Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.05.2009, 11:57   #1
agnieszka130187
 
Avatar agnieszka130187
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: Góra Czarownic :)
Płeć: Kobieta
Postów: 512
Reputacja: 11
Domyślnie Zalety i wady The Sims 3.

Miałabym propozycję, abyście tutaj wypisywali wg Was zalety i wady gry. Ja gry nie posiadam, ale myślę, że fajnie byłoby to uporządkować w temacie. Przynajmniej od razu rzuca się w oczy.
Także z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.
Ja mogę tylko napisać, że z Waszych opowiadań uważam za wadę brak możliwości wejścia z simem do budynku na parceli publicznej, bo wg mnie miasto staje się wtedy niepotrzebne. Faktycznie chodzenie tylko po sąsiadach nie jest niczym ekscytującym. Po drugie to wsiadanie do auta.... może wyjdzie łatka, a może w oryginalnej grze tego błędu nie będzie... zastanawiał się ktoś nad tym ?
agnieszka130187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.05.2009, 15:22   #2
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Cytat:
Napisał agnieszka130187 Zobacz post
Faktycznie chodzenie tylko po sąsiadach nie jest niczym ekscytującym. Po drugie to wsiadanie do auta.... może wyjdzie łatka, a może w oryginalnej grze tego błędu nie będzie... zastanawiał się ktoś nad tym ?
To nie błąd, tylko pójście na łatwiznę ze strony autorów. A przeciek gry to jest już oryginalna, oficjalna wersja. Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek uległo to zmianie, ale może fani coś na to poradzą. ;D

A odnośnie tematu, wg mnie...

Wady:
- brak szybszego przyśpieszacza czasu!!! - wlecze się okropnie, a nie każdy lubi tracić czas patrząc, jak sim śpi albo gapiąc się w budynek, w którym sim pracuje.... -_-;
- wsiadanie do pojazdów/na rower bez stosownej animacji - traci na wiarygodności, a dla osób, które chcą kręcić filmiki - masakryczna sprawa.
- irytujący sztuczny tłok - jeśli w którymś miejscu brakuje ludzi, momentalnie wszyscy się tam zbiegają, jakby im ktoś tyłki nasolił...
- brak wnętrz budynków w mieście, ale podejrzewam że to się zmieni wraz z dodatkami, więc pomińmy to.
- ogrom przedmiotów z TS2 - z reguły tych brzydkich i nieużytecznych...
- kreator simów - fatalny wg mnie pod względem tworzenia wyglądu sima.
- skoro jest "ekwipunek" dla lodówki i możliwość robienia zakupów, przygotowywanie posiłków mogłoby wyglądać jak w TS2 na konsolę PS2 (na podstawie przepisów wybierasz samodzielnie składniki, których chcesz użyć)

Zalety:
- opcja "rozwijanej listy możliwości", kiedy simowie są w pracy/szkole - pracuj ciężko/wyluzuj/podlizuj się szefowi/odrabiaj zadanie<w szkole na kolanie xD>
- narzędzie projektowania - nakładania dowolnych tekstów na prawie dowolną powierzchnię.
- wreszcie można odwiedzić sąsiadów!
- zawsze można zabrać ze sobą nawet małe dzieci
- "ekwipunek" lodówki i półki na książki (szkoda tylko, że mało dopracowany)
- narzędzie "rozciągania" pokoi - można jednym ruchem powiększyć pokój, bez czasochłonnej przebudowy.
- "misje" - np. dostarczenie ciasteczek do szkoły, na festiwal, czy coś tam xD

Ostatnio edytowane przez Fizzly : 22.05.2009 - 15:27
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2009, 17:00   #3
martusia_re2
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

zgadzam się z tymi powyżej. ;]
najbardziej mnie wkurza to wsiadanie i wysiadanie z samochodu. ehhh.
ale beznadziejne jest też menu które ładuje tworzenie rodziny
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2009, 17:07   #4
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

a o co wlasciwie chodzi z tym samochodem? (wsiadaniem)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2009, 17:20   #5
Red Trumpet
 
Avatar Red Trumpet
 
Zarejestrowany: 03.01.2009
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta
Postów: 212
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Podobno autorzy nie stworzyli animacji - wsiadania do samochodu, czy na rower. Simy znikają i po chwili znajdują się już w środku auta.
Nie wiem dokładnie, bo nie mam gry, ale tak zrozumiałam z wypowiedzi niektórych z moich przedmówców
__________________
mod edit: nieregulaminowa sygna.
Red Trumpet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2009, 18:01   #6
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Ocenie grę głównie z trybu budowania i kupowania bo tylko to mnie w tej grze interesuje
+Grafika choć rewolucji nie ma to jednak jest miła dla oka
+jak wspomniano wyżej narzędzie projektowania
i coś mi nic więcej nie przychodzi do głowy
-Nie można zmieniać położenia swojej parceli poza wyznaczonymi przez twórców działkami Chyba że ja o czymś nie wiem
-Bardzo mało mebli i tylko w jednym stylu czyli tak zwanym klasycznym
-Dosyć małe działki pod budowę Edit -Ok znalazłem 4 największe działki i są znacznie większe niż te co w TH2 . Czyli Jest Ok
-Budynki takie jak Ratusz kino itp to tylko Atrapa w sensie ozdoba nie można do nich wejść ani wybudować podobnych szkoda że twórcy poszli na łatwiznę
-Jest tylko jedno otoczenie i nie można zrobić własnego ani modyfikować już tego stworzonego - Dodając nowe drzewa działki pod budowę itp - Chyba że ja o czymś nie wiem
-Można zmienić kąt nachylenia dachu od razy wszystkich fragmentów a nie tak jak to było w the sims 2 Ogrody i rezydencje że zmieniało się kąt nachylenia wybranego fragmentu - Chyba że jest taka opcja tylko ja o tym nie wiem jeśli ktoś wie jak tego dokonać proszę o kontakt na PW byłbym bardzo wdzięczny gdyż jest to chyba dla mnie najważniejsze
I to chyba wszystko na razie co prawda jest pewnie jeszcze więcej minusów ale pewnie odkryje je później
Edit - zauważyłem też sporo błędów podczas stawiania dachów często tworzą się przy stawianiu przecinających się dachów dziury i trzeba kombinować zmieniając kat nachylenia dachy by te dziury zniknęły
W SKRÓCIE TEJ GRZE POTRZEBA WIELKIEGO PATCHA
Pozdrawiam
Kowalino

Ostatnio edytowane przez Wielebny : 22.05.2009 - 19:23
Wielebny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2009, 18:59   #7
agnieszka130187
 
Avatar agnieszka130187
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: Góra Czarownic :)
Płeć: Kobieta
Postów: 512
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Czytając Wasze wypowiedzi wnioskuję, że gra po prostu jest przereklamowana, a zapowiadała się tak fajnie.... szkoda.
agnieszka130187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2009, 20:11   #8
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Nie, gra nie jest taka zła. Miałem okazje zagrać u koleżanki (sam postanowiłem nie łamać prawa i nie wkurzać producentów i stwierdziłem, że gra jest rewelacyjna, ale nie pod tymi względami, którzy wymieniali twórcy, tylko pod zupełnie nowymi, o których wcześniej nawet nie było wiadomo! Zachwyciłęm się kreatorem simów- teraz wykreowanie dowolnej postaci nie będzie problem. Trochę zawiódł mnie tryb budowy i urządzania domów- jest o wiele uboższy niż np. w podstawie w dwójce.
Ogólnie gra przypomina mi torchę jedynkę- mniej więcej ta sama organizacja, tylko że w 3D Ale to oczywiście jest plus.
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.05.2009, 08:57   #9
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

jako wady zaliczyłabym jeszcze to,ze nie ma pół ścianek i pół podestów(które doszły w 2 z CPR)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.05.2009, 09:40   #10
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Wady:
- Przede wszystkim bardzo mała ilość schodów. Jak to zobaczyłam naprawdę byłam zawiedziona, ale pomyślałam, że pewnie da się zmieniać im kolor. Okazało się że nie, co jest jeszcze większą wadą niż ich mała ilość. Nie można też zmieniać koloru balustrad.
- Rośliny podwórkowe i domowe, same w sobie są ładne, ale dlaczego w większości (albo u wszystkich) kolor kwiatów jest tylko jeden i nie da się go zmienić? Tym również jestem zawiedziona. Ogólnie nie jest tego dużo, więc mogli dodać po kilka kolorków.
- Nie ma możliwości ustawiania parcel w dowolnym miejscu w okolicy, co również uważam za wadę.
- Odkryłam także, że nie da się wyprowadzić członka rodziny akurat grając tą rodziną, gdyż nie można podzielić funduszy rodziny. Musiałam zaznaczyć opcję "wyrzuć" aby simka, mając 0 simlleonów na swoim osobistym koncie, mogła trafić do przypadkowo wylosowanego domu. I niby ok, ale okazało się, że trafiła do bardzo drogiego domu co było zupełnie bez sensu, bo normalnie nie stać by jej było na taki dom. Nie sprawdzałam jeszcze opcji "rozdziel rodzinę" dostępnej z widoku okolicy. Mam nadzieję, że będzie lepsza.
- Brak regulacji grubości brwi w kreatorze tworzenia sima.
- Brak regulacji nachylenia poszczególnych elementów dachu (zrobienie sensownego dachu na nietypowej budowli to po prostu koszmar).

Zalety wymieniłam tutaj.
Dodam jeszcze, że bardzo cieszę się z możliwości regulacji długości simowego życia.
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 23.05.2009 - 12:22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023