TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Uwagi na temat gry (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych? (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=55112)

ewuniatko 21.03.2010 22:19

Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
Chciałam się Was zapytać o pojemność Waszych komputerów :)
The Sims 2, wraz z dodatkami zajmują bardzo dużo miejsca.
Włączając jeszcze dodatki z Internetu, to już kolejne megabajty zajęte.
Powiedzcie jaką macie (całkowitą) pojemność swojego dysku twardego i ile macie pamięci operacyjnej?

P.s. Aby sprawdzić pojemność dysku, wejdź na "Mój komputer", a potem kliknij na "Dysk C" prawym przyciskiem myszy "Właściwości" i tam będzie napisane całkowita pojemność.

P.s. 2 Aby sprawdzić pamięć operacyjną na ikonie "mój komputer" należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i dać "właściwości". W zakładce "ogólne" na samym dole powinno być napisane ile wynosi pamięć RAM.


Pytam z ciekawości ponieważ mam The Sims 2 + The Sims Własny Biznes + Rezydencje i ogrody + ogrom dodatków z internetu i niestety już kończy mi się pamięć. A jak jest u WAS?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Liv 21.03.2010 22:36

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
Jak pamięć może się kończyć?
I szczerze powiedziawszy temat troszkę bez sensu... Bardziej się to ma wgl do komputerów aniżeli do Simsów.

Partycja C:\ 100 GB z czego folder EA Games zajmuje 10GB, a folder EA Games z Moich dokumentów kolejne 5 GB (Downloads ok. 3 GB )
~15% dysku to same Simsy ; D
Partycja D:\ 132 GB

3 GB RAM

A gra muli jak szalona :D

ewuniatko 22.03.2010 13:23

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
Liv założyłam ten temat bo po prostu ciekawi mnie jak mocne ludzie mają komputery.
Tak sobie rozmyślałam, że jakby chciało się mieć WSZYSTKIE dodatki Simsów, które wyszły i te dodatkowe akcesoria, to trzeba mieć niewyobrażalnie mocny komputer i dużo pamięci :)
Stwierdzenie, że "pamięć mi się kończy", to taki skrót myślowy.
Miałam na myśli to, że pamięć w komputerze jest stała. Ale z czasem przybywa na dysk MB i pamięć maleje.
Dla przykładu podam, że mam 20 GB dysk twardy. Po zainstalowaniu kilku gier moja pamięć wynosi już tylko 1 GB. A jeśli wgram sobie kolejną grę, to może wynosić 500 MB :) Mam nadzieję, że wytłumaczyłam w miarę jasno :)
A poważnie przy takiej pamięci w Twoim komputerze gra muli "jak szalona"?
Aż trudno w to uwierzyć :)

Charionette 22.03.2010 17:03

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
Dysk twardy: 465 GB

Pamięć RAM: 4 GB

TS3 śmiga super, TS2 bardzo długo się wczytuje :|

Searle 22.03.2010 19:24

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
ewuniatko, szybkość gry nie zależy przede wszystkim od wolnej pamięci, ale od innych parametrów komputera głownie procesora, pamięci RAM i karty graficznej.

Ale jeśli Ci to w jakiś sposób pomoże to:

Posiadam wszystkie części do The Sims 2 i The Sims 3 oraz The Sims 8w1 (dodatków z internetu mam bardzo mało - Downloads zajmuje niecałe 500 Mb).

Mam na dysku cztery partycje w tym dwie, które powinny Cię interesować, a mianowicie:
- partycja systemowa: całkowita pojemność 29,3 GB, wolne miejsce w tej chwili: ponad 14 GB,
- partycja, na której znajduje się gra: całkowita pojemność 136 GB, wolne miejsce w tej chwili: ponad 12 GB.

Dodam, że Sims 2 wraz z dodatkami i akcesoriami zajmuje: 13,9 GB.

nmin 22.03.2010 20:30

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
320 GB (około 200 GB na C: i około 100 GB na D: ). Pamięć RAM 3 GB, dla laptopa z Vistą to chyba absolutne minimum.

W tej chwili nie mam w ogóle TS2 na dysku, ale gdy mam, to zawsze mam wszystko naraz (podstawa, 8 dodatków, 9 minipacków, kilkaset MB Downloads), gra mi nie muli, jedynie bardzo długo się wczytuje. TS3 śmiga.

Nie uważam, że mam dobry komputer, a już na pewno nie jest to komputer stworzony do gier. Nie widziałaś chyba jeszcze "niewyobrażalnie mocnych" komputerów :D

ewuniatko 23.03.2010 14:04

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
O jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ale Wam zazdroszczę takich dużych pamięci :) :)
Ja mam niecałe 20 GB. Nie mogę się z Wami równać :)

Unknown_Girl 12.04.2010 12:33

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
372 GB na dysku C .... dysku D nie mam ;p

kotecek 22.04.2010 21:28

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
2gb ram
320gb dysku twardego

Sherlock 28.04.2010 12:48

Odp: Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?
 
232 GB - dysk twardy;


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023