenami. Mianowicie nie mają one ogonów. Co stanowi dla mnie sporą traumę, bo syreny z tymi ślicznymi ogonami zachwycały mnie na zdjęciach i na filmikach, dorwałam się wreszcie do gry a tu taki zawód. W czasie nurkowania mają dwie nogi, którymi poruszają jak ogonem, a do tego są w stroju kąpielowym. Po wyjściu na ląd nie mają łusek na nogach. To błąd gry, to pewne, ale czy ktoś spotkał już się z czymś takim, a co ważniejsze czy ktoś to naprawił?

Kędziorek 18.06.2014 22:15

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Masz jakieś mody, dodatki z neta? Czy tak się dzieje tylko na jednym zapisie?

Catriona 19.06.2014 11:50

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
W sumie, to póki co testowałam dodatek tylko na jednym zapisie. Może faktycznie sprawdzę też na jakimś innym.
Dodatków, ubrań i innych pierdołków mam całkiem sporo, ale póki co żaden mi problemów nie robił, dość regularnie staram się przerzucać i szukać jakiś wadliwych. Z modów mam tylko Nraasa, ale w tym wypadku odpalenie gry bez niego nic nie pomogło.
Gdzieś czytałam, że ktoś radził żeby grę przeinstalować, ale mówiąc szczerze nie bardzo mi się to uśmiecha, bo na studiach nie mam ze sobą płyt i musiałabym wszystko z origina ściągać, a to lekko problematyczne z mobilnym internetem z transferem.

anie_1981 19.06.2014 21:33

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Spróbuj zresetować folder TS3 w Moich Dokumentach. Zmieniasz nazwę katalogu The Sims 3 na jakąś inna i odpalasz grę. Staremu folderowi nic nie będzie, gra stworzy nowy. Będzie trzeba od nowa ustawić opcje, graficzne itp. Pograj sobie trochę na nowym zapisie i zobaczysz jak gra się zachowuje. Potem możesz przenieść Fodery:

DCBackup
DCCache
Downloads
InstalledWorlds
Library
SavedSims
Saves

plik userPresets.package

Ze starego folderu do nowego. Zobaczysz jak jest.

Catriona 20.06.2014 14:41

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Niestety również odpalenie czystej gry bez modów i dodatków nic nie pomogło, podobnie jak zresetowanie folderu TS3, spotkane syreny jak nie miały ogonów, tak dalej ich nie mają. Taki urok simsów, że zawsze coś mi się schrzani.
Ale dzięki za próbę pomocy. :)

dzogurt 23.06.2014 09:47

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Mam ten sam problem co Catriona. Gotowe syreny nie miały ogonów, tylko stroje kąpielowe i poruszały nogami w ten charakterystyczny "syreni" sposób, natomiast gdy moja simka stała się syreną, ogon już był.
Na dodatek, gdy schodzę pod wodę, grafika nagle siada. Podczas gdy na powierzchni wszystko jest wyraźne i ostre, tak jak zawsze, to pod nią mogę liczyć piksele.
Mam nowego laptopa, tak naprawdę więcej wolnego miejsca niż zajętego, najnowsze sterowniki, 4gb RAMu. No i żadnych modów oraz dodatków z internetu.
Do tego Isla Paradiso strasznie się tnie - 5 sekund grania, 30 czekania, aż się odetnie. W innych miastach gra śmiga jak szalona, nic się nie tnie.
Najwyraźniej trafiłam na felerny egzemplarz, a szkoda, bo Rajska Wyspa od razu mnie zainteresowała. Mówi się trudno.

anie_1981 23.06.2014 15:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy nadal nie działają podwodne groty? Kazałam nastolatkowi nurkować w oceanie i zwiedzić jedną taką grotę, ale nie pamiętam którą. Teleportował się na ląd... Super dodatek, ale zbugowany jak cała reszta...

Xenan1009 04.07.2014 16:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Ponawiam pytanko :smile: - czy można zbudować porty na innych okolicach (np. Sunset Valley) aby posiadać tam pływający dom?

Agor-ia 04.07.2014 18:01

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1817477)
Czy nadal nie działają podwodne groty? Kazałam nastolatkowi nurkować w oceanie i zwiedzić jedną taką grotę, ale nie pamiętam którą. Teleportował się na ląd... Super dodatek, ale zbugowany jak cała reszta...

Od czasu do czasu zdarza mi się taka teleportacja.

sandrolinska 09.08.2014 11:52

Problem z ''Rajska Wyspa''
 
Czesc, wczoraj zainstalowałam ''The sims 3, rajska wyspa'' i gdy włączam grę, wszystko się ładuje i gdy pojawia sie ekran główny, jest on pusty i nic nie moge z nim zrobic......


http://imagizer.imageshack.us/v2/150...539/IKzrEn.jpg

Searle 11.08.2014 17:57

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
sandrolinska przeinstaluj grę - mże podczas intalacji coś źle poszło.

Kama45 27.12.2014 18:24

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
No więc mam problem. Syreny w mojej grze nie mają ogonów, a ni łusek. Poruszają się jakby go miały ale na tym się kończy. Próbowałam przemienić moją simkę syrenę zjadła wodorosty, zrzygała się i nic. Można coś z tym zrobić ?

Poskacper 24.05.2015 10:04

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy znalazl ktos sposob na tnace sie Isla Paradiso? 5 sekund gry, 5 sekund laga, itd itd... nie idzie przez to normalnie grac w tym miescie, a jest to jedyne ktore mi sie podoba :(

x3Kitty 24.05.2015 10:34

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Cytat:

Napisał Poskacper (Post 1854687)
Czy znalazl ktos sposob na tnace sie Isla Paradiso? 5 sekund gry, 5 sekund laga, itd itd... nie idzie przez to normalnie grac w tym miescie, a jest to jedyne ktore mi sie podoba :(

Trochę minimalizuje zacinanie usunięcie kurortu tego największego-nowoczesnego i tego Hobarta tylko nie wiem co Hobarta xd, ten przy wodzie :D
I jeszcze można by grać na minimalnych ustawieniach i ja kiedyś grałam korzystając z gameboostera w którym wcześniej powyłączałam niepotrzebne aplikacje pracujące w tle i na wirtualnym pulpicie czy czyms takim

Nina14! 28.05.2015 14:51

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Chciałam pograć na Isla Paradiso...a tu masa błędów...

Jak ktoś zna rozwiązania na następujące problemy to niech natychmiast pisze.
1.Od pewnego czasu zauważyłam,że każdy Sim w Isla Paradiso który ma motorówkę pewnego razu staje na środku morza/oceanu/cokolwiek to jest i zaczyna się na niej bujać...i mimo że wygląda to zabawnie,to robi się to wkurzające,bo moja Simka mająca chłopaka z taką motorówką nie może go zaprosić na randki ani nic...
Komenda resetSim robiona w każdej rodzinie nie pomaga.Co robić?
2.Jak można odciąć sobie Isla Paradiso?Ostatnio lagi trwają u mnie po 10 minut,i nie da się grać...są na to jakieś sposoby?
tych podstawowych typu skopiuj rodzinkę usuń starą czy zmień ustawienia graficzne nie pomagają.Jak coś nie mam żadnych modów itp. itd.
3.Jak można usunąć bag z wywalaniem sima z morza?ostatnio podczas pływania lub nurkowania moich Simów wywala na brzeg wysepek co mnie strasznie wkurza...

Za odpowiedzi z góry dziękuję :)

Mentosik57 14.06.2015 11:55

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Czy da się przenieść strefy do nurkowania do innych otoczeń?Bo isla paradiso zacina i rwie tak,że nie da się grać.

Hebe 14.06.2015 12:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - proste pytania i odpowiedzi
 
Można je samodzielnie zbudować: poradnik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023