Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.05.2014, 00:22   #1
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Starówka Kenny'ego

Cześć :3 Jakiś niecały rok temu postanowiłem odwzorować otoczenie z TS1 do TS2. Jakoś w połowie listopada zespół mi sie stary komputer. Tutaj możecie zobaczyć co udało mi się zrobić jeszcze na starym lapku. Od końca grudnia mam nowy, ale zanim doinstalowałem na nim drugi system żeby wgrać ts2, cały CC poprzenosiłem, otoczenie i ogarnąłem się minęło troszke czasu. Były też problemy z chowańcami które odebrały mi chęci do gry. No i jeszcze wyszło na to że moja wspaniała karta graficzna nie obsługuje wygładzania krawędzi Więc z górny przepraszam Was za nędzną, okropną, minecraftową grafikę :C Pierszw kilka odcinków będzie zapoznawczych. Pokażę rodziny, domy. Potem zacznie rozkręcać sie jazda

Odcinek 1 - Ćwirowie
Odcinek 2 - Marek Kawaler

***

Miałem wątpliwości od kogo zacząć. Stwierdziłem że najlepiej będzie od Ćwirów. To chyba najbardziej kojarzona rodzina z całej serii. Żeby nie było niejasności - Majka to Bella a Henryk to Mortimer. Po prostu polscy tłumacze dali dupy w pierwszej części troszke XD a jako że to jedynkowe otoczenie to zostawiłem jedynkowe nazwiska, a co? W następnych częsciach postaram się przedstawić rodziców Henryka i brata Majki. Szybciej pokazywałem ich już tutaj i tutaj




























































To był domek Ćwirów Żyją se jak każda normalna rodzina. Nie mają telewizora ani komputera. W wolnych chwilach grzebią ludzi w ogródku, molestują dżina, czy jak to praferuje Majka - dbają o domową mini plantacja marihuany. Ale pozatym bardzo się kochają. Kasandra chodzi do prywatnej szkoły, jest prymuską. Henryk zajmuje się nauką a Majka domem. Ma też mały sekret... Jest wiedźmą, ale ukrywa to przed całą rodziną. Kiedy nikt nie patrzy wyciąga różdżkę, macha kilka razy i samo sie sprząta, a co? Na bogato. Jest też kotek - Harry. Kupiony głównie z myślą o małej Kasi, pokochany przez Majkę.









***

Piszcie jak Wam podoba sie dom, jak simowie. Co do poprawek no i co chcielibyście zobaczyć w następnych częściach. Jakieś konkretne zamówienia?
Pozdrawiam, Kenny.
__________________

Ostatnio edytowane przez Kenny McCormick : 21.06.2014 - 14:13
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.05.2014, 12:59   #2
Daisy
 
Avatar Daisy
 
Zarejestrowany: 10.03.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Cześć
Baaardzo dawno nie grałam w jedynkę, więc ciężko jest mi ocenić odwzorowanie domu, jednak gdy spojrzałam na drugie zdjęcie wydał mi się znajomy więc sądzę że Ci się udało. Wnętrze domu jest przyjemne, szczególnie jeśli chodzi o kolorystykę.
Odcinek jest naprawdę krótki, ale narracja jest fajna i śmieszna, szczególnie podoba mi się fragment z molestowaniem dżina. Cała rodzinka jest ładna, szczególnie podoba mi się Kasandra która ma fajną fryzurę.
Jeśli chodzi o mnie, nie mam absolutnie żadnych zamówień co do następnych części, zdaję się na Ciebie i myślę że na pewno wymyślisz coś śmiesznego. Na pewno bardzo miło będzie popatrzeć na dalsze losy Ćwirów jak i innych Twoich rodzin.
Czekam na następną część i z pewnością mnie tutaj jeszcze zobaczysz. Pozdrawiam
Daisy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.05.2014, 19:52   #3
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,218
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

ŁAŁ! Zupełnie jakby mieć jedynkę w dwójce!
Majka, Henryk i Kasandra mają świetnie dobrane fryzury i stroje! Są podobne do tych, co mieli w jedynce, a jednocześnie - naprawdę dobrze wyglądają. Szczególna pochwała dla fryzury Kasandry, która jest moim zdaniem po prostu urocza, i sukienki Majki - nie ma tego niedorzecznego, rozpikselowanego i moim zdaniem całkowicie zbędnego naszyjnika. Fajny motyw z dżinem, w jedynce też był (w Światowym Życiu bodajże, sam Will Wright - twórca Simsów - użyczył mu głosu!). Dom fajnie urządzony, dobrze odwzorowany ten z jedynki, a jednocześnie dodane są pewne elementy - bo hej, mamy przecież pewne nowe możliwości i trzeba je wykorzystać Początek świetny, przyznam, że nie wiem, którą rodzinę bym chciała zobaczyć jako następną... może Nowaków? Ja wiem... szczerze mówiąc, chętnie bym zobaczyła, jak się potoczą losy Ćwirów, ale nie tylko ich. Czekam tylko na więcej
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 12:24   #4
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,431
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Co prawda nie pamiętam już za dobrze domu Ćwirów z jedynki, ale ten dom z zewnątrz wygląda znajomo. Kojarzę patio i ten pokój z pianinem. Na pewno była tam jakaś granatowa tapeta.
Generalnie bardzo fajnie wyszło Ci to odwzorowanie . Simy też są niezłe. Chętnie zobaczyłabym też dom Nowaków .
Ciekawa jestem, jak pokierujesz losami tych rodzin, więc pewnie jeszcze tu zajrzę.
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 17:10   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Cytat:
Po prostu polscy tłumacze dali dupy w pierwszej części troszke XD
Wcale nie!
Spodziewałam się dokładnej, niezmienionej wersji domku żywcem z TS1 ;< Kot też mógł być bardziej jedynkowy, bo nie przypominam sobie takiego umaszczenia.
Tej lampy dżina chyba nie powinno tam być? xD
TURKUSOWA LODÓWKA?! A DO CZEGO ONA TAM PASUJE?!
W kuchni przydałby się bardziej stolik i krzesła, a nie szachy
W pokoju Cas nie ma grzejnika

Cytat:
W wolnych chwilach grzebią ludzi w ogródku
Kenny, proszę Cię xDDDD
Cytat:
Jest wiedźmą, ale ukrywa to przed całą rodziną

Heniek za mało szykownie, Majce brakuje ciemnych rajtuz jak w TS1 xD No i tam miała też inne buty Cas - fryzura za mało poważna!
Specjalnych zamówień ode mnie brak, chociaż powiem Ci, że fajnie mi się grało Papużkami i Markiem Kawalerem Z niego zresztą zrobiłam gwiazdę! (Majka tez miała być, ale życie rodzinne było zbyt absorbujące ;<)
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 20:56   #6
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

A więc tak. Odwzorowanie domu moim zdaniem wyszło baardzo dobrze. W jedynce pamiętam najgorsze było, jak z nagrobków właśnie u Ćwirów wychodziły duchy i jeszcze ta muzyka Wydaję mi się że Kasandra w TS1 miała na sobie białą bluzkę i coś jeszcze. W następnym odcinku chcę Beatę i Roberta Nowaków.
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 21:00   #7
Agor-ia
 
Avatar Agor-ia
 
Zarejestrowany: 10.07.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 418
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Cytat:
Napisał dawidsz10 Zobacz post
A więc tak. Odwzorowanie domu moim zdaniem wyszło baardzo dobrze. W jedynce pamiętam najgorsze było, jak z nagrobków właśnie u Ćwirów wychodziły duchy i jeszcze ta muzyka Wydaję mi się że Kasandra w TS1 miała na sobie białą bluzkę i coś jeszcze. W następnym odcinku chcę Beatę i Roberta Nowaków.
Miała białą koszulę z tarczą i granatową spódnicę. To był mundurek szkoły prywatnej
__________________
Lubię piwo i starych rybaków.

Be the type of Woman, who crawls out of bed every day and the Devil says "Oh no, She's awake!"

"The only way to get rid of a temptation is to yield to it." - Oscar Wilde
Agor-ia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2014, 22:23   #8
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Więc... Także ten... Wróciłem

Cytat:
Napisał Daisy
Cześć
Baaardzo dawno nie grałam w jedynkę, więc ciężko jest mi ocenić odwzorowanie domu, jednak gdy spojrzałam na drugie zdjęcie wydał mi się znajomy więc sądzę że Ci się udało. Wnętrze domu jest przyjemne, szczególnie jeśli chodzi o kolorystykę.
Odcinek jest naprawdę krótki, ale narracja jest fajna i śmieszna, szczególnie podoba mi się fragment z molestowaniem dżina. Cała rodzinka jest ładna, szczególnie podoba mi się Kasandra która ma fajną fryzurę.
Jeśli chodzi o mnie, nie mam absolutnie żadnych zamówień co do następnych części, zdaję się na Ciebie i myślę że na pewno wymyślisz coś śmiesznego. Na pewno bardzo miło będzie popatrzeć na dalsze losy Ćwirów jak i innych Twoich rodzin.
Czekam na następną część i z pewnością mnie tutaj jeszcze zobaczysz. Pozdrawiam
Dzięki za komenta! Miło że podoba Ci się kolorystyka, sam nie byłemn przekonany do końca.A to z dżinem pisane było na spontana A fryzure Kaśki jak i całej rodziny robiłem ja, sam, samodzielnie! (tzn recolorki ale cii) Również pozdrawiam :*

Cytat:
Napisał Master of Disaster
ŁAŁ! Zupełnie jakby mieć jedynkę w dwójce!
Majka, Henryk i Kasandra mają świetnie dobrane fryzury i stroje! Są podobne do tych, co mieli w jedynce, a jednocześnie - naprawdę dobrze wyglądają. Szczególna pochwała dla fryzury Kasandry, która jest moim zdaniem po prostu urocza, i sukienki Majki - nie ma tego niedorzecznego, rozpikselowanego i moim zdaniem całkowicie zbędnego naszyjnika. Fajny motyw z dżinem, w jedynce też był (w Światowym Życiu bodajże, sam Will Wright - twórca Simsów - użyczył mu głosu!). Dom fajnie urządzony, dobrze odwzorowany ten z jedynki, a jednocześnie dodane są pewne elementy - bo hej, mamy przecież pewne nowe możliwości i trzeba je wykorzystać Początek świetny, przyznam, że nie wiem, którą rodzinę bym chciała zobaczyć jako następną... może Nowaków? Ja wiem... szczerze mówiąc, chętnie bym zobaczyła, jak się potoczą losy Ćwirów, ale nie tylko ich. Czekam tylko na więcej
Strój Henryka jednak troszku się różni ;/ Ale skoro się podba to dobrze :3 Oj tam dżin - Majka ma nawet voodoo! ale to potem! Fajnie że dom ci się podoba i że poceniłaś te nowe elementy :3

Cytat:
Napisał Libby
Co prawda nie pamiętam już za dobrze domu Ćwirów z jedynki, ale ten dom z zewnątrz wygląda znajomo. Kojarzę patio i ten pokój z pianinem. Na pewno była tam jakaś granatowa tapeta.
Generalnie bardzo fajnie wyszło Ci to odwzorowanie . Simy też są niezłe. Chętnie zobaczyłabym też dom Nowaków .
Ciekawa jestem, jak pokierujesz losami tych rodzin, więc pewnie jeszcze tu zajrzę.
Tapetka sie troche różniła - sprawdź w google. ale konwersja z jedynki wyglądała źle, strasznie mega okropnie pixelowo ;/ Dzięki za komenta i zapraszam ponownie

Cytat:
Napisał Liv
Spodziewałam się dokładnej, niezmienionej wersji domku żywcem z TS1 ;< Kot też mógł być bardziej jedynkowy, bo nie przypominam sobie takiego umaszczenia.
No sorka Livka, ale ja tam gram xD Nie robie tylko do pokazu aby pooglądać tylko głownie tylko tam teraz gram. :C Wybaczysz te zmiany? :< No kot to nowy nabytek xD Podobnie jak kaloryfery xD

[quote=Tej lampy dżina chyba nie powinno tam być? xD
TURKUSOWA LODÓWKA?! A DO CZEGO ONA TAM PASUJE?!
W kuchni przydałby się bardziej stolik i krzesła, a nie szachy
W pokoju Cas nie ma grzejnika [/quote]

No nie powinno, ale tam gram to jest! No mi się wydawało ze lodówka pasuje Nie krzycz :< A szachy stąd że Henio chciał*szachy to mu kupiłem xD a póki ciepło to jedzą w ogródku z widokiem na nagrobki >D

Cytat:
Cytat:
W wolnych chwilach grzebią ludzi w ogródku
Kenny, proszę Cię xDDDD
Nooo co? xD Tak się*kończy brak komputera czy telewizora

Cytat:
Cytat:
Jest wiedźmą, ale ukrywa to przed całą rodziną
No co? Wolałabyś żeby nie ukrywała czy nie była? Matka Henryka by ją zjadła ;/ Ale niedługo się wyda ^^

Cytat:
Specjalnych zamówień ode mnie brak, chociaż powiem Ci, że fajnie mi się grało Papużkami i Markiem Kawalerem Z niego zresztą zrobiłam gwiazdę! (Majka tez miała być, ale życie rodzinne było zbyt absorbujące ;<)
No odcinek Papużką nie będzie poświęcony ale dla Ciebie je pokażę a co tam. Kto nie może? Ja nie mogę? Wszystko mogę! Ja z Beaty robiłem gwiazde w jedynce, szkoda że w dwójce nie ma takiej opcji (nie ma, prawda?)

Cytat:
Napisał dawidsz10
A więc tak. Odwzorowanie domu moim zdaniem wyszło baardzo dobrze. W jedynce pamiętam najgorsze było, jak z nagrobków właśnie u Ćwirów wychodziły duchy i jeszcze ta muzyka Wydaję mi się że Kasandra w TS1 miała na sobie białą bluzkę i coś jeszcze. W następnym odcinku chcę Beatę i Roberta Nowaków.
JAK TO NAJGORSZE? Najlepszy element gry!

Cytat:
Napisał Agor-ia
Miała białą koszulę z tarczą i granatową spódnicę. To był mundurek szkoły prywatnej
No dzięki za komenta, ale mogłaś chociaż napisać czy Ci się podoba

***
Marek Kawaler

Także ten, najpierw Dom




























Więc po kolei...
Cytat:
Napisał The Sims (z simswiki)
Michał właśnie skończył studia, ale nie potrafi zdecydować, jak ma wyglądać jego dorosłe życie. Czy pomożesz Michałowi osiągnąć sukces?
Marek jest starszym bratem Majki. Studiował robotyke. Dopiero co wprowadził się do domu niedaleko swojej siostry i jej rodziny. Dlatego narazie w jego domu jest tak "zimno". Sie z czasem urządzi. Nie ma jeszcze nawet kupionej maszyny do robienia robotów :C

Siostra często go odwiedza. Co prawda jest młodsza, ale już ma dom, rodzinę więc jest troche bardziej ogarnięta od swojego brata. Pomaga mu stanąć na nogi po studiach.


... Co nie zmienia faktu że jak każde rodzeństwo miewają odpały xD


Dziś w sąsiedztwie przywitały go sąsiadki. Najpierw przyszła Anna,


potem Papużki. Najpierw było dość niespokojnie. Okazało się że Maruś ma tylko jedno krzesło xD


Między Ewą a Markiem zaczęło chyba iskrzyć...


Co swoją drogą chyba nie dokońca spodobało się Monice, której Kawaler wpadł w oko.

Marek zrobił kanapki, potem poszli na ogród je jeść.


Monika zaczęła dosyć... Specyficzny temat...


Który jak widać przestraszył Marczusia



***

Heh, Marek robi śmieszne minki xD Jakby ktoś szukał jego włosów to udostępniłem je i są tutaj. Mam nadzieję że się Wam podobało, zostawiajcie komenty i do potem :3
__________________

Ostatnio edytowane przez Kenny McCormick : 18.06.2014 - 14:05
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.05.2014, 22:47   #9
Daisy
 
Avatar Daisy
 
Zarejestrowany: 10.03.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Hej
Zupełnie nie pamiętam jaki dom miał Michał w jedynce, ale ten mi się podoba, a najbardziej łazienka. Jest ciepła i przytulna Jedynie te drzwi wejściowe tą takie mocno przeszkolne
Michał wyszedł Ci bardzo przystojny I uwielbiam bluzkę Beaty, jest urocza. Byłabym za tym żeby między Ewą a Michałem zaiskrzyło na dłuższą chwilę
Mi się bardzo podobało i czekam na następną część
Daisy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.05.2014, 10:07   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Starówka Kenny'ego

Tragiczny clown na obrazku rządzi Stojący przed nim Marek (jaki Michał?!) też Kwiatki Ci (Markowi) padają w ogródku
Cytat:
Michał jest starszym bratem majki
A cóż to takiego ta majka?
Cytat:
Najpierw przyszła Beata
Anna?
Czemu ma zarośnięte okna w kuchni?! xD
W mojej grze Ewcia była żoną Marka i mieli syna Piotrka Dobrze zaczynasz! Ale ciekawe, jak w tym wszystkim odnajdzie się Monika xD

Króóóóóóóóóóótko.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023