Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.07.2011, 13:44   #21
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,946
Reputacja: 33
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mój problem polega na tym, że po pobraniu jakichkolwiek poseboxów gra nie chce się włączyć. Ładowanie się zatrzymuje, a gra nie chce się nawet zminimalizować, więc musze restartować komputer. Dzieje się tak tylko po pobraniu poseboxów, wszystkie inne dodatki z internetu nie uszkadzają gry. Może ktoś wie, co jest nie tak?
__________________

Meryam jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.07.2011, 13:54   #22
Savigge
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Niektóre poseboxy wymagają podmieniania plików gry. Jeśli nie są zamienione, gra się zatrzymuje gdyż masz te pliki w downloadzie niepodmienione.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15.07.2011, 18:07   #23
Sceptile
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Dziękuje za pomoc..

Ostatnio edytowane przez Sceptile : 15.07.2011 - 21:27
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.07.2011, 17:32   #24
avenly
 
Avatar avenly
 
Zarejestrowany: 07.11.2007
Skąd: Polska
Płeć: Kobieta
Postów: 1,206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Sceptile, tu jest bardzo obszerny poradnik który na pewno ci bardzo pomoże. http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=35186
avenly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.07.2011, 14:17   #25
inoue
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Przywrócenie więzi siostrzanych

Mam taki problem. Kiedyś kiedyś miałam rodzinkę w Miłowie ale stwierdziłam że tam się wszystkie moje rodzinki przyszłe nie pomieszczą (wielopokoleniowe rodziny ) i przeniosłam ich do swojego otoczenia (poprzez spakowanie domu z rodzinką do katalogu i wstawienie go już w nowym otoczeniu) zdając sobie sprawę że straci kontakty z sąsiadami (kij z nimi). Dopiero teraz przeglądając drzewo genealogiczne jednego dziecka tej rodzinki przypomniałam sobie o tym że w Miłowie została córka z tej rodzinki - tyle że na studiach. Od razu wróciłam do niej, skończyłam studia, przeniosłam do nowego otoczenia, więzy rodzinne się oczywiście zerwały (co dziwne w drzewie genealogicznym wszystko było prawie ok ) więc pomyślałam o inseminatorze. Zaprosiłam całą rodzinę do niej, połączyłam rodziców z nią, wszystko ok ale problem pojawił się gdy chciałam połączyć ją z siostrami i braćmi. W inseminatorze (edytor drzewa genealogicznego) nie ma takiej opcji : |
Więc takie jest moje pytanie, jak sprawić żeby połączyć simów więzią rodzeństwa? I najlepiej omijając korzystanie z simpe (podejrzewam że taka odpowiedź się pojawi ) a jeżeli nie ma innej opcji to prosiłabym o dokładne wytłumaczenie bo boję się czegoś tam poknocić a znając siebie jest to całkiem prawdopodobne
Z góry dzięki : ))
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.07.2011, 20:23   #26
Fisia
 
Avatar Fisia
 
Zarejestrowany: 04.07.2011
Skąd: Serolandia
Płeć: Kobieta
Postów: 332
Reputacja: 10
Domyślnie Co zawiera płyta ''Limited Edition Bonus''?

Niedawno zamówiłam TheSims1 deluxe edition. Gra widać nieużywana, ale to nie ma znaczenia. Zauważyłam, że oprócz dwóch płyt z grą, jest tam jeszcze jedna, zielona płytka, na której pisze ''theSims2 Limited Edition Bonus''. Chciałabym się dowiedzieć, co zawiera ta płyta, i czy warto ją instalować, bo wszystkie dodatki do Sims2 już mam
Fisia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.07.2011, 23:09   #27
k-8
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Imiona Simów - z innej beczki ;)

Witajcie!

Mam pytanie do tych z Was, którzy posiadają grę The Sims 2 w oryginalnej, angielskiej wersji językowej, lub do tych, którzy znają linki do jakichś stron z informacjami


Zauważyłam, że imiona w polskiej wersji językowej gry są bardzo zróżnicowane - jedne zupełnie zwykłe, jak Andżelika, Oliwka, Nina i Dina, Bella, Majka, Daniel, Aleksander, ale jest też Mortimer, Konstanty, Waleria i różne nie tyle STAROMODNE, co DZIWNE imiona (akurat teraz nie mogę sobie ich przypomnieć).

Czy mogę dowiedzieć się, jak imiona i nazwiska brzmią po angielsku? Czy polskie nazwy Simów to odpowiedniki, przetłumaczone na język polski? Czy może są to w większości wymysły i dowolne improwizacje tłumaczy?

Interesują mnie na przykład zdrobienienia typu Jadźka i Jasiek - jak brzmią po angielsku? A nazwiska? Czy Jasiek Kowal nazywa się Johny Smith?


Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, linki itd.
Pozdrawiam i mam nadzieję - do zobaczenia w kolejnych wątkach!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.07.2011, 09:58   #28
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Większość posiada grę po polsku, bo taki jest domyślny wybór języka przy instalacji.
Jak brzmią angielskie odpowiedniki możesz się dowiedzieć:
- dzięki temu poradnikowi - z tą różnica, że zamiast "14" wpiszesz "13", co odpowiada wersji językowej UK English.
- Przez SimPe.
Otwórz otoczenie, potem po lewej stronie wybierz "SimDescription". Znajdź interesującą Cię osobę. Mając ją wybraną w podglądzie na dole wybierz "Więcej" i "Otwórz plik postaci...".
Potem z lewej strony wybierz "Catalog Description". W polu zatytułowanym "string" będziesz miała polskie imię Sima. Troszkę niżej będzie napisane imię, opis osoby (z biografii) i nazwisko.
Zaraz nad tym polem masz wybór języków. Znajdziesz "English" i gotowe
Załączam zdjęcie ostatniego etapu, żeby nie było wątpliwości.

Btw, w sam raz ja mam grę w angielskiej wersji językowej w ramach "podszkolenia się".
A tłumaczenie imion i nazwisk, szczególnie w późniejszych dodatkach, jest, łagodnie rzecz ujmując, kiepskie

Harda Brzoza, na płytce są tapety z The Sims 2, stworzone u jej początków (na co wskazują m.in. inne oczy Simów) oraz tzw. fansite kit - bannery, jakieś avatary i inne pierdółki na stronkę

inouexd, szczerze mówiąc nie wiem, jak inaczej to zrobić nie używając SimPe
Instrukcja krok po kroku:
1. Otwórz otoczenie w SimPe.
2. Z listy po lewej stronie wybierz "Family Ties".
3. Znajdź na liście niżej odpowiednie nazwisko (najlepiej, żeby to była ta rodzina z byłą studentką)
4. Po prawej stronie na szarym pasku, gdzie jest napisane "Związki rodzinne" masz "Lock" i kwadracik. Kliknij w kwadracik.
5. Z listy po lewej znajdź rodzinę, gdzie są jej siostry i bracia.
6. Zaznacz avatar jednego/jednej z nich prawym przyciskiem myszki i wybierz "Dodaj [imię Simki]". Jego/jej avatar pojawi się po prawej stronie. Pojawi się również relacja z byłą studentką.
7. Mając zaznaczonego dodanego przed chwilą Sima, wybierz typ relacji między tymi dwoma Simami na dole; jest opcja rodzeństwo

Ostatnio edytowane przez Liv : 19.07.2011 - 10:35
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.07.2011, 19:18   #29
EmoAndRoll
Guest
 
Postów: n/a
Question Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Pomożecie znowu? Mam problem podczas instalacji .Wyskakiwał mi błąd podczas uruchamiania The Sims 2 Podróże, więc jak mi doradzono, postanowiłam przeinstalować grę. Teraz mam kolejny problem. Skopiowałam folder "Downloads" (żeby nie stracić ściągniętych z internetu dodatków) i chciałam zacząć grę od nowa, bez save'ów.Jednak mój komputer bardzo mi to utrudnia . Zaakceptowałam pierwszy komunikat, po czym przy wyborze miejsca do instalacji wybrałam "typowy użytkownik" i oczywiście wyskoczył mi komunikat: "W tym katalogu zainstalowana jest już gra The Sims 2 lub jeden z jej dodatków. Zainstalowanie tutaj dodatku spowoduje błędne działanie gry. Proszę wybrać inne miejsce instalacji." No to dobra, naciskam "użytkownik zaawansowany" i wybieram jakieś inne miejsca, ale oczywiście za każdym razem wyskakuje mi: "Nie można instalować w wybranym katalogu, gdyż może to spowodować niestabilność systemu". Co mam zrobić?
PS. Wszystkie płyty mam oryginalne


Zrobiłam na dysku D folder "EA Games" do niego dodałam folder "The Sims 2" i zadziałało.Tylko teraz boje się, czy gra będzie dobrze działać. Jak myślicie?


NIE DZIAŁA! Znowu pojawia mi się komunikat "Gra The Sims 2 Podróże nie została zainstalowana lub została zainstalowana nieprawidłowo. Zainstaluj ją po raz pierwszy lub zainstaluj ponownie." CO MAM ZROBIĆ?

Ostatnio edytowane przez EmoAndRoll : 19.07.2011 - 19:52
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.07.2011, 00:05   #30
Videl
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie znikające otoczenia

Mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu dodatku Czas wolny zniknęły wszystkie otoczenia jakie były do tej pory. Jest tylko ta, która pojawia się właśnie w CW ( Dolina Niezbędna o ile się nie mylę). Jak mam je odzyskać?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 10 (0 użytkownik(ów) i 10 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023