View Single Post
stare 07.04.2014, 22:22   #8
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Nowa potrawa, Ciasto Truskawkowe.

Niestety po wydaniu zestawu Store z nowymi owocami (w tym truskawki), ten mod nie działa, w sensie zestaw Store "kradnie" truskawki z moda, przejmuje je i nie da się już piec Ciasta Truskawkowego. Ale ktoś opracował metodę jak to obejść. Każdy jednak musi to zrobić sam, ponieważ należy użyć programu s3pe, i edytować plik ccmerged.package, znajdujący się w folderze DCBackup w Moich Dokumentach. Trick polega na tym, by z w/w pliku usunąć wpisy o truskawkach Store. Wówczas wszystkie truskawki, z wyposażenia Sima, lodówki, oraz wszystkie sadzonki należy wymienić na nowe. U mnie sadzonki same znikają, ale truskawki trzeba skasować i kupić nowe w osiedlowym sklepiku... Są to już jednak truskawki z moda. Można znowu piec to ciasto.

Artykuł jest po angielsku:
http://modthesims.info/showthread.php?t=523003

Ogólna zasada jest taka:

1. Pobieramy i instalujemy program s3pe
2. Robimy kopię zapasową pliku ccmerged.package
3. Otwieramy w/w plik w s3pe
4. Znajdziemy tam kilka kategorii, nas interesują te z oznaczeniem _XML
5. Otwieramy je pojedynczo, najpierw jeden, potem drugi, tak jak wynika ze zdjęć w temacie do którego podałam linka
6. Usuwamy wpisy które są w temacie zaznaczone
7. Zapisujemy plik, przez Save, nie Save as..


W razie czego, można sobie pobrać plik ccmerged.package stąd:

http://nonasims.wordpress.com/2012/0...content-items/

Plik zawiera informacje o wszystkich obiektach Store, konkretniej o obiektach specjalnych, które wprowadzają do gry nowe interakcje, animacje, nastrójniki itp. Jeśli połowy z tych obiektów nie posiadamy, to nic nie szkodzi, gry nam to nie zepsuje.


I małe sprostowanie na temat tłumaczenia, napisałam tłumaczenie między innymi do pokojówki, ogrodnika, kucharza, ale z truskawkami ktoś mnie ubiegł
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem