View Single Post
stare 23.12.2013, 12:52   #6
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter - 22 [24] - Wydanie świąteczne





Co jest dla Ciebie najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia?

Prezenty. I jedzenie. Święta nie są dla mnie okazją, żeby "zbliżyć się z rodziną", bo w moim przypadku to mit. Dlatego też ostatnio moje święta skupiają się na przygotowywaniu jedzenia, by je wpałaszować w godzinę i wokół prezentów, które są jedyną przydatną rzeczą w świętach.
Meryam

W Święta bardzo ważne jest dla mnie całe to przygotowywanie się. Ubieranie choinki, robienie zakupów, strojenie mieszkania, gotowanie itp. Uwielbiam nawet te tłumy ludzi w sklepach, chociaż przyznaję się, że nieraz narzekam na nie Jeśli chodzi o takie bardziej niematerialne sprawy, to wydaje mi się, że równie istotna wydaje mi się możliwość spotkania się z rodziną, częścią rodziny, z którą np. przez większość roku nie ma się kontaktu. Niby mówi się, że to "na pokaz", lecz tak naprawdę miło jest do czasu do czasu z kimś, kogo się długo nie widziało, poplotkować. No dobra, przyznam się, ważne jest też jedzenie Kto by się obył bez pysznych pierogów czy barszczu? <3
dżin.

Najpiękniejszym i najważniejszym elementem świąt Bożego narodzenia, moim zdaniem, jest rodzinna i ciepła atmosfera. Jest to też wspaniała okazja do dzielenia się swoim szczęściem oraz tym, czym możemy, z bliskimi, a także ubogimi.
anizali

Dla mnie najważniejszą rzeczą w zbliżających się świętach jest szczerość i nieudawana serdeczność. Prawdę mówiąc nienawidzę świąt z jednego powodu. Tona udawanych uśmiechów, sztuczna serdeczność. Po prostu mdlący widok. Nie oszukujmy się. W czasie świąt Bożego Narodzenia wszyscy chcemy żeby było oh, ah. Myjemy okna dla Jezusa, sprzątamy w domu jakby na święta miała nas odwiedzić sama perfekcyjna Pani domu, wlatując jak Gestapo z białą rękawiczką. Żeby w końcu przełamać się opłatkiem, złożyć sobie superwymyślne życzenia, bądź też odpowiedzieć uniwersalne "nawzajem", usiąść do wieczerzy i sztucznie się uśmiechać. Wszystko jest śmieszne, dopóki nie wrócimy myślami do swojej poprzedniej Gwiazdki. It's soo true.
kubuss



Jaki byłby dla Ciebie najlepszy sposób na spędzenie Gwiazdki?

Z dala od rodziny, najlepiej bez żadnych specjalnych uroczystości. Bez całej tej szopki, bez robienia wszystkiego na pokaz

Mroczny Pan Skromności

W zasadzie to, jak u mnie się przeżywa Boże Narodzenia, bardzo mi odpowiada i nie wyobrażam sobie, że święta mogłabym spędzać inaczej niż w domu i wśród swoich Wolałabym jednak, żeby nie było tego napięcia i pośpiechu podczas przygotowań.

Liv

Wiadomo, że najlepiej prezentujące się święta to te na filmach, więc powiedziałbym, że ciekawie byłoby spędzić je na planie filmowym
dżin.

Przede wszystkim musi być śnieg! Nie musi padać przez cały rok, ale na te kilka dni biały puch jak najbardziej wskazany :3 Święta bez śniegu to już nie to samo! Do tego dochodzi obżarstwo przy stole z rodzinką, a potem kulig wielkimi saniami po zaśnieżonych ulicach <3 Zawsze o tym marzyłam :3
rudzielec



Jaki był najgorszy prezent jaki kiedykolwiek dostałeś/aś?

Bluza z Hannah Montana. Spaliłam ją dwa dni później
Meryam

Mały traktorek... Jak można kupić coś takiego szanującej się małej dziewczynce? xD Oderwałam mu kółka ze złości
Charionette

Zdecydowanie skarpetki...
Privilege

Nie sądzę, żebym dzielił prezenty na dobre i złe. Każdy (prawie) postarał się tak samo, żeby sprawić mi radość.
Everlasting



Kiedy i w jaki sposób dowiedziałeś się że św. Mikołaj nie istnieje?

Miałam około 5-6 lat, święta spędzaliśmy u naszej babci. Kiedy wyjeżdżaliśmy, zauważyłam w torbie naszykowanej przez mamę torby na prezenty, zajrzałam tam i znalazłam lalkę barbie, jakieś figurki itp. Okazało się, że właśnie ten prezent dostałam na gwiazdkę. Oczywiście mama nie wie, że to ona wyprowadziła mnie z tego błędu.
Flo

Znalazłem swój list z poprzedniego roku w rzeczach mamy
Mroczny Pan Skromności

W każde święta, gdy wszyscy siedzieli już po kolacji, mój tata wychodził z domu i mówił mi, że boi się świętego Mikołaja, więc nie chce się z nim spotkać. Na początku w to wierzyłam, póki nie zobaczyłam czerwonego stroju w jego torbie i prezentów w szafie xD

Fallen

TO MIKOŁAJ NIE ISTNIEJE?!
Privilege



Czy przydarzyła Ci się kiedykolwiek jakaś zabawna, dziwna lub straszna sytuacja związana ze świętami?


To była ta Wigilia, na której dowiedziałam się o Świętym Mikołaju. Miesiąc przed nią, mój starszy kolega naopowiadał mi peeełno zboczonych dowcipów, oczywiście ja nie widziałam w tym nic złego i opowiedziałam je wszystkie przy stole. Czasami nawet powtarzałam je dwa razy... Wyobraźcie sobie sześciolatkę opowiadającą dowcip - babciu zapal reflektory, bo wąż boa wchodzi do jaskini. Babcia, wieeelka katoliczka i w ogóle o mało nie dostała zawału...
Flo

Kiedyś na święta odwiedziłam ciocię. Moi rodzice po kolacji pojechali z nią do ich chorego taty, a ja zostałam sama w domu z kuzynkami. W pewnym momencie w całym domu zgasło światło, a że my uwielbiałyśmy straszne historie i w to wszystko wierzyłyśmy, byłyśmy nieźle przerażone . Żeby tego było mało, nasza chora wyobraźnia sprawiła, że słyszałyśmy dziwne głosy i widziałyśmy jakiegoś mężczyznę z nożem na podwórku, który patrzył się w nasze okno xDDDD To zdecydowanie było dziwne.
Fallen

Oj owszem, że się zdarzyła. Było to jak miałem 10 lat. Do teraz to pamiętam. Noc, zbliżała się pora Pasterki. Oczywiście zostałem zmuszony do pójścia na mszę, pomimo tego że wyglądałem jak zombie. Śpiący, obżarty. Wszystko, co najgorsze, to ja. No ale pal licho, poszedłem. W połowie mszy tak strasznie mi się zachciało spać, że usnęło mi się w ławce. Do tego stopnia, że bodźcem, który bezlitośnie wyrwał mnie ze snu, był złamany nos. Czemu złamany nos? Ano tak smacznie mi się spało, że wypadłem z ławki, prosto na podłogę. Nie wiem jaki odpowiedzialny rodzic każe siadać dziecku na rogu ławki, no ale nie mnie dyskutować z tym. Zawsze kiedy przysypia mi się w kościele na Pasterce, przypominam sobie tą sytuację. Aczkolwiek zawsze staram się siadać gdzieś w środku
kubuss

Pamiętam jedną, jak przebrana za jakąś dziwną maszkarę w prześcieradle, chodziłam z kolegą po kolędzie. Stanął nam na drodze jakiś tęgi koleś, chcąc zabrać nam nasze "zyski" Wtedy ja się zdenerwowałam i mu wlałam! Co najlepsze, kolega stał z boku i nie mógł uwierzyć w to, co się działo na jego oczach xDDDD
rudzielec



Czego chciałbyś/chciałabyś życzyć czytelnikom gazetki z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia?


Chciałabym Życzyć Wam, Drodzy Czytelnicy, dużo radości, wymarzonych prezentów, spełnienia najskrytszych marzeń oraz cudownej, ciepłej i rodzinnej atmosfery. A nowy, 2014 rok, niech będzie rokiem niekończących się sukcesów
Charionette

Zayyyyebistych prezentów, pomyślnej integracji z rodziną, samych pyszności na stole, kolorowej choinki, śniegu, "Kevina" i błogiego nicnierobienia Po prostu magii świąt!
Liv

Z okazji Bożego Narodzenia chcę wam, drodzy czytelnicy, złożyć najserdeczniejsze życzenia prosto z serca. Dużo ciepła i miłości. Smacznych potraw spożywanych wspólnie z rodziną. Bogatego Mikołaja i samych praktycznych prezentów. No i ogólnie: spełnienia marzeń i najlepszego! Wesołych świąt!
anizali

Wesołych Świąt Dużo śniegu, ciepła, świąt spędzonych z rodziną, smacznego karpia (hehe), czuwania do pasterki, tego świątecznego klimatu. O, i przyjemności z czytania każdego nowego numeru FTS Newsteller
Everlasting


Bardzo dziękuję za odpowiedzi, a wszystkim użytkownikom składam najserdeczniejsze życzenia. Wesołych Świąt!
Qwerty
Charionette jest offline