View Single Post
stare 24.03.2006, 06:07   #1
Cay
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie The Sims 2: Własny biznes - uzyskiwanie dochodów w firmach z kierownikiem

Eureka!
Po godzinach grania i testowania różnych opcji w końcu pokonałem trudności związane z uzyskiwaniem dochodów z własnych firm prowadzonych przez kierownika!
Jakoś nie chciałem wierzyć, ze jest to niemożliwe skoro wymyślono opcje kierownika...
Wszystkie moje biznesy przynosza już dochód (czasem jest to w prawdzie dochód 0 lub 100 ale nie mam już wrednych komunikatów, że pod twoją nieobecnośc przedsiębiorstwo nie zarobiło ani grosza

Jak mniemam jestem pierwsza osobą, która dokonała tego podboju terenów dziewiczych i zaznaczam, że uczyniłem to beż używania żadnych kodów!

No to się nachwaliłem sam siebie
Kesli są zainteresowani mogę skomponowac mały poradnik simbiznesmena...
Za darmo.

Cytat:
Napisał Cay Zobacz post
No to tak

Opcje dotyczą wyłącznie działalności biznesowej prowadzonej przez kierownika, co jest ważne, bowiem jak wiadomo ma sie to nijak do prowadzenia interesu samodzielnie.
------------------------
Podstawowa sprawa - jeden biznes nigdy (na 99%) nie przyniesie automatycznych zysków.
Pisze na 99% bo raz jednak tak mi sie zdarzyło

Zakładamy sklep - szczerze mówiac najbardziej dochodowa działalność w simbiznesie to galerie sztuki. Przy umiejetnym zakupie obrazów i rzeźb sim jest w stanie wyciągnąć z 48 godziinej sesji od 40 do 70 tysięcy!
W zakłądce finanse naszej firmy mamy wyszczególnione bilanse, są tam bodajże cztery kolumny, które pokazują dochody, zyski iitp.
Nas interesuje kolumna zaznaczona jako dochód globalny ( największe sumy tam są i bilans dochodów i wydatków będzie na minus - sorry ale pisze z pamięci)

Pracujemy w biznesie osobiście do czasu aż bilans w tej kolumnie osiągnie mniej więcej równowagę - czyli straty będa niewiellkie ( bo ze swojego doświadczenia widzę, że zysków tam się osiagnąć nie da przy inwestowaniu)
Nie zatrudniamy kierownika!
Przy większej ilości pracowników i osobistym nadzorze kierownik jedynie psuje dzialalność, co chwila biega do pracowników i wydaje im idiotyczne polecenia anulując tym samym nasze!
W mojej galerii miałem aż sześciu pracowników podzielonych na trzy zmiany co pozwalało mojemu simowi bez większych trudności przebywać w pracy nawet po 6 dni non stop bez straty samopoczucia.

Kiedy uzyskamy odpowiednią ilość gotówki ze sprzedaży kupujemy drugi i trzeci biznes - w zasadzie dowolny, ale tylko za pieniądze zdobyte drogą handlu!
Jeżeli użyjecie kodu i dodacie sobie gotówki cała ta kasa pójdzie w wasze koszta i zwiększy ujemny bilans przedsiębiorstwa!!!!
To jest ciekawy haczyk i w sumie bardzo dobry, bo w ten sposób eliminuje szybkie zdobywanie "brudnej forsy" Oczywiscie można dobrać sobie opieniadze z kodu ale wydłuży to okres w którym dojdziemy do wymaganej rentowności bo ilośc dobranej kasy musi się zbilansować z uzyskanymi przez nas dochodami w grze- czyli droga dłuższa.

Kupujemy drugi i trzeci biznes
Natycnmiast o ile to mozliwe zatrudniamy kierowników we wszystkich naszych biznesach, także w tym pierwszym prowadzonym dotychczas osobiście
Wówczas przekonacie się, że was pierwszy biznes też zacznie przynosić dochody automatyczne.
W zasadzie nie stwierdziłem znaczenia rang posiadanych przez kierowników na sposób ich zarządzania i uzyskiwania dochodów, ale jeszcze to testuje i moze się okazać ze ma to jakieś znaczenie.
Jedyny istotny czynnik kierowniczy to długośc jego pracy w danym przesiębiorstwie.
Wpływa on na długośc rozmów telefonicznych prowadzonych w celu kontroli biznesu.
I tak:
dla kierownika mianowanego z grona moich pracowników w pierwszym biznesie (galerii) potrzebuje ok 20 min rozmowy aby wszystko było ok
Dla innych ta rozmowa trwa zawsze około 2 godzin!
Przy większej ilości biznesów spędzenie 8 godzin przy telefonie dziennie mija się z celem

Nowe biznesy
Jeżeli chcemy aby nowe biznesy przynosiły dochód automatyczny (za pomocą kierownika) NIE INWESTUJEMY W NIE!!!
Najlepiej kupić gotowy niedrogi biznesik wstawić kierownika i patzreć na zyski
Każda inwestycja jak już mówiłem wydłuża okre uzyskania rentowności

Kolejna sprawa kontrola biznesów
Samo codzienne dzwonienie do firmy nie wystarczy i po paru dniach dochody spadają dośc gwałtownie ( przynajmniej ja tak mam) Nalezy gdzies tajk co trzy dni odwiedzić biznesi pobyc tam kilka godzin (mozna dziennie obskoczyć nawet 6 biznesów z pozytkiem dla póżniejszych dochodów)

I w końcu kierownicy

Starajcie się utrzymmywac tych samych ludzi na stanowiskach kierowniczych. Niech wasi simowie nie podkupują sobie kierowników bo wszystkim im to wyjdzie na gorsze, lepiej pobyć trochę w biznesie osobuiście i pomóc zatrudnionemu pracownikowi zdobyć potrzebne rangi a następnie go awansowac
Staż pracy kierownika w firmie wpływa jak już pisałem w efekcie na długośc rozmów telefonicznych.
Przy każdej wizycie kontrolnej w bioznesie zaczynajcie od ustalenia pensji dla kierownika!
Może się bowiem okazać że tuż po wejsciu do firmy kierownik rzuci prace!!
Nalezy zawsze sprawdzić, czy pensja jest na odpowiednim poziomie ( a poziom rośnie niemal za kazdym naszym pobytem)
Nie oszczędzajcie na pensjach dla kierowników - niech mają zawsze wysoką)

Na koniec
Nigdy wszystkie biznesy nie będą przynosić zysków( widzę, ze zawsze jeden nie zarabia żadnych pieniędzy) tworząc kolejne firmy powodujemy że wiecej ma zyskli a zawsze tylko jeden nie ma.

To na razie wsszystko co mi przyszło do głowy

Acha - nie ma lepszych i gorszych biznesów jezeli chodzi o automatyczne zarządzanie! Asortyment raczej nie ma tu znaczenia.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 30.07.2023 - 11:03
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.