TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60978)

kelk 25.11.2012 10:46

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
ok:) 1. jeśli mam wszystkie dodatki to gram na mapie podstawowej?
2. Jeśli mam dodatki i dany np mebel jest dedykowany do konkretnego dodatku to skorzystam z niego na podstawie?

rudzielec 25.11.2012 11:10

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Jeśli masz wszystkie dodatki, to grasz na ostatnim, a raczej odpalasz grę z ostatniego dodatku (w tym przypadku są to Rezydencje i Ogrody). Wszystkie dodatki łączą się ze sobą w jedną grę, więc nie musisz szukać obiektu typowo na dany dodatek gry.
Jeśli masz wszystkie dodatki, to z reguły nie patrzy się nawet co jest wymagane, bo szczerze mówiąc, pójdą Ci wtedy wszystkie obiekty, które ściągniesz z internetu :)

Malin 25.11.2012 11:37

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Cytat:

Napisał kelk (Post 1606477)
ok:) 1. jeśli mam wszystkie dodatki to gram na mapie podstawowej?
2. Jeśli mam dodatki i dany np mebel jest dedykowany do konkretnego dodatku to skorzystam z niego na podstawie?

1. No tak - podstawa to podstawa, baza, na której opiera się cała gra. Bez niej wszelkie dodatki są nic nie warte i nie mają prawa działać. Podstawa po prostu być musi. Na niej wszystko się opiera i na niej właśnie grasz. Reszta to... tylko dodatki ;)
2. Wszystko zależy od tego, o jakim "dodatku" w ogóle mowa. Jeśli myślisz o oficjalnych dodatkach (Na studiach, Nocne życie itd...), to oczywiście. Pisałam wcześniej, że to nie jest tak, że każda z części to osobna gra. One wszystkie są ze sobą powiązane. Dodają tylko nowe przedmioty i interakcje do podstawy, wzbogacają ją, tak jakby upiększają ;) Jeśli w podstawie masz np. jakiś stół, to po zainstalowaniu oficjalnych dodatków ten stół cały czas będzie działał. Dojdą po prostu nowe przedmioty, te stare pozostają i możesz ich normalnie używać.
Jeśli natomiast pisząc "dodatek" masz na myśli dodatek ściągnięty z internetu, czyli jakiś przedmiot, to jeśli jest on przypisany do jakiejś części gry, to nie pójdzie na samej podstawie. Musi być kompatybilny z wersją, jaką posiadasz. Innej rady nie ma.

edit:
ooo, Rudzielec mnie wyprzedził :D

Kenny McCormick 29.11.2012 17:52

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
czy jeżeli wezmę mała simkę i zrobie smim sugerry, i zoperuje ją. zaznaczer wszystkie opcje i w ogóle... to cvzy z małego dziecka zrobi sie dorosła? : /

KarolinaJ 09.12.2012 21:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Mam pytanie, nie wiem czy było bo szukałam i nie znalazłam...

Do rzeczy - nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu mam problem z dorosłymi Simkami kiedy chcę zaprojektować im ubranie codzienne. Jeśli są w piżamie to mogą się jedynie przebrać w strój codzienny ale zaprojektować czegoś nowego nie można. U nastolatek, dorosłych Simów i dzieciaków nie ma żadnych problemów tylko u dorosłych Simek coś się spsuło, wcześniej nie było z tym kłopotów :( Czy ktoś z Was wie co może być tego przyczyną? :|

kamilaf10 11.12.2012 10:20

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Witam. Mam pewien problem. Kiedy gra jest uruchomiona wszystko jest ok, normalnie zapisuje parcelę i wygląda jakby się zapisało. Jednak kiedy ponownie otwieram grę okazuje się, że nic nie zostało zapisane. Znikają wcześniej stworzone przeze mnie rodzinki, wszystko. Próbowałam odinstalować i zainstalować grę ponownie ale to nic nie dało. Już nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić> Dodam że mam windowsa 64bit. Z góry dziękuje za odpowiedź :redface:

Luflee 11.12.2012 14:40

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Nie wiem czy już było to pytanie więc się zapytam.

Czasami mam tak że jak włoże płytkę to wtedy wyskakuje okienko:

Proszę włożyć do napędu orginalną płytę The Sims 2

Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

Liv 11.12.2012 16:41

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
KarolinaJ - a jakbyś pojechała którąś z dorosłych na parcelę publiczna i kupiła jej jakieś ciuszki i potem spróbowała wybrać je za pomocą szafy?
Jeśli to nie pomoże, utwórz w grze nowe otoczenie, w tworzeniu sima stwórz byle jaką dorosłą simkę, wprowadź na pusta parcelę, kup szafę i zobacz, co się dzieje. Radziłbym jeszcze postawić sklep z ciuchami i kazać simce coś sobie kupić. Jeśli nadal nie będzie "normalnych" opcji, pozaostaje reinstalka gry.
kamilaf10 - tak się dzieje w Twoim otoczeniu czy w tych oryginalnych? (Miłowo, Dizwnowo...)
Sama mam 64-bitową siódemkę i u mnie gra działa bez problemów.
moncia12 - a co chciałabyś wiedzieć? ;]

Malin 11.12.2012 17:19

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Ja niestety nie znam odpowiedzi na powyższe pytania, jednak chcę spytać o coś innego. Mianowicie, czy spakowane pliki .sims2pack mogą się instalować w innych katalogach, nie tylko Downloads? Od jakiegoś tygodnia użeram się z pewnym problemem i nie mogę dojść, dlaczego tak się dzieje, skończyły mi się pomysły na rozwiązanie (jedynie pełnej reinstalki jeszcze nie robiłam). Może ktoś miał podobnie i będzie w stanie jakoś pomóc?

Otóż, gra po świeżej instalacji i wrzuceniu starego Downloadsu chodziła mi idealnie jakiś czas. Nie umiem powiedzieć, kiedy dokładnie zaczął się problem, bo na bieżąco coś ściągam, głównie ubrania (tu zaznaczam, że ostatnimi czasy jedynie z GoS'u i najbardziej znanych livejournali, czyli sprawdzone rzeczy). Któregoś dnia, mój sim kupował na przedmieściu ubranie i gdy miał płacić, nagle wywaliło mi "aplikację". Zignorowałam wtedy ten błąd i nie grałam przez jakiś czas. Potem zaczął się konkurs 4 Żywioły, więc powyciągałam defaulty, pościągałam kilka potrzebnych rzeczy i dodatkowo coś, czego nigdy nie ściągam - jakieś 3-4 wyposażone parcele publiczne z GoS'u. Zainstalowałam to wszystko, stworzyłam sima faceta i chciałam go wprowadzić na osiedle (maxisowe). Niestety, po każdym wynajęciu mieszkania i podpisaniu umowy z właścicielem, wywalało mi "aplikację". Stwierdziłam, że to pewnie wina nowo pościąganych dodatków, więc zaczęłam wywalać na pulpit po kolei każdy folder z ostatniego tygodnia. Nic to nie dało, ciągle wyskakiwał błąd. Weszłam wtedy do innej rodziny, na parceli mieszkalnej było ok, ale na mieście... "aplikacja".

Zaczęłam wtedy usuwać z gry wszystkie zainstalowane parcele. Najpierw z otoczenia, potem z samego Downloadsu (już nawet ustawiłam pliki wg daty modyfikacji, żeby usunąć absolutnie wszystko, co się zainstalowało w ostatnim czasie). NIC. Za poradą Rudzi zrobiłam reinstal OŻ, dodatkowo Podróży, bo na wakacjach też mi wyskakiwał błąd. NIC. A kiedy weszłam do rodziny, którą gram ostatnio, zaczęły się dziać jeszcze dziwniejsze rzeczy. Otóż, kiedy chcę zmienić wygląd simowi facetowi, bądź zmienić mu ubranie, gra za każdym razem wykonuje coś dziwnego - obraz robi się czarny, wyskakuje napis "no signal", a po sekundzie pokazuje się fioletowe tło i klepsydra, tak, jakby gra maksymalizowała się po poprzedniej minimalizacji. Podobnie dzieje się, gdy chcę wykonać inne interakcje, choć tu trochę rzadziej. Najgorzej jest ze zmianą ubrań i wyglądu - wtedy ZAWSZE to się dzieje i potrafi tak wywalić nawet 4-5 razy z rzędu.

Od razu zaznaczam - nie wyskakują mi na pulpicie żadne powiadomienia, wszelkie aktualizacje systemowe mam porobione, nie ma żadnych oczekujących (Win 7/64). Nie są uruchomione żadne procesy w tle, żadnych włączonych antywirusów, zbędnych programów. System mam czysty, przeskanowany 2 antywirusami, świeżo postawiony. Wszelkie aktualizacje mam porobione, karty graficznej oczywiście na pierwszym miejscu. Wykluczam winę komputera - jest nowiutki, ma jakiś miesiąc dopiero, spełnia wszelkie wymagania ponad przeciętną (zresztą, był kupowany jako "do gier", więc nie wierzę, że nie miałby siły pociągnąć "Simsów 2" o.O). Od początku grało się idealnie, nie było żadnych kłopotów, do czasu tych instalacji i ogólnie grzebania w Downloadsie. Inna sprawa, że to dziwne zjawisko występuje WYŁĄCZNIE wtedy, gdy gram simem męskim; simkami mogę grać bez problemu, zmieniać im ubrania, wygląd - no po prostu robić nimi wszystko. Gdy tylko przełączę na faceta - bach! ekran czarny i znów fioletowe tło maksymalizacji :(

Sim jest miastowy, więc miał na sobie kilka defaultów, głównie skinu i oczu. Myślałam, że może coś się poprzestawiało, gdy wywaliłam (na potrzeby 4Ż) i z powrotem dodałam folder z defaultami, ale gdy go usunęłam całkowicie, ten błąd nie zniknął. Nie miałam pojęcia, który plik z Downloadsu może powodować ten błąd, zwłaszcza, że wychodziło na to, iż to nie wina ostatnio ściągniętego pliku, więc wywaliłam go całego i zaczęłam ściągać wszystko od nowa. I NIC! Z całkiem nowym, odświeżonym Downloadsem jest to samo! Gra wyczynia jakieś cyrki gdy gram facetem! Znów zaczęłam wyjmować foldery, tym razem wszystkie ubrania męskie, ale to nic nie daje...

Jestem załamana, nie mogę normalnie pograć, bo musiałabym unikać wszelkich interakcji wykonywanych przez faceta, a to niemożliwe kiedy on mieszka na parceli. Nie mam już żadnych pomysłów na rozwiązanie. Wszystko mam zaktualizowane, cały Downloads przeskanowany pod kątem wirusów, Clean Installerem, Clone Spy i chustka wie, czym jeszcze. Reinstalowałam OŻ i Podróże, wyciągałam defaulty, foldery z rzeczami dla facetów, wymieniłam nawet cały Downloads. Tak się jeszcze zastanawiam, czy to może te nieszczęsne domy poinstalowały się gdzieś dodatkowo, może nie wszystkie te pliki usunęłam z katalogów?

Jeśli ktoś wie, jak sobie z tym poradzić, proszę o pomoc. Naprawdę nie chcę robić reinstalu gry, to będzie absolutna ostateczność. Może da się to jakoś rozwiązać. Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.

ps. Przepraszam za tak długaśny wywód, ale chciałam to jakoś dokładnie opisać, a nie tak bez szczegółów.

Luflee 11.12.2012 17:37

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1614643)
moncia12 - a co chciałabyś wiedzieć? ;]

Bo jak się tak dzieje to później nie mogę załączyć gry.
I już próbowałam wyciąganie i wkładanie płytki.
Dopiero jak załącze ponownie kompa to mogę grać.

I chodzi mi o to czemu się tak dzieje:|


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023