Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Simy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25.09.2013, 17:34   #21
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,086
Reputacja: 30
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Cytat:
Napisał Everlasting.
Pomarańczowa skóra
Cytat:
Napisał FresH
pomarańczowy
Kurde, jestem może ślepa ale nie widzę tu pomarańczowego
No, może tylko na dekolcie, ale tylko TROCHĘ!

Cytat:
Napisał Everlasting.
Najlepiej się prezentuje na ostatnim zdjęciu, gdzie wygląd panienki z solarium został przyćmiony przez złowrogie spojrzenie
W sumie to jest przedostatnie, ale nieważne
Też lubię tą fotkę. I pomyśleć, że to zwykła, maxisowa poza. :3

Cytat:
Napisał Everlasting.
Co jeszcze można o niej powiedzieć... na pewno to, że jasna szminka dodaje jej wyżej wspomnianego wyglądu plastika
Ej, ta szminka miała dodawać naturalności.
Plastik... Czy ja wiem? Nie powiedziałabym.

Cytat:
Napisał FresH
No, ale pomijając skin to simka wyszła ci całkiem ładna. Podoba mi się w szczególności kształt ust i twarzy, chociaż nosek mógłby być nieco niżej osadzony.
Dzięki. :3

Cytat:
Napisał FresH
Ubranie jest słabej jakości, w szczególności ta biała bluzka. X.x
Właściwie to nie jest bluzka, tylko cała sukienka

Dziękuję za wszystkie komentarze, może ktoś jeszcze? :3
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.09.2013, 09:55   #22
Muffshelbyna
 
Avatar Muffshelbyna
 
Zarejestrowany: 02.03.2013
Skąd: Bayview <3
Płeć: Kobieta
Postów: 575
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Skin rzeczywiście trochę nie teges, ale poza tym nie jest zła. :3
Ma ładne włosy (choć nie lubię blondu, hehe ) i te oczy, no śliczneee. <3
Muffshelbyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.11.2013, 18:05   #23
yrvie
 
Avatar yrvie
 
Zarejestrowany: 13.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Callie ma fajny makijaż taki delikatny ;p Nie podoba mi się fryz I sukienka ;d Widze, ze kombinowalas cos z grona warga za bardzo
yrvie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.11.2013, 20:31   #24
Cocombeer
 
Zarejestrowany: 16.10.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Sally - Po pierwsze, chciałabym zapytać o link do okularów. Bardzo mi się spodobały, a sama nie dysponuję żadnym innym kompletem niż tym Maxisowskim. Jeżeli pamiętasz, skąd je pobrałaś, daj znać : ). Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy, kiedy na nią patrzę jest potworny skin. Nieco "barbiasty" i ciut za ciemny jak na kolor włosów Sally. Chyba, że zainwestowała w farbkę. Nos wydaje mi się za długi i duży, a usta kompletnie nie w moim guście - nisko osadzone i wąskie. Twarz jest niezła, chociaż można by ją nieco skrócić podbródek. Oprócz tego, chciałabym zdjęcie całkiem z boku. +Kolczyki do niej nie pasują. Mimo wszystko, plus za makijaż, pomijając usta i nieco przydługie jak na mój gust rzęsy. Po prostu lubię skromne nastolatki, ot co.
Nie jest źle, naprawdę .

Suzanne - Tu już widać znaczną poprawę. Chociaż skin nadal mi się nie podoba, to już nieco bardziej pasuje do tej simki z powodu koloru włosów.. Chociaż sama fryzura jest tragiczna i gdybyś nie podała autora, nigdy nie pomyślałabym, że to z Raona. Chyba fryzura z początków działalności - fatalna. Twarz bardzo ładna. Podoba mi się. Nos zdecydowanie za wąski, ale na pochwałę zasługują śliczne usta. Makijaż jest w porządku, oczy wydają się mi być podobne do poprzednich, zakrzywione. Widać po rzęsach, którym mówię stanowcze "nie". Lubię lekki makijaż. Oprawa oczu nie jest w moim stylu, ale usta jak najbardziej. Ładny kolor szminki. Pasuje do tej simki. Ubiór również mi się nie podoba. O ile dół nie jest zły, a nawet całkiem fajny, to bluzka i chusta.. Nie.
Myślę, że tą simkę mogłabym pobrać, zmienić skin, popracować nad nosem, zmienić makijaż na nieco inny i przystąpić do grania. Bardzo ładna~.

Callie - Patrząc na datę, na jaką wskazujesz w poście nie powinnam była jej zbyt srogo oceniać, ale od razu mówię - w miarę ciemny skin i bardzo jasne blond włosy kompletnie do siebie nie pasują. Nie mówię, że masz trzymać się schematu typu : "Brązowe oczy - Ciemna karnacja - Brązowe włosy", ale mimo wszystko blond i taki skin to najgorszy możliwy wybór. Usta są świetne, kształt twarzy jej pasuje, usta świetne, oczy również, duże i rzucające się w oczy *masło maślane*. Jak już mówiłam, nie lubię umalowanych nastolatek, jednak u Callie mogę to jakoś ścierpieć. Ubranko uwielbiam, a na twojej simce wygląda całkiem nieźle.
Myślę, że mogłabym pobrać ^^.

Ale mam jedno uprzedzenie. Może jestem dziwna, ale nie znoszę wszelkich rodzajów póz. Chyba, że w Fotostory, gdzie ich wykorzystywanie ma sens. Ale w przedstawieniu simów - nie. Ogółem, to simki prezentują się dobrze, pomijając tą pierwszą. Na dzień obecny moją faworytką jest Suzanne. Jeszcze raz chcę cię upomnieć o link do okularów Sally *w*. Poza tym, czekam na bladego rudzielca z piegowatą twarzyczką i szerokim nosem~. 7/10.

Ostatnio edytowane przez Cocombeer : 08.11.2013 - 19:29
Cocombeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2013, 14:02   #25
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,086
Reputacja: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cocombeer Zobacz post
Sally - Po pierwsze, chciałabym zapytać o link do okularów. Bardzo mi się spodobały, a sama nie dysponuję żadnym innym kompletem niż tym Maxisowskim. Jeżeli pamiętasz, skąd je pobrałaś, daj znać : ).
Są z modthesims - KLIK
Cytat:
Oprócz tego, chciałabym zdjęcie całkiem z boku. +Kolczyki do niej nie pasują. Mimo wszystko, plus za makijaż, pomijając usta i nieco przydługie jak na mój gust rzęsy. Po prostu lubię skromne nastolatki, ot co.
Hm, może jak będę nią kiedyś grać to wstawię przy okazji, chociaż to raczej jedna z moich starszych simek
Btw, też lubię skromne nastolatki, ale te simki po prostu tak wyglądały lepiej
Cytat:
Callie - Patrząc na datę, na jaką wskazujesz w poście nie powinnam była jej zbyt srogo oceniać, ale od razu mówię - w miarę ciemny skin i bardzo jasne blond włosy kompletnie do siebie nie pasują.
Wiem, wiem, ale musiałam ją wstawić, jest jedną z moich ulubionych simek mimo wszystko
Cytat:
Ubranko uwielbiam, a na twojej simce wygląda całkiem nieźle.
Chyba jesteś jedyną osobą, której podoba się to ubranie... Ale ja też lubię tę sukienkę
Cytat:
Ale mam jedno uprzedzenie. Może jestem dziwna, ale nie znoszę wszelkich rodzajów póz. Chyba, że w Fotostory, gdzie ich wykorzystywanie ma sens. Ale w przedstawieniu simów - nie. Ogółem, to simki prezentują się dobrze, pomijając tą pierwszą. Na dzień obecny moją faworytką jest Suzanne. Jeszcze raz chcę cię upomnieć o link do okularów Suzy *w*. Poza tym, czekam na bladego rudzielca z piegowatą twarzyczką i szerokim nosem~. 7/10.
Czasem robię zdjęcia bez póz, ale takie jakieś mniej fajne jak dla mnie
Ja też najbardziej z nich lubię Suz, haha.
Hm, raczej nie w moim stylu takie simki, ale kto wie, może kiedyś zrobię jakąś tego typu
W każdym razie brak mi na razie inspiracji i weny, ale po takim wnikliwym komentarzu... Zajmę się dziś moim warsztatem
Dziękuję bardzo za komentarz

Wiem, post pod postem, ale nikt nie zauważy jak edytuję ;p
Dziś mam nową simkę do zaprezentowania. Zupełnie inny styl niż przy poprzednich, starałam się, aby było bardziej naturalnie. Jestem bardzo z niej zadowolona, mogę śmiało powiedzieć, że to najlepsza, jaką kiedykolwiek zrobiłam
Oto Melanie :3

[IMG]http://i41.************/10hlvy8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.************/mbubmt.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/ipaa0j.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.************/o5dev7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.************/28lbc6a.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.************/r9pw5j.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.************/n20k8m.jpg[/IMG]


@Kędziorek: Mimo wszystko posta pod postem nie pisz
__________________

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 09.11.2013 - 14:39
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.11.2013, 11:09   #26
yrvie
 
Avatar yrvie
 
Zarejestrowany: 13.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Simka jest naprawdę ladna, fajna karnacja, fryz tez mi się podoba(pasuje simce), ubranie ok. Oczy maja ladny odcien.
Jedynie do czego mogę się doczepić to nos, jakby za dlugi albo ja mam tylko takie wrazenie. I pozy, szczególnie na 5 zdjęciu jest zabawna Jakby była pijana i ledwo się trzymala ;D Może tez sproboj się bardziej pobawić swiatlem, to daje naprawdę fajne efekty.
Jak dla mnie 9/10
yrvie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.11.2013, 12:04   #27
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Suzanne - fryzura odpada. Poza tym simka ma zbyt pociągłą twarz i zbyt wysokie powieki. Ciuch ma iście paintową jakość, a tło prezentacji już w ogóle pozostawię bez komentarza
3/10

Callie - po pierwsze, z wielu dostępnych póz wybiera się takie, które w miarę możliwości jak najmniej kolidują z resztą - w przypadku tej simki mowa tu oczywiście o włosach.
Nie wiem, co Ty tu poprawiłaś w PSie.
Dziewczę ma cerę jak niejedna kobieta po pięćdziesiątce - ten skin na czole i policzkach świeci się niemiłosiernie, a to postarza... W dodatku włosy o takim kolorze i różowa (!) szminka jako całość dają wrażenie "typowej solary".
Nos za krótki (i czy one wszystkie muszą mieć je takie wąskie?!), łuk brwiowy przy nosie jest zdecydowanie zbyt nisko, no i pojawia nam się niemożliwie pociągła twarz już któryś raz.
Czerwone tło to jakiś żart?
Jeśli chodzi o plusy, to włosy mają całkiem fajny mesh
5/10

Melanie -
Cytat:
starałam się, aby było bardziej naturalnie.
Od razu mówię, że mocno wytuszowane rzęsy do "naturalnego" makijażu się nie zaliczają
Pierwsze, co bardzo mnie odrzuciło w tej simce, to fryzura a la przedszkolak/podstawówka. Chodząc po mieście przyglądam się ludziom - może nie dość uważnie, ale ciągle - i uwierz, jeszcze nie widziałam dorosłej, która miałaby tak zrobione włosy...
Druga sprawa - czemu TYLE brązu?! Przecież w całej prezentacji dla kontrastu i przełamania tych ziemistych kolorów mamy tylko listwę przy ścianie, podłogę i szorty. No i ten wcześniej wspominany mocny, czarny tusz do rzęs.
Patrząc na simkę chcę mieć coś, na czym mogę na chwilę dłużej zatrzymać wzrok. Jeden i ten sam kolor w różnych odcieniach nie ułatwia mi tego, uwierz.
Nie masz szczęścia do skinów widzę... Przecież ona ma nienaturalnie blade te policzki!
Makijaż może i w kolorze zbliżonym do odcienia skóry, ale aż za bardzo. Dziewczyny i kobiety po to się malują, żeby podkreślić swoją urodę (albo zatuszować jej mankamenty). U Ciebie nie ma takiego efektu. Mogłabyś równie dobrze niczego z nią nie robić i kto wie, czy jeszcze nie wyszłaby na tym lepiej
Nos nadal chudy, z łukiem brwiowym też powtórka z rozrywki. Zastanawiam się, po kiego grzyba do sukienki zakładać jeszcze ledwo, ledwo (ale ciągle!) wystające szorty Gdyby nie to, mogłabym Cię chociaż pochwalić za ładny ciuszek!
No i tak patrzę na to 2. zdjęcie... Przecież ona ma wychudzoną, wręcz kościstą twarz w okolicy szczęki!
W czasie robienia zdjęć zabrakło prądu, że oświetlenie takie "z zewnątrz"?
Mam wrażenie, że z każdą kolejną simką jest coraz gorzej
3/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 10.11.2013 - 12:31
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.11.2013, 13:25   #28
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Kolejna simka z taką pociągłą twarzą. Ja się zastanawiam, czy to wina ustawień rozdzielczości, czy rzeczywiście wszystkie twarze robisz aż tak wąskie. Miałam kiedyś taką sytuację, że w grze wszystko było dobrze, a screen wychodził niesamowicie "ściśnięty". Po zmianie rozdzielczości monitora było już wszystko dobrze. Może sprawdź, czy tu nie leży problem, bo takie wąskie, podłużne twarze nie są fajne
Simka jest całkiem ładna, aczkolwiek ja widzę powielony schemat poprzednich postaci - wspomniana już twarz, podobne oczy, wąski nos i usta, które są zdecydowanie za nisko i zbyt cienkie. W nosie niezbyt podoba mi się to, że mostek pomiędzy oczami jest zbyt szeroki w stosunku do nozdrzy. Powinno być raczej odwrotnie Poza tym fryzura do wymiany - jakoś nie mogę się przekonać do tych, których używasz Makijażu nie widzę; z jednej strony to dobrze, bo przy takiej karnacji zbyt mocny make-up stworzyłby raczej wrażenie plastiku, ale z drugiej, jak wspomniała Liv, policzki są nienaturalnie blade i przydałoby się tu więcej koloru. Strasznie podoba mi się ta tuniczka i poprosiłabym o jakiś namiar na nią <3 Szorty w sumie zbędne, ale z nimi też nie jest jakoś źle, jak dla mnie. Natomiast tło - za ciemne, za ciemne! Przytłacza ją i sprawia, że zdjęcia są takie jakieś przygnębiające Kolory się zlewają i ciężko się ocenia.
Jednak ogólnie nie jest tak źle Przede wszystkim jednak przestaw się na inne kształty twarzy - szerokie kości szczęki, krótsze podbródki też są ładne Baw się bardziej tymi suwakami przy twarzy, nie bój się ich. Może zrób kiedyś takiego brzydkiego, przesadzonego sima, wtedy poznasz wszystkie możliwości suwaków. A może ściągnij sobie zamienniki twarzy w warsztacie, są różne bardzo ciekawe i zdecydowanie odświeżają wygląd kolejnych postaci. Popracuj jeszcze nad tłem prezentacji, postaw na jaśniejsze kolory. I sprawdź tę rozdzielczość!
Ocena? Niech będzie 7/10, bo źle nie jest, ale trochę trzeba by poprawić
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.11.2013, 17:58   #29
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,086
Reputacja: 30
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Cytat:
Napisał yrvie
I pozy, szczególnie na 5 zdjęciu jest zabawna Jakby była pijana i ledwo się trzymala ;D
Haha, nie wiedziałam, że tak to się może kojarzyć xD
Cytat:
Napisał Liv
Ciuch ma iście paintową jakość, a tło prezentacji już w ogóle pozostawię bez komentarza
No co, sesja w mieszkaniu
Cytat:
Callie - po pierwsze, z wielu dostępnych póz wybiera się takie, które w miarę możliwości jak najmniej kolidują z resztą - w przypadku tej simki mowa tu oczywiście o włosach.
Nie wiem, co Ty tu poprawiłaś w PSie.
