TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims Fotostory (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Damy Radę...? (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61957)

Mroczny Pan Skromności 23.10.2011 10:43

Damy Radę...?
 
SPIS TREŚCI:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10



Może zawierać śladowe ilości wulgaryzmów, orzechów arachidowych i wyraźnych podtekstów erotycznych.


1

Tomek od dłuższego czasu wpatrywał się w płonący znicz. Nie zwracał uwagi na powoli zapadający mrok, na to, iż zrobiło się dosyć chłodno, ani w ogóle na nic.

http://i927.photobucket.com/albums/a...7-50-35-03.jpg

Intensywnie myślał. Widać to było w jego spojrzeniu.
Miał duże, czekoladowe oczy, które w połączeniu z bladą cerą, krótkimi, brązowymi włosami, lekkim zarostem i drobną posturą, tworzyły obraz sympatycznego, wesołego człowieka. Jednak gdyby teraz ktoś go zobaczył, odniósłby zupełnie inne wrażenie.
Był zły na siebie, za to, że nie potrafił ocalić ludzkiego życia. Igor odszedł za wcześnie. Był przecież młody, miał plany na przyszłość...
Skończywszy myśleć, odwrócił się na pięcie. Już miał iść, gdy nagle dostrzegł zbliżającą się znajomą sylwetkę.
W jego stronę szedł mężczyzna o czarnej jak noc, rozwichrzonej czuprynie. Jego oczy miały jasnoniebieski kolor. Był mocno opalony, co jeszcze bardziej podkreślało jego imponującą posturę.
- Witaj – powiedział czarnowłosy, gdy zbliżył się na odległość kilku metrów. Tomek nie odpowiedział, tylko spojrzał na niego marszcząc czoło. – Może by tak ‘cześć’? – burknął mężczyzna.
- Cześć, bardzo miło, że wpadłeś do mnie na cmentarz! Czuj się jak u siebie – wyszczerzył zęby i ruszył dalej.
- Stary, to nie nasza wina, że Igor zginął! – powiedział czarnowłosy.

http://i927.photobucket.com/albums/a...8-07-21-26.jpg

- Wiem, Przemek – burknął. – Za to przez was, ten psychol jest wciąż na wolności.
Przemek ruszył za Tomkiem. Idąc tak razem, obaj mężczyźni wyglądali, jak bracia. A dokładniej jakby troskliwy starszy brat, prowadził młodszego do przedszkola.
- Spokojnie, ten koleś już niedługo będzie nasz – powiedział.
- Mogłem dać mu kulę w łeb, kiedy była okazja. Że też mnie wtedy wzięło na przestrzeganie prawa... – burknął. – A teraz – dodał po chwili – podwieziesz mnie?
Brunet wsiadł do auta, zaparkowanego obok cmentarza. Na miejscu kierowcy usiadł czarnowłosy.
Tomek i Przemek od zawsze rywalizowali ze sobą. Już w podstawówce zakładali się o to, który z nich będzie miał więcej dwój, a potem, kto szybciej je poprawi. Po kilku latach rozłąki znów się spotkali, aby rywalizować o pracę w policji. Przemek wygrał tę walkę. Może nie należał do orłów, ale był bardzo sprawny fizycznie. Pod tym względem również był całkowitym przeciwieństwem Tomka. Ci dwaj różnili się prawie wszystkim. Jedyne co ich łączyło to niezwykła upartość.
Przez całą drogę żaden nie odezwał się słowem. W końcu dotarli do celu, którym okazał się plan filmowy.
- A więc to tu popełnię samobójstwo... – zamyślił się brunet.
- Czechowski, świetnie, że jesteś – usłyszał znajomy głos. – Twoja rola nie jest trudna. Musisz tylko zeskoczyć stamtąd – powiedział mężczyzna, wskazując kilkumetrowy garaż.
- I nie będę ci już nic winien? – upewnił się.
- Nie będziesz – potwierdził. – Słowo reżysera Łukowskiego.
- Żebym się na tym słowie nie przejechał – mruknął brunet pod nosem.
Tomek wszedł po drabince na dach i stanął na jego krawędzi. „W życiu nie robiłem głupszej rzeczy”, pomyślał. „Mogłem chociaż setkę wypić na rozpęd”.
- Akcja! – krzyknął reżyser.
Brunet popatrzył przez moment, jak kamery rejestrują każdy jego ruch, a następnie przechylił się i po chwili wylądował na materacu.
- Cięcie! Było świetnie – powiedział Łukowski.
Podczas, gdy ekipa przygotowywała się już do kolejnego ujęcia, Tomek nadal leżał nieruchomo na materacu. Przemek podszedł do niego, aby sprawdzić, co się stało.
- Żyjesz? – zapytał, pochylając się nad brunetem.
- Plecy bolą jak cholera – syknął. – Nie wiem, z czego jest ten materac.

http://i927.photobucket.com/albums/a...8-26-56-19.jpg

Czarnowłosy roześmiał się głośno. Po chwili jednak wesoły nastrój, który udzielił się również Tomkowi, został przerwany przez dźwięk komórki. Przemek po krótkich poszukiwaniach odebrał telefon.
- Halo... Tak... Oczywiście, już jadę. – Rozłączył się. – Tomek, wstawaj! – powiedział, odwracając się w kierunku auta.
- Co jest? – zapytał brunet.
- Opowiem ci po drodze, chodź!

***

Samotność. To uczucie towarzyszyło Radkowi niezmiennie od miesiąca. Teoretycznie miał wszystko. Duży dom, kumpli, pieniądze... Mimo to nie umiał cieszyć się życiem. Bez Niej nic nie miało sensu.

http://i927.photobucket.com/albums/a...6-10-14-94.jpg

Spojrzał raz jeszcze na fotografię przedstawiającą młodą, piękną dziewczynę, aby po chwili przyłożyć doń płonącą zapałkę. Patrzył, jak ogień powoli trawi jego przeszłość...
Chwilę potem usłyszał pukanie do drzwi. Szybko zgasił ogień i schował pozostałości zdjęcia pod stolikiem do kawy.
- Otwarte! – krzyknął, jednocześnie rozpędzając rękami dym. Do środka wszedł Tomek, a tuż za nim podążał Przemek, trzymający w ręce reklamówkę.
- Otwieraj butelki, a ja idę do kuchni po zagrychę – powiedział czarnowłosy.
- Moglibyście wytłumaczyć mi, co tu robicie? – zapytał Radek.
- To chyba jasne – odpowiedział Tomek. – Chcemy cię uchlać jak świnię. – Na twarzy bruneta pojawił się wredny uśmieszek. – I siebie przy okazji... – dodał ciszej.
- Jest jakiś konkretny powód do świętowania?
- Przymknęliśmy w końcu tę gnidę, co zabiła Igora – wyjaśnił Czechowski.
W pokoju ponownie pojawił się Przemek.
- Jego lodówka jest pusta – stwierdził z przykrością.

http://i927.photobucket.com/albums/a...8-40-33-05.jpg

- Dlaczego ja mam z wami świętować? – zirytował się Radek.
- Po pierwsze, bo chcesz – oznajmił brunet, rozsiadając się w fotelu. – Po drugie, bo nie chcemy, żebyś zmienił się w abstynenta. A po trzecie, bo mieszkasz na odludziu i nikt nie wezwie policji – dodał, po czym przechylił butelkę i wypił prawie jedną trzecią jej zawartości.
- Przecież ja jestem z policji – zauważył Przemek.
- Ale nie na służbie – mruknął Tomek, oderwawszy się na moment od picia.
Radek, widząc, że nieprędko pozbędzie się nieproszonych gości, postanowił do nich dołączyć.

rudzielec 23.10.2011 11:10

Odp: Damy Radę...?
 
oj tam, oj tam, ja tu tylko sprzątam Chrupciu :D (człowiek, nie czuje jak rymuje xD)
wiesz doskonale, że mi się osobiście podoba i że będę komentować każdy odcinek, mimo, że wcześniej już go przeczytałam :D

mroczny pan skromności <3 :D

Kethael 23.10.2011 11:50

Odp: Damy Radę...?
 
O, zaciekawiłeś mnie :)
Podoba mi się twój styl pisania... jest taki lekki. W sumie to już na początku rozwaliłeś mnie tymi orzechami :D Tylko w dwóch miejscach przez chwilę nie mogłam się połapać.
Zdjęcia piękne ;)
Tak, czy siak podoba mi się :) Dłuższy komentarz walnę przy odcinku drugim ( na który oczywiście czekam z niecierpliwością) :):):)

Silver 23.10.2011 15:21

Odp: Damy Radę...?
 
Nooo zapowiada się ciekawie :)
Tekst wydaje mi się troszkę chaotyczny, bo najpierw zaczyna się mrocznie..śmierć, cmentarz i takie tam, a zaraz potem idą na piwo i jeszcze ten plan zdjęciowy (to jego praca czy jak? bo był tam może przez 5 minut :P ) no i trochę za często występują imiona.
To tyle krytyki xD

Na pewno będę zaglądać, bo coś czuję, że akcja się rozkręci ;)
Czekam na next :)

+ zdjęcia bardzo mi się podobają :D

Libby 23.10.2011 22:59

Odp: Damy Radę...?
 
Liderka Fantastycznych na posterunku :D!
Może być z tego coś ciekawego ;). Trochę chaotycznie opisane i ciut za dużo powtórzeń imion.
Liczę jednak na to, że potem będzie już tylko lepiej ;).

Searle 24.10.2011 07:53

Odp: Damy Radę...?
 
Czyżby moje prośby zostały wysłuchane i przeniosłeś swoje opowiadanie do FS? :P
No bo ja kojarzę te imiona i motyw pracy w policji. Tylko chyba nie jest to dokładnym odwzorowaniem tamtego opowiadania, ale jakąś jego kontynuacją lub nawet prequelem.

Na razie jest ok, mimo, że jest trochę chaosu w tekście.
Świetne zdjęcia rudej :)

Jedyne co ich łączyło to niezwykła upartość - jaki dla mnie lepsze byłoby wyrażenie niezwykły upór.

Mroczny Pan Skromności 24.10.2011 07:54

Mroczna odpowiedź Mrocznego Pana Skromności
 
Cytat:

Napisał rudzielec (Post 1463226)
oj tam, oj tam, ja tu tylko sprzątam

Piękny wiersz, naprawdę xD

Cytat:

Napisał Nesyetta (Post 1463244)
rozwaliłeś mnie tymi orzechami

Hehe, tak mi się napisało :P

Cytat:

Napisał Nesyetta (Post 1463244)
Zdjęcia piękne

Cytat:

Napisał Silver (Post 1463364)
+ zdjęcia bardzo mi się podobają

No ba :D

Cytat:

Napisał Nesyetta (Post 1463244)
Tylko w dwóch miejscach przez chwilę nie mogłam się połapać.

Cytat:

Napisał Silver (Post 1463364)
Tekst wydaje mi się troszkę chaotyczny, bo najpierw zaczyna się mrocznie..śmierć, cmentarz i takie tam, a zaraz potem idą na piwo i jeszcze ten plan zdjęciowy (to jego praca czy jak? bo był tam może przez 5 minut :P)

Cytat:

Napisał Piekielna Gwoździarka (Post 1463664)
Trochę chaotycznie opisane i ciut za dużo powtórzeń imion.

Czyli poszło zgodnie z planem :P. Chciałem, żeby na początku było właśnie tak chaotycznie, z czasem, kiedy ujawni się osobowość bohaterów, będzie można się domyślać, o co mi chodziło :D.

Silver, to nie jest jego praca, Tomek miał dług u reżysera
("- Czechowski, świetnie, że jesteś – usłyszał znajomy głos. – Twoja rola nie jest trudna. Musisz tylko zeskoczyć stamtąd – powiedział mężczyzna, wskazując kilkumetrowy garaż.
- I nie będę ci już nic winien? – upewnił się."
)
i musiał go spłacić, a że nie miał kasy, zagrał samobójcę [mam nadzieję, że to jest w miarę zrozumiałe :P]

Mam już drugi odcinek, zostały tylko fotki [:D]


EDIT:
Cytat:

Napisał Searle
Czyżby moje prośby zostały wysłuchane i przeniosłeś swoje opowiadanie do FS?

Nie :D. To jest nowe opowiadanie, do którego wykorzystałem stare postaci i parę motywów ;).

Cytat:

Napisał Searle
Na razie jest ok, mimo, że jest trochę chaosu w tekście.

:D

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze :).

Norellia 24.10.2011 21:02

Odp: Damy Radę...?
 
Opowiadanie jest fajne, czyta sie łatwo, lecz nie mogłam sie połapać gdzie jestem. Jakoś nie przepadam za polskimi imionami w FS, ale jakoś tym razem nie zwracałam na to uwagi. Zdjęcia są prześliczne. :) wszystkie błędy zostały wymienione, więc chyba nie muszę tego mówić kolejny raz. Pierwsze cmentarz a potem piwo. Lubię to :D . Czekam na następny tak samo dobry odcinek :)

Rosari 26.10.2011 20:04

Odp: Damy Radę...?
 
W koniec końców, zebrałam się do napisania komentarza, ale jakoś mi to idzie tak ociągle, ze matko moja.

Podoba mi się, choć niezbyt zaciekawiło. Takie zwykłe życie jakichś tam chłopów.
Zdjęcia są ładne, ale kiedy zobaczyłam pierwsze pomyślałam, że będą okropne i chłamowate. Błędów nie znalazłam ( głównie dlatego, że jestem śpiaca dziś cały dzień).
Mam nadzieję, że to nie jest zwykła obyczajówka, że będzie tu akcja zapierająca dech w piersiach. Ofc, tak, żebyśmy przeżyli ;)

Powiem tyle :
Niech moc Mody na sukces będzie z tobą i pisz chłopie, ale tak żebym nie zasnęłam czytając to ! Biorąc ogółem : Wyprodukuj się bardziej i zaskocz mnie :D

Mroczny Pan Skromności 27.10.2011 06:43

Mroczna odpowiedź Mrocznego Pana Skromności
 
Cytat:

Napisał Scathach
nie mogłam sie połapać gdzie jestem

Jak ja to lubię :D

Cytat:

Napisał Scathach
Jakoś nie przepadam za polskimi imionami w FS

Ja z kolei nie przepadam za nie-polskimi :P. Po prostu łatwiej jest mi umieścić akcje w Polsce, znam mniej więcej tutejsze realia, więc łatwiej jest mi pisać ;).

Cytat:

Napisał Scathach
Zdjęcia są prześliczne.

To akurat oczywista oczywistość :P.

Cytat:

Napisał Scathach
Pierwsze cmentarz a potem piwo. Lubię to

To taka forma mojego osobistego ześwirowania, która będzie obecna w większości odcinków :D.

Cytat:

Napisał Rosari
Takie zwykłe życie jakichś tam chłopów.

Nie takie zwykłe, ale trzeba się przemęczyć przez te "flaki z olejem" ;).

Cytat:

Napisał Rosari
Mam nadzieję, że to nie jest zwykła obyczajówka, że będzie tu akcja zapierająca dech w piersiach.

Generalnie, będzie trochę akcji, ale znowu nie aż tyle, bo chcę skupić się bardziej na pokazaniu charakterów "jakichś tam chłopów".


Kolejny odcinek już niedługo [mam nadzieję, że Rudzielec wyrobi się do niedzieli z fotami :P], ale na "akcję" trzeba jeszcze trochę poczekać ;).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023