Temat: Alice Waters
View Single Post
stare 13.12.2013, 19:41   #97
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,480
Reputacja: 77
Domyślnie Odp: Alice Waters

No to skoro otwarty temat to i ja się może w końcu wypowiem, bo przecież trzeba odpowiedzieć czytelnikom.

Bardzo się cieszę, że Alice Waters tak dobrze została przyjęta tutaj na forum. Szczerze mówiąc gdy zamieszczałem pierwszy odcinek zastanawiałem się czy tematyka, czas i miejsce akcji nie odbiegają za bardzo od reszty opowiadań w dziale Fotostory. W ogóle fotostory nigdy by się tu nie pojawiło gdyby nie Mefisto, której kiedyś wysłałem opis pierwszej wersji Alice(jeszcze gdzieś mam na dysku) i która uznała, że nadawałoby się to na FS. Wprawdzie ta wersja nigdy nie zawitała na forum, ale podobnie jak wiele różnych opisideł, anulowanych pomysłów i co tam jeszcze było. W gruncie rzeczy Alice pisana była bez żadnego planu, a wszelkie próby wymyślenia akcji do przodu kończyły się tym, że w końcu i tak wszystko było inaczej. Co do długości fotostory, akurat planowałem 12 odcinków, ale już przy czwartym skróciłem ich ilość do dziesięciu, ponieważ miałem problemy z wymyśleniem akcji a poza tym zabierałem się z Mefisto do napisania wspólnego fotostory(zarys fabuły wciąż mam na dysku, chociaż tylko na tym się skończyło).

Było tyle różnych alternatywnych pomysłów jak akcja miała się rozwinąć, ale patrząc na fotostory z tej perspektywy cieszę się, że akcja potoczyła się tak a nie inaczej. W sumie jestem zadowolony z tego, jak Alice Waters wyszła. Poprawiłbym tylko kilka pierwszych odcinków, żeby bardziej się komponowały z resztą.
Podobnie też mam co najmniej kilka pomieszczeń, które nigdy nie były do końca pokazane w fotostory. Nie wiem, może kiedyś je pokażę, jeśli będziecie chcieli.

No i na koniec jeszcze raz dzięki, że przetrwaliście ze mną do końca fotostory. Kontynuacji raczej nie będzie, chociaż kto wie, jest w końcu cały okres WWII, który nie został opisany. Może kiedyś.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem