TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Rozszerzenia (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=522)
-   -   Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy? (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50344)

milna91 16.04.2009 10:02

Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Mam małe pytanie. hmm. Jestem początkująca w tą gre i zadny biznes nie przynosi mi zysków... Poza tym mojemu simowi szybko ubywa energia itp..
1. Co zobić zeby salon fryzjerski przynosił zyski co trzeba zakupic itp.?
2. Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy? Jeśli tak to jak?
Z góry dziekuje
Milena

aluminium. 16.04.2009 11:19

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
1.Zwiększ cenę i zdobądź rangi.
2.Można, tak jak każdy sklep :)
Zadzwoń telefonem i tam pisze coś takiego jak "przedsiębiorstwo domowe".

Björk 16.04.2009 11:47

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Cytat:

Napisał Daaagi (Post 1001493)
2.Można, tak jak każdy sklep :)

NIe jestem pewna na 100%, ale chyba wyposażenie sklepów spożywczych (lodówki, lady, zamrażarki) są dostępne tylko w trybie budowania na parceli publicznej...
Sposobem, by to ominąć, jest najpierw wybudować sklep spożywczy na parceli publicznej, zmienić kodem "changelotzoning residential" parcelę na mieszkalną i dopiero wtedy wprowadzić simów...

milna91 16.04.2009 11:51

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Dziekuje zaraz wypróbuje :):D

Łezka 16.04.2009 14:25

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Daaagi tak zwyczajnie to nie można założyć spożywczaka, ale sposobem Bjork to już co innego. :)
Mileno co do pytania pierwszego nie zgodzę się z wypowiedzią Daaagi, bo jeśli zwiększysz cenę za strzyżenie to będzie Ci trudniej namówić sima do zmiany stylu, a co jest potrzebne to tak: jeśli to domowy biznes to wystarczy jeden fotel fryzjerski, który znajdziesz w krzesła --> różne i tam na końcu będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych do ustalenia, potrzebne będzie pomieszczenie o wielkości około 4x6 kratek, oczywiście światło drzwi itp., ale jedna moja rada fotel musisz ustawić w większym odstępie od drzwi, bo inaczej simy będą się namyślały czy skorzystać z Twoich usług w futrynie i uniemożliwią wejście innym klientom. D_S

Nandelle 16.04.2009 16:41

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Cytat:

Napisał Björk (Post 1001504)
Sposobem, by to ominąć, jest najpierw wybudować sklep spożywczy na parceli publicznej, zmienić kodem "changelotzoning residential" parcelę na mieszkalną i dopiero wtedy wprowadzić simów...

Ale gdy sie zrobi tym sposobem to nie bedzie skrzynki pocztowej na parceli.

Björk 16.04.2009 16:45

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Cytat:

Napisał Nandelle (Post 1001692)
Ale gdy sie zrobi tym sposobem to nie bedzie skrzynki pocztowej na parceli.

Dobre pytanie ;)

Kiedy zmieniałam typy parceli, to zmieniały się skrzynki pocztowe/ telefony/ skrzynki osiedlowe.
Ale mam minimalną ilość dodatków z neta i często robię porządki w komputerze i z komputerem.
Jednak są sytuacje, gdy skrzynka się nie pojawia, ale wtedy można ją ściągnąć z modthesims2.com

adasek 28.05.2009 13:16

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
a jeszcze mam pytanie co do tego sklepu spozywczego. Mozna zrobic taki sklep w ktorym sprzedawal bym tylko to co samemu wychoduje na dzialce??

Ajloneczka 28.05.2009 13:33

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
Tak właściwie to można...ale trzeba stawiać je na półkach jak normalne rzeczy typu:zabawki, roboty itp. :D

adasek 28.05.2009 14:03

Odp: Czy mozna otworzyc w domu sklep spozywczy?
 
a jest z tego jakis wieszky zysk??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023