TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 3: Uwagi na temat gry (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=223)
-   -   The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=65248)

Björk 06.06.2013 20:42

The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Podzielcie się proszę wrażeniami z nowego dodatku.

Kicaj 27.06.2013 10:11

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Szczerze powiedziawszy gra mi tyłka nie urwała, no ale znalazło się parę fajnych rzeczy:
- kupowanie mnóstwa domów na parceli jest fajną opcją, duże pole manewru przy urządzaniu i budowaniu coraz to nowych budowli,
- prowadzenie kurortów - super sprawa, nie trzeba zbyt często tam wpadać a kasa leci sama. No i można rozbudować wszystko wg własnego zamysłu. Aha, można mieć więcej kurortów na własność.. do koloru do wyboru,
- nurkowanie mnie nie zabiło, ot jakieś skałki, rybki i kolorki,
- tajemnicze wyspy do odkrywania też są fajne, no i dostajemy działkę na własność (za free), która może być miejscem zamieszkania, ew. przekształcić ją można na kurort,
- duży minus za małą ilość nowych mebli,
- w kurorcie (bynajmniej moim) jest zerowa ilość simów. Niby wszystko wynajęte, a simów brak (?),
- wszystkie nowe opcje z pływaniem, czy to łódką czy motorówką, są bardzo fajne, wreszcie simowe wody są w pełni dostępne.
Chyba tyle:)

anie_1981 27.06.2013 14:20

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Ja też się wypowiem, grałam co prawda krótko i tylko na słabym lapku, ale gra mnie naprawdę bardzo mile zaskakuje. Jak na razie nie nie znalazłam jakiś bugów denerwujących. Podoba mi się sporo rzeczy. Trochę trudno się połapać w tych łodziach, chcę by płynęli skuterem, a oni płyną motorówką itd, ale już odkryłam opcję "preferowania łodzi". Dzięki temu można wybrać czym kto ma płynąć w danym momencie. Fajnie się surfuje tą deską z żaglem, są dwie, z tego co zauważyłam. Pływanie z rurką też miodzio, bardzo jest fajny ten dodatek. Ja póki co za wiele nie zdziałam, bo na tym lapku gra się fatalnie, więc to zwykła desperacja z mojej strony ;) Ale przy dobrych układach jutro będę miała mojego peceta w domu, z tym, że będę musiała instalować Windowsy, bo przy zmianie płyty głównej (zwłaszcza na ciut gorszą) to konieczność niestety. Zaraz wstawię kilka zdjęć do odpowiedniego tematu, bardzo niskiej jakości zdjęć... :(

Poskacper 28.06.2013 14:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
To teraz moja "recenzja"
- pływające domy są świetne :)
- łodzie , motorówki , skutery wodne , super , tylko nieraz denerwują błędy z animacjami tych łodzi ale da się przeżyć ;)
- miasto piękne , największe ze wszystkich (chyba tak) , ślicznie wygląda jesienią , nie wiem jeszcze jak zimą :)
- syreny , nic szczególnego , ale i tak strasznie podoba mi się ta opcja (za to + dla Maxis i EA)
- podwodne miejsca są zachwycające, tylko szkoda , że są tylko 4 :(
- a wyspy? mam odkryte 3 , ale i tak z nich nie korzystam.
- kurortów niestety nie sprawdziłem , ponieważ pojawiają mi się z nimi różne błędy , opisałem jeden z nich w dziale proste pytania i odpowiedzi.

Według mnie dodatek naprawdę jest wart swojej ceny , wreszcie simowie mogą żyć pełnią wyspiarskiego leniwego życia :D


EDIT:AsiaMyszka - syreną można stać się poprzez zjedzenie wodorostów syrenich , ja też mam ten błąd z jaskinią , ale występuje rzadko.

AsiaMyszka 29.06.2013 10:18

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
To teraz słowo ode mnie. Kupiłam w dzień premiery (nawet nie wiedziałam, po prostu sobie stało to kupiłam, myślalam, że premiera była wcześniej :D ).
Instalacja bez problemu. Jedynie z Pakietem rozbitka mam problem ale jest w trakcie naprawiania. :P
Pierwsze uruchomienie i tło ładowania - bajka B) Nowe miasto - bajeczne, tylko wszędzie daleko (to wyspy i od czego są taxi? :D ). Przez mój stary komputer tworzenie simki trwało z pół godziny. Mam sporo dodatków i akcesoria + rzeczy z neta.. po defragmentacji jest lepiej. O dziwo, są ładne stroje i fryzury ;) Wybór domku nie był łatwy, wybrałam pływający. Jednak zrezygnowałam, ponieważ straaaaaasznie długo się nim płynęło, nie to co np. motorówką. :) Najśmieszniejsze jest płynięcie zygzakiem :D Są fajne meble, super domki na palach i ogólnie jest klimacik wyspiarski. ;)
Rozwijanie umiejętności nurkowania zabiera duużo czasu, moim zdaniem więcej niż inne umiejętności. Ale jak już się zanurkuje to (jak dla mnie) jest to warte tego czasu. :D Piękne kolory, super rybki do łapania (nie trzeba tracić czasu na wędkowanie), podwodne jaskinie, i rekiny :D moja simka posikała się ze strachu oczywiście.. :D Wychwiciłam już jeden błąd.. badając jaskinię, moją simke wyrzuciła na ląd. Teleportowało ją. O.o To było dziwne.. :P
W kurorty się jeszcze nie bawiłam. Chociaż korci mnie :D I chyba się skuszę.
Pierwszą syrenę spotkałam przy pierwszym nurkowaniu. Tylko nie wiem, jak samemu stać się syreną, ale to może kiedyś ;) fajne są te łuski na nogach.
Ogólne wrażenia super. Warto było zakupić taki dodatek. ;) Uff, się rozpisałam ;)

anie_1981 29.06.2013 13:35

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Moje ogólne wrażenia są jak najbardziej pozytywne, ale mam buga, którego miałam już od czasów samej łatki. Mianowicie jak mamy dwa domy (lub więcej), no to jeden jest główny a reszta dodatkowa, gdy ktoś nocuje w dodatkowym domu, to resetuje się o piątej rano. Czasem po prostu pojawia się koło łóżka, a czasem go też teleportuje do głównego domu.

I jest też taka jedna sprawa, nie wiem czy to można nazwać jakimś niedopatrzeniem\niedopracowaniem ze strony EA, ale głupio jest rozwiązane dowożenie dzieci do szkoły... Po prostu teleportują się do autobusu, który stoi w pobliżu szkoły (lub po prostu potem teleportują się razem z autobusem). Wiem, że nie mieli za bardzo jak tego rozwiązać, ale mogłaby istnieć forma nauczania w domu, np. przez internet. Nie byłoby głupie, rozważam oddanie dzieci do szkoły z internatem (mam Pokolenia), bo ten transport jest skopany.

Anastazja 30.06.2013 11:33

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Uważam, że ten dodatek jest świetny, chociaż po kilkugodzinnym graniu już zaczyna mnie nudzić. Isla Paradiso jest przepiękną wyspą. To, co mnie rozśmieszyło to, to, że na oceanie są taksówki :D Wygodny i szybki sposób dostania się na inną wyspę ;)
Świetną opcją jest bawienie się z małymi dziećmi w wodzie, super widok!
Jak w każdym dodatku jest też sporo błędów. Tak, jak pisała wcześniej anie_1981, kiedy moje simy przebywają w dodatkowym domu to się resetują o piątej rano :/ Simowie również długo reagują na polecenie zakończenia pływania z rurką (u mnie trwa to godzinę simową). W dodatku o pierwszej w nocy do mojej rodziny dołączają nieznani( i niechciani) simowie, a potem muszę ich przeprowadzać. Było tak dopóty, dopóki nie urodziło mi się drugie dziecko.
Myślałam, że nurkowanie będzie bardziej fascynujące. Nie ma tam żadnych pływających ryb, które można złapać. Raz moją simkę zaatakował rekin i, o dziwo, przeżyła o.O Domy na wodzie według mnie pływają o wieele za wolno. Mój sim majsterkuje teraz z silnikiem w tym domu, więc jak już skończy to liczę na to, że popłynie szybciej.
Przede wszystkim kurorty są świetną rozrywką, tylko trzeba mieć dużo kasy, aby je rozbudować :) Z niecierpliwością czekałam na ten dodatek i się nie zawiodłam, pomijając moją wcześniejszą negatywną opinię, bardzo przyjemnie się gra ;)
Oo, i jeszcze opalanie się na ręczniku z parasolem i radio jest świetne! :P

Chloé 30.06.2013 12:28

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Mnie denerwuje że jak podczas nurkowania simowi zadzwoni komórka albo zechce on zatelefonować z własnej potrzeby to teleportuje się na brzeg i trzeba kasować kodem nastrójnik uniemożliwiający ponowne zanurzenie.
A tak to całkiem przyjemnie się gra, nie śledziłam wieści przed wejściem dodatku więc teraz mam sporo do odkrycia. Sprzęt wodny jest super, nurkowanie też bardzo mi się podoba, wykupiłam simowi nagrodę życiową "stalowe płuca" i teraz może nurkować bez limitu i ryzyka utonięcia. Dla simów-fotografów fajna możliwość robienia zdjęć pod wodą. Simy opalają się nawet pływając w wodzie, nie muszą w tym celu leżeć plackiem na ręczniku.

AsiaMyszka 30.06.2013 12:50

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
Cytat:

Napisał Anastazja (Post 1726993)
Myślałam, że nurkowanie będzie bardziej fascynujące. Nie ma tam żadnych pływających ryb, które można złapać.

Oczywiście, że ryby są. :) Tylko trzeba dokładnie przepatrzec całe dno. Mają interakcje "Schwytaj" czy jakoś tak :P Wtedy sim podpływa i łapie rybkę. Dzięki temu nie trzeba stac z wędką i tracic czasu. :)

Chloé 30.06.2013 14:43

Odp: The Sims 3 - Rajska Wyspa - wrażenia z gry
 
@up być może Anastazji chodziło o to, że nie ma ławic czy grup ryb pływających wśród raf, w które można wpłynąć i je złapać, tylko trzeba wypatrywać pojedynczych rybek, tracąc przy tym czas.
Jest tylko mała ławica dekoracyjna z malutkich rybek ale dobre i to.
Minusem jest to, że nie działa mi nagroda życiowa przywoływania krakena, ikonka po prostu znika i nic się nie dzieje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023