Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.01.2015, 00:32   #1
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 216
Reputacja: 56
Domyślnie TS1 - Magia po raz drugi

Parcela jest maxisowska, dlatego nie wrzucam jej do domków.

Magia po raz drugi, a może pierwszy? Grałam na tej parceli długo przed domkiem w Abrakadabrowie. Z pewnych względów elementy się powtarzają.


Domek znajduje się w centrum miasta i zdecydowanie jest z nim coś nie tak...


W nowoczesnym mieście i to w samym sercu ktoś pozwala na trzymanie czegoś takiego? W stylu biedy sprzed epoki? Toż to skandal!


Ale z jakiegoś powodu nikt nie chce się bliżej z domkiem zapoznać.


I czemu się dziwić, skoro na drzwiach wyjściowych znajduje się ogromny pająk?

Zajrzyjmy do środka.

Na dzień dobry odrzuca niesamowicie puste wnętrze. Po chwili znajdowane obiekty zaczynają niepokoić.

No bo kto zdrowy na umyśle trzyma lalkę voodoo między wrzecionem, a maszyną do szycia...? Czyżby konieczność posiadania ostrych przedmiotów w pobliżu?

Z drugiej strony znajduje się zakątek... który również nakazuje obcym trzymać się z daleka.


Pomieszczenie obok. Kolejna seria dziwnych sprzętów.

Stolik jak dla ulicznego magika, klatka z bliżej niezidentyfikowanym stworzeniem, w drugim kącie jeszcze ciekawiej... ogromna, szara skrzynia w kształcie trumny.

Tak ogromna, że bez problemu pomieściłaby dorosłego sima. Fioletowe lustro również ma w sobie coś fascynującego i zarazem odpychającego.

Ale żeby mieć tapetę w nietoperze?!

Idziemy dalej. Zaczyna się niewinnie, biurko, książki...

By za chwilę obok znaleźć półkę obrośniętą gigantyczną pajęczyną. Czyżby miał tu legowisko ogromny pająk z drzwi?

Na przeciwko łóżka znajduje się konstrukcja sugerująca obecność zwierzaków w domu. Co mogło się z nimi stać?

Nie wiadomo. Ale nie można się spodziewać niczego dobrego po kimś, kto trzyma butelkę trucizny obok łóżka na stercie książek.

Łazienka chyba jako jedyna nie budzi podejrzeń.


Z drobnym wyjątkiem - nie ma w niej źródła światła, ani otworu wentylacyjnego.

Kuchnia również wydaje się całkiem w porządku.


Jednak dziura w ścianie i przewrócony kielich nad zieloną plamą nie nastrajają optymistycznie. Nieobecne zwierzaki, trucizna obok łóżka i rozlany absynt w kuchni. Meble w domu sugerują obecność jednej osoby. Kieliszki na tacy są dwa, a sam kolor trunku jest podejrzanie podobny do trucizny stojącej w sypialni.

Również pobliski ogródek jest wyjątkowo pusty. Brak tu jakichkolwiek narzędzi, czy innych przedmiotów świadczących o obecności kogoś żywego.


Zaskakują jednak grządki. Zadbane obrodziły soczystymi owocami. Ktoś je dogląda? A może one tak same z siebie?

Któż mógł mieszkać w tym lokum i co się z nim stało?

Przesuńmy kadr.

Teoretycznie mamy odpowiedź.

Praktycznie nie mamy pojęcia kto może tam leżeć. Ale jako ciekawostkę można potraktować fakt, że nad jego/jej grobem wyrósł oset.

Czas na małe wyjaśnienie.

Marcjanna Bagno, przez pobliskich mieszkańców uważana za nieco zdziwaczałą damulkę. Zginęła w płomieniach przez samospalenie - wersja oficjalna. Wersja nieoficjalna: zginęła w płomieniach po nieudanej próbie ożywienia figurki skrzata w ogrodzie. Czyli częściowo przez samospalenie, wersja oficjalna nie rozmija się szczególnie z prawdą.

Nadal jednak nie wiadomo co się stało ze zwierzakami.

Ostatnio edytowane przez Paździoch Menda Złośliwa : 16.08.2023 - 14:12 Powód: informacja o wersji gry
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.01.2015, 23:17   #2
Lion
 
Zarejestrowany: 10.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 51
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Magia po raz drugi

Czuję się zaintrygowany!

Ciężko na razie dużo powiedzieć, ale ten wstęp naprawdę pobudza ciekawość! Czekam na więcej
Lion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.02.2015, 20:46   #3
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Magia po raz drugi

Od niechcenia przeczytałem kawałek... Po czym przeczytałem całość. Z początku myślałem, że znowu jakiś domek pokazujesz, tylko działy ci się pomyliły, ale teraz widzę, że będzie coś jeszcze. Bardzo fajnie się czytało, dom też niczego sobie, choć bryła z zewnątrz raczej nudna(ale prawda taka, że trudno ciekawie zrobić dom z zewnątrz w TS1).
Mam nadzieję, że będziesz pisać dalej?
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.02.2015, 21:54   #4
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 216
Reputacja: 56
Domyślnie Odp: Magia po raz drugi

Jak wreszcie odpalę grę

Uznałam, że gotowej parceli maxisowskiej (zmieniłam tylko wystrój) nie ma co wrzucać do domków, szczególnie że parcela jest dość pusta. Ale jakoś nie szło mi utrzymywanie simów na tej parceli XD ginęli w płomieniach. Normalnie fatum. Może trzeba ją zrównać z ziemią i postawić tam coś nowego?
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.02.2015, 22:05   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Magia po raz drugi

A to gotowa parcela? Czekaj, czy to jest ten dom startowy w dolnej części starej Alei Simów? Ohoho, trochę go zmieniłaś, poznałem dopiero po łazience i kawałku korytarza. I nie martw się, moje simy w jedynce też niewiele lepsze życie mają. Zrobiłem sobie kiedyś rodzinkę, w której byłem ja+koleżanka jako małżeństwo i nasza wspólna znajoma jako dziecko. Mieliśmy pałac, który spaliłem wraz z samym sobą, bo mi się znudziło. Potem były dramaty, simka straciła dziecko z listy przyjaciół i takie tam, no ale nie będę tego opisywać w twoim temacie ojsg. xD

Ostatnio edytowane przez Caesum : 07.02.2015 - 22:09
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.02.2015, 13:40   #6
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Magia po raz drugi

Ciekawy pomysł, naprawdę! Nie pomyślałabym że "współpracując" z TS1 można zrobić taki ciekawy projekt. Gratuluje kreatywności, nie zaprzeczam, że chętnie bym zobaczyła dalszy ciąg
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023