Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24.06.2014, 23:13   #1861
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Mi by brakowało tworzenia małego dziecka, bo jednak czasem z tego korzystam. Ciekawe czy małe dzieci w ogóle będą w grze, a jeśli tak, to czy chociaż będą miały standardową opcję stylizacji. W dwójce na początku nie można było wybrać ubrania dla małego dziecka, to co gra wylosowała, to było.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 24.06.2014, 23:27   #1862
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Dziwnie by było, gdyby ich nie było.
A może by puścić wodze fantazji ... może simowe dziecko będzie się zmieniało stopniowo od niemowlęcia do małego dziecka, a grupę wiekową zmieni dopiero na dziecko? Marzenia ...

Obejrzałam filmik jeszcze kilka razy () i zauważyłam, że te generowane z obojga rodziców dzieci raz mają skórę jaśniejszą, raz ciemniejszą. Wychodzi na to, że jednak może się trafić, że dziecko mające rodziców o różnym kolorze skóry będzie miało bardziej jasną niż ciemną karnację.
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 08:11   #1863
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Ta dziewczynka z kucykami i z różnymi skarpetkami, którą pokazano na screenie jest naprawdę urocza! Taka drobniutka... Śliczna. Obejrzałam ten http://www.youtube.com/watch?v=4nrEtPITILU i ten http://www.youtube.com/watch?v=DtPdobUT-_o filmik. Podoba mi się, że można jednym kliknięciem stworzyć dla Sima brata, siostrę czy też dziecko (dzieci wyglądają naprawdę sympatycznie). Nigdy nie tworzyłam małego dziecka w CAS-ie, więc brak tej opcji to dla mnie żadna strata. Zakochałam się za to w ubraniach; w żadnej podstawowej odsłonie gry nigdy nie było ich tak wiele do wyboru i to jeszcze tak ładnych. Każdy ciuszek ma świetne opcje kolorystyczne, ale mało tego; można korzystać z opcji gotowych stylów. Fajne jest też losowe wybieranie twarzy, ciuchów lub samej sylwetki, w zależności od tego który element zaznaczymy, że chcemy go dobrać losowo. Randomowo wytypowane zestawy ubrań są o dziwo przemyślane i pasują do siebie. :p Jestem oczarowana. Świetna jest opcja wyszukiwania ubrań ze względu na kolor np. szukamy tylko czerwonych lub ze względu na materiał: ze skóry, z tkaniny... Szkoda, że w CAS-ie można przypisać simowi tylko trzy cechy, ale jeśli kolejne może on zdobyć w trakcie rozgrywki, to nie ma aż takiej straty. Moją uwagę zwróciło to, że w każdej aspiracji są trzy ścieżki jej rozwoju np. przy aspiracji kreatywność można wybrać dla Sima cel, aby był mistrzem malarstwa, pisania lub muzyki. Jest to doskonałe rozwiązanie i naprawdę miło mnie zaskoczyło. Cech faktycznie jest trochę mało i dziwi mnie, że cechy takie jak smakosz czy wirtuoz są w kategorii hobby. Cechy cechami, ale hobby powinno być osobno. Moglibyśmy wybrać danemu Simowi trzy cechy typu: romantyczny, leniwy, żarłok i odzielnie hobby dla niego np. literatura lub kulinaria. Chyba rozumiecie o co chodzi. Gotowe twarze Simów, które można wybrać są bardzo ładne, każda twarz jest inna, co pozwala stworzyć postaci z różnych zakątków świata. CAS spełnia moje oczekiwania, a nawet pod pewnymi względami je przewyższa. Twórcy naprawdę pomyśleli o szczegółach. Tworzenie Sima będzie przebiegać sprawnie, nie jak w trójce gdzie trzeba było się męczyć z tym kołem kolorów i ze wzorami. Jestem czasem perfekcjonistką i zawsze mi coś nie pasowało; chcąc nie chcąc zagłębiałam się, by lepiej coś dopasować. Dobieranie kolorów mebli było do kitu, bo zazwyczaj kończyło się na tym, że cały pokój miałam w odcieniach jednego koloru, co nie wyglądało zbyt dobrze. Oczywiście narzędzie "stwórz styl" pozwalało tworzyć miliony kombinacji kolorystycznych, dzięki czemu nie tłumiło kreatywności graczy, ale dla mnie było zbyt czasochłonne. Chcę stworzyć Sima, dobrać mu ciuch od razu w kolorze takim jaki chcę (albo w zbliżonym) i po prostu grać. Mam wrażenie, że CAS czwórki jest zwyczajnie mniej chaotyczny, bardziej intuicyjny... Jak dla mnie świetnie. Posłuchałam muzyki z CAS-u The Sims 4 i z trybu budowania. Pierwszy utwór jest trochę dwójkowy, trochę trójkowy, a w rezultacie nijaki. Mimo wszystko jest znośny, a nawet mnie trochę przekonuje, choć nie do końca. Druga melodia z build mode jest w porządku, ale bez rewelacji. Myślę, że moja opinia jest kompletna. Na chwilę obecną wiem już, że kupię czwórkę (o ile mój laptop spełni wymagania sprzętowe). Jest to dwuletni (a więc niestary) laptop ze średniej półki cenowej, z Windowsem 7. Jak sądzicie jakie będą wymagania sprzętowe gry? Jest sens się tym martwić jeśli mam stosunkowo nowy sprzęt? Ale wiecie to jednak laptop; nie wszystkie gry są dostosowane pod laptopy. A Wy jesteście pewni, że czwórka wam uciągnie? Spotkałam się gdzieś ze spekulacjami, że czwórka będzie wydana nie tylko pod 8 i 7, ale pod XP-eka. Ja jestem pewna, że pod XP nie, bo to w końcu system z 2001 roku (!), który nie jest już wspierany. Ciekawe ile będzie dodatków;do jedynki było siedem, do dwójki osiem, do trójki już jedenaście. :p Teraz może będzie piętnaście, rety, bez przesady. :p

Ostatnio edytowane przez Piwusia : 25.06.2014 - 08:44
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 11:43   #1864
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Są jeszcze tacy, którzy korzystają z Winowsa XP, ja np Mam na kompie dwa systemy, XP i 7. XP jest mi potrzebny do starych gier, a poza tym, to skoro go już mam, to niech będzie. Zdecydowanie wolę takie rozwiązanie niż bawienie się taką aplikacją do wirtualnego komputera. Dlatego fajnie by było, jakby gra ruszyła też pod XP. Na pewno nie jestem jedyną osobą, która ma jeszcze starego XP'eka, choć ja przynajmniej mam dwa systemy.

Dla mnie brak "kółka z kolorami" to duży krok w tył. W zasadzie, to bilans + i - w TS4 wychodzi mi niemal na 0. Zdecydowanie Simy z TS4, które ostatnio pokazują, wyglądają 10x lepiej niż na pierwszym oficjalnym screenie. Oby pracowali też nad wyglądem otoczenia. Tak naprawdę, to ta dziewczynka z kucykami jest dla mnie takim pierwszym poważnym plusem tej gry. Ogólnie podchodziłam do tej gry bez emocji, ale ta mała sprawia, ze chce się ją przytulić... (choć nie lubię dzieci).
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 12:58   #1865
Nezumi
 
Zarejestrowany: 03.05.2014
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 29
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Microsoft wycofuje się ze wspierania Windowsa XP (nie będzie wydawał aktualizacji i ogólnie jak masz jakiś problem z tym systemem to już ich nie obchodzi), więc raczej przestaną wychodzić gry pod ten system. Ale kto wie, może pójdzie nawet jak XP nie będzie zalecanym systemem.
Nezumi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 16:44   #1866
xheyanna
 
Avatar xheyanna
 
Zarejestrowany: 23.07.2013
Skąd: podkarpacie
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 241
Reputacja: 17
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

no ja należe do tych osób, która śmiga jeszcze na XP'ku więc nie obraziłabym się, gdyby czwórka mi na tym kompie działała, chociaż najprawdopodobniej w sierpniu będzie nowy laptop, ale gdyby jednak nie to byłaby lipa
__________________
xheyanna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 20:06   #1867
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,884
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Zajrzyjcie do tematu z newsami do mojego posta.

Mieliście rację, nie będzie basenów. Zwracam honor.
Ale nie ogarniam, jak można pozbawić grę czegoś, co jest wręcz nieodzownym jej elementem?! EA jest beznadziejne. To tak, jakby wydawać meble do każdego pomieszczenia osobno. "TS4: Łazienka", "TS4: Kuchnia" itd.... Poważnie zastanawiam się nad anulowaniem zamówionej kolekcjonerki.
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 20:26   #1868
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,862
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Kicha :/ Nie będzie basenów i małych dzieci... :/ Beznadzieja...
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 20:27   #1869
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,884
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Libby, z małymi dziećmi jest potwierdzone?

@down Faktycznie przeczytałem nieuważnie. Lipa :/

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 25.06.2014 - 20:29
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.06.2014, 20:29   #1870
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,862
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Tak bylo napisane w tym linku, który wrzuciłeś. Przeczytaj jeszcze raz
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023