Temat: Angelique
View Single Post
stare 19.11.2013, 19:34   #2
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Angelique

Nikt się nie kwapi do komentowania, zatem może ośmielę resztę

Pierwsza rzecz, jaka mi się, niestety, bardzo rzuciła w oczy - błędy. Nie literówki, pod tym względem jest wyjątkowo "czysto", lecz błędy interpunkcyjne i, że się tak wyrażę, składniowe. Często wyrazy są przekręcone, napisane w złym miejscu zdania i przez to trochę trudniej się czyta. Wybaczyłbym, gdyby to była celowa stylizacja, ale na stylizację mi to nie wygląda Fakt, że mamy narrację pierwszoosobową, co daje pewną swobodę wypowiedzi, mimo to nie podobają mi się niektóre sformułowania. Potoczna mowa też rządzi się jakimiś regułami, gdyby każdy mówił, jak mu się podoba, to nikt by to nie rozumiał
Fabuła dość ciekawa, ale odnoszę wrażenie, że po tym prologu już wszystko wiem... Mam nadzieję, że to tylko złudzenie i w rzeczywistości czymś mnie [i innych] zaskoczysz, albo przynajmniej, że ta historia nie będzie szablonowa, wyróżni się spośród innych tego typu opowieści.
Kolejna sprawa to postacie. To samo, co wyżej, mam wrażenie, że wszystko o nich wiem. No dobrze może nie do końca wszystko, ale z grubsza mam jakiś ogólny obraz trzech głównych bohaterów i obawiam się, że ten obraz taki pozostanie. Obym się pomylił
Homogamia? A nie przypadkiem monogamia? Może się mylę, ale te pojęcia chyba nie są synonimami.
No i zdjęcia nie powalają. Ale tego się nie będę czepiał tak bardzo, bo dla mnie ważny jest tekst.

Życzę powodzenia w FS Ciekawi mnie, jak będzie wyglądać psychika mężczyzny w wykonaniu kobiety
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem