Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.06.2008, 18:58   #1
wercia776
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie My Dark Life

Witam i przedstawiam wam moje nowe fotos tory. Ostatnie, na podstawie powieście były ogromną a nawet przeogromną klapą i przyznaje to bez bicia. Nad tym popracowałam więcej. Zapraszam, mam nadzieje że tym razem was nie rozczaruje.



Sierpniowy wieczór. Ciemny ale ciepły. Było czarno i to mnie cieszyło, a radości z życia nie miałam wiele. Nie obchodzi mnie to co inni o mnie myślą, wiecie? Nie obchodzi mnie co wy o mnie myślicie, mam to gdzieś. Ubieram się na czarno, nie dbam o siebie, palę pije i u ciekam co chwilę z domu. Zrywki z lekcji to dla mnie norma. Siedzę tu, na dworze bo oczywiście rodzice znów się kłócą. Są w trakcie rozwodu, ojciec właśnie się wyprowadza. To się zaczęło odkąd zmarła moja 2-letnia siostrzyczka. Ojciec jej nie przypilnował i wybiegła na ulicę. Reszty łatwo się domyślić.



Nazywam się Carmen Slon. Wiem, mam *****arskie imię. 15 lat i ładny dom w bogatej dzielnicy. Co mi da jakaś gówniana budowla. Okolice oblegają pomponiary . Robią sobie ze mnie jaja. Nic mi z tego. W dodatku teraz idę do nowej szkoły.Niby dawałam zły przykład. Leje to, bo dawałam. Poczęstowałam 8 latka fajką. Mam gdzieś co oni tam będą o mnie myśleć. Naprawdę.
- Cam! Chodź tutaj, powiedz coś swojej matce!- Głos ojca był niemal rozpaczliwy. A co ja jej powiem. Wiecie kim ona jest? Modelką. Dlatego mnie nienawidzi. Niedobrze jej na myśl o moim charakterze, wyglądzie i stylu życia. Stary za to jest fajniejszy. Nawet go lubię. On mnie rozumie. Nagle coś zaszeleściło w krzakach.


– Cam? To ty?- To była Chian. Chian, gdyż była Chinką czystej krwi. Moja bratnia dusza, aż dziw że ktoś taki jak ja ma przyjaciólkę. Razem podcinałyśmy sobie żyły i upijałyśmy do nieprzytomności.



- Jak tam sprawy z twoimi rodzicami?- Usiadła przy mnie i objęła ręką. Zauważyłam na niej nowe blizny. – Chian, znowu to robiłaś? Miałaś już się nie ciąć. Boże, wszystkiego nauczyłaś się ode mnie, proszę nie rób tego więcej! – Cam, moje życie też nie jest fajne. Ja mieszkam w sierocińcu ty masz chociaż dom. Rzuciłam jej nerwowe spojrzenie, - Trudno to nazwać domem, wiesz. – Może i tak. To co? Jutro spotykamy się w szkole, czy raczej wolisz zrywkę ? – Chian- Mruknęłam zmieszana- Przecież wiesz…zmieniam szkołe. Westchnęła rozdrażniona i wytarła nos– Cholera! Zapomniałam! No nic, pamiętasz naszą ostatnią rozmowę, tą o ucieczce gdzieś na zawsze? . Przymknęłam oczy i spojrzałam w stronę domu. – Rozważę ją Chian. Dałam przyjaciółce buziaka w policzek na pożegnanie. Wstałam z ziemi i udałam się w kierunku schodów. Weszłam do domu.
Mama leżała na kanapie. Dosłownie ryczała. Ojciec wziął do ręki walizkę i wyszedł trzaskając drzwiami. Wyjrzałam przez okno. Wsiadł do samochodu i na pożegnanie rzucił mi uśmiech. I tyle. Zanim się położyłam usłyszałam jeszcze od mamy burknięcie:- To wszystko przez ciebie…



Eh. Wszyscy zawsze mówili:’’ Wygląda zupełnie jak matka!, jaka piękna dziewczyna, zostanie modelką jak mamusia!’’ Skąd oni mają wiedzieć jak będzie wyglądać moje życie. Wszystko to jedno wielkie kłamstwo. Przekręt, przeciwko mnie. Zdenerwowana weszłam do pokoju i trzasnęłam drzwiami. Nie płakałam, bo po co? Jedyne co chiałam to uciec razem z Chian. Ale dobrze, przeczekam jeszcze kilka dni może coś się wykluje. Ale póki co przygotuję się na najgorsze.


Ostatnio edytowane przez wercia776 : 21.06.2008 - 19:06
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.06.2008, 19:21   #2
Fobika
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: My Dark Life

Zdecydowanie lepsze od poprzedniego. Duży plus za oryginalną główną bohaterkę. W końcu ktoś inny niż słodka blond dziewoja.
Teraz minusy. Za mało tekstu! Raził mnie brak przecinków w niektórych miejscach i za krótkie zdania.
Na razie za dużo nie wiadomo, ale mam nadzieje, że akcja się lepiej rozwinie.
PS W następnym odcinku dodaj zdjęcie na którym będzie twarz głównej bohaterki.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2008, 19:23   #3
Lorette
 
Avatar Lorette
 
Zarejestrowany: 27.07.2006
Skąd: ąbruje
Płeć: Kobieta
Postów: 1,151
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: My Dark Life

Takie... sobie
Jakoś mnie nie zachwyciło.
Bohaterka jest jakąś... nie wiem jak to nazwać. Opisane wszystko dobrze, ale dialogo są źle zapisane:
- Blablabla... - Blablablablabla - Blablabla...
Nie da się odróżnić, kto co mówi, powinno być w taki sposób:
- Blablabla
- Blablablabla...
itd.
Ale kontunuuj, mam nadzieję że dotrwasz z tym fs do końca... Czekam na dalszą część! ;]
EDIT: Aha i zdjęcia za małe, zmień w ustawieniach na duże, czy bardzo duże już nie pamiętam xP
__________________
Lorette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2008, 19:36   #4
Panna Lawenda
 
Avatar Panna Lawenda
 
Zarejestrowany: 20.06.2008
Skąd: Chatka Ech
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 1,209
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: My Dark Life

Hej!Widzę, że masz nowe i lepsze fotostory.I dobrze!Nawet miło się czyta!Ocenię po drugim odcinku.
Panna Lawenda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2008, 21:04   #5
wercia776
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: My Dark Life


Stało się. Cholera stało się. Przyszedł nowy dzień. I tak nie spałam, lampiłam się całą noc w księżyc. Zobaczymy co tam w nowej szkole, pewnie ciekawie mnie przyjmą. Dostałam sms-a od ojca. Pyta się czy nie chciałabym z nim zamieszkać. To nie głupi pomysł. Odpowiedziałam mu żeby przyjechał po mnie koło 16. Matka nawet nie raczyła dać rano znaku życia. Zabrała wszystkie rzeczy i nad ranem po prostu zwiała. Mniemam że ma faceta. Rozważam dziś decyzje nad rozpoczęciem ćpania. Wiem, myślicie że jestem głupia, cóż jestem. Robię co mi się podoba nikt mi się nie będzie wtranżalał do życia!
Po co ja idę w ogóle do tej szkoły? No nic, pójdę żeby mnie i stary nie zignorował, zobaczymy potem czy warto z niej rwać. No i poszłam. Szkoła jak szkoła. Nowoczesna. Boisko, ławki i kupa młodzieży. Cholera, ale słodziaki. Grzeczni uczniowie. Same laleczki i okularnicy, Można dostrzec też kilku punków, zapoznam się z nimi później. Gapią się na mnie jak na zjawisko paranormalne. Olewam wchodzę. Znów te przeszywające wrogie spojrzenia. Nagle podeszła do mnie jakaś różowa pomponiarka i rzuciła:

- O, Hello mała! Niezła wdzianko! A te kolce po co, będziesz ‘’ wkuwać’’? – Na ten zupełnie nie śmieszny żart jak za naciśnięciem guzika roześmiali się wszyscy. Widać że ta laska to jakaś VIP-ówna. Nie śmiał się jedynie jeden chłopak na końcu korytarza. Wyglądał normalnie, pokręcił głową na znak:’’ Co za rypnięty plastik’’.
Odpowiedziałam jej wyrażnym ‘’ P****** się!’’. I jak na zawołanie wyłonił się belfr z wyrazem rozwścieczenia na twarzy. Była to kobieta, wysoka, w okularach i na szpilkach gołym okiem widać że to szkolny postrach. Rzuciłą do mnie głośno

- Teraz sobie porozmawiamy kochana!- I wyśmiałam ją prosto w twarz. Po prostu ryłam się z niej głośno. Szarpnęłam ją za ręke i szepnęła do ucha: ‘’ Jesteś głupia jeśli myślisz że masz ze mną szanse’’. Miała ochotę dać mi z otwartej. Pociągnęła mnie do gabinetu dyrektora. Od razu wezwano rodziców, jakaś nagana i inne sraty- taty. Darli się na mnie wszyscy. Dyro gadał że nawet nie zdążyłąm zasiąść w szkolnej ławce, a już robię z siebie niewiadomo co. Nauczycielka patrzyła się na mnie z obrzydzeniem. Tata nic nie powiedział. Przy wyjściu ze szkoły tylko szepnął: ‘’Będę o 16.’’. Dziwne że w ogóle się jeszcze do mnie przyznaje.
Miałam się zbierać do wyjścia gdy zaczepiło mnie dwóch chłopaków i dziewczyna. Usmiechnęli się do mnie i rzekli:

- Nie wielu jest takich jak my i ty też do nich należysz. Czujemy i robimy to co ty. Przyjdź dziś około godziny 12 w nocy pod ten adres. –Podali mi kartkę i odeszli. Spoko, wszystko mi jedno. Uśmiechnęłam się szyderczo do blondaski która najwyraźniej przestała być odważna. Bała się mnie. Podeszłam i splunęłam jej pod nogi. Popchnęła mnie.
Zaśmiałam się i przywaliłam jej bezlitości. Aż zawyła. I dobrze.

Wieczorem byłam już w domu. Tata przygotował dla mnie ładny pokój. Nie rozmawiał ze mną o tym incydencie w szkole. Nic nie mówił. Tylko się na mnie patrzył tym wzrokiem co wszyscy. A dajcie mi spokój! Popiłam potem jeszcze i poprzepalałam papierosem ręce. Fajnie. O północy udałam się pod wskazany adres. Była to piwnicy po restauracją. Byli tam wszyscy podobni do mnie. Powitali mnie serdecznie. Odbył się jakiś rytuał i święcenie. Potem coś mi wstrzyknęli i już nad niczym nie panowałam. Czułam się świetnie.

Wróciłam nad ranem. Ojciec nie zauważył mojej nieobecności. Pójdę dziś do szkoły a potem zobaczę się z Chian i opowiem jej o wszystkim. Zobaczymy co będzie dalej.

Ostatnio edytowane przez wercia776 : 21.06.2008 - 21:07
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2008, 21:15   #6
Lorette
 
Avatar Lorette
 
Zarejestrowany: 27.07.2006
Skąd: ąbruje
Płeć: Kobieta
Postów: 1,151
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: My Dark Life

W ogóle nie patrzysz na to, co mówią Ci inni.
Zwracałam Ci uwagę z tymi dialogami, ale nie poprawiłaś...
Najbardziej patrzeć nie mogę na ten pseudo cudzysłów...
Cudzysłów robi się w taki sposób: "bla bla bla"
No, ale mam nadzieję, że dodasz kolejny odcinek, bo mnie to zafascynowało =D
Tylko BŁAGAM, popraw te błędy, co wymieniłam powyżej, bo stracisz na ocenie ^^

@2down <wredzioszka>, dzięki już poprawiłam -.- nie wiem czemu, ale wcześniej nie zrobiłam takiego błędu [tzn. wyraz wcześniej] ja jestem jakaś INNA :<
__________________

Ostatnio edytowane przez Lorette : 22.06.2008 - 08:45
Lorette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.06.2008, 21:22   #7
Souris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: My Dark Life

fabuła jest nudna, nie ma nic ciekawego, po za tym robisz błędy

pochwalę cię za zdjęcia, są bez kryształków i myśli.Nie masz ubogiego słownictwa, jest bardzo urozmaicone, pierwszego fs nie czytałam ale jak tylko będzie mi się chciało to poszukam i porównam, zobaczymy co będzie dalej...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2008, 08:41   #8
wredzioszka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: My Dark Life

Dosyć ciekawe. Zbuntowana nastolatka przyłącza się do jakieś sekty. Mam nadzieje , że troche rozbudujesz a nie -> wstąpienie do sekty -> myslenie jak bosko super jest w tej sekcje -> żałowanie przyłączenia -> smierć.

Vanilio cUdzysłowie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2008, 08:50   #9
Panna Lawenda
 
Avatar Panna Lawenda
 
Zarejestrowany: 20.06.2008
Skąd: Chatka Ech
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 1,209
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: My Dark Life

Fabuła może być, ale te błędy.Pisz to w Wordzie!A poza tym przeglądarka FireFox też wyszukuje błędy.
Ocena:6/10
__________________

Ach, Marylo, wszak oczekiwanie czegoś daje nam już połowę przyjemności!
Może się zdarzyć, że się tego nie otrzyma wcale, ale nikt nie może zabronić cieszyć się z oczekiwania.

Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza

Panna Lawenda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.06.2008, 08:55   #10
shiyo
 
Avatar shiyo
 
Zarejestrowany: 29.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 1,291
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: My Dark Life

Hm ciekawe.
Fabuła mnie wciągneła masz bardzo fajny styl pisania
tylko odzielaj dialogi od myśli gł. bohaterki.
i staraj się nie popełniać błędów ortograficznych.
na razie jest dość fajnie oceniam na 9/10. (te jeden odjełam za literowki xD)
__________________

Dekireba kono mama tsutsumarete owaritai
Sono negai wa yoru wa munashiku asa wo tsuretekuru

Yasashikute atsukute hikyou na KISSU de
Irodotte yo saigo no yoru tsuki ga terashiteru
shiyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023