TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Uwagi na temat gry (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka. (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=54426)

Antesia 05.02.2010 18:28

Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Jeśli nie chcecie aby wasz sim zobaczył ducha a duch chodzi wam po mieszkaniu. Moim sposobem jest zamknięcie sima w czterech ścianach lub dodanie mu jakiegoś zajęcia które będzie wykonywał przez dłuższy czas (jednak nie może to być zajęcie wykonywane w tym pokoju w którym chodzi duch). Duchy wychodzą z nagrobka zwykle w nocy więc przeczekajcie aż zrobi się jasno i jeśli nie chcecie mieć więcej ducha w mieszkaniu usuńcie nagrobek klikając na niego klawiszem Delete w trybie kupowania.

Sherlock 05.02.2010 19:30

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Nie trzeba usuwać ;P Duchy straszą tylko nocą, więc na ten czas można schować nagrobek do wyposażenia, a wyjąć dopiero w dzień.

Anique 05.02.2010 20:33

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
A w jakis sposób schowac nagrobek do wyposażenia?

Gold_Chocolate 06.02.2010 09:59

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Jak wejdziesz w swóje wyposażenie kliknij na nagrobek i przenieś go do swojego wyposażenia.

zelkam 06.02.2010 10:29

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Polecam stworzenie sobie cmentarza na parceli publicznej (wymaga NŻ)
Wystarczy wybrać na nagrobku opcję " przenieś na parcele publiczną" lub "przenieś wszystkie nagrobki na parcele publiczną". Wybierasz parcelę na której chcesz je umieścić, będą później na skraju parceli, tuż przy budce telefonicznej. Wtedy przez miasto wchodzimy do edycji parceli publicznej i ustawiamy ładnie nagrobki. Ja np. robię do każdego niski płotek, rabatki i ławeczkę. No i robię też domek na urny, bo przecież simowie czasami umierają nagle,a jeśli umrze w domu, to nie jest nagrobek, lecz urna. No i plus cmentarza jest taki, że b.rzadko wyskakują duchy, a simowie mogą spokojnie powspominać zmarłych.

Antesia 06.02.2010 11:39

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Cytat:

Napisał Anique (Post 1205135)
A w jakis sposób schowac nagrobek do wyposażenia?

Klikasz na nagrody>> wyposażenie (ikonka plecak) klikasz na nagrobek i przenosisz go do wyposażenia klikając na informacje o nagrobku.:)

Anique 06.02.2010 14:32

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Fajne takie rozwiązanie, zelkam. Szkoda, że nie mam NŻ : (

Cytat:

Napisał juzia234 (Post 1205284)
Jak wejdziesz w swóje wyposażenie kliknij na nagrobek i przenieś go do swojego wyposażenia.

Swoje wyposażenie? Chyba nie wiem o co chodzi. Jakoś nie spotkałam się z takim określeniem. :|


zelkam edit: na górze masz odpowiedź, niepotrzebnie usunęłam :rolleyes:

Antesia 06.02.2010 16:12

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Aby mieć wyposażenie trzeba mieć dodatek nie jestem pewna ale na studiach. Nie ma w zwykłych simsach.

nmin 06.02.2010 21:45

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Cytat:

Napisał zelkam (Post 1205296)
No i robię też domek na urny, bo przecież simowie czasami umierają nagle,a jeśli umrze w domu, to nie jest nagrobek, lecz urna.

Ale przecież forma zależy od tego, gdzie się to postawi... Jeśli wystawisz urnę na dwór, to zamieni się w nagrobek i odwrotnie, u mnie się zamienia. U Ciebie nie?

Mój cmentarz wygląda tak ;) http://i37.photobucket.com/albums/e7...tarna_17/2.jpg Obiektywnie może taki sobie, ale na moje potrzeby idealny.
I ma moim cmentarzu duchy wychodzą w nocy tak samo często, jak w domu.

zelkam 06.02.2010 23:04

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Hym, mam coś dziwny cmentarz, bo u mnie duchy ani razu nie chodziły o.o

nmin 06.02.2010 23:51

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
U mnie były, i to już przy pierwszej wizycie. Pamiętam to dobrze, bo wysłałam Sima na testy parceli i tak się zagadał z pewną Simką, że został tam do nocy. Wtedy duchy normalnie wyszły i chodziły po cmentarzu, tyle, że w sumie nie było ich bardzo dużo - ze trzy, a nagrobków mam, jak widać, o wiele więcej.

Antesia 07.02.2010 06:36

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
A ja mam pytanko co do tych cmentarzy. No więc skorzystałam z pomysłu tylko nie wiem jak przenieść grób na tą parcelę.;)?

Sherlock 07.02.2010 08:38

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
O ile mnie pamięć nie myli, trzeba kliknąć na nagrobek, a następnie wybrać "umieść na parceli publicznej" (lub coś podobnego) ;)

aluminium. 07.02.2010 09:30

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Mam takie małe pytanko odnośnie cmentarzy.
Zelkam napisała, że trzeba mieć Nocne Życie na komputerze by mieć cmentarz, a jeśli ja na laptopie mam tylko jeden dodatek (Własny Biznes) to mogę mieć cmentarz?

M...:) 07.02.2010 11:11

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
cmentarz można mieć w juz w podstawie... ale dopiero w dodatku 'nocne zycie' (chyba) pojawie sie opcje przeniesienia nagrobka.

GaGasz 07.02.2010 12:11

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
tak ;d w nocnym życiu można przenosić na parcele p.
a tak w ogóle to wczoraj jak grałem jedna rodziną to z 3 nagrobków został 1 :O
jak te nagrobki znikały to duchy tyh osób latały mi po domu :<

aluminium. 08.02.2010 17:04

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Dobra sprawdziłam ;)
Schowałam nagrobek to wyposażenia sima, pojechałam na cmentarz i była opcja "postaw tu nagrobek" (czy coś w tym stylu).

Anique 08.02.2010 17:44

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Wcześniej ktos pisał, że wyposażenie dochodzi w "The sims 2 Na studiach".
A potem aluminium.:
Cytat:

mam tylko jeden dodatek (Własny Biznes) to mogę mieć cmentarz?
Cytat:

Dobra sprawdziłam
Schowałam nagrobek to wyposażenia sima, pojechałam na cmentarz i była opcja "postaw tu nagrobek" (czy coś w tym stylu).
więc nie wiadomo w końcu, w którym dodatku dochodzi wyposażenie?

Gold_Chocolate 08.02.2010 21:00

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Oooj. Ja jako pierwszy dodatek miałam Cztery pory roku .... potem doszły te wcześniejsze... Ale tak logicznie myśląc myślę , że taka opcja prędzej pasuje do WS niż do Nocnego życia...

Ana021 09.02.2010 09:23

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Mnie się wydaje, że w Zwierzakach...

aluminium. 09.02.2010 15:41

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Anique- jeśli piszą, że wyposażenie sima dochodzi w Nocnym życiu to nawet jeśli go nie masz(tylko jakiś nowszy dodatek) to wyposażenie sima będzie.

Antesia 09.02.2010 16:18

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Hmm..postanowiłam sprawdzić sprawę z wyposażeniem .Mam 3 dodatki i tylko w Nocnym życiu i Własnym Biznesie w książeczce informującej o grze była mowa o Wyposażeniu.A w NS nie..chociaż też może być. Więc kto ma dodatki NŻ i WB to powinien mieć wyposażenie :)

nmin 09.02.2010 20:29

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Wyposażenie dochodzi w NS, Simy muszą przecież gdzieś schować komórkę, grę i odtwarzacz, czyli rzeczy typowo osobiste i do noszenia przy sobie. Ten dodatek kupiłam jako ostatni, ale przecież to wychodzi na chłopski rozum.

Co do przenoszenia nagrobków, to nie pamiętam, ale razem z podstawą instalowałam NŻ, WB, CPR i Podróże, i mam dziwne wrażenie, że jeszcze tej opcji nie miałam, ale pewnie się mylę, bo niemożliwe, żeby doszło jeszcze później.

Anique 10.02.2010 19:20

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Cytat:

Napisał aluminium. (Post 1207454)
Anique- jeśli piszą, że wyposażenie sima dochodzi w Nocnym życiu to nawet jeśli go nie masz(tylko jakiś nowszy dodatek) to wyposażenie sima będzie.

Aha. Dzięki aluminium. ^^

Simoleon 08.04.2010 10:40

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Cytat:

Napisał Antesia (Post 1205507)
Aby mieć wyposażenie trzeba mieć dodatek nie jestem pewna ale na studiach. Nie ma w zwykłych simsach.

Taa? Tylko, że ja mam wyposażenie w zwierzakach ^^ Dokładnie tak samo robię jak opisywał to jeden z użytkownik i o dziwo (!) mam wyposażenie.

EDIT : Nie zauważyłem posta aluminium. ;]

Bacardi 30.05.2010 18:39

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Cytat:

Napisał Antesia (Post 1205507)
Aby mieć wyposażenie trzeba mieć dodatek nie jestem pewna ale na studiach. Nie ma w zwykłych simsach.

mi to doszło w podróżach bo w zwierzakach chyba nie miałam.

Simka18 23.06.2010 21:55

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Ja tam nie przenosze nagrobków i raczej staram sie by simy po prostu nie opłakiwały to wtedy ducha nie będzie wiem to bo ma teraz jeden nagrobek i na razie ducha nie mam.

kotecek 24.06.2010 13:33

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Jak ja mam ducha to wyłączam wszystko i (oczywiście simem) i idę spać (też simem).

Fisia 19.08.2011 11:13

Odp: Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.
 
Ja jak nie chce żeby mi duchy latały po domu to zamykam drzwi na ''wstęp tylko dla współlokatorów, a żeby duch nie przenikał przez ściany zawsze stawiam domy na fundamentach :p A kiedy ja sprzedaję nagrobki, one po jakimś czasie wracają na swoje miejsce :| Dlatego jak jakiś nie mój sim przechodzi obok mojego domu dodaję go do rodziny (na chwilę) i daję mu do wyposażenia nagrobki :p On odchodzi, a nagrobki już nie wracają...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023