Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Podoba Ci się "Straightness" ?
Bardzo 7 46.67%
Tak 6 40.00%
Nie 1 6.67%
Okropny 1 6.67%
Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.03.2012, 21:44   #1
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie "Straightness" by kubuss

Ulica Górne Łany 4


Spis pomieszczeń: kuchnia+jadalnia, łazienka, gabinet, sypialnia, salon.
Parcela: 30x20
Koszt: 106 458 $
Otoczenie: Jaskinia Pokrzyku


Bryła:









Kuchnia/Przedpokój









Jadalnia:



Salon:











Gabinet:





Łazienka:





Sypialnia:







Ogródek:







Rzut:



Wsio

kubuss
kubuss jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.03.2012, 22:16   #2
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Okey, będę jako pierwszy.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to ogrodzenie, kompletnie nie pasuje mi do stylistyki i koloru domu. Na twoim miejscu oddzielił bym jakąś kolumną ciemniejszą cegłę od jaśniejszej przy wejściu (chodzi o takie lekkie wybrzuszenie)
Przedpokój na pierwszy rzut oka wydaje się ok, ale kompletnie nie pasują tak te "łuki". źle się łączą. Po co komu 2 alarmy antywłamaniowe w jednym pomieszczeniu ? (a później niepotrzebnie wrzuciłeś kolejny alarm do biura)
W kuchni nie podoba mi się pstrokata tapeta.
Jadalnia jest całkiem spoko, ale ja stawiam na jako-taką symetrię, więc nie podobają mi się 3 okna na jednej ścianie, a na drugiej 2.
Salon jest fajny. Ładnie dobrane kolory (poza sofą, postawiłbym na inny odcień zieleni)
Kompletnie nie podobają mi się naklejki w biurze, i alarm, o którym już wspomniałem. Dlaczego do bardziej "zwyczajnego" wnętrza wybrałeś bardzo modernistyczne biurko ? Ja bym postawił na klasyczne (jeżeli mogę to tak nazwać.)
Przyszła pora na łazienkę. Kaczucha nad klozetem kompletnie nie pasuje, tak jak ten kwiat pomiędzy zlewem a kiblem.
Nie przypadł mi do gustu ogródek z tyłu domu. Pusto tam trochę (na środku) . Nie podchodzi mi ten kwiatek w doniczce na stoliku.

Ocena, dobra 5.

EDIT:
@down
Dlaczego odrazu zemsta?
Przemyślałem sobie parę spraw co do oceniania. (nie chiodzi wgl o kubussa) Postanowiłem się wgłębiać w szczegóły.
A i po co miałbym się na nim mścić. On tylko wyraziľ swoją opinię na temat mojego domu i tyle. Może wtedy trochę żle zareagowałem, ale już to przemyślałem.
Po prostu miałem większe oczekiwania. Dom nie do końca mi się podoba, ale najgorszy też nie jest. Gdyby była w sondzie opcja 'może być' to właśnie ona by była przeze mnie zaznaczona, ale jej niema, więc byłem zmuczony dać 'nie'...
__________________

Ostatnio edytowane przez Lubie : 01.03.2012 - 22:32
Lubie jest offline  
stare 01.03.2012, 22:18   #3
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

To jest świetne!
Moje pierwsze wrażenie:
A drugie :


Wszystko się mi podoba Nie będę się rozpisywał, bo nie czuję takiej potrzeby
oceniam na 9

edit: Ooo, Zemsta Lubiaka
__________________
Kenny McCormick jest offline  
stare 01.03.2012, 22:23   #4
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Dzięki za oceny
kubuss jest offline  
stare 01.03.2012, 22:50   #5
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Dla mnie domek piękny. Nie umiem zbytnio przy oglądaniu zwracać uwagi na szczegóły, więc jedyne co mi nie odpowiada, to właśnie te alarmy i kafelki w łazience. Nie, że źle dobrane, tylko po prostu mi się niezbyt podobają (kaprys)
Filleable jest offline  
stare 02.03.2012, 12:49   #6
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 867
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Z zewnątrz domek prezentuje się bardzo dobrze, przypomina mi trochę taki amerykański styl, tylko jak dla mnie zdecydowanie za mało okien! Ogrodzenie troszkę zbyt ciemne w tej kompozycji, za bardzo rzuca się w oczy.
Ogród jest śliczny i bardzo zachęcający, można tam na pewno cudownie wypocząć po stresującym dniu. Jest taki swojski, bardzo mi się podoba.
Ale teraz tak:
Kuchnia/przedpokój: niestety to miejsce podoba mi się najmniej. To pomieszczenie jest tak ogromne, że mam wrażenie, iż odbijałoby się w nim echo. Ciężko zrobić coś przytulnego w tak dużym wnętrzu. Kuchnia zupełnie nie ma okien, to dla mnie ogromny minus, nie wyobrażam sobie funkcjonować wiecznie przy sztucznym świetle (u mnie w domu kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, zawsze przesiaduje tam cała rodzina, chętniej niż w salonie, nie, nie, okna być muszą i basta! Poza tym, jak to tak, nie podejrzeć od czasu do czasu sąsiada, czy nie zerknąć, kto spaceruje ulicą? . Nie jestem przekonana, czy tapeta to dobre rozwiązanie w kuchni, na pewno niepraktyczne, bo ciężkie do utrzymania w czystości. Ale ogólnie bardzo mi się ona podoba, jest oryginalna i ma ciekawy wzór. Jadalnia jest po prostu poprawna, bez żadnych zbędnych ozdób, ale przez to troszkę pusta. Dwa alarmy w przedpokoju to, jak już zostało wspomniane, przesada. Ogólnie całe to pomieszczenie jest takie... zimne, a to wrażenie pogłębiają jeszcze te płytki na podłodze.
Salon: bardzo, bardzo duże "NIE" mówię temu dziwnemu łukowi. Proszę, nie obraź się, ale jak dla mnie jest okropny! Jest za szeroki, ma jakiś niezidentyfikowany kształt, brzydko się łączy i psuje mi całą przyjemność oglądania domu. Poza tym przez niego czułabym się odarta z prywatności, bo odsłania cały salon, w którym może chciałabym się schować, by odpocząć, a widać by mnie było i z przedpokoju, i z kuchni, i z jadalni... Wiesz, no taki brak swojego kąta, wszystko na wierzchu... Poza tym dodatkowo powiększa zdecydowanie zbyt duży korytarz. Sam salon jest bardzo fajny, panuje miła kolorystyka, ale jest taki jakiś... pusty. Wszystkie meble ścisnąłeś w jednym miejscu, a dookoła tyle wolnej przestrzeni. I zdecydowanie rzuciłabym tam jakiś dywan, aż się prosi, by go dać. Bardzo podoba mi się ta wnęka w ścianie, oświetlona przez dwa halogeny, ale nie bardzo mogę zidentyfikować, co Ty tam umieściłeś; brakuje mi zbliżenia tego miejsca. Ale intryguje mnie i podoba mi się.
Gabinet: wygląda trochę jak pokój dziecinny, to przez te tapety z sówkami (które same w sobie są słodkie ). Zbyt małe biurko, aby rozłożyć się z różnymi klamotami potrzebnymi do pracy (jakieś ołówki, papiery, zeszyty, czy coś w ten deseń). Gabinet to z założenia pokój do pracy, więc trochę mi tego brakuje, tak samo jak jakiejś drukarki czy skanera. No i te drzwi tarasowe... Powinny być w salonie, a nie w gabinecie. Wyobraź sobie te wędrówki rodziny do ogrodu i z powrotem (a to do łazienki, a to do kuchni itp., itd.), podczas gdy Ty skupiasz się na pisaniu jakiejś ważnej pracy. Ja nie mogłabym tak pracować, o skupieniu nie ma mowy.
Łazienka: nie podoba mi się wzór płytek i ta podłoga średnio się z nimi komponuje. Szkoda, że zrezygnowałeś z płytek w połowie pomieszczenia, wokół umywalki też się dzieją różne dziwne rzeczy i można zachlapać ścianę. Kaczka na obrazie jakaś taka... dziecinna. Średnio mi pasuje do wnętrza. Za to fajne jest lustro i umywalka.
Sypialnia: najlepsze pomieszczenie w domu, nie czepiam się niczego. Zaje...fajna lustrzana szafa (moje marzenie w realu). Plus za telewizor; nie trzeba dreptać do salonu (boso po tych zimnych, kamiennych płytkach!) w razie trudności z zaśnięciem. Jest tam przytulnie i jakoś tak... bezpiecznie. Przyjemne kolory ścian. Jest po prostu świetnie.

Ogólnie projekt nie jest zły. Największe (moim zdaniem) minusy to zbyt duży przedpokój, brak okien w kuchni i ten łuk. Reszta to tylko kwestia różnych gustów, a jak widać, nasze jakoś nie bardzo się komponują.

Moja ocena 7/10.

Ostatnio edytowane przez Malin : 02.03.2012 - 15:03
Malin jest offline  
stare 02.03.2012, 15:43   #7
Aoi
 
Avatar Aoi
 
Zarejestrowany: 16.12.2010
Skąd: Poznań
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 427
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

No więc tak...
Bryła jest niezła. Podoba mi się, jak została zbudowana, ale zmieniłabym jej kolory. Nie przekonuje mnie połączenie brązowych kamieni i szarego dachu. W dodatku, dlaczego ten garaż jest odgrodzony od reszty domu? Wygląda, jakby stał na oddzielnej parceli. Ale za ro ogródek jest moim zdaniem przeuroczy
Kuchnia... Nie sądzisz, że trochę tam za pusto? Kuchnia jest zdecydowanie za duża. Nie podobają mi się też kafelki i tapeta w kwiatki. Nijak nie pasuje to do jednego z moich ulubionych zestawów kuchennych <3 Co do braku okien w kuchni, to ja akurat nie mam zastrzeżeń. Ja też nie mam okien w kuchni i nie przeszkadza mi to w przygotowywaniu obiadu, więc uważam, że simom także nie będzie to sprawiało problemu.
Salon jest ok. Też lubię tą lampę, fajnie wygląda przy takim układzie mebli i też często to wykorzystuję. Za to absolutnie nie podoba mi się drzewo na ścianie i ten paskudny łuk.
To samo w gabinecie. To pomieszczenie podoba mi się najmniej. Strasznie tam pusto, dziecinna tapeta, brzydka podłoga, maleńkie biureczko, na którym nic nie można zrobić. Ogromny minus za ten pokój.
Ale łazienka jest już lepsza. W zasadzie jedyne, co mi się w niej nie podoba to kafelki na ścianach i podłodze.
Sypialnia jest super Strasznie podoba mi się tapeta przy szafie <3 Usunęłabym tylko czarno-białe obrazy znad łóżka.

Ogólna moja ocena to 6,5/10. Ten domek nie jest szczytem moich marzeń, ale niektóre szczegóły są naprawdę fajne.
Aoi jest offline  
stare 02.03.2012, 15:58   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Po pierwsze - chłopie, nie rób takich oddaleń! Ledwo co widać...
Przód domu jakoś nie przypadł mi do gustu (a może to Twoja wina - w końcu nie ja robię wszystkie zdjęcia z perspektywy oczu kota...).
Ogródek z przodu też nie wygląda zachwycająco.
W środku brakuje mi czegoś takiego typowo Twojego Sama żółta farba na ścianach, która kojarzy mi się z Twoimi starymi domkami, nie wystarcza!
No i gdzie Twój maxis-match ja się pytam!? I odradzam robienia takich "otwartych" kuchni. Albo innego rozplanowywania.
Lampa w salonie i to dziwne złączenie łuków - odpadają! Natomiast ta ściana z drzewkiem i półeczką na książki... Jej, jakbym oglądała któryś swój domek! :> Używam nawet niemal identycznych dodatków, ale tym książkom na półkach mogłeś dać inny recolor
Za to gabinet wygląda uroczo ^^ Tylko do roślinek masz jakiegoś pecha, bo z tych, które do tej pory pojawiły się na zdjęciach, żadna nie pasuje w 100%.
Łazienka wyszła zdecydowanie najładniej Nie mam zastrzeżeń.
Oooo, znany zestaw mebelków do sypialni :> Aż mi się milej zrobiło - na to czekałam! Tylko tapeta za ciemna.
Ogródek całkiem ładny

Dalej musisz wracać do starej formy ;] Tylko obawiam się, że to już nie będzie nigdy to samo
7,5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 02.03.2012 - 16:04
Liv jest offline  
stare 02.03.2012, 18:10   #9
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Moim zdaniem dom jest świetny. Nie będę się za bardzo rozpisywał, powiem tylko, ze najbardziej przypadły mi do gustu łazienka i sypialnia, poza tym bardzo ładne kolory ścian
Ocena: 10.
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 02.03.2012, 18:39   #10
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Straightness" by kubuss

Dziękuję za oceny
kubuss jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
kubuss, straightness


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023