Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.03.2005, 10:53   #11
Angeo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Właśnie też się nad tym zastanawiałam i wywnioskowałam to samo. Miałam model karty GeForce 2 MX 400 i nic nie mogłam zmienić a filmy się nie pojawiały. W jakiś dzień pojechałam do znajomych u nich były filmy i w ogóle parametry najwyższe. Kupiłam Radeona 9250 i już mi wszystko chodzi.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.04.2005, 00:08   #12
Wicko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał 35C4R00N
Nie masz czasem karty GF4? bo to na nią ga ma "alergię", już kilka osób miało problemy.
To jest po chamsku zrobione w instalatorze gry - jak wykryje coś co się zglasza jako "Gie Force cztyry", to daje najniższy poziom wszystkiego i blokuje zmianę parametrów
Siedze nad tym prawie miesiąc, ale na razie nie udało mi się zrobić takiej przeróbki instalatora która by działała stabilnie. Co śmieszne - jak zmienię nazwę karty graficznej (edytorem hex na np. GF2mx100) to wszystko jest cacy. Wygląda to tak jakby ktoś w Maxis był wrogiem tego konkretnego modelu karty graficznej
hmm, a jak zmienic nazwe k. graf? chodzi ci o pliki konfiguracyjne gry/instalatora czy systemu :>

bo znalazłem coś o sterownikach w pliku Userprefs.xml:
Cytat:
<AnyString key="activeDeviceList" type="0x0b8bea18">1;0;NVIDIA GeForce4 MX 440 (Omega 1.6693) (Q);10de;0171;6693;6.14.10.6693, GUID: D7B71E3E-4231-11CF-9579-0A2002C2CB35;</AnyString>
Pozatym interesujący jest WideoCapture.ini:
Cytat:
AllowAntialiasing=1 # some drivers have issues with capture when AA is enabled
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.04.2005, 11:10   #13
taga91
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał truskafk4
byl temat... w grze - opcje - opcje grafiki - podglad zdarzen specjalnych.. wlacz to
ja nie mam jak tego wlączyć bo u mnie ta opcja jest taka szara i jest niedostepna ... co mam zrobic zebym mogla ja wlaczyc ?? prosze pomozcie !!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.04.2005, 11:17   #14
rainne
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał taga91
ja nie mam jak tego wlączyć bo u mnie ta opcja jest taka szara i jest niedostepna ... co mam zrobic zebym mogla ja wlaczyc ?? prosze pomozcie !!
zmienić kartę graficzną i/lub dokupić pamięci RAM. opcjonalnie zainstalować nowe sterowniki.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.04.2005, 07:50   #15
sephora
 
Avatar sephora
 
Zarejestrowany: 26.05.2003
Skąd: warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,175
Reputacja: 10
Domyślnie

To w ten sposób ja nigdy nie będę miała tych filmików
sephora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.04.2005, 13:15   #16
lay
 
Avatar lay
 
Zarejestrowany: 08.06.2004
Płeć: Kobieta
Postów: 778
Reputacja: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał sephora
To w ten sposób ja nigdy nie będę miała tych filmików
Ja także... A nie ma żadnego sposobu, aby odblokować tą funkcję?? Bo u mnie powinna chodzić... Gra tnie się tylko przy dużych domkach i wysokich parametrach... Nie wiem, jaka mam kartę... Opcja ta zawsze była szara, a na studiach w ogóle jej nie zauważyłam.... Albo jej nie było...
lay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.04.2005, 14:11   #17
Wampirencja
 
Avatar Wampirencja
 
Zarejestrowany: 09.01.2004
Skąd: Pudełko po chińszczyźnie
Wiek: 34
Postów: 437
Reputacja: 10
Domyślnie

Tadaaa... Dokupiłam pamięć! I wiecie co?

Wciąż nie działa ;( To tak swoją drogą.

A komputer mojego brata sypie się (trzyma się na taśmę klejącą) i działa niezwykle powoli... A jednak mu działają filmy... GDZIEŻ TA SPRAWIEDLIWOŚĆ! (ooo.... tam biegnie....uciekła...!)
__________________
nie wiem kiedy będzie koniec świata, ale na pewno go przegapię.

All hail the hypnotoad!
Wampirencja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.04.2005, 14:29   #18
Pingwin
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

z tego co narazie zaobserwowałem to gf z serii MX mają taki problem, nie widziałem tu nikogo posiadającegoGF2 GT/Ultra albo GF4 Ti4200/4600/4800
GF MX440 a pełny GF4Ti już ten najsłabszy bardzo się różnią, nie mówiąc o wydajności.
Ja mam takie szczęście, że na obu moich kartach: starym Gf3ti200 i nowym Radeonie 9550Xt mam wszystkie opcje, jedynie w GF3 nie miałem odświeżania i wygładzanie, które w grze jest na odwrót, u mnie mniej=max, więcej=minimum
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.04.2005, 18:50   #19
lay
 
Avatar lay
 
Zarejestrowany: 08.06.2004
Płeć: Kobieta
Postów: 778
Reputacja: 10
Domyślnie

Jest jakaś mozliwość, aby tą funkcję odblokować?? Pamiętam, że gdzieś na forum byl do tego kod... ale nie mogę go znaleźć (chyba nie działał)... Czyli co mogę zrobić?? Kupić nową kartę (na pewno nie to)?? Nie wiem, jaka mam... Podobno GF4 i cośtam...

Ostatnio edytowane przez lay : 12.04.2005 - 18:55
lay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.04.2005, 11:49   #20
Karo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał lid
Jest jakaś mozliwość, aby tą funkcję odblokować?? Pamiętam, że gdzieś na forum byl do tego kod... ale nie mogę go znaleźć (chyba nie działał)... Czyli co mogę zrobić?? Kupić nową kartę (na pewno nie to)?? Nie wiem, jaka mam... Podobno GF4 i cośtam...
boolProp chooseCameraSpecialEventEnablend true

to jest kod na odblokowanie podglądu wydarzeń specjalnych .Miałam gf4 , ale tym kodem nawet jeśli odblokowałam tę opcję to filmików i tak nie było.A po ponownym uruchomieniu gry, opcja znowu była wyszarzona i wpisywanie znowu kodu nic nie pomagało.Kod trzeba wpisać w trybie życia a wielkość liter na niektórych kompach ma znaczenie.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Tajne czary, ale jak je zrobić?? Olgunia12 The Sims 1: Rozszerzenia 9 25.12.2003 11:34


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023