TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims Fotostory (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Kłamstwo ma krótkie nogi (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60039)

niunilove6 10.04.2011 07:27

Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Witam, chcę zaprezentować swe pierwsze FS. Chcę tylko zaznaczyć, że mam 9 lat. Dziś wstawię tylko prolog, bez zdjęć niestety. :< Ale następny odcinek będzie je miał. :P Zaczynamy.

Prolog

Czy ludzie wierzą w UFO, czy wierzą w duchy? Zapewne nie, gdyż nigdy takowych zjawisk nie widzieli... A w Boga? Tak, oczywiście.. Choć też owego stworzyciela świata nigdy nie widzieli. Czy to ma sens? W jedno wierzyć, a w drugie nie.. choć ma taką samą szansę na istnienie... Ludzie są okropni, nieprawdaż? Tak samo zapewne nie wierzą w czarodziejki, które niestety istnieją.. istnieją i muszą się ukrywać. Dlaczegóż to? Tego nikt nie wie... Nikt oprócz ich samych.



Tak, wiem, króciutkie, bardzo, lecz nie mam jakoś weny, a to tylko prolog.. Mam tylko 9 lat. :(

Scheiße 10.04.2011 08:44

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Dobra, ten "prolog" nawet dobrze napisany, ale... Dla mnie to nie jest prolog!
I od kiedy 9-letnie dzieci używają słów "takowych", "nieprawdaż", "dlaczegóż"?
Ja chyba jestem trochę zacofany...

Cytat:

Napisał niunilove6
lecz nie mam jakoś weny,

Skoro nie masz weny to czemu piszesz?

Na razie zostawiam bez oceny.

muffindance 10.04.2011 09:25

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Cytat:

Tak samo zapewne nie wierzą w czarodziejki, które niestety istnieją.
Dalabym tutaj przecinek :)
No coz, faktycznie krotko i jak na prolog mogloby byc bardziej rozbudowane. A jak nie masz weny to nie pisz na sile, bo nic z tego nie wyjdzie.

Searle 10.04.2011 09:58

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Skoro jest to fotostory, to nawet w prologu przydałoby się zdjęcie, a mogłoby ono przedstawiać chociaż sima, który będzie głównym bohaterem.

To, że krótko to sama zdajesz sobie z tego sprawę, ale jednak trzeba było to trochę dopieścić i dać coś nieco dłuższego. Radzę pisać naprzód parę odcinków, a dopiero potem wystawić to na forum.

Cam 10.04.2011 10:29

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Zgadzam się z Kacpersky ;)
Ładnie piszesz, nawet kiedy nie masz weny :D Jednak mogłaś na nią poczekać i dopisać pierwszy odcinek, po czym całość wstawić na forum.
Na razie bez oceny.

niunilove6 10.04.2011 13:09

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Naszła mnie wena więc piszę. I proszę was o powiedzenie jaki dać kod aby napisać wyśrodkowanym tekstem, bo jak klikam to się nic nie dzieje..

Odcinek I

[IMG]http://i53.************/2a8rbjd.jpg[/IMG]

To był ich szczęśliwy dzień. Dwójka młodych dorosłych, którzy mają już własny dom. W którym rządzą oni. Alice oraz Johny. Dwa inne charaktery, które mają jednak ze sobą coś wspólnego. Coś, co łączy te dwie dusze.. Chcieli zacząć nowe życie, z dala od domu dziecka. Na początek oczywiście "kłótnia", jakie będą ich pokoje.
-Twój na pewno będzie zawierał komputer, to jest pewne! - mówi dziewczyna.
-Ale za to panny pokój będzie po kilku minutach cały w naklejkach Hannah Montany! - odpowiedział chytrze braciszek.
-A może byśmy dali sobie spokój? Jestem głodna! - zakończyła Alice i pobiegła do kuchni. Postanowiła zrobić zapiekanki na szybko, ponieważ nie wychodziły jej inne potrawy. Zawsze dbała o swego brata.

[IMG]http://i54.************/2lc9un4.jpg[/IMG]

Otworzyła nowiutką lodówkę, z której unosił się zmieszany zapach mięsa, warzyw, owoców, i reszty pożywienia. Wyjęła składniki do swego ulubionego dania i zaczęła szybko przygotowywać jedzenie, gdyż coraz bardziej burczało w jej żołądku. Oczywiście musieli przegadać wszystko.
-Musisz znaleźć sobie pracę, musimy z czegoś żyć-powtarzała młoda kobieta.
-Czyli ja będę ciężko harował, a ty będziesz siedzieć w domu przed telewizorem? - oburzył się Johny przesuwając palcami po szklanym, przezroczystym stoliku. Dziewczyna nie zdążyła odpowiedzieć, ponieważ zapiekanki były już gotowe.

[IMG]http://i51.************/o94s5g.jpg[/IMG]

Wyjęła z szafki dwa małe, białe talerzyki i jeden wielki, na którym ułożyła wszystkie porcje. Po chwili ułożyła trzy naczynia na stole, i jeden kawałek potrawy położyła na swój talerz. Po chwili już rodzeństwo rozkoszowało się smakiem.
-Alice.. dlaczego ostatnio jesteś taka cicha? - zapytał się chłopak.
-A.. emm.. po prostu się mało odzywam, nie osądzaj tego tak od razu-odpowiedziała zakłopotana siostra. Na jej szczęście brat nie był za dociekliwy. Po zjedzeniu całego pożywienia, dziewczyna wstała i zabrała wszystkie naczynia. "Dlaczego ja zawsze muszę po nim sprzątać?" myślała.

[IMG]http://i53.************/2vryal3.jpg[/IMG]

Johny chcąc uwolnić się od gderania jego siostrzyczki poszedł pośpiesznie do swojego pokoju i włączył komputer. Nacisnął przycisk internetu i zamieścił ogłoszenie o chłopaku poszukującym pracy. Po tej czynności włączył pierwszą lepszą gierkę i zaczął w nią grać. Kilka skrętów, przyśpieszeń i już był na mecie.

[IMG]http://i56.************/205eer9.jpg[/IMG]

Alice za to przebrała się w swój ukochany strój kąpielowy i wskoczyła do średniej wielkości basenu. Czuła, jak woda spływa po jej twarzy, kiedy się wynurzyła. Musiała poćwiczyć pływanie. Startowała w zawodach. Do wygrania był 1 tysiąc złotych. A że ona i jej brat byli w złej sytuacji finansowej, chciała jakoś zarobić. Po krótkim treningu wyszła bardzo mokra z wody. Kropelki wody spływały po jej ciele.. Może właśnie nowy dom oraz życie mogły być dobrą sytuacją aby wyznać Johnemu prawdę.
~~~~

Koniec odcinka 1. Postarałam się. :>

Liv edit:[center] na początku, [/center] na końcu tekstu, który chcesz wyśrodkować.

Continue. 10.04.2011 13:56

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
1. Za małe zdjęcia. Powiększ je trochę...
2. Błędy:
Cytat:

Dwójka młodych dorosłych, którzy mają już własny dom. W którym rządzą oni.
Niepotrzebne ''W którym rządzą oni''.

Cytat:

[...]z której unosił się zmieszany zapach mięsa, warzyw, owoców, i reszty pożywienia.
Bez przecinka przed ''i''.

Cytat:

Nacisnął przycisk internetu i zamieścił ogłoszenie o chłopaku poszukującym pracy.
Internet z dużej litery. Całe to zdanie niezbyt mi pasuje.

Cytat:

A że ona i jej brat byli z złej sytuacji finansowej, chciała jakoś zarobić.
Z złej - W złej

Na razie nudno, ale mam nadzieję, że w 2 odcinku to się zmieni. ;)
Nie myślałam, że 9-latki mogą pisać FS z bogatym słownictwem i bez błędów ort.! Wobec tego dam ci 6,5/10 na zachętę.

Liv 10.04.2011 14:09

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Cytat:

-Twój na pewno będzie zawierał komputer, to jest pewne!
Jakby ludzie w potocznym języku mówili "zawierał" zamiast "miał" (a w wypadku zacytowanego zdania samo "będzie"), o uznałabym, że wszyscy oszaleli.
Cytat:

-Ale za to panny pokój będzie po kilku minutach cały w naklejkach Hannah Montany! - odpowiedział chytrze braciszek.
Dziewczyna ma już swoje lata jak widzę, a poza tym ZWYKŁY człowiek nie gada w taki sposób!
Cytat:

Po zjedzeniu całego pożywienia
E?
Cytat:

Do wygrania był 1 tysiąc złotych.
Do wygrania było tysiąc złotych.
Cytat:

A że ona i jej brat byli z złej sytuacji finansowej,
A na basen w ogródku to kasę mieli!

Będzie Ci ciężko z tym FS, mówię Ci od razu. Czytelnicy, którzy lubią się czepiać, na przykład ja, będą Ci zwracać cały czas uwagę na to, że świat dorosłych z Twojego FS nijak się ma z rzeczywistością. Masz prawo go w tym wieku widzieć tak a nie inaczej, tylko starszym czytelnikom będzie się strasznie rzucała w oczy ta rozbieżność.
Jak troszkę podrośniesz i wrócisz do tego FS, zaczniesz się śmiać, ręczę Ci za to. To jest najpowszechniejsza reakcja ludzi na widok swojej "wczesnej" twórczości.
Jak na mój gust pisanie na siłę o czymś, czego się za dobrze nie zna (chociaż ze wszystkim można sobie poradzić), w dodatku pod publikę, jest bez sensu.
I jakkolwiek przy błędach "technicznych" w tekście mogłabym Ci pomóc, tak przy fabule nijak, stąd ciężko mi będzie oceniać.
Ale zaglądać będę ;)
I przykładaj się do zdjęć - wiesz, żeby nie było kryształków, dymków z tematem rozmowy Simów, żeby były dobrej jakości i duże...
Bez oceny.

Master of Disaster 10.04.2011 14:47

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Podpisuję się pod tym, co napisali moi poprzednicy. Zwłaszcza rozwalił mnie ten basen... akhem, bez urazy, ale samo wybudowanie, a potem utrzymanie basenu kosztuje w rzeczywistości majątek. Też zwracam uwagę na te zdjęcia. Jeśli nie wiesz, jak poprawić ich jakość, już mówię - wejdź w opcje (F5), ustawienia kamery i ustaw rozmiar zdjęć na duży, a jakość - na wysoką. Możesz też robić je za pomocą zrzutów ekranu, ale to już wyższa szkoła jazdy.
Żeby nie było, że tylko krytykuję - styl pisania niezły, brak większych błędów. Na razie nie jest zbyt ciekawie, ale zobaczymy, jaki masz pomysł na fabułę. Czekam, co dalej...

Scheiße 10.04.2011 15:32

Odp: Kłamstwo ma krótkie nogi
 
Ło matko, prolog i odcinek 1 tego samego dnia :O
Zdjęcia koszmarne, tekst też wymaga poprawy(te opisy takie super, że... ), fabuła... denna jak flaki z olejem.
BTW tylko ja mam wrażenie, że ta dziewczyna ukrywa przed bratem, że jest syreną?!
Jeśli okaże się, że tak to chyba umrę.

Cytat:

Napisał niunilove6
Wyjęła składniki do swego ulubionego dania i zaczęła szybko przygotowywać jedzenie, gdyż coraz bardziej burczało w jej żołądku. Oczywiście musieli przegadać wszystko.

Zabrzmiało jakby miała gadać z jedzeniem :|

3/10


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023