Temat: Alice Waters
View Single Post
stare 24.10.2011, 08:02   #9
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Alice Waters

Bardzo mi się spodobało i zaciekawiło, mimo, iż w sumie nie zdarzyło się w tym odcinku coś nadzwyczajnego.

Podoba mi się postawa głównej bohaterki - znudzonej życiem bogaczki, która wszystko ma, ale czegoś najważniejszego jej brakuje.

Piszesz bardzo lekko. Fajne opisy - nie są męczące dla oka.
Jednak musisz zwracać większą uwagę na szczegóły.

Przyczepię się jeszcze opisu Thomasa:

Cytat:
Thomas Lloyd był wysokim, tęgim (jak dla mnie to jest chudy) młodzieńcem. Średniej długości(przecież są krótkie), kręcone blond włosy opadały na jego twarz (nic mu nie opada... na twarz ), [...] Ubrany był w prosty, czarny garnitur, pod którym można było dojrzeć się krawatu i ciemnozielonej koszuli (ciemnozielona jest kamizelka, a koszula jest biała lub kremowa).
Rozgraniczaj kropkami a nie przecinkami zdania:

Cytat:
Zamknęła za sobą drzwi i opierając się na nich westchnęła, nie powie przecież, że próbowała się zabić.
Cytat:
Zamknęła za sobą drzwi i opierając się na nich westchnęła. Nie powie przecież, że próbowała się zabić.
Jeszcze jedna uwaga: myśli bohaterów albo wstawiaj w cudzysłów albo pisz pochyłymi literami, by odznaczały się jakoś od reszty, np:

Cytat:
Alice spojrzała na pozłacany kinkiet, na czymś takim mogę co najwyżej powiesić szlafrok, trzeba było dać żyrandol, ale dlaczego ten pistolet nie działa
Cytat:
Alice spojrzała na pozłacany kinkiet. Na czymś takim mogę co najwyżej powiesić szlafrok, trzeba było dać żyrandol. Ale dlaczego ten pistolet nie działa
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem