Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.01.2013, 20:23   #1
Anulaa89
Creator
 
Avatar Anulaa89
 
Zarejestrowany: 22.05.2011
Skąd: Dębica
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 362
Reputacja: 10
Domyślnie Zmiana języka w grze

Już dłuższy czas temu po używaniu programu Any Game Starter podczas testowania nowych dodatków przestawił mi się język gry, bo źle zamknęłam grę i tak dalej ale mniejsza o to. Musiałam pogrzebać w rejestrze żeby przestawić go z powrotem na j. polski.

Pamiętajcie, że zabawa rejestrem systemowym to nie zabawa w piaskownicy jeden fałszywy ruch i mozna rozwalić grę a nawet cały system. Także polecam to tylko zaawansowanym użytkownikom. Jeżeli jednak będziesz trzymać się moich wskazówek nic złego się nie stanie.

Aby to zrobić należy kliknąć Start - > Uruchom:


W okienku, które nam wyskoczyło wpisujemy: regedit i klikamy OK bądź wciskamy ENTER:


Otwiera nam się Edytor rejestru.:


Teraz UWAGA! POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻESZ NIC Z NIEGO USUWAĆ I NALEŻY UWAŻAĆ CO ROBISZ - ROBICIE TO NA WŁASNE RYZYKO. JEŻELI ZROBISZ WSZYSTKO CO PISZĘ TU W PORADNIKU DOKŁADNIE NIC ZŁEGO SIĘ NIE PRZYTRAFI.


Pierwsze co robimy sobie kopię zapasową rejestru w razie "W" - Naciskamy w Edytorze rejestru: Plik->Eksportuj


nadajemy nazwę plikowi, wybieramy lokalizacje dla pliku - najlepiej na innej partycji (w moim przypadku jest to dysk D) i klikamy OK - chwilę czekamy na eksport pliku. Później możemy już spokojnie przystąpić do działania z czystym sumieniem.

Rozwijamy listę o nazwie HKEY_LOCAL_MACHINE :


następnie otwieramy klikając na plusik: SOFTWARE :


Następnie szukamy nazwy Sims i znowu rozwijamy listę :


Teraz zaznaczamy sobie folder The Sims 3, a w oknie obok pokazuje nam się lista:


Teraz prawym przyciskiem klikamy na Locale i wybieramy Modyfikuj:


W miejscu Dane wartości wpisujemy pl-PL i klikamy OK:


Możemy bezpieczne zamknąć rejestr i cieszyć się z powrotem grą w języku polskim. Jeżeli chcecie zmienić język np na angielski amerykański z j. polskiego - wystarczy, że zamiast pl-PL wpiszecie en-US, a angielski brytyjski en-UK etc.

Przykładowo zmieniłam sobie język gry na angielski amerykański:



Zmiana języka w grze
Już dłuższy czas temu po używaniu programu Any Game Starter podczas testowania nowych dodatków przestawił mi się język gry, bo źle zamknęłam grę i tak dalej ale mniejsza o to. Musiałam pogrzebać w rejestrze żeby przestawić go z powrotem na j. polski.

Pamiętajcie, że zabawa rejestrem systemowym to nie zabawa w piaskownicy jeden fałszywy ruch i coś można zepsuć. Jeżeli jednak będziesz trzymać się moich wskazówek nic złego się nie stanie.

Aby to zrobić należy kliknąć Start - > Uruchom:



W okienku, które nam wyskoczyło wpisujemy: regedit i klikamy OK bądź wciskamy ENTER:



Otwiera nam się Edytor rejestru.



Teraz UWAGA! POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻESZ NIC Z NIEGO USUWAĆ I NALEŻY UWAŻAĆ CO ROBISZ - ROBICIE TO NA WŁASNE RYZYKO. JEŻELI ZROBISZ WSZYSTKO CO PISZĘ TU W PORADNIKU DOKŁADNIE NIC ZŁEGO SIĘ NIE PRZYTRAFI. Przeczytajcie informację poniżej którą napisał IDA

Pierwsze co robimy sobie kopię zapasową rejestru w razie "W" - Naciskamy w Edytorze rejestru: Plik->Eksportuj



nadajemy nazwę plikowi, wybieramy lokalizacje dla pliku - najlepiej na innej partycji (w moim przypadku jest to dysk D) i klikamy OK - chwilę czekamy na eksport pliku. Później możemy już spokojnie przystąpić do działania z czystym sumieniem.

Rozwijamy listę o nazwie HKEY_LOCAL_MACHINE :



następnie otwieramy klikając na plusik: SOFTWARE :



Następnie szukamy nazwy Sims i znowu rozwijamy listę :



Teraz zaznaczamy sobie folder The Sims 3, a w oknie obok pokazuje nam się lista:



Teraz prawym przyciskiem klikamy na Locale i wybieramy Modyfikuj:



W miejscu Dane wartości wpisujemy pl-PL i klikamy OK:



Możemy bezpieczne zamknąć rejestr i cieszyć się z powrotem grą w języku polskim. Jeżeli chcecie zmienić język np na angielski amerykański z j. polskiego - wystarczy, że zamiast pl-PL wpiszecie en-US, a angielski brytyjski en-UK etc.

Przykładowo zmieniłam sobie język gry na angielski amerykański:


Poradnik jest wyłacznie mojego autorstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć i tekstu nawet w zmienionej wersji. Taki poradnik nie został jeszcze nigdzie opublikowany poza tym forum. forum Sims District i moim blogiem.

Jest też program Language Changer "s3lc" :

Bardzo prosty program do zmiany jązyka w grze. Przydatny dla kreatorów lub tłumaczy. Program po prostu ściagamy i wypakowujemy gdziekolwiek i uruchamiamy klikajac plik .exe. Wybieramy jązyk i to wszystko. Wymaga .NET Framework 2.0


__________________



Nie spełniam zamówień.
Anulaa89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.09.2014, 06:25   #2
Blacky_21
 
Zarejestrowany: 24.06.2014
Wiek: 23
Płeć: Mężczyzna
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zmiana języka w grze

Mam ten program [s3lc] ale wyskakuje mi tylko 5 języków do wyboru [ nie ma polskiego ] czy to wina tego że nie mam .NET Framework ?
Blacky_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023