View Single Post
stare 26.06.2012, 19:33   #62
Ejak
 
Avatar Ejak
 
Zarejestrowany: 13.06.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 667
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 Nie z tego świata

Blog producenta The Sims 3 Nie z tego świata o WILKOŁAKACH

Jestem Projektantem Wilkołaków - Jon Leslie, Producent The Sims 3 Nie z tego świata
Muszę przyznać, że czasem całkiem zabawnie jest wybrać się na lunch z programistami niepracującymi przy grach i powiedzieć: „Muszę wracać. Mam spotkanie dotyczące zachowania stada wilkołaków”. Wiele osób kręci głową i słyszysz komentarze w rodzaju: „Jak to możliwe, że taka praca w ogóle istnieje?”. Cóż, stanowisko producenta ds. wilkołaków rzeczywiście istnieje, przynajmniej w Maxis i chociaż praca nie zawsze polega na ustalaniu, jak powinny dokonywać interakcji ze sobą wilkołaki i wampiry albo co się stanie, gdy wilkołak połączy się z wróżką, to wciąż świetna robota.

Wcześnie ustaliliśmy, że dodatek The Sims™ 3 Nie z tego świata nie obędzie się bez wilkołaków. Gdy ta decyzja zapadła, rozpoczęła się długa debata o tym, jak powinny wyglądać nasze wilkołaki. Czy w postaci wilkołaczej mają chodzić na dwóch, czy na czterech łapach? Czy powinny mieć wygląd bardziej ludzki, czy zwierzęcy? Tego rodzaju rzeczy. Chociaż musicie zagrać w grę, aby w pełni poznać wilkołaka z The Sims™ 3, postaram się dać Wam pewne pojęcie, czego się spodziewać.

Generalne założenia, które przygotował nasz projektant ds. wilkołaków (tak, to także prawdziwa posada) Andy Busche, brzmiały mniej więcej tak:

Sim-wilkołak to ucieleśnienie siły i nieskrępowanych emocji. Te nadnaturalne stworzenia nieustannie usiłują utrzymać równowagę między prowadzeniem stosunkowo normalnego życia a efektami klątwy wilkołaczej, która umożliwia im przemianę postaci, z Sima w człekokształtną, wilczą bestię. Chociaż wilkołaki mogą być przerażającymi stworzeniami, one także się zakochują i mają silne poczucie honoru. To właśnie poczucie honoru powstrzymuje je przed beztroskim szerzeniem klątwy wilkołaczej. Zamiast tego wolą życie w zwartych stadach i z najwyższą rozwagą wybierają osoby, które mogą do nich dołączyć.

Chociaż to daje Wam pewne pojęcie, czego spodziewać się po wilkołakach w The Sims™ 3 Nie z tego świata, zapewne mówicie do siebie: „W porządku, to brzmi fajnie, ale co dokładnie będzie można robić jako wilkołak?”. Po pierwsze, podobnie jak inne nasze istoty nadnaturalne (wampira, wiedźmę, wróżkę, itd.), Simów-wilkołaków będzie można tworzyć bezpośrednio w aplikacji Stwórz Sima. Stworzysz postać ludzką, tak jak normalnie i masz także możliwość stworzenia swojej postaci wilkołaka, z owłosieniem ciała i wszystkim innym!

W grze będziesz mieć możliwość przemiany w postać wilkołaka, kiedy zechcesz. W postaci wilkołaka masz dostępnych wiele nowych interakcji z normalnymi, ludzkimi Simami i odwrotnie. Jest także wiele nowych interakcji wilkołaka, dotyczących innych wilkołaków oraz innych istot nadnaturalnych. Na pewno chcesz, nie dbając o dobre maniery, obwąchiwać Simów i może pokazać swoje wilkołacze zęby wampirowi.

Chociaż Twój wilkołak może przemieniać się, kiedy zechce, będą chwile, gdy dzika natura wilka przejmie nad nim kontrolę i przemiana stanie się nieunikniona. Oczywiście, to może się zdarzyć w najgorszym momencie. Powiedzmy, że Twój Sim-wilkołak jest na randce i jego nastrój za bardzo się pogorszy. Zobaczmy, jak Twoja potencjalna sympatia zareaguje na nagłą przemianę w barze. Nowy cykl księżycowy także ma wpływ na Simów-wilkołaków. Kiedy na nocnym niebie wschodzi pełny księżyc, nikt nie zatrzyma wewnętrznej bestii.

Z biegiem czasu, gdy Twój Sim-wilkołak bardziej przywyknie do swojej pierwotnej natury, zyska lepszą kontrolę nad likantropią. Będzie lepiej kontrolować wymuszone przemiany. Stanie się także skuteczniejszy podczas polowania, czy to samotnie czy ze stadem. Posiadana przez wilkołaka umiejętność polowania na określony obiekt kolekcjonerski może się przydać do nowej umiejętności alchemii, ponieważ niektóre przepisy wymagają bardzo specyficznych i potencjalnie rzadkich składników.

Mam nadzieję, że dałem Wam pewne pojęcie o wilkołaku z The Sims™ 3 Nie z tego świata. Oczywiście, z byciem wilkołakiem w grze wiąże się znacznie więcej niż to, co tu opisałem, ale jestem pewien, że znacznie zabawniej będzie odkrywać to samodzielnie, gdy zagracie w tę grę we wrześniu.

źródło~simowie.info
__________________
The boy that you loved,
is the man that you fear.
Ejak jest offline   Odpowiedź z Cytatem