Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.11.2013, 21:08   #1
Cocombeer
 
Zarejestrowany: 16.10.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Post Słoneczne Wzgórza Witają!

Cześć! Jestem na forum już od około tygodnia, może dwóch, jednak jeszcze zbytnio się nie udzielałam. Pomyślałam, że utworzenie jakiś relacji z gry pomoże mi się rozerwać, gdyż już dawno nie pisałam. Uprzedzam, że to mój pierwszy twór tego typu, więc mogą pojawić się spore niedociągnięcia dotyczące głównie jakości i sposobu kadrowania czy robienia zdjęć. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie ciepło i jeżeli ktoś będzie tu zaglądał - skomentuje i doradzi, co mogę poprawić. Cóż, mam nadzieję, że chociaż jednej osobie sprawię przyjemność z czytania. W każdym razie, zapraszam. Zarówno jak do czytania, jak do komentowania i zgłaszania mi błędów ; ].
~



Był to piękny, wiosenny poranek. Niebo było nieskazitelnie przejrzyste, a Słoneczne Wzgórza wyglądały naprawdę cudownie. Zwłaszcza niewielki, biały domek na uboczu, zazwyczaj nieodwiedzany przez nikogo wydawał się szczególnie przykuwać uwagę mieszkańców tamtego dnia. Od miesiąca po okolicy chodziły słuchy, że do domu ma wprowadzić się ktoś z Dziwnowa, które całkiem niedawno zostało doszczętnie zniszczone przez "Wielki Wybuch" spowodowany przez braci Dziwaków. Mimo wszystko, nikt nie spodziewał się, że stanie się to naprawdę. Właśnie tamtego dnia wielki, ciężarowy samochód przyjechał na miejsce zdarzenia. U progu domu stała młoda dziewczyna. Miała około dwudziestu lat. Po kilkunastu minutach mężczyźni z firmy zaczęli wynosić duże, szare kartony i kilka niebieskawych koszyków z wozu. Można podejrzewać, że dom był już odremontowany, a teraz wystarczyło jedynie wnieść do pokojów meble. W każdym razie, dziewczyna odebrała jeden z koszyków, uśmiechając się do jednego z pracowników. Po około dwóch godzinach wszyscy zniknęli, a nowy mieszkaniec Słonecznych Wzgórz po raz pierwszy postawił nogę w swoim nowym, przytulnym domu!



Lily Flare, bo tak było na imię owej dziewczynie zaczęła ostatecznie dopieszczać wnętrze domu. Nakręcenie zegara, zamontowanie obrazów, rozpakowywanie walizek.. Nie zajęło jej to zbyt wiele czasu, ale mimo wszystko była wyczerpana i najchętniej położyłaby się spać. Mimo wszystko wiedziała, że musi dokończyć rozpoczętą pracę. Lily była bardzo sumienną i pracowitą dziewczyną. Łatwo się ekscytowała. Nawet, gdyby rzuciła wszystko i położyła się spać, nie byłaby w stanie zasnąć. Myśl, że jest już w nowym domu, a jej historia rozpoczyna się na nowo nie dawała jej spokoju.



Po zakończeniu prac Lily weszła na górne piętro swojego domu, wchodząc do niewielkiej sypialni. Rozłożyła się na łóżku i zaczęła rozmyślać. Co prawda, miała już nowy dom w przeuroczym miejscu, którego widok zachwycał już od pierwszego wejrzenia, jednak mimo wszystko wiedziała, że kupno domu i urządzenie go kosztowało ją wiele pieniędzy. A nadal brakowało w nim kilka rzeczy - głównie pamiątek ocalałych z wybuchu. Było ich naprawdę niewiele, ale znaczyły dla dziewczyny naprawdę wiele. Na dodatek brakowało jej funduszy na zwyczajne, codzienne potrzeby. Wtedy postanowiła, że..



Wtedy rozmyślania Lily przerwał dzwonek do drzwi. Dziewczyna chcąc nie chcąc była zmuszona zejść na dół. W końcu wypadałoby poznać nowych sąsiadów. Przy drzwiach stała rudowłosa kobieta nieco starsza od niej. Kobiety od razu się polubiły. Miały ze sobą wiele wspólnego. Lily dowiedziała się, że kobieta ma na imię Cynthia. Zaprosiła ją do jadalni, a sama zajęła się przygotowaniem jedzenia. Co prawda, nie było to nic nadzwyczajnego, jedna porcja mrożonego indyka z sałatką i sosem pomidorowym. Wyjątkowo niesmaczna.



Cynthia pośpiesznie zjadła posiłek, podczas którego Lily przeprowadziła z nią rozmowę. Dowiedziała się, że od niemal piętnastu lat rudowłosa zamieszkuje Słoneczne Wzgórza. Okazało się, że jest bardzo zapracowana i przemęczona. Ma trójkę dzieci, w tym niemowlę, które wymaga bardzo dużo miłości i opieki. Na dodatek jej mąż i ona pracowali i zazwyczaj zostawiali dzieciaki z nianią. Cynthia zapewniła nową znajomą, że w sieci tych niewielkich miasteczek mieszka naprawdę wielu przemiłych ludzi, których powinna polubić. Rozmowę dziewcząt przerwał telefon. To mąż Cynthii do niej zatelefonował, informując ją, że powinna wracać do domu, gdyż on za pół godziny wybiera się do pracy, a niania nie pracuje w soboty. Lily pożegnała się z nią, podając jej swój numer telefonu.



Lily powróciła do swojego pokoju. Od razu przysiadła do komputera. Postanowiła wdrążyć w życie swoje poranne plany. Miała zamiar przystąpić do pracy! Musiała jakoś zarabiać na swoje utrzymanie, a nie mogła liczyć na niczyją pomoc. Zwłaszcza, że większość jej żywych krewnych zginęła w wyniku "Wielkiego Wybuchu". Długo przeszukiwała oferty pracy, aż w końcu postanowiła rozpocząć karierę polityczną. Z początku miała odgrywać bardzo niewielką rolę, ale mimo wszystko, jej przewidywalne zarobki powinny wystarczyć jej na życie w tamtym momencie.



Zanim zaszło słońce, Lily zdążyła przeczytać kilka rozdziałów swojej ulubionej książki pt. "Tajemnice Miłowa". Naprawdę bardzo lubiła czytać, a świat książek pozwalał jej się odizolować od szarej rzeczywistości, chociaż tak naprawdę w tamtych chwilach jej życie wydawało się nabierać barw. Książki wciągały dziewczynę na wiele godzin, tamtego razu aż do wieczora. Wtedy podniosła się z łóżka, odłożyła książkę na półkę i zeszła na dół.



Trzeba przyznać, że Lily nigdy nie była doskonałą kucharką. Zamówiła nieco jedzenia, które przyjechało po zaledwie półtora godziny, po czym przystąpiła do gotowania. Nie mogła jeść zbyt dużo ze względu na problemy z żołądkiem, ale tamtym razem mogła uczcić przybycie do nowego miejsca porządną porcją zapiekanki z serem i szynką.



O dziwo, jedzenie nie okazało się nie do zjedzenia. Dosyć łatwo je przełknęła, zostawiając po sobie jedynie pustą miskę. Sprawnie pozmywała naczynia, nieco pograła w gry komputerowe, po czym już całkowicie wymęczona padła jak nieżywa na łóżko. Jutro miała rozpocząć pracę, więc musiała się wyspać. Nie spodziewała się nawet, kogo tam spotka.



Dobranoc, Lily.
Cocombeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.11.2013, 22:07   #2
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Słoneczne Wzgórza Witają!

Całkiem ciekawie się zapowiada. Simka jest bardzo ładna i ma fajne imię. Nie podziewałam się aż takiego maxisa, ale lubię ten styl więc zdjęcia mi się podobają. Udało Ci się mnie zaciekawić tą historią i postaram się tutaj wpadać.


Jedno mnie dziwi - co to za koleś na ostatnim zdjęciu?
A no i motyw z wielkim wybuchem strasznie mi się podoba.
La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.11.2013, 14:32   #3
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słoneczne Wzgórza Witają!

Witaj na naszym forum
Tak przeczuwam, że będzie to jakaś dramatyczna historia [śmierć, zabójstwa, zdrady, tajemnice itd.], co mi się strasznie podoba ! Twoje OJSG zaczyna się wręcz znakomicie, chociaż mimo tego ta ilość tekstu mnie nie zadowala, ale czyta się dosyć przyjemnie :3
Powodzenia ! I czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki
Pozdrawiam, scavo :3
__________________
whatever
scavo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2013, 14:45   #4
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,086
Reputacja: 30
Domyślnie Odp: Słoneczne Wzgórza Witają!

Bardzo fajne, ciekawie się czyta :3
Masz ładne simki, Cynthia jest śliczna. W całym tekście dopatrzyłam się tylko kilku błędów interpunkcyjnych, ale jest nieźle
Czekam na kolejny odcinek!
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.11.2013, 08:58   #5
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słoneczne Wzgórza Witają!

Nareszcie jakieś nowe OJSG . Twoja historia mnie zaciekawiła, ale ilość tekstu i szczegółów nieco odstraszyła, ale miło się to czyta. Jak na początkującą zdjęcia masz naprawdę bardzo ładne. Jestem bardzo ciekawa kogo Lily spotkała w swoim łóżku i kim jest mężczyzna na ostatnim zdjęciu. :-)
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.11.2013, 17:49   #6
Panna_Demoniczna
 
Avatar Panna_Demoniczna
 
Zarejestrowany: 15.01.2013
Skąd: Poznań
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 16
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słoneczne Wzgórza Witają!

Śliczna simka ! i interesująca historia ciekawa jestem jej dalszych losów
Czekam na więcej
Panna_Demoniczna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.12.2013, 08:42   #7
Suara
 
Zarejestrowany: 18.12.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słoneczne Wzgórza Witają!

Ciekawie piszesz, nigdy mnie tak nie wciągnęła historia jakiegoś użytkownika. Simki są ładne, Lily ma trochę za długą brodę, ale dobrze współgra z włosami. Cynthia wygląda na taką, której można zaufać. Sorry, ale z początku myślałam, że mąż Cynthi wykorzystuje ją xD Czekam na więcej
Suara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023