View Single Post
stare 09.09.2005, 18:12   #1
Kubeczek
Guest
 
Postów: n/a
Sad Zacinanie się - czarny ekran

Mam kolejny, bardzo irytujący problem. Od niedawna ciągle zacinają mi sie simsy. Po prostu gram sobie, a tu nagle BACH! cały ekran robi się czarny, dźwięk się urywa, i jeszcze zielona dioda na monitorze miga (jakby włączyć monitor przy wyłączeniem komputera)! Zazwyczaj trzeba resetować, jednak czasami pojawia się okienko o tytule "System Windows - Błąd systemu" i treści: "System Microsoft Windows wykrył i odzyskał sprawność po awarii urządzenia. Zapisz swoją pracę i wykonaj ponowny rozruch, aby przywrócić pełną funkcjonalność." Po kliknięciu na OK rozdzielczość zmienia się na 640x480, a paleta kolorów na 4 bity. Wszystko inne sie wyłącza. Dziennik zdarzeń zapisał coś takiego: "Sterownik ati2dvag dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników." Lub czasami jest inaczej - w trakcie gry paleta kolorów zmienia się na 4 bity (zamiast simsów widać kolorowe paski), ekran robi się na chwilę czarny (ale dioda się nie miga i dźwięk gra dalej), potem wyskakuje komunikat o tytule "VPU Recover", o treści w stylu: "VPU Recover zrestartował sterownik karty graficznej, ponieważ przestał odpowiadać. Przekaż o tym firmie ATI", i są dostępne opcje wysyłaj i nie wysyłaj. Po kilku minutach wraca do normy, jednak gra wolniej chodzi. Czy wie ktoś może o co w tym chodzi? Jeszcze niedawno działało dobrze!

Podam jeszcze parametry kompa:
Winows XP Pro SP1
Pentium 4 2.40GHz
256MB RAM
ATi Radeon 9200
DirectX 9.0c
Oryginalna gra i brak dodatków z internetu
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.