Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.12.2007, 12:02   #101
Ariedale
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

No tak byli...tylko ich na zdjęciu nie ma...Dziękuje za te miłe ocenki...
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.12.2007, 15:13   #102
Anastazja
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

Ariedale – gratuluję zakończenia fotostory. Wiem, że to jest trudne.
Przeczytałam całe i oto moje zdanie.
Co do Ciebie, to masz to coś w pisaniu. Jakby instynkt.
Piszesz prosto, przystępnie, prawdziwie o uczuciach i emocjach.
Dobrze odwlekałaś cały punkt kulminacyjny opowiadania. Ellen zanim znalazła rodziców przebyła długą drogę. Kiedy już myślała, że stoi przed domem matki, to wyszła jej babcia. Dobrze więc odwlekałaś cały ten sens opowiadania. Zwodziłaś czytelnika. Dobrze też wplotłaś element grozy, ktoś jej deptał po piętach. Dobrze, że wprowadziłaś postać Julka, ktoś jej pomagał. To jest na plus.
Ariedale – jednak zawsze można więcej. Mogłaś naobiecywać czytelnikowi i bardziej go zwodzić, straszyć, gnębić i oszukiwać, a na koniec, nie dać tego czego pragnie, ale coś zupełnie innego, o wiele lepszego, coś co go zaskoczy.

Co do samej historii i jej fabuły. Wyszła Ci z tego bajka oderwana od rzeczywistości. Masz dużo błędów merytorycznych. Zwrócę Ci uwagę na jeden podstawowy błąd.
Ellen Woods została podrzucona pod dom dziecka w kolebce tylko ze zdjęciem.
Skąd dziewczynka w wieku 14 lat wiedziała jak się nazywa?
Ariedale – nie znasz się na domach dziecka. Nie masz kompletnego pojęcia jak sytuacja wygląda od strony prawnej, i wplatając całą historyjkę w rzeczywistość zrobiłaś z niej absurd.
Całe to szukanie rodziców, Internet, taksówka, goniąca główną bohaterkę pani prowadząca dom dziecka, - to bajka jest.
Oczywiście to nie byłoby źle, że tak Ci wyszło, gdybyś całą historię przedstawiła jako jeden wielki symbol.
Cofnęła akcję w czasie lub zrobiła magiczną krainę, tak jak Charlie w fabryce czekolady
Dom dziecka zamieniła na przytułek, gdzie rządzi zła pani Jola.
Cała podroż dziewczynki, jej przygody – to dobry pomysł tyle tylko, że źle osadzony w czasie. Lub trzeba było zrobić z tego typową simową opowieść i to zaznaczyć.

Ja często robię sobie trzy punkty całego opowiadania, jak oczywiście planuję pisać na poważnie. Robię początek, środek i zakończenie. Później buduję szkielet. Tabelkę, w tabelce mam postacie i ich charaktery. Dużo o nich myśle. Zależy co mam zadane. Czasem jak jest zadana jedna krótka historyjka, z jednym prowadzącym bohaterem to na nim się tylko skupiam. Chciałam powiedzieć, że to nie jest śmieszne. Bo Tolkien – rysował całą mapę swoich krain. Sapkowski też, nie pisał na macanego, tylko miał schemat, robił plan. Sztuką jest wymyśleć świat, historię i tak to napisać aby inni uwierzyli, i po drodze się nie zgubić.
Ty Ariedale masz wyobraźnię i to coś, że jak opisujesz, to jest to takie normalne.

Robisz dużo błędów, ale przy pisaniu ćwiczy się co innego. Normalnie jakbyś była dobra to są ludzie co Ci błędy poprawią. Dużo pisarzy robi błędy. Od tego są wydawnictwa, korekty i inne takie, że to poprawiają. Jednak nikt Ci merytoryki nie poprawi ani nie podsunie co masz napisać.
Ja często pisze ciąg wyrazów, szybko, jakby myśli, a później dopiero siadam i to poprawiam, aby inni mogli to przeczytać.
To tyle co miałam Ci do powiedzenia.
Specjalnie Ci nie pisałam, w trakcje jak tworzyłaś, bo wiem, że takie wtrącanie się przeszkadza. Teraz możesz przejrzeć całość i sama sobie zdecydujesz, czy lubisz pisać czy nie.

Jeszcze chciałam Ci powiedzieć, że powinno się pisać o czymś co się zna i dużo wie, lub zupełną baśń, fikcję.

Ostatnio edytowane przez Anastazja : 28.12.2007 - 18:37
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2007, 17:54   #103
Ancalimë
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

Super FS. Szkoda tylko, że w Epilogu nie zrobiłaś zdjęcia całej rodziny podczas Wigilii.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2007, 22:01   #104
Nesta
 
Avatar Nesta
 
Zarejestrowany: 10.11.2007
Skąd: Skąd:
Płeć: Kobieta
Postów: 90
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

Ariedale, twoje fotostory jest naprawdę świetne! Po prostu nie mogłam się doczekać następnych odcinków!
Tylko...
czy to już zupełny koniec?

P.S. czy rodzice Ellen w ostatnim odcinku nie mieli dziecka? Bo przez okno widziałam cos co wyglądało jak fragment stołu do przewijania...


pozdrawiam
Nesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.12.2007, 22:46   #105
Nikara
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

bardzo ładne zakończenie. wiedziałam, że ci dziadkowie ich nie lubili xP.
spodobała mi się Ellen jako dorosła. taka pełna humoru. i rodzinna.
;**
nie wiem co tu pisać jeszcze, o. xD
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2007, 13:13   #106
Ariedale
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

Dzięki za takie miłe ocenki dziękuje Ci tez Naomi za taką wypowiedź. Sorry, że dopiero teraz piszę, ale nie mogłam wejść na stronę. Co do stołu do przewijania, ten dom to był dom w którym robiłam zdjęcia do pierwszego odcinka i zapomniałam skasować stołu. A co do konca to to jest koniec i nic więcej o Ellen pisać nie będę. Dziękuję wszystkim którzy to czytali. Chyba można już zamknać temat.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2007, 13:47   #107
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

Wspaniałe FS. Gratuluję mądrego zakończenia i przyjemnego epilogu. 11/10. Jednak co do sfilmowania fotostory - tu może być mały problem. Nie mam NŻ i nie będzie samochodów... Nie wiem, co wykombinuję. Pozdrawiam.
mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2007, 17:52   #108
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Zamrożone Irysy

No... świetnie! Kolejne fajne FotoStory... Tylko szkoda, że tak szybko się skończyło. Ale tak też bywa (wiem z własnego doświadczenia).
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023