View Single Post
stare 26.04.2015, 11:12   #17
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Cytat:
Napisał justinea4 Zobacz post
W sumie od niedawna zaczęłam używać tego moda i od razu natrafiłam na kilka problemów, które nie wiem jak rozwiązać
1. w jaki sposób przywrócić postęp EA? Czy wystarczy wyłączyć postęp historii w StoryProgression? Czy tym sposobem całkowicie wyłączę postęp w grze?
Gdy pojawia się okienko "czy chcesz wyłączyć postęp historii EA?" wybierasz "nie".

Cytat:
2. W jaki sposób "zapobiec" częstym przeprowadzkom simów pomiędzy domami? Aktualnie zależy mi na tym, żeby kilka rodzin nie miało możliwości wyprowadzki. Niestety po całkowitym zablokowaniu opcji przeprowadzki, simowie w całym mieście -po ślubie- mieszkają w osobnych domach. Czy pozostaje mi tylko opcja ręcznego łączenia rodzin?
Chyba musisz połączyć te rodziny w edycji miasta.

Cytat:
3. I ostatnie pytania czy można jakoś spowolnić postęp historii? Zależy mi na tym aby miasto tętniło życiem, ale bez przesady... Obecnie już chyba każda rodzina w moim mieście ma po kilkoro dzieci, a szybkość nawiązywania nowych romansów i związków, sprawia, że nie kontroluje już nic prócz aktywnej rodziny
W ustawieniach moda możesz wybrać maksymalną ilość dzieci w rodzinach (o ile dobrze pamiętam, to również w poszczególnych rodzinach). Tak samo jest z romansami, małżeństwami, itd. Możesz nawet ich zakazać.

Możesz również wydłużyć życie simów - wtedy wyświetli się okienko "czy chcesz, żeby mod dostosował się do nowej długości życia simów?" (czy coś w tym stylu), zaakceptować, potem powrócić do poprzedniej długości życia, a gdy to okienko się znów pojawi - zanegować. Tylko nie wiem jak wtedy będzie się toczyć gra, bo nie próbowałam tego sposobu.

Albo po prostu kliknij na ratusz/komputer>Nraas>Story Progession>opcje główne>dopasuj tempo i wybierz to, które ci najbardziej pasuje.
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 26.04.2015 - 15:23
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem