Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.12.2008, 17:22   #1
Eclipse
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Komputer nie czyta płyty

Otóż mam Simsy Cztery Pory Roku i Podróże. Do tej pory działały bez problemu. Jednak gdy kiedyś po raz kolejny zechciałam sobie zagrać, zaczęły wyświetlać mi się dość dziwne komunikaty typu: "Zbyt długi okres uwierzytelniania płyty. Ponowić próbę? " albo "Nieoryginalna płyta w napędzie, włóż oryginalna płytę The Sims 2: Podróże", co prawdą nie jet bo płytę mam ORYGINALNĄ (jeśli ktoś chce udowodnienia, mogę udowodnić, tylko proszę napisać jak). Cały czas wyświetlały się te komunikaty.
W końcu idąc za radą kolegi, postanowiłam odinstalować Podróże. Odinstalowałam i co? Próbuję zainstalować, a komputer wogole nie czyta płyty! Nic, tak jakby płyty w nim nie było! Co mam robić?


Dodam tylko, iż płyta jest oryginalna. Zastanawiałam się też, czy płyta nie jest porysowana, ale przyglądając się jej, stwierdziłam, iż ma zaldwie kilka rys. Z moim komputerem też wszystko okej, bo inne płyty działają bez problemu.

Czekam na pomoc xD.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.12.2008, 17:25   #2
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

Kilka rys, a potrafią wyrządzić dużą krzywdę.
Możesz spróbować wymienić płytę w sklepie, ale niestety prawdopodobnie się nie uda.
No i możesz spróbować zrobić kopię płyty za pomocą specjalnie stworzonych do tego programów (poszukaj w wyszukiwarce, kiedyś Rocket fajny program podała).
EDIT: Aha i jak juz zrobisz obraz płyty to pozostaje emulacja. Bo Simsy są dość dobrze zabezpieczone. Tylko skoro usunęłaś i nie możesz zainstalować, to właściwie ta rada jest "po ptokach"
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Björk : 18.12.2008 - 17:27
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2008, 17:25   #3
Eclipse
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

Czyli tak naprawdę już nic nie da się zrobić?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2008, 17:30   #4
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,169
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

Próbowałaś na innym komputerze? Jeśli gdzie indziej będzie ją czytało, to znak że masz coś nie halo z kompem.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2008, 17:30   #5
Eclipse
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

Próbowałam na innych komputerach. Też nie działa.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2008, 17:34   #6
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

No to jest ewidentnie problem ze strony płyty.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2008, 17:36   #7
Eclipse
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

No cóż, czyli zostaje mi wywalić Podroże i grać na Czterech Porach Roku ew. czekać na Trójkę ;>.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2010, 13:56   #8
Asia13
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

Witam.
mam tą samą sytuację -.-
kiedy kupiłam dodatek "osiedlowe życie", na początku było ok, ale kilka miesięcy później zaczęło wyskakiwać "Nieoryginalna płyta w napędzie, włóż oryginalną płytę The Sims 2: Osiedlowe życie" później odpalałam płytkę parę razy i działało normalnie. ale kiedyś ten sposób przestał działać -.- więc posłuchałam koleżanki i odinstalowałam WSZYSTKIE dodatki do gry, oraz podstawę. Kiedy chciałam zainstalować ponownie komputer nie czytał podstawy -.- jakbym wgl jej nie wkładała do laptopa -.- . spróbowałam więc na laptopach i kompach koleżanek ... wszystko działa normalnie -.- . A mój laptop wszystkie inne płyty z filmami i innymi grami czyta bez problemu...
więc nie wiem o co w tych chodzi -.-
pomocy ! ; <<.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2010, 20:19   #9
Nessyy
 
Avatar Nessyy
 
Zarejestrowany: 23.08.2010
Skąd: Słupca
Płeć: Kobieta
Postów: 25
Reputacja: 10
Question Odp: Komputer nie czyta płyty

Cytat:
Napisał Asia13 Zobacz post
Witam.
mam tą samą sytuację -.-
kiedy kupiłam dodatek "osiedlowe życie", na początku było ok, ale kilka miesięcy później zaczęło wyskakiwać "Nieoryginalna płyta w napędzie, włóż oryginalną płytę The Sims 2: Osiedlowe życie" później odpalałam płytkę parę razy i działało normalnie. ale kiedyś ten sposób przestał działać -.- więc posłuchałam koleżanki i odinstalowałam WSZYSTKIE dodatki do gry, oraz podstawę. Kiedy chciałam zainstalować ponownie komputer nie czytał podstawy -.- jakbym wgl jej nie wkładała do laptopa -.- . spróbowałam więc na laptopach i kompach koleżanek ... wszystko działa normalnie -.- . A mój laptop wszystkie inne płyty z filmami i innymi grami czyta bez problemu...
więc nie wiem o co w tych chodzi -.-
pomocy ! ; <<.


Znalazłam rozwiązanie na problem!!!

W ulotce od gry pisze, że jeśli stacja nie rozpoznaje gry należy pobrać aktualizację oprogramowania układowego stacji dysków. Można ją znaleźć na stronie producenta systemu lub sprzętu. Zaleca się instalowanie aktualizacji przez doświadczonego użytkownika komputera, gdyż łatwo uszkodzić stację dysków instalując ją ot tak [przez nas. jest mnóstwo forów o tego typu aktualizacjach. A tu możecie przeczytać o tym co robić gdy stacja nie czyta płyt:
http://support.microsoft.com/kb/218617/pl.

Myślę że pomogłam.

Ostatnio edytowane przez Nessyy : 26.08.2010 - 21:00
Nessyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.09.2010, 15:53   #10
DonnaBella
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komputer nie czyta płyty

Mam bardzo poddobny problem, w zasadzie taki sam, więc odkopuję temat.
Zainstalowane mam dodatki:
Na studiach
Nocne życie
Własny biznes
Zwierzaki
Na święta
Szyk i elegancja
Rozrywka rodzinna
Ikea
Rezydencje i ogrody

Zainstalowałam wszystkie łatki, lecz przy próbie uruchomienia gry z płyty RiO, wyskakuje mi komunikat, ze nie ma jej w napędzie i mam włożyć oryginalny dysk.
Stacja czyta inne płyty, instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów, a płyta nie jest jakoś nadmiernie zarysowana.
Już bawiłam się w odinstalowywanie i ponowną instalację gry, ale to nic nie dało. Komputer też jest po niedawnym formacie i raczej wszystkie sterowniki są najświeższej wersji.
Czy ktoś posiadł już wiedzę na temat rozwiązania takiego problemu?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023