Napisałam dokładnie "Wybaczcie te włosy wchodzące w ciało, ale po poprawieniu na Photoshopie wyglądało to jeszcze gorzej" - to chyba jest jasne, że ostatecznie zostawiłam zdjęcia bez przeróbki?
Cytat:
Czerwone tło to jakiś żart?
?
Cytat:
Od razu mówię, że mocno wytuszowane rzęsy do "naturalnego" makijażu się nie zaliczają
To nie są mocno wytuszowane rzęsy, tylko liner. ;p
Specjalnie dałam mocny liner, bo poza nim simka nie ma makijażu (teoretycznie ma szminkę na ustach, ale nie traktuję tego jako szminkę, ale jako naturalną "teksturę" ust, ponieważ bez tej pomadki usta sztucznie się błyszczały ).
Cytat:
Pierwsze, co bardzo mnie odrzuciło w tej simce, to fryzura a la przedszkolak/podstawówka. Chodząc po mieście przyglądam się ludziom - może nie dość uważnie, ale ciągle - i uwierz, jeszcze nie widziałam dorosłej, która miałaby tak zrobione włosy...
Jak dla mnie to po prostu taka fryzura pasowała tej simce najbardziej. Poza tym bez przesady, to nie są kiteczki z różowymi spineczkami z Hello Kitty, tylko normalne włosy
Cytat:
Druga sprawa - czemu TYLE brązu?! Przecież w całej prezentacji dla kontrastu i przełamania tych ziemistych kolorów mamy tylko listwę przy ścianie, podłogę i szorty. [...] Patrząc na simkę chcę mieć coś, na czym mogę na chwilę dłużej zatrzymać wzrok. Jeden i ten sam kolor w różnych odcieniach nie ułatwia mi tego, uwierz.
A tak jakoś. xD
Cóż mogę powiedzieć... Nie przykładajcie wagi do prezentacji, patrzcie na simów. Nie mam zbyt dobrych pomysłów na tła do zdjęć, a kocham tą maxisową cegłę. :3
Cytat:
Nie masz szczęścia do skinów widzę... Przecież ona ma nienaturalnie blade te policzki!
Czy ja wiem... Mi się ten skin bardzo podoba
Cytat:
Nos nadal chudy, z łukiem brwiowym też powtórka z rozrywki.
Nie jestem specjalistką od łuków brwiowych, ale nos na pewno nie jest chudy. O.o
Cytat:
Zastanawiam się, po kiego grzyba do sukienki zakładać jeszcze ledwo, ledwo (ale ciągle!) wystające szorty Gdyby nie to, mogłabym Cię chociaż pochwalić za ładny ciuszek!
Daj spokój, nie ja przecież robiłam to ubranie
Cytat:
No i tak patrzę na to 2. zdjęcie... Przecież ona ma wychudzoną, wręcz kościstą twarz w okolicy szczęki!
Wiem, zrobiłam tak specjalnie! W końcu ludzie są różni ;p
Cytat:
W czasie robienia zdjęć zabrakło prądu, że oświetlenie takie "z zewnątrz"?
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli przez "z zewnątrz" xD
Cytat:
Mam wrażenie, że z każdą kolejną simką jest coraz gorzej
Nie sondze xD
Cytat:
Napisał Malin
Kolejna simka z taką pociągłą twarzą. Ja się zastanawiam, czy to wina ustawień rozdzielczości, czy rzeczywiście wszystkie twarze robisz aż tak wąskie. Miałam kiedyś taką sytuację, że w grze wszystko było dobrze, a screen wychodził niesamowicie "ściśnięty". Po zmianie rozdzielczości monitora było już wszystko dobrze. Może sprawdź, czy tu nie leży problem, bo takie wąskie, podłużne twarze nie są fajne
Nie, nie, nie, z rozdzielczością wszystko jest w porządku. Zauważyłabym, gdyby screeny były rozciągnięte
Cytat:
wąski nos i usta, które są zdecydowanie za nisko i zbyt cienkie.
Akurat tutaj nosa i ust nie określiłabym jako wąskie... Wręcz przeciwnie
Cytat:
W nosie niezbyt podoba mi się to, że mostek pomiędzy oczami jest zbyt szeroki w stosunku do nozdrzy. Powinno być raczej odwrotnie
Też specjalnie tak zrobiłam, żeby choć trochę się odróżniała
Cytat:
Strasznie podoba mi się ta tuniczka i poprosiłabym o jakiś namiar na nią <3 Szorty w sumie zbędne, ale z nimi też nie jest jakoś źle, jak dla mnie.
KLIK. :3
Cytat:
Przede wszystkim jednak przestaw się na inne kształty twarzy - szerokie kości szczęki, krótsze podbródki też są ładne
Tak naprawdę już tutaj zaczęłam eksperymentować - nos i usta
Cytat:
A może ściągnij sobie zamienniki twarzy w warsztacie, są różne bardzo ciekawe i zdecydowanie odświeżają wygląd kolejnych postaci.
Pierwsze słyszę o czymś takim. Poszukam. :3
Cytat:
Popracuj jeszcze nad tłem prezentacji, postaw na jaśniejsze kolory.
Tło prezentacji zawsze umiem spieprzyć.

Standardowo dziękuję za komentarze (i czekam na więcej) :3
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.11.2013, 17:39   #30
Muffshelbyna
 
Avatar Muffshelbyna
 
Zarejestrowany: 02.03.2013
Skąd: Bayview <3
Płeć: Kobieta
Postów: 575
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Z warsztatu Diany :3

Jak dla mnie simka ładna, ma fajny skin i kolor włosów, chociaż fryzurka faktycznie trochę dziecinna. ;p
ale simka ma śliczne oczy, i twarz ogólnie. Na pewno lepsza od tamtej opalonej blondyny.
Muffshelbyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023