Temat: Pauorem
View Single Post
stare 14.03.2013, 17:51   #4
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pauorem

Cytat:
Napisał neville Zobacz post
Kobieta sięgnęła po niewielki dzbanek z wodą leżący na mahoniowej komódce.
W odniesieniu do dzbanka użyłabym raczej "stojący".
Cytat:
Następnie wyjęła zręcznie napełniła cieczą szklanki, stojące obok.
Albo brakło "i", albo powinieneś usunąć "wyjęła". Zwłaszcza, że to słowo pojawia się również w następnym zdaniu. I usuń przecinek.
Cytat:
Wymieszała wszystko srebrzystą łyżką, nastawiła płytę gramofonową, włączając przy tym wolne piosenki.
Usunęłabym pierwszy przecinek i dodała "i", płynniej by się czytało.
Cytat:
Sama uniosła szklankę, lecz tuż przed rozlaniem się napoju wstrzymała się.
Nie bardzo wiem, gdzie miał się rozlać ten napój... I przecinek bym dodała.
Cytat:
Zmarł.
Chyba miało być patetycznie, ale wyszło jakoś koślawo.

Wybacz Neville, że zaczęłam tak od wytykania błędów, ale naprawdę przeszkadzały mi one w czytaniu. Mogłabym zacytować jeszcze ze 2-3, ale nie chcę być już perfidna i czepiać się wszystkiego. To taki krótki prolog, więc myślałam, że pójdzie gładko, ale nie mogłam się przez to skupić. Powinieneś klapsiora dostać za karę, że nie przyłożyłeś się do dokładnego poprawienia tekstu przed publikacją Pierwsze wrażenie się liczy, no!
Napiszę tak - po prologu raczej ciężko cokolwiek stwierdzić, chociaż scena na początek dość mocna, bo od razu morderstwo. Może to być interesujące, bo nie wiadomo, kim jest kobieta i dlaczego to zrobiła. Zdjęcie ma fajny klimat i to również może przyciągać (przynajmniej mnie, bo lubię tamte czasy), mam nadzieję, że całe FS będzie utrzymane w tym stylu. I jeszcze jedno: tytuł - nie mam bladego pojęcia, co oznacza. Muszę spytać wujka Google
Prawdę mówiąc boję się zabierać za opowiadania osób, które na co dzień tego nie robią, bo do tej pory trafiałam w większości na "słomiany zapał" i jak już się wkręcałam, to ten ktoś rezygnował z kontynuowania (Chrupencjusz, Ken!). Nie znoszę takich sytuacji. Daję Ci szansę Neville, będę tu zaglądać i czytać, ale jeśli porzucisz to FS gdzieś w połowie, to będziesz miał ze mną do czynienia :>

Czekam na pierwszy odcinek (mam nadzieję, że tym razem dokładnie poprawiony!)

Ostatnio edytowane przez Malin : 14.03.2013 - 17:55
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem