Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.06.2015, 20:41   #1
Khaleesi
 
Avatar Khaleesi
 
Zarejestrowany: 05.01.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Błąd zapisu czy grafiki?

Drugi raz przydarza mi się ten problem i teraz już wiem, że to nie był jednorazowy błąd i ewidentnie coś jest nie tak. Drugi raz dzieje się to też po powrocie rodziny ze szpitala po narodzinach drugiego dziecka, chociaż nie wiem czy to reguła. Kiedy rodzinka wraca mi do domu, grafika zaczyna świrować. Na ekranie pojawia się takie koło, wiatrak, jakby jedna z animacji przejścia w programie do robienia prezentacji. Przestraszyłam się, że to moja karta graficzna, jednak inne gry działają normalnie. Myślałam, że to jakiś błąd w zapisie, bo po pierwszym razie stworzyłam nową grę i do czasu wszystko było dobrze...Miał ktoś coś tak podobnego i wie jak to naprawić?
Khaleesi jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 29.06.2015, 22:16   #2
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

Ja miałam coś takiego. Taki jakby postrzępiony, kręcący się "wiatrak", najlepiej było to widać na w wodzie albo nocą. Sama się zdziwiłam co to takiego i u mnie po uruchomieniu laptopa od nowa problem zniknął. Gram w Simsy na tym komputerze od dawna i jest dość stary, więc nie mam pewności czy to jakiś chwilowy błąd gry, czy chwilowy błąd w karcie graficznej. W każdym razie idzie się do tego "wiatraczka" przyzwyczaić, a też sam znika po jakimś czasie.
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.06.2015, 22:50   #3
Khaleesi
 
Avatar Khaleesi
 
Zarejestrowany: 05.01.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

Naprawdę się nic nie stanie? Ja to nie mam na wodzie, tylko na całym ekranie, boję się że zepsuję xD Zaglądałam do tej rodzinki i nie dość, że to się działo to znikł mi portret rodziny, więc nie wiem czy to takie byle co...
Khaleesi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.06.2015, 22:57   #4
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

Ja też miałam na całości, tylko najlepiej to było właśnie na wodzie w Bridgetport widać bodajże, bo jest ciemna strasznie. U mnie jak po tym "wiatraczku" chciałam wyprowadzić jedną osobę z domu do innego, to nie dało się jej przenieść, a po wejściu tam, wszystkie simy znikały. Po prostu wtedy nie zapisałam, wyszłam, włączyłam komputer jeszcze raz i wszystko było w najlepszym porządku. W porządku jest do teraz i mam nadzieję, że się nie zepsuje, bo mnie szlag trafi.
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.06.2015, 00:24   #5
x3Kitty
 
Avatar x3Kitty
 
Zarejestrowany: 25.10.2014
Skąd: Poznań
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

U mnie portrety rodziny często znikają i nie wydaje mi się, że to jakiś problem, po prostu mam wrażenie, że nie zdążył się załadować. Działo się to i na starym komputerze (który serio ledwo mieścił się w wymaganiach sprzętowych) i na moim nowym 3miesięcznym laptopie. Jednak z doświadczenia wiem, że nie należy bagatelizować takich problemów. Nie jestem pewna jak Tobie pomóc, ale osobiście głęboko zastanowiłabym się skąd ten wiatraczek się bierze i czy na pewno nie jest to psująca się karta graficzna. Kiedy grywało się jeszcze w The Sims 2 miałam dziwne pikselki co jakiś czas na ekranie i w pewnym momencie podczas włączania The Sims 2 cały ekran mi się taki robił, chociaż z żadną inną grą tego problemu nie miałam. A jak każdy wie, simsy są wymagającą i dość obciążającą grą i są w stanie po czasie spalić nam sprzęt.
Jeśli nie uda Ci się uzyskać odpowiedzi na to pytanie, radzę popytać jeszcze na innych forach, a nawet na takich typowo sprzętowych może ktoś będzie wiedział co może powodować taki błąd.
Powodzenia!
x3Kitty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.06.2015, 11:18   #6
Khaleesi
 
Avatar Khaleesi
 
Zarejestrowany: 05.01.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

Właśnie o tą kartę graficzną sie boję,mój poprzedni komputer poszedł z dymem(dosłownie, prawie spaliła sie pamięć Ram xD) własnie przez grafikę w Simsach. Ja upatrywałabym też problemu w win 8, który jak wiadomo z kompatybilnością ma różne kwiatki.
Przed tym wiatraczkiem miałam jeszcze jeden problem, już nie graficzny. Mianowicie Simka nie mogła nijak pojechac do pracy, co dawałam interakcję to ta znikała. Tym samym myślę, że to gra jakoś nawala...
Khaleesi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.06.2015, 13:07   #7
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

Cytat:
Napisał Khaleesi Zobacz post
(...) Mianowicie Simka nie mogła nijak pojechac do pracy, co dawałam interakcję to ta znikała.
To akurat częsty błąd w TS3, zazwyczaj pomaga zainstalowanie Nraasa MC (base + integration). Raczej nie jest związany z tym "wiatraczkiem".

@down, to dobry sposób, ale w niektórych przypadkach nie działa.
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 30.06.2015 - 16:40
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.06.2015, 16:08   #8
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Błąd zapisu czy grafiki?

Tak offtopowo co do znikania polecenia "iścia" do pracy to łatwo ten problem rozwiązać. Mi się najczęściej pojawia po zmianie wieku, wtedy trzeba, albo przebrać sima w ciuchy robocze, albo stworzyć mu nowy strój, przebrać go i wtedy wszystko śmiga.
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023