View Single Post
stare 01.01.2010, 15:04   #1
tomek.966
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Kalendarium Simów

Ostatnio piszę historię Simów, lecz niestety stanąłem w pewnym punkcie. Otóż jestem w momencie, kiedy umiera Gwidon, Mortimer żeni się z Bellą i wraz z matką wyprowadza do założonego wcześniej Miłowa, gdzie Kornelia umiera, rodzi się Kasandra, Aleksander, Bella zostaje porwana itd.

Problem polega na ułożeniu chronologicznie tych wydarzeń. Na podstawie [http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27952&page=41 tego wywiadu] dowiedziałem się, że Bella została porwana latem 2004 r. Wiadomo też, że siostry Kaliente przybyły do Miłowa w dzień przez porwaniem pani Ćwir. No więc przejdę do kalendarium. W

1. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli;

Wiadomo też, że między The Sims a The Sims 2 minęło 25 lat., a pierwszej części gry Kasandra miała ok. 10 lat. Tak więc Kasandra miałaby się urodzić około roku 1969. Aleksander zaś mający w The Sims 2 ok. 10 lat powinien urodzić się ok. roku 1994.

Można więc uzupełnić kalendarium

3. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli
2. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
1. ok. 1969 - narodziny Kasandry


Lecz nasuwa się pewien problem. Kiedy pożar strawił posiadłość Ćwirów w Sunseet Valley, a Gwidon zginął w płomieniach Mortimer i Bella pobrali się i wraz z jego matką - Kornelią założyli Miłowo, gdzie zamieszkali, a Bella wkrótce urodziła Kasandrę. Tak więc założenie Miłowa nastąpiło ok. roku 1968, podobnie jak śmierć Gwidona i strawienie przez ogień rezydencji Ćwirów w Sunseet Valley. Możemy uzupełnić kalendarium

4. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli
3. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
2. ok. 1969 - narodziny Kasandry
1. ok. 1968 - śmierć Gwidona w pożarze, strawienie przez ogień domu Ćwirów w Sunseet Valley, założenie Miłowa, przeprowadzka do Miłowa Kornelii, Belli i Mortimera

Powróćmy do problemu wspomnianego wyżej. Otóż co z innymi rodzinami: Marzycielami, Przyjemniaczkami, Biedakami...
Czyżby ich członkowie sprowadzili się do Miłowa 35 lat temu lub jeszcze wcześniej?

Jest to sprawa trudna do rozwikłania. Co więcej w The Sims, którego akcja dzieje się ok. 10 lat, po założeniu Miłowa, a w dodatku od jedynki: "Zwierzaki" Kornelia i Gwidon nadal żyją.

Tak więc sprawa się komplikuje. W The Sims Gwidon i Kornelia żyją nadal w Miłowie, 10 lat po spaleniu się ich domu w Sunseet Valley, a w The Sims 2 wiadomo, że Gwidon zginął w pożarze (świadczy o tym kolor jego ducha), a wkrótce potem Ćwirowie się przeprowadzili (do znalezienia we wspomnieniach).

Z The Sims 3 wynika, że Mortimer ma około 10 lat, a jego rodzice są dorosłymi. Wiadomo także, że kiedy Gwidon spłonął był staruszkiem, Kornelia podobnie, a Mortimer i Bella dorosłymi. Więc można się domyślić, że akcja The Sims 3 dzieje się na ok. 30 lat przed założeniem Miłowa, tj. ok. r. 1938 r., a Mortimer urodził się ok. 1928 r.

Kontynuujmy kalendarium

7. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli; akcja The Sims 2
6. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
5. ok. 1980 - akcja The Sims (Według The Sims Kornelia i Gwidon żyją w starej części Miłowa i są staruszkami)
4. ok. 1969 - narodziny Kasandry
3. ok. 1968 - pożar domostwa Ćwirów; śmierć Gwidona (według The Sims 2); założenie Miłowa i przeprowadzenie się tam Kornelii, Belli i Mortimera (według The Sims także Gwidona)
2. ok. 1938 - małżeństwo Agnieszki Zadeckiej i Erika Darlinga; śmierć Erika; akcja The Sims 3 (zastanawiające jest to, iż Agnieszka ma fryzurę, jaką noszono w czasach II wojny światowej i typowy dla tamtego okresu strój)
1. ok. 1928 - narodziny Mortimera

Nie wiadomo dalej, kiedy zmarli Gwidon i Kornelia.

Jak myślicie czy możliwe jest, żeby Miłowo było tak młode. Trzeba też uporządkować te kalendarium. Postaram się posprawdzać wspomnienia Mortimera, Gwidona, Kornelii (wcześniej ich ożywię, bo Mortimer już dawno u mnie zmarł). A i byłbym zapomniał. Może ktoś wie, kiedy zmarła Agnieszka Zadek (sprawa jest dość podejrzana z tą Zadecką) i ta Kunegunda, która jest siostrą Gwidona. Nie jestem pewien, czy da się ich ożywić (tj. Agnieszkę i Kunegundę) wskrzeszeniomatem. Bardzo bym prosił, jeżeli ktoś ma inSIMenator albo SimPe niech przywróci ich do życia i spisze ich wspomnienia chronologicznie.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.