Temat: Alice Waters
View Single Post
stare 25.12.2012, 19:31   #93
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Alice Waters

Szkoda, że tak się sprawy potoczyły, że nie mogłeś sam wstawić zakończenia. Zostałem jednak bardzo pozytywnie zaskoczony - po prostu nie sądziłem, że będziesz miał na to chęć [na dalsze publikowanie na forum], ale na szczęście Alice Waters nie stała się jednym z wielu nieskończonych opowiadań.
To, co zrobiło na mnie największe wrażanie, to zakończenie. Jedno z najlepszych, jakie widziałem na tym forum! Po jego przeczytaniu naszła mnie pewna refleksja - całe fotostory właściwie nie zawierało żadnej porywającej akcji, a jednak tak wiele się wydarzyło w życiu bohaterów. Naprawdę doceniam twórczość, która kładzie nacisk na aspekt psychologiczny. Inną sprawą jest to, że w rzeczywistości nie wiemy, jak się skończyła historia - i to skłania do kolejnej refleksji. Większość czytelników dopuściła zapewne dwa rozwiązania: Alice wybrała Isadora, a więc poszła za głosem serca, albo z rozsądku związała się z Thomasem (choć możliwe jest też, że faktycznie pokochała Lloyda). Ale przecież jest jeszcze trzecie, mało prawdopodobne, rozwiązanie: Alice związała się z kimś innym. Ja najbardziej skłaniałbym się ku rozwiązaniu pierwszemu - nie mam jakiegoś konkretnego dowodu, ale dość podejrzane wydaje mi się zachowanie Hyacinth na końcu
Na temat samego odcinka nie będę się rozpisywał. Bardzo dobrze zostały w historię Alice wplecione i wykorzystane wydarzenia historyczne. Ciekawe, czy Isador długo wytrzymał na wojnie xD
Cóż, nie ma co przedłużać mojej głupiej gadki, czytanie tego fotostory było dla mnie czystą przyjemnością i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze dasz o sobie znać
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem