View Single Post
stare 19.01.2015, 19:23   #3
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Rosie RouVills"- The Sims Fotostory by Ciastek.

W odpowiedzi na zaproszenie - jestem
Niestety nie pamiętam Twojego OJSG, ale to opowiadanie przeczytałam z ciekawością. Treść jest w porządku, ciekawie się zapowiada, są momenty zagadkowe i to są plusy Twojego opowiadania.
Niestety są też minusy. Robisz bardzo dużo błędów, różnego rodzaju. Nie będę wymieniać bo za dużo tego, podam tylko kilka przykładów.
Masz problem z interpunkcją, szykiem zdań, stylistyką itd.. Niektóre zdania są chaotyczne i tak niepoprawnie ułożone, że nie wiadomo o co chodzi, np.:
Ledwo co otworzyłam starą szafkę a, moje ubrania same zaczęły spadać z ciasnych szuflad
lub:
Wczoraj zdążyłam się rozpakować i kupić trochę jedzenia, oraz potrzebne rzeczy do pielęgnacji ciała i włosów w pobliskim sklepie.
Z tego zdania wynika, że pielęgnacja ciała i włosów odbędzie się w pobliskim sklepie (prawidłowo: "wczoraj zdążyłam się rozpakować i w pobliskim sklepie kupić trochę jedzenia oraz rzeczy potrzebne do pielęgnacji ciała i włosów.")
Na końcu drogi zwróciłam uwagę na jej pierścionek pokryty wielkim kryształem diamentu.
Wygląda na to, że pierścionek znajdował się na końcu drogi.
Ubrałam jeszcze szybko białe rajstopy.
ubrałam czarne obcasy
W co ubrała rajstopy? W co ubrała obcasy?Nie mówi się tak i nie pisze. "Założyłam rajstopy", "założyła czarne buty na obcasie". Ubrać można kogoś/coś, np. choinkę lub dziecko.
Takich i innych błędów jest w całym tekście naprawdę dużo. Nie chcę się czepiać, ale nie potrafię udawać, że tego nie widzę. Jednak chętnie poczytam dalsze losy Twojej bohaterki, bo naprawdę zapowiada się ciekawie
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem