View Single Post
stare 20.12.2012, 15:07   #12
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newletter 16 [18]








Pamiętniki Wampirów są jednym z najpopularniejszych seriali w USA. 4 sezon miał swoją premierę 11 października, dlatego postanowiłam zapytać kilku naszych użytkowników o opinię na jego temat.

Fallen
Cytat:
Czwarty sezon jest według mnie jednym z nudniejszych, głównie przez miłosny trójkąt. Jednego dnia Elena jest ze Stefanem, drugiego czuje coś do Damona i tak w kółko. Zainteresował mnie wątek o Jeremym jako łowcy. Profesor Shane wydaje się podejrzany i ciekawa jestem, co się dalej wydarzy.
Za dużo miłosnych problemów, za mało akcji! Odkąd Klaus zajmuje się Caroline nic się nie dzieje, najgroźniejszy wampir stał się ciepłą kluchą! Jestem jednak zdania, że świetnie do siebie pasują i uwielbiam oglądać ich wspólne sceny.
Katherine
Cytat:
Uważam, że Elena w tym sezonie jest... głupia. Stefan jest wiecznie taki sam. Damon totalnie się zmienił od 1 sezonu.
Za bardzo na razie ten sezon mi się nie podoba. Mam wrażenie, że Elena jakby jest zmuszona się z Damonem migdalić. Więc niech przerwą tą więź i zobaczymy czy dalej będzie za Damonem latała.
Połówka
Cytat:
Ogólnym wątkiem 4 sezonu jest Elena jako wampir i nawet podoba mi się w takiej wersji. Cieszę się, że nie zrobili z niej drugiej Katherine (czego się obawiałam po jednym z odcinków, w którym szalała z Damonem).
Muszę też napisać o miłosnym trójkąciku. Na brodę Merlina, ile można. Od 1 sezonu biedna Elenka nie ma pojęcia którego z braci kocha bardziej. Teraz chociaż zrobiła jakiś postęp zrywając ze Stefanem, ale co z tego jak i tak zapewne niedługo zostawi Damona i do niego wróci.
Co do łowców - ciekawi mnie jak to wszystko się dalej potoczy odnośnie Jeremy'ego. A jak już o Bractwie Pięciu mowa, to przez profesora Shane'a Bonnie na pewno ucierpi. Znowu.
Ogólnie rzecz biorąc: sezon 4 mnie nie zawiódł (przynajmniej póki co), brakuje mi tylko w nim Katherine, która mam nadzieję, że niedługo się pojawi.


rudzielec
Cytat:
Jeśli chodzi o sezon czwarty, to mam wrażenie, że Julie Plec ma zamiar zadowolić fanów wszystkich bohaterów. Jest trochę Steleny, trochę Deleny, Klaroline, Forwood...
Z jednej strony to dobrze, bo każdy ma coś dla siebie, ale z drugiej już nie tak fajnie, gdyż nie od dziś wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Moim skromnym zdaniem, Julie powinna się w końcu zdecydować, co chce (w końcu to już czwarty sezon!), a nie męczyć fanów ciągłymi skokami od pary, do pary, bo to sie robi męczące.
Denerwuje mnie również ciągnący się wątek (od końca drugiego sezonu), na temat "Jak pozbyć się Klausa", swoją drogą powinni napisać o tym książkę "Śmierć Pierwotnego, na sto nieudanych sposobów" xD
Również drugi wątek, ciągnący się od początku drugiego sezonu pt. "Z kim powinna być Elena" (tytuł książki: "Delena czy Stelena, czyli jak skutecznie doprowadzić fanów do szału")
Ogólnie sezon czwarty, jest trochę nudnawy, a ostatni odcinek, to totalna katastrofa...
Spodziewałam się, że Elena wybierze w końcu któregoś OSTATECZNIE, ale chyba prędzej doczekam się końca świata, niż to nastąpi T__T
Jak dla mnie sezon trzeci był o wiele lepszy, szczególnie wątek rodziny Pierwotnych Wampirów, który wprowadził trochę świeżości do serialu. Elijah, Kol, Rebekah - tych postaci brakuje mi najbardziej, oni napędzali ten serial, który robi się nudny jak flaki z olejem, szczególnie jeśli po kolejnym odcinku znów czytam "jaki to Damon jest pokrzywdzony".
Nie będę się rozpisywać więcej, bo pojechałabym po Damonie po całości.







To współczesna historia Zielonej Strzały, superbohatera komiksów DC Comics. Po 5 latach od katastrofy morskiej miliarder Oliver Queen, dotąd uznawany za zmarłego, zostaje odnaleziony na bezludnej wyspie na Pacyfiku. Kiedy powraca do domu, rodzina zauważa, że pobyt na wyspie bardzo go odmienił. Oliver próbuje pojednać się z najbliższymi i swoją byłą dziewczyną Laurel Lance, jednocześnie kreując swoją sekretną tożsamość. Odtąd za dnia Oliver jest bogatym, beztroskim i nieostrożnym kobieciarzem, jakim zwykł być,
natomiast pod osłoną nocy jako Zielona Strzała walczy ze złem i stara się przywrócić miasto do jego dawnej świetności.


Arrow jest jednym z tych seriali, po których oglądnięciu zaczynam szperać po internecie, szukając informacji na temat kolejnych odcinków. Zdecydowanie wciąga i trzyma w napięciu. Polecam.

≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ PROMO






Pierwszy sezon serialu opowiada o rodzinie Harmonów, która po ciężkich przeżyciach decyduje się na przeprowadzkę do pewnego starego i nawiedzonego domu... Natomiast akcja drugiego sezonu o tytule "American Horror Story Asylum" toczy się w psychiatryku i nie ma żadnego powiązania z pierwszą odsłoną serialu.

Muszę przyznać, że brak mi tego "czegoś" w drugim sezonie. Nie mamy tej nutki tajemniczości, którą mieliśmy wcześniej, kiedy każdy zastanawiał się kim jest Rubber-man. Na szczęście, bardzo dużo daje przerażający klimat w psychiatryku. Polecam ten serial osobom lubiącym dreszczyk emocji - na pewno się nie rozczarujecie.

≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ PROMO 1 SEZONU
≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ PROMO 2 SEZONU






Premiera: 28.12.2012.r
To filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, wstęp do Władcy Pierścieni. Hobbit: Niezwykła podróż to opowieść pełna zaskakujących wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem.
Hobbit Bilbo Baggins niechętnie wyrusza w niezwykłą i niebezpieczną podróż.
Pokierowany przez czarodzieja Gandalfa opuszcza swój przytulny domek w Shire by wraz z trzynastoma krasnoludami zmierzyć się ze smokiem Smaugiem.


≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ ZWIASTUN






Premiera: 25.01.2013r.
Wspaniała adaptacja powieści Victora Hugo. Los francuskiego ludu, dotkniętego niesprawiedliwością społeczną, uosabia postać głównego bohatera, katorżnika Jeana Valjeana, skazanego na ciężkie roboty za kradzież chleba. Wydźwignąwszy się z upadku dzięki pomocy biskupa, Jean odnajduje sens dobra, zdobywa wysoką pozycję społeczną i staje się protektorem skrzywdzonych i uciśnionych.
Wciąż jednak prześladuje go inspektor policji Javert.


≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ ZWIASTUN






Premiera: 08.02.2013r.
Klasyczna historia w zaskakującej konwencji horroru i kina akcji. Od wydarzeń w chatce z piernika minęło piętnaście lat. Jaś i Małgosia są już dziś dojrzałymi ludźmi. Mimo to rodzeństwo nadal łączy niezwykła misja – na całym świecie nie ma lepszych od nich łowców czarownic. Już wkrótce czeka ich polowanie, podczas którego ich umiejętności zostaną wystawione na najcięższą próbę.

≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ ZWIASTUN






Premiera: 15.02.2013r.
To film oparty na pierwszej części powieści autorstwa Kami Garcii oraz Margaret Stohl. Opowiada historię szesnastoletniego Ethana Wate'a, który mieszka na południu Stanów Zjednoczonych. W małym miasteczku Gatlin w Karolinie Południowej czas stanął w miejscu, a ludzie ciągle postrzegają wojnę secesyjną poprzez pryzmat "północnej agresji". Jednakże pierwszego dnia kolejnego roku szkolnego Wate spotyka tajemniczą Lenę Duchannes, siostrzenicę lokalnego odludka, a także... dziewczynę swoich marzeń. Ethan szybko odkrywa, że Lena nie jest typową nastolatką, a ich tworzący się związek nie opiera się tylko i wyłącznie na fizycznym przyciąganiu, lecz również na tajemniczej więzi, która już niedługo zmieni ich życie.

≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ ZWIASTUN






Premiera: 05.04.2013r.
Niedaleka przyszłość. Ziemię skolonizowali kosmici tzw. dusze, które wnikają w ciała ludzi zabijając w nich świadomość. Pozostała jedyna grupka uciekinierów, której śladem podążają łowcy.
Jedną z nich jest 21-letnia sierota Melanie Stryder, która wkrótce pada ofiarą obcych. W jej ciało zostaje wszczepiona dusza - Wagabunda. Rozpoczyna się walka z czasem...
Czy dziewczynie uda się odzyskać swoje dawne życie oraz utraconą miłość - Jareda?
Czy odnajdzie swoich bliskich?


≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ ZWIASTUN







Premiera: 23.08.2013r.
Film oparty jest na mojej ulubionej serii książek autorstwa Cassandry Clare, które opowiadają o 15-letniej Clarze Fray, która podczas poszukiwań swojej zaginionej matki
trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem. Jest on pełen tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i
wampira, i demonów. Dziewczyna wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów i odkrywa straszną tajemnicę...
[/QUOTE]

≈ KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ ZWIASTUN

Wielkie podziękowania kieruję do Bindi, która podsunęła pomysł na nazwę i do Jina,
który zrobił nowe, świetne logo.
Charionette jest offline