TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   TheSims.pl - archiwum (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=176)
-   -   Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy" (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63476)

Pink Panther 02.06.2012 10:58

Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Cześć.
Na wstępie chciałem napisać, że jeśli temat założyłem w złym dziale, to proszę o przeniesienie :)
Mam nadzieję, że sporo użytkowników poprze moją propozycję. Chodzi mi o małą reorganizację tematu "Opowiadamy, jak sobie gramy" w dziale o The Sims 3. Co dokładniej mam na myśli? Chyba lepiej będzie wypisać to w punktach.
  • Jak dobrze wiemy, jest tylko jeden temat do publikacji historii z życia wziętych naszych Simów. Dlatego też nie można nic komentować itd. Nawet nie wiadomo, czy komukolwiek podobają się nasze historie. Myślę, że zamiast jednego ogólnego tematu można by pozwolić nam - użytkownikom - zakładać własne tematy, w których można będzie komentować, oceniać historie. Oczywiście "Opowiadamy, jak sobie gramy" pozostałby, ale zamknięty. Wiele użytkowników nie odwidza już forum, więc nie mogliby przenieść swoich opowieści do osobnego tematu - one ciągle siedziałyby właśnie w "Opowiadamy, jak sobie gramy". Chodzi mi tu głównie o możliwość komentowania i oceniania prac, ale jeśli miałoby to zostać wprowadzone, osobne tematy będą bardziej czytelne.
  • Teoretycznie mamy "The Sims Fotostory", gdzie każdy może założyć taki temat. Jednak z tego, co widzę są tam raczej wielkie, kilku rozdziałowe i reżyserowane powieści, a nie historie z życia wzięte. Zresztą nie każdy ma taki talent, żeby od razu napisać wielką, Simsową książkę. Tym osobom pozostał jeden, mało czytelny temat, o którym ciągle tu mowa.
  • Za możliwością założenia własnego tematu na tylko swoje historie przemawia też fakt, że "Opowiadamy, jak sobie gramy" ma blisko 300 stron. Jeśli ktoś dodał np. 8 odcinek opowieści z życia Simsów wziętej, a jakiegoś nowego użytkownika zainteresuje, co ci Simowie robili wcześniej, może mieć problem ze znalezieniem reszty, siedmiu odcinków. Jeden temat dla jednego usera ułatwiłby to.

Na razie nic więcej nie wpada mi do głowy. Administracjo, przemyśl to. Użytkownicy - piszcie, co o tym sądzicie. A jeśli pomysł wyjątkowo nie przypadnie nikomu do gustu - zapomnijmy o tym. ;)

Spectrum 02.06.2012 11:32

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
W sumie, to bardzo dobry pomysł. Przypominam sobie, że kiedyś była już o tym mowa, ale nic z tego nie wynikło. Może więc tym razem się uda. ;D

Björk 02.06.2012 11:36

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Warto było poczekać :)

Jak wiecie, "Opowiadamy jak sobie gramy" wzbudził ostatnio dużo emocji, a Klusku, moim zdaniem, zaproponowałeś świetne rozwiązanie. Bo szczerze powiem, że jakoś temat z fotkami i osobny temat z komentarzami do tych fotek, to nie przypadł mi do gustu.
Ale poczekajmy, aż się wypowiedzą inni. Jestem na tak :)

Pink Panther 02.06.2012 11:48

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Dziękuje za uznanie, Einarr i Björk :) Dodam, że pomysł można udoskonalić. Jeśli ktoś ma propozycje co do tego, piszcie, a ja dodam to jako kolejny podpunkt w 1 poście, żeby było widoczne ;)

Fallen 02.06.2012 11:51

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Pomysł bardzo mi się podoba, Kluseczku ;)
Jest jeszcze lepszy od osobnego tematu z komentarzami. Mam nadzieję, że się uda :)

Pink Panther 02.06.2012 11:54

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Dziękuję, Fallen ;)

Björk, może da radę dodać ankietę do mojego 1 postu? Nie widzę takiej opcji u siebie :P

Larandil 02.06.2012 12:03

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
podoba mi sie!

nawet bardzo. a powiem, ze myslalam moze o zalozeniu albumow(jak na bps)... tam uzytkownicy mogliby wrzucac zdjecia swoich simow + historie tych simow, moze ewentualnie nawet domki...

przemyslcie to.

ultraviolence 02.06.2012 12:11

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Pomysł jak najbardziej zasługuje na to, aby wprowadzić go w życie, jestem za :) Dodatkowy dział zamiast jednego, wielgachnego tematu to świetne rozwiązanie. Wtedy każdy z użytkowników mógłby założyć własny wątek, w którym stopniowo przedstawia losy swoich ulubionych rodzin bez zbędnego chaosu i zamieszania, jaki panował w "starym" temacie.

EDIT: No i nie "ścigałabym" co niektórych za komentowanie bez zdjęć albo bez słownie napisanej historii :D

Spectrum 02.06.2012 12:15

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
Zaoszczędzi to także dużo czasu, poniewaz, niektórzy chcą oglądać zdjęcia z gry np. tylko jednego użytkownika.

Wydaje mi się, że taka forma zachęci innych do zakładania swoich tematów, i zmotywuje do późniejszego wstawiania zdjęć.

Pink Panther 02.06.2012 12:41

Odp: Reorganizacja "Opowiadamy, jak sobie gramy"
 
ultraviolence i Einarr - oczywiście dziękuję za poparcie ;)

Chciałbym tylko spytać Administrację, ile czasu zazwyczaj trwa załatwianie takich spraw. Obgadujecie to, czekacie, aż dużo osób się wypowie, czy jak? :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023