View Single Post
stare 07.04.2017, 23:36   #629
Shiro
 
Avatar Shiro
 
Zarejestrowany: 26.06.2008
Skąd: Gdynia
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Co sądzisz o tym forum?

Cytat:
Napisał Paździoch Menda Złośliwa Zobacz post
To jest kwestia tego jak liczne są grupy, kto je prowadzi i kto jest uczestnikiem.
To z pewnością też, ale patrząc na większość grup i swoje własne zachowanie... Mam wrażenie, że ludzie się alienują i sami siebie lubią oszukiwać.
Obecnie mam np. myszy hodowlane i miałam zamiar się udzielać na jedynym mysim forum, które niestety umarło, więc poprosiłam o dodanie do grupy... W grupie sporo członków, a udzielają się aktywnie tylko dwie osoby, z czego jednak wykreowała się na coś w rodzaju boga hodowlanego, gdzie ja z kolei uważam, ze ta hodowla podchodzi trochę pod pseudo, a adminka usilnie tej osoby broni ; ) Większość postów to wstawanie zdjęć myszy przez hodowcę i komentarze ograniczają się do "super".
Mam też nimfolce w domu i pamiętam jak papuzie forum umarło, a było w sumie jedynym forum z tak ogromną skarbnicą wiedzy na temat przeróżnych papuzich gatunków. Ich zwyczajów, skarmiania. Np. tam się dowiedziałam, że nimfolce powinny jeść bardziej karmę dla falistych, bo ta nie jest taka tłusta, etc. No i ostatnio zauważyłam niby ogarniętą grupę na fb. Poprosiłam o dodanie. I ... niby jest ogarnięta, ale czasami ktoś wstawi zdjęcie pojedynczej papugi i wszystkim to zwisa i powiewa, że jest ona sama. Jeszcze w dodatku napiszą "super". Gdzie na forum od razu takiej osobie wyjaśniali, że papugi to zwierzęta stadne, u których potrzeba partnera stoi równie wysoko co podstawowe potrzeby fizjologiczne, tłumaczyli bardzo cierpliwie i dogłębnie psychikę papuzią... A tu nic. Zero reakcji. Czasami mam ochotę napisać na PW do adminki strony, czemu nie uświadamiają takich osób.
Czasami mi się wydaje, że chodzi tu o zaangażowanie, a jakoś tak ostatnio w Polsce panuje znieczulica i wylanie we wszystko. Każdy pilnuje własnego nosa. Każdy cierpi na brak czasu, chociaż jakby się człowiek uparł to czas by się znalazł (sama wiem po sobie, teoretycznie nie mam czasu, ale jak się mocno zepnę, to się okazuje, że czas się znajdzie na wszystko).

Cytat:
Napisał Paździoch Menda Złośliwa Zobacz post
Dlatego też SW wydaje mi się forum dużo bardziej aktywnym niż to.
Też mi się tak wydaje, bo dziś się zarejestrowałam właśnie i widzę, że nie umarło aż tak bardzo, nawet bym powiedziała, że coś tam się dzieje. A co do tego, czy byłaby nas masa, to w sumie nie wiem, bo ... mam wrażenie, że osoby udzielające się tutaj, udzielają się też i na SW.

Cytat:
Napisał Rainbow Zobacz post
tak wiec uważam, ze fora są bardziej przyjazne człowiekowi niż fb dla zombie i smutno mi, że pustoszeją ;<
W sumie coś w tym jest. Zwykle jestem osobą zorganizowaną i wszystko trzymam w jakiś teczuszkach, karteczkach. Np. podczas licencjatu, gdzie miałam dużo więcej przedmiotów niż na magisterce, miałam teczki z przegródkami. Każda z tych przegródek tyczyła się jednego przedmiotu. Każdy wykład pisałam na kartkach, które numerowałam, spinałam. Zawsze była data, numer wykładu, temat wykładu etc.
I to tak bardzo cenię w forach - czytelne kategorie. Nie ważne czy forum nowe, nie ważne jaka tematyka - człowiek bardzo szybko się odnajduje w tym.
Mam wrażenie, że z for to jeszcze tylko te przypięte do gier jakoś tam działają prężnie.
Shiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem