View Single Post
stare 29.12.2007, 13:10   #13
Wickoo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: o co chodzi z tymi laptopami :/

Naiwne..

Laptopy to taki sam sprzęt jak komputery stacjonarne; Jeżeli faktycznie miałybyście "dobre" laptopy, to nic by się nie pogorszyło.

Większość obecnie sprzedawanych notebooków ma zintegrowane karty graficzne GMA X3100 lub GMA 950.
Są to najlepsze ze zintegrowanych kart graficznych, obsługują Shadery, X3100 nawet Transform&Lighting, którego używają Simsy.
Mimo to wydajności zbytniej nie mają. Poza tym trzeba pamiętać, że aby grafika była ładna pierwszorzędną rzeczą jest ustalenie natywnej rozdzielczości wyświetlacza, czyli najczęściej 1280x800.
Jest to więcej pikseli do wygenerowania, a w/w układy słabo sobie z tym radzą.
Ja na stacjonarnym komputerze mam monitor 22" i muszę ustawiać 1680x1050 - to jest dopiero wyzwanie, ale akurat mam dobrą kartę graficzną, więc wszystko chodzi ładnie.

Druga rzecz - jeżeli grafika z laptopa nie obsługuje T&L, to musi za nią to robić procesor, dlatego wtedy trzeba mieć procesor w laptopie około 2ghz.
Obecnie sprzedawane "dobre" laptopy mają dwurdzeniowe procesory Core 2 Duo 2,2ghz. Trochę starsze - Core 2 Duo 1,86ghz na przykład. Też dobrze.

Nie można sobie powiedzieć "mam dobrego laptopa" - może i masz, ale dobrego do pracy biurowej :shifty:
Trzeba wiedzieć jakiie podzespoły się ma w środku.
  Odpowiedź z Cytatem