TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Zacięty Sim (pilne!) (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=48055)

Alraris 25.11.2008 21:30

Zacięty Sim (pilne!)
 
Witam, jestem tu nowa, próbowalam szukać, ale nic nie znalazłam, nie wiem, może nie umiem :(

Ale mam takie pytanie: Zaciął mi się Sim. Jeden facet w jednej rodzinie i tylko on, reszta działa normalnie. Zaraz przybliżę problem:

Otóż jest to Paskal Dziwak z Dziwnowa, mieszka sobie ze swoim bratem Leszkiem (drugi się już dawno wyprowadził) i córką ufoludką, to rodzina z gry, więc może ich znacie. Ale to nieważne kto to.

Otóż Paskal opiekował się w normalny sposób córką, poprzedniego dnia nosił ją na rękach i wszystko było cacy. Poszedł spać. Mała obudziła go płaczem. Miał ją wyjąć z łóżeczka i... Animacja wyglądala tak: on się obrócił do okoła własnej osi, a ręce miał dziwnie wykręcone z tyłu. Córka Zawisła w powietrzu nad łóżeczkiem, a potem opadła tam z powrotem. I jemu, i jej zniknęło to polecenie z paska zadań. On stał przez chwilę jak kołek. Kazałam mu znowu ją wyjąć z łóżka. To samo. Więc wpisałam moveObjects on i sama ją wyjęłam, kazałam jej się bawić. Kiedy małej sę chciało siku, kazałam Paskalowi uczyć ją korzystać z wc. Znowu nie mógł jej podnieść. Podszedł, załapał, puścił, stał jak kołek. Ona zawisła w powietzru i spadła na podłogę. On zrobił się głodny. I tu jest najgorsze:

Kazałam mu zrobić coś do jedzenia. Zaczął przygotowywać i nagle przestał. Kazałam wznowić przygotowanie posiłku. Podniósł do góry samą swoją rękę, bez talerza. Polecenie mu zniknęło. Kazalam uczyć się sprzątania. Poszedl z tą uniesioną ręką i nie mógł wyjąć książki z półki. Wszędzie chodził z ręką w tej pozycji, jakby trzymał talerz. Nawet poszedl tak spać i w takiej pozycji wstał z łóżka. Regularnie pojawia się informacja, ze zdobył nowy punkt gotowania. On nie gotuje! Nie ma żadnego polecenia, albo ma bierzące, których zresztą i tak w większości nie może wykonać. Wykonuje tylko te, do których nie jest mu potrzebna ta ręka. Jak zadzwonił przez telefon, ręka wróciła do normalnej pozycji, ale on andal nie może jeść. Jak je, animacje wyświetlają się błędnie i nie zaspokaja mu to głodu. Ona zaraz umrze z głodu!

Proszę o pomoc, jeśli ktoś się kiedykolwiek z tym spotkał. Jego brat Leszek działa normalnie, uczy małą chodzić, wszystko z nim ok. Tylko Paskal się tak zachowuje. Myślałam, że może nowy przedmiot, który ściągnęłam go popsuł. Kolby do destylacji z MTS2. To jest obiekt dekoracyjny, ale jak się go ogląda, Sim jest bardzo zdziwiony (animacja skopiowana z gapienia się na poród). Dotychczas tylko on z tego korzystał, więc nie wiem, czy działa to na innych, boję się. Nie wiem jaka jest prawdziwa przyczyna zacięcia się mojego sima, wywaliłam ten przedmiot z jego domu, mogę usunąć go całkiem z gry.

Ale czy jest jakiś sposób "zresetowania" sima? Gra chyba cały czas myśli, ze on nadal gotuje swój niezjedzony obiadek, bo bez przerwy dodaje mu punkty gotowania, a on nie może nic zrobić. Jeszcze jedno: kiedy dzwonił przez telefon, stawał się przezroczysty podczas wybierania numeru. Bardzo mnie to wkurza. Być może Paskal umrze przez to wszystko, a miałam pewne plany wobec niego :(

Gosia 25.11.2008 21:44

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
Spróbuj sprzedać go kodem move objects on? :)

ptasie mleczko 25.11.2008 21:44

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
Spróbuj wyprowadzić sima z domu, a potem wprowadzić go z powrotem, ja tak zrobiłam, gdy mi simka znikła i było widać tylko kryształek i to zadziałało

Alraris 25.11.2008 21:58

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
Dzięki za szybką odpowiedź, spróbuję go wyprowadzić, bo nie wiem, czy jak go sprzedam, to kiedykolwiek powróci?

ptasie mleczko 25.11.2008 22:00

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
Jak sprzedasz, to już go nie odzyskasz (tak myślę) spróbuj wyprowadzić i wprowadzić, powinno zadziałać.

avenly 25.11.2008 22:00

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
ptasie mleczko - błąd =]

możesz go śmialo sprzedać, po wyjściu z gry i zapisaniu jej i po ponownym wejściu do gry Twoj Sim będzie stał przy skrzynce na listy .

ptasie mleczko 25.11.2008 22:02

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
ooo! nigdy nie praktykowałam, bo się obawiałam, że będzie po simie. dobrze wiedzieć. dzięki avenly

Alraris 25.11.2008 22:12

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
dzięki avenly, teraz będe sprzedawać bez obaw :)

avenly 25.11.2008 22:14

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
tylko nie radzę stosować tego rozwiązania zbyt często na jednym simie, ponieważ słyszałam, aczkolwiek nie spotkałam się z tym, tak że nie jest to do końca pewne, że przy czestym takim sprzedawaniu sim moze stracić niektore rangi, umiejętności , czy stanowisko w pracy.

arbuzuje 25.11.2008 22:17

Odp: Zacięty Sim (pilne!)
 
Najskuteczniejszy sposób (działa na wszystko xP):
W otoczeniu wklepujemy kod: boolProp testingCheatsEnabled true, wchodzimy do rodziny, trzymamy Shift, klikamy na "zepsutym" Simie i szukamy opcji "Force Error". Klikamy :]
Pojawia się okienko, wybieramy "Reset".
I koniec.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023