View Single Post
stare 20.05.2015, 17:13   #14
x3Kitty
 
Avatar x3Kitty
 
Zarejestrowany: 25.10.2014
Skąd: Poznań
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Porównywanie TS3 i TS4 jest trochę jak porównywanie telefonu z klawiaturą i dotykowego. Różnice będą zawsze, bo to inna generacja. Jednak są takie szczegóły, które albo zadowalają w 4 albo rozczarowują. Są też takie same w TS3. TS3 na początku też nie była jakoś super zadowalająca, zwłaszcza kiedy ktoś tak jak ja przerzucał się z The Sims 2 z każdym dodatkiem na nową czystą bez niczego grę.
The Sims 4 zaczyna sobie plusować z racji dodatków (chociaż z tymi akcesoriami polecieli, trzy fryzury na krzyż kilka mebli i koniec, ale no cóż)
Uważam, że 4 generacja ma dużo plusów, gram w nią już od premiery, mam każdy aktualny dodatek, ale przywiążę teraz swoją uwagę głównie do aspektów, które otrzymaliśmy od samego początku mianowicie:
1. Wygląd simów, według mnie, jak najbardziej odpowiada. Okej jest to symulator życia, ale to nie ma być realne, dlatego "kreskówkowy" wygląd jest zdecydowanym plusem, a do tego można stworzyć naprawdę ładnych simów.
2. Brak możliwości projektowania stylu jest OGROMNYM minusem. Przykre, że tak ograniczyli kreatywność graczy, ale dobrze, że dodali dużo wariantów kolorystycznych.
3. Interfejs jest moim zdaniem trochę zbyt rozlazły.Bo problem w tym, że nawet jeśli ma się przesuwanie po krawędziach (chyba, że to tylko u mnie) jak chcę przejechać w dół to najzwyczajniej w świecie nie mogę i muszę użyć strzałek na klawiaturze. Ale fajny pomysł z tym, że kiedy sim musi skorzystać z toalety na panelu potrzeb wystarczy kliknąć na toaletę i sim pójdzie. W innych przypadkach jest to czasami denerwujące kiedy głodny sim do jedzenia bierze z lodówki jakieś ciastko, którym się nie naje zamiast porządnego obiadu, który również zazwyczaj mam w lodówce.
4. Tryb kupowania. Szczerze mówiąc czasem doprowadza mnie do szału to, że muszę szukać jakieś pierdoły w 10 kategoriach, ale na całe szczęście któryś z twórców wpadł na genialny pomysł wyszukiwarki, która ułatwia wiele rzeczy.
5.Budowanie szczerze mówiąc sprawia mi najwięcej przyjemności, różne kształty tarasów itp. Ale znowu przy wyborze podłóg i ścian jest już większy problem. Mógłby być nieco większy wybór.
6. Sama rozgrywka jest spoko. Łatwo i przyjemnie nimi się steruje, ale wkurza mnie kiedy każę mu zjeść śniadanie a później umyć zęby a ten mi idzie z talerzem do łazienki i myje zęby. Jaki to ma sens ?
7. Nastroje to coś co w sumie cieszy mnie najbardziej. Bo zależnie od nastroju mamy różne interakcje. Kiedy sim jest rozbawiony może robić fajne naleśniki z miśkami żelkami, albo malować zabawne obrazy. Super!
8. No i najwięcej bólu sprawił mi brak małych dzieci.. no po prostu jest to dla mnie chore i niewytłumaczalne. Jednak doszły ostatnio simowe społeczeństwo słuchy, że pracują nad tym także trzymam kciuki!
9. Chyba ostatni punkt. Nie ma żadnego zwierzęcia do trzymania w domu. W 1 generacji była świnka morska i rybki o które w przeciwieństwie tutaj trzeba było dbać. W 2 generacji również były rybki i to nawet takie duże fajne akwarium (przed którym małe dzieci mogły siedzieć i na nie patrzeć,czego brakowało mi w 3 generacji) W TS3 nie jestem pewna czy było domyślnie inne zwierze oprócz rybki w kuli, a tutaj.. nic. Nie wiem czy alternatywą do przyjaźni z takim zwierzęciem jest ten wielki pluszak, ale głupie, że nie ma się kompletnie nic.

Szczerze mówiąc nie jestem w stanie stwierdzić, którą część lubię bardziej, w obie gram, ale zdecydowanie polecam każdemu spróbować dać szansę 4 części
x3Kitty jest offline   Odpowiedź z Cytatem