View Single Post
stare 20.09.2013, 16:07   #11
Kjalvör
 
Avatar Kjalvör
 
Zarejestrowany: 19.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 272
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Po pierwsze dziękuję za poświęconą uwagę, zarówno w kwestii wyłapania błędów (aż mi głupio, że tak ich dużo), jaki i samo przeczytanie <3
Ślicznie dziękuję za każde miłe słowo! A w mniej przyjemnej kwestii błędów, chyba poprawiłam wszystkie, na które zwróciliście mi uwagę.

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
To nie pamięta, którą z sióstr była?! Przecież poczucie własnej tożsamości jest czymś głębszym niż więź między rodzeństwem.
Ten moment pozostawiłam do własnej interpretacji, jako że można to zrozumieć jako kolejne, wyolbrzymienie bohaterki, która przecież usilnie stara się budować wizerunek innej osoby. Albo może to subtelnie zahaczać o jej problemy z tożsamością i ogólnie pojętą psychiką, w końcu powód jej przyjazdu do kliniki nie został jeszcze podany.
Cytat:
A ja myślę, że zabawa jak wyżej opisana (i to z kimś, kto jest naszym lustrzanym odbiciem!) może w pewien sposób zaburzyć u dziecka proces kształtowania tożsamości.
Bardzo słuszna uwaga <3

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Naiwnością? A skąd niby mieli wiedzieć która to która.
Um, chodzi o to, że wierzyli im na słowo, gdy się chociażby przedstawiały, dla sióstr ci ludzie byli po prostu naiwni.

Cytat:
Zaś główna bohaterka... ahh... muszę to napisać, ale ona jest TOTALNYM EMO.
I Emo? Hahah, ona by się za to raczej obraziła, ale okej, fajne skojarzenie xD

Cytat:
Coś mi nie gra. Skoro była błaha, to nieznacząca. A jej rodzice raczej bardzo się pomylili. Zły dobór słowa, pewnie z nieuwagi lub z odruchu.
Masz rację, to dziwnie brzmi. Pisząc, słyszałam cyniczny głos bohaterki i machnęłam taką niejasność bez większego namysłu. Nie będę już poprawiać, ale na przyszłość wezmę do serca, żeby przemyśleć jednak takie drobiazgi.
Cytat:
Masz bliźniaczkę? Bo wyjątkowo realistycznie opisałaś ich relacje.
Nie mam bliźniaczki niestety, ale ogromnie lubię ten motyw i często wpycham go w różne swoje twory. Strasznie mnie to cieszy, że wyszło realistycznie, bo przecież to największy sukces!
Cytat:
Szpital tudzież zakład bardzo imponuje , tylko drzwi jakby odrobinę nie pasują. Poza tym świetne zdjęcia. Może dobrze myślę, a może nie ale czy ty nie kierowałaś się Baby doll z "sucker punch" bo bardzo podobna jest ta jej historia.
Matko, cudownie, że komuś podobają się zdjęcia i budynek! No drzwi to zmora, oczywiście. Jak się je zasłoni jest nawet znośniej, ale nie mogłam znaleźć żadnych lepszych. Co do skojarzenia z Sucker Punch to trochę tak, trochę nie. Film mnie już jakiś czas temu zaintrygował tematyką, chociaż nie miałam okazji obejrzeć go w całości. Faktycznie jest pewne podobieństwo, ale zapewniam, że przypadkowe, bo opowiadanie kieruję raczej w inną stronę i mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się to pokazać. ^^
Cytat:
Wprawdzie niektóre zdania są stanowczo za długie(traci się w nich orientację, spokojnie dałoby się je podzielić)
Jestem tego świadoma, to już taki mój stary, zły nawyk, z którym staram się walczyć.
Cytat:
Już od pierwszego zdania rzucają się w oczy duże problemy z interpunkcją.
Przyznaję się bez bicia. Ten prologowy tekst był tyle razy przeze mnie maltretowany, że te liczne błędy mi jakoś tak wzięły umknęły. :c
Mam tylko nadzieję, że w kolejnych odcinkach odpokutuję!
Cytat:
Mam wrażenie, że na siłę zmieniasz swój styl pisania. To wszystko wygląda bardzo nienaturalnie.
No niezbyt dobrze, że tak to wygląda. Nie myślałam, że może to się wydawać sztuczne. Wiem dobrze, że rzeczy pisane przez mękę, nie zawsze dadzą się czytać a na takim efekcie mi nie zależy.
Nie chciałabym zgubić gdzieś ogólnego sposobu myślenia i wyrażania się bohaterki, ale postaram się popracować nad tym. Po raz kolejny – postaram się odpokutować xD

Cytat:
Po tym jakże intrygującym (choć może trochę banalnym) tytule, spodziewałem się czegoś lepszego.
O! O! O! Z tytułem to miałam prawdziwą mękę! Początkowo nie chciałam w ogóle w tak bezpośredni sposób rzucać hasła „psychiatryk”, ale ostatecznie spośród licznych roboczych tytułów wybrałam ten powinien miał wzbudzić największe zainteresowanie. xD

Cytat:
Szpital psychiatryczny nie kojarzył mi się nigdy z EMOnastolatkami i wolałbym, aby tak pozostało.
Mi też się nigdy nie kojarzył, więc chyba możesz być w tej kwestii spokojny.
A nawiasem mówiąc główna bohaterka nie jest nastolatką. Jest już dość daleka od tego progu.

Cytat:
Ps. I masz świetną sygnaturę pasującą do FS *__*
NO BA. Nawet identyczne nałożenie brushów co w nagłówku, ALE ĆŚŚŚŚ. xD

Po raz kolejny dziękuję za komentarze, rady i wszystko co wzięłam sobie do serca. <3
Mam nadzieję, że nie rozczarujecie się wraz z kolejnymi odcinkami.
Kjalvör jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.