View Single Post
stare 23.12.2013, 12:53   #9
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter - 22 [24] - Wydanie świąteczne


Hoł, hoł, hoł. Witajcie po krótkiej przerwie w tym jakże świątecznym nastroju. Zanim jednak przejdziemy do głównej treści tego artykułu, upewnijcie się, że skonsultowaliście się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż niewłaściwe stosowanie się do moich porad wiąże się z bardzo złymi czynnościami z mojej strony So, uh… Jeśli jeszcze nie pokusiliście się o rozpakowanie gwiazdkowych upominków – natychmiast to zróbcie! Jednakże jako pierwszy otwórzcie mój – prezent przepełniony miłością, czułością i delikatnością, eee… no dobra, przesadziłem tym razem. Owy prezent to nic innego jak najserdeczniejsze życzenia. Chcę, aby przyszły rok był dla Was lepszy niż poprzedni, byście byli szczęśliwi, spełnieni, no i najważniejsze – abyście dzielnie przetrwali kolejny rok z redakcją FTS Newsletter, szczególnie z takim jednym fikuśnym dżinem.

Wnętrzarska Moda
Jak na polski klimat przystało – śniegu ni ma. Nie zmienia to jednak faktu, że moda jest czymś, czego nic powstrzyma. Towarzyszy człowiekowi od początków jego dziejów i jak pewnie już nie raz zauważyliście – ciągle zatacza koło. Co tu więcej tłumaczyć?

Niesforny Pierniczek

kuszące aromaty i futerka
Może tegoroczny grudzień nie należy do najzimniejszych miesięcy w ostatnim czasie, ale nie da się ukryć, że wszyscy jesteśmy już poubierani w coraz to grubsze warstwy materiałów. Ich funkcja jest oczywista – żeby było nam ciepło, a także żeby mieszanka, którą mamy na sobie trzymała się kupy i miała fason. Tymi właśnie hasłami kieruje się obecny trend kolorystyczny. Jako całość nawiązuje do motywów przytulnych, przyjemnych dla oka, dlatego też stawiam głównie na brązy.
Miesiąc: grudzień/styczeń

b) Kontrast

czyli nuta awangardy i niezrozumienia
Za tą nazwą kryje się pewnego rodzaju swoiste przejście, które osobiście nazywam stanem nieważkości fizycznej. Kiedy z domowego ogniska i wszechobecnego lenistwa, musimy nagle znaleźć się w pracy, w szkole i na nowo funkcjonować.
Miesiąc: styczeń


Zimowe Wnętrza
1.







2.




Temat Miesiąca: Upadło mi mydło
Nie, nie, nie, pod żadnym pozorem nie sugerujcie się tymi słowami, jakkolwiek by one nie brzmiały. Opisałem już proces projektowania i budowania tak wielu pomieszczeń i kilku innych względnie przydatnych spraw, a to, z którym sam najczęściej mam problemy, zostawiłem na później. Tak oto w tym numerze zajmiemy się ustawianiem wanienek, czyszczeniem luster i myciem zębów. Dzień jak co dzień

Powiększanie Łazienki
Często pomieszczenie, w którym możemy zagospodarować łazienkę jest stosunkowo małe. Co zrobić, aby je powiększyć?
1. Zwykle popełnianym błędem jest używanie jak najmniejszych elementów, które paradoksalnie sprawiają, że pokój wydaje się być jeszcze mniejszy, niż gdybyśmy postawili większą umywalkę czy wannę, zatem wykorzystajcie armaturę dużych rozmiarów.

2. Dobrym sposobem na powiększenie łazienki jest umieszczenie w niej spadającego sufitu. Optycznie powiększy i poszerzy on nasz pokój.

3. Lustra są podstawą. Nadaję one wrażenia przestrzenności i powodują, że pokój staje się bardziej luźny.

4. Pamiętajcie, że wzorzyste płytki optycznie pomniejszają nam pomieszczenie, więc chcąc je powiększyć – użyjcie tych gładkich.

Kolorystyka Łazienki

1. Należy pamiętać, że kiedy urządzamy ją w jasnej, jednolitej kolorystyce, możemy użyć większej ilości kontrastujących ze sobą elementów, niż w przypadku łazienki zaprojektowanej w brązach, szarościach i czerniach.

2. Miejcie na uwadze, że łazienka to taka sfera, w której poza porannymi czynnościami np. mycia zębów, jest to miejsce niedzielnego relaksu w wannie z lampką szampana w dłoni. Zatem starajcie się nie przesadzać z intensywnością barw, których macie zamiar użyć w swoim projekcie.

Ogólne Projektowanie

1. Z rozwagą ustawcie meble. Tak, aby nie było takiej sytuacji, że osoba siedząca w wannie znajdującej się tuż przy oknie, jest podglądana przez wścibskiego sąsiada.

2. Jeśli w domu mieszka więcej niż jeden lokator, to czemu by w jednej łazience nie umieścić dwóch umywalek, by zaoszczędzić trochę czasu na poranną toaletę?

3. Bardzo istotną kwestią odnośnie aranżacji łazienki jest odpowiednie oświetlenie. Nie może być ono zbyt rażące, ani zbyt ciemne. Postawiłbym na neutralne. Jeżeli chodzi o jego kolor – odpowiednio do jasnego pomieszczenia – chłodniejsze natężenie, a do ciemniejszego – odrobinę cieplejsze.


Przykładowa łazienka:





Majstersztyk w…

a) w klimacie


Tutaj chciałbym ex aequo pogratulować Lubie oraz marandile za zaprezentowane kolejno projekty: ”Grota” oraz ”Sunnyside Cottage”. Pomimo kilku niedociągnięć w obydwu domach zasługują one na wyróżnienie ze względu na niesamowitą dbałość o szczegóły i osiągnięcie naprawdę przyjemnego obrazka dla oka.

b) w aranżacji salonu


O zgrozo, o renifery i o Święty Mikołaju. W tej kategorii również chciałbym złożyć medal wspomnianym Lubie i marandile, lecz tym razem za ”Come back” oraz ”Bubblegum”. Przyzwoicie przystrojony pokój dzienny, dobrze dobrane kolory i ciekawe dekoracje.
Charionette jest offline