TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60978)

karoru 25.08.2011 14:49

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Witam was wszystkich bardzo serdecznie :]. Jestem tu nowy i od razu z problemem.
Więc tak, zainstalowałem Sims 2 podstawę i kilka dodatków (oryginalnych) następnie wprowadziłem jedna czy dwie rodziny. Stworzyłem własną rodzinę i kiedy kliknąłem zakończ tworzenie rodziny to wczytywanie do otoczenia zajęło pół godziny ale po tym pół godziny nadal nie wczytało i tak czekałem z 45 minut i dalej nic więc musiałem zresetować komputer. Może ktoś wie co to za problem i jak go rozwiązać? Kilka razy starałem się stworzyć rodzinę ale za każdym razem to samo czy podczas wprowadzania rodziny do domu.

avenly 25.08.2011 16:27

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Może po prostu masz zbyt słaby sprzęt, albo instalowałeś jakieś dodatki z internetu ?

Liv 25.08.2011 17:14

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Reinstalka?

Wątpię, żeby coś ze sprzętem było, chyba, że masz przeciążony procesor podczas gry (sprawdza się to w Menedżerze zadań).

Probs 25.08.2011 19:01

Nieskończone wczytywanie ....
 
Gdy wczytuję okolicę gry np. Kwitnące wzgórza wszystko ok. Ale jak swoją własną to cały czas się wczytuje i nic. Tak samo z moim przedmieściem.

Dodam tylko, że odinstalowałem zwierzaki i ponownie je zainstalowałem i nic.
A stało się tak po usunięciu zwierzaków.

Nie mam żadnych obiektów z neta w grze.

karoru 25.08.2011 20:31

Jeżeli chodzi o sprzęt to już na nim grałem w simsy z dodatkami. A jeżeli chodzi o reinstalacje to postaram się to zrobić a potem napiszę :]

Więc, reinstalacja została zrobiona. Jednak problem się powtarza jak i w samej podstawie the sims 2 jak i z dodatkami. Podczas tego długiego czasu ładowania gry czy też wczytywania otoczenia kliknąłem menadżer zadań to przy "the sims" jest napisane że "brak odpowiedzi" za każdym razem. Nie mam pojęcia co jest grane. Od kiedy gram w the sims nie spotkałem się z takim błędem ;/

Liv 26.08.2011 14:14

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Masz tak tylko w jednym otoczeniu czy wszędzie?
Jeśli w jednym - jest to otoczenie Twoje czy Maxisowe?

karoru 26.08.2011 20:01

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
W każdym otoczeniu.

Liv 26.08.2011 20:39

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Hm, czy masz teraz inny system operacyjny iż wcześniej? (kiedy Simsy działały)
Masz w czasie gry włączone jakieś pamięciożerne programy? (sprawdzasz w Menedżerze zadań->Procesy-> Użycie pamięci - do 50 000 K nie jest źle, schodki zaczynają się, gdy te wartości rosną).

Wpadłam jeszcze na taki pomysł:
usuń folder EA Games z Moich dokumentów (albo wywal na pulpit, jeśli masz jakieś rzeczy, których nie chcesz stracić typu Simy z Warsztatu, zapisane projekty domków, okolice, zdjęcia z gry, filmy), włącz grę, wczytaj dowolne otoczenie (zauważysz, że są same Maxisowe) i zobacz co się dzieje.

@down: właśnie :|
Zaczyna mi brakować pomysłów.

karoru 26.08.2011 21:07

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
Jeżeli chodzi o system operacyjny to jest ten sam na tym sprzęcie już grałem na innych również i przedtem ani na tym ani na innych mi się to nie działo.

Jeżeli chodzi o jak to nazwałaś "pamięciożerne programy" to przed uruchomieniem Sims'ów mam max 5000 k.

A co do folderu to zobaczymy. Ale wątpię ponieważ podobny efekt jest podczas reinstalacji, prawda?

rudzielec 26.08.2011 21:51

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra
 
program antywirusowy...
on też może być przyczyną zamulania i zawieszki simsów.
osobiście kiedy zainstalowałam u siebie Eseta NODA, czas ładowania gry wydłużył mi się z 10 na 25 minut, natomiast na starszym kompie gdzie miałam Kasperskiego, to owy antywirus traktował simsy jak wirusa i nie mogłam ich odpalić :|
kiedy usunęłam program, problem się skończył, tak samo na jednym jak i drugim kompie, więc może zorientuj się, czy antywirus jest taki sam jak kiedy grałeś w simy i wszystko było w porządku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023