View Single Post
stare 17.02.2015, 11:13   #4
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 28 [30]



„Ugh…”
Tym jednym słowem mógłbym opisać anomalie graficzne, które mój komputer od dłuższego czasu powoduje. Nie mam pojęcia po co i dlaczego. Nagle moja grafika w grze strasznie się pogorszyła. Krawędzie są „poschodkowane”, niemiłe dla oka. Cienie jakieś takie niewyraźne… Żyć, nie umierać. W każdym razie, po ostatniej przerwie chciałbym Was na nowo powitać w moim małym kąciku architektonicznym.

Wnętrza


Jako że moje The Sims 3 wygląda, jakby nie mogło wyglądać, zainstalowałem poprzednią generację Simów i postanowiłem to właśnie “dwójkę” wykorzystać do stworzenia nowego projektu. Jednakże prowadzenie tego działu jest również dla mnie ciekawą przygodą i przede wszystkim ważną lekcją, z której sam również chcę coś wyciągnąć, zatem postanowiłem ograniczyć się do wyłącznie maxisowych obiektów. Nie było ich dużo, gdyż nie posiadam wszystkich dodatków, ale mam nadzieję, że coś z tego wyszło. Zobaczcie sami!

Wnętrzarska Moda

Sezon zimowy powoli zmierza ku końcowi, czego oznaką mogą być chociażby wiosenne odkrycia archeologiczne pozostawione przez właścicieli psów : ) Na dworze jednak wciąż bywa różnie, prawda? Raz aż promieniejemy życiem, bo świeci słońce, a raz mamy ochotę zamknąć się w czterech ścianach i z kubkiem gorącej czekolady nadrabiać zaległe odcinki Gry o Tron. W gamie kolorów na ten sezon również widoczne są pewne kontrasty między odcieniami bardziej przyjemnymi dla oka a tymi o nieco większym zabarwieniu depresyjnym. W pewnym sensie taka kombinacja jest dość ryzykowna, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z więcej niż 2 intensywnymi kolorami. Jednakże jeżeli odpowiednio zaakcentujemy je w naszym wnętrzu, całość nabierze ciekawej elegancji. Szarości i brązy, przez które od dłuższego czasu jesteśmy zdominowani, powoli zostają wypierane przez żółcie, czerwienie i, o dziwo, niebieskości. Sądzę, że ciekawym rozwiązaniem aranżacji byłoby zastosowanie stonowanych kolorów farb ściennych I jasnego wypoczynku, lecz ożywienie całej tej kompozycji za pomocą ekstrawaganckich wzorów geometrycznych lub ogólnie abstrakcyjnych. Takiego zabiegu możemy użyć poprzez wybór przede wszystkim dodatków jak poduszki, zasłony, dywany, obrusy itp.

Śladami majstersztyku

W dzisiejszym odcinku przypomnimy sobie twórczość jednego z NAJWIĘKSZYCH architektów naszej forumowej społeczność, a dokładnie…

Marianem…

Jego aktywność architektoniczna przypada na lata 2008-2009. Już od samego początku jego pierwszy projekt cechował się niesamowitą dbałością o szczegóły. Ogólny zarys wizualny projektów Mariana zawsze mnie fascynował i podziwiałem go za niesamowitą wyobraźnię przestrzenną i zdolność do faktycznego przeniesienia tego projektu w silnik gry. Jego budowle zawsze miały wręcz majestatyczny charakter i podchodził do całej sprawy budownictwa w grze w sposób nad wyraz profesjonalny i wyszukany. Podziwiajcie sami!

Oto przykładowe zdjęcia projektów Mariana...:

1. Posiadłość nad morzem

(jego pierwszy umieszczony na ramach forum projekt)

2. TILLEUL L'CAQUETER - w zgodzie z naturą...


3. D'Luxury - kwintesencja luksusu...


4. Coin Chaud – nowe spojrzenie na romantyczność…


5. Frique a la mer – wolność i fantazja...


6. Romana Singulier - efektowny kompromis...

(mój osobisty faworyt)

7. Soffio di freschezza – powiew świeżości…


8. Elaborare Bellezza– klasyczne piękno...



Charionette jest offline