Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.11.2013, 18:22   #1
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 21[23]


czyli wszystko i nic od
Meryam
&
Mrocznego Pana Skromności

Lepiej nie czytajcie tego w nocy! W dzisiejszej Enklawie poznacie bowiem zaskakujące fakty na temat Flo. Przeczytacie również dwa mrożące krew w żyłach andrzejkowe artykuły. Jesteście gotowi? Zapraszamy!




Dzisiaj postanowiłam pomęczyć trochę pewną panią redaktor, która na pozór nie wyróżnia się z tłumu, a jednak urzekła wiele osób Ja, muszę się przyznać, zostałam oczarowana podczas realizowania wywiadu i zadawałam tak idiotyczne pytania, że aż zapomniałam o reszcie Odezwał się mój wewnętrzny Karol Strasburger, wybaczcie
Osoba, z którą przeprowadziłam wywiad, pisze wraz z Charionette dział „Strefa Luzu” oraz Ranking Nicków, do których lektury serdecznie zapraszam Powitajcie Flo.

Meryam: Przedstaw się
Flo: Na imię mam Agata, lat 17. Chodzę do technikum logistycznego, w tym roku druga klasa. Właściwie jedyne co jeszcze mogę dodać to to, że lubię pływać, oglądać seriale i robić wszystkie inne normalne rzeczy.
M: A co masz na myśli mówiąc "normalne rzeczy"?
F: Muzyka, seriale, tumblro-podobne strony.
M: Jakiej muzyki słuchasz? Jacy są twoi ulubieni artyści czy też zespoły? Kogo poleciłabyś przeciętnemu użytkownikowi forum?
F: Jeśli chodzi o muzykę - nie chowam się w jednym gatunku muzycznym. Ulubieni artyści - Coma, Luxtorpeda, Kult, Małpa, Miuosh, Fisz, Lana del Rey, Damian Marley. W sumie mogłabym wymieniać i wymieniać. Co do tego polecenia to zależy, kto jakiej muzyki słucha... Ostatnio w oko wpadła mi płyta Mam Na Imię Aleksander, a jego piosenka z Rogucem (Zaufanie) rozwala mnie na kawałki. Nie dość, że fajny tekst i głos, to jeszcze cały podkład i przede wszystkim niesamowity klimat.
M: A jeśli chodzi o twój gust filmowy - czy jest równie różnorodny, co muzyczny?
F: Chyba nie. To znaczy czasami mam ochotę obejrzeć coś innego, ale głównie oglądam dramaty. No chyba, ze są to hity kinowe - Hobbit, Piraci z Karaibów, Kac Vegas. Z ostatnio oglądanych przeze mnie filmów mogę polecić Wielkiego Gatsby'ego. Największe wrażenie robi scenografia, to, jak zrobione są imprezy w domu Gatsby'ego, samochody i domy.
M: Wspomniałaś wcześniej, że lubisz oglądać seriale. Jakie konkretnie najbardziej cię interesują? Co masz na swojej liście "do obejrzenia"?
F: Muszę skończyć Glee i House'a. Tak poza tym: Pamiętniki wampirów, The Originals, Twisted, Teen Wolf, Jak poznałem waszą matkę, PLL, Gra o tron, Pamiętniki Carrie. I z tych które się skończyły: Gossip Girl, 90210, Skins.
M: A co mogłabyś nam powiedzieć o książkach, jakie lubisz czytać?
F: Uwieeeeeelbiam czytać! Najbardziej kryminały, czasami horrory. Ulubiony autor zdecydowanie Coben, jego książki czytam jednym tchem. Polubiłam też Alex Kave, a od niedawna Tess Gerritsen, która łączy romans i kryminał. Poza tym czasami mam ochotę na klasyki, całkiem niedawno przeczytałam całego Władcę Pierścieni.
M: Powiedziałaś również, że lubisz pływać. Skąd takie zainteresowanie?
F: Kiedyś pojechałam ze znajomymi na basen niedaleko naszej miejscowości. Potem zaczęliśmy jeździć regularnie, w wakacje praktycznie ciągle byliśmy na basenie. Nie jestem mistrzem olimpijskim, ale sprawia mi to ogromną frajdę.
M: Nie dało się nie zauważyć twojej wzmożonej aktywności na forum podczas ostatnich "afer" i "sporów". Jakie jest twoje stanowisko w tej sprawie? Czy masz jakiś pomysł na naprawdę atmosfery na forum?
F: Według mnie na forum jest zbyt dużo adminów, nie ma logiki. Administracja i użytkownicy nie potrafią ze sobą rozmawiać.. No i do tego ten ban rudzielca. Nie chcę się rozpisywać, bo jeśli ktoś będzie chciał poznać szczegóły tego co tutaj pisze to po prostu wejdzie w temat.*
Poprawa atmosfery na forum? Chyba to niemożliwe, a nawet jeśli, to każdy użytkownik, łącznie z kolorowymi nickami, musi wyjaśnić sobie kilka spraw, minimalna amnestia i przynajmniej starać się być miłym, niekonfliktowym i fair w stosunku do innych. Jedna osoba nie naprawi tego burdelu.

M: Czy chciałabyś coś jeszcze dodać?
F: Chciałam pozdrowić anizali, Fallen, Makryla, rudzielca i redakcję
M: Dziękuję za wywiad
F: Ja też dziękuję




Dlaczego wolimy świętować Halloween, niż Andrzejki?

Nie mam pojęcia.

MPS



Twój największy koszmar...

Czego się boimy? Tym razem na odpowiedź nie musicie czekać do końca artykułu, ponieważ udzielę jej od razu. Otóż, boimy się wszystkiego. Jak zatem pisać o ludzkich lękach, skoro jest to równoznaczne z pisaniem o wszystkim? W tym artykule poznacie (lub przypomnicie sobie) rzeczy, przed którymi wymiękają nawet najbardziej odważni ludzie. Przygotujcie się na naprawdę mocne wrażenia...

10. Dentysta
Kiedy mama prowadzi dziecko do jakiegokolwiek lekarza, na pytanie "czy będzie bolało?" odpowiada uspokajająco: "nie będzie, skarbie". Co mówi mama, gdy prowadzi pociechę do dentysty? "Musi troszkę poboleć", tłumaczy, starając się, aby dzieciak nie wyczuł w jej tonie żadnego niepokoju czy lęku. Pacjent wchodzi do gabinetu. Najbliższa mu osoba zostaje na zewnątrz. Znajduje się teraz całkiem sam w sterylnie czystym pomieszczeniu. Rozgląda się i jedyne, co widzi, to wielki fotel oraz przedziwne urządzenia, które wyglądają jak narzędzia do tortur. Dzieciak jeszcze nie wie, że te rzeczy naprawdę do tego służą.
Oczekiwanie przyspiesza i tak rosnący niepokój. Każda sekunda wydaje się być minutą. Ale to dopiero początek. Pojawia się on. Wielki człowiek w białej pelerynie. Pod maską kryje się zapewne zdeformowana twarz psychopaty. Dziecko zachowuje milczenie, choć w środku pragnie uwolnić się od tych męczarni. Nie wie, że będzie jeszcze gorzej.
"Usiądź", mówi spokojnym, nieco znużonym głosem mężczyzna i ponownie znika.
Teraz sekunda nie jest już minutą, lecz godziną. Dentysta wraca i zapala tuż nad głową malucha lampę, która początkowo działa na niego oślepiająco. Gdy dzieciak odzyskuje wzrok, jest już za późno. Mężczyzna w masce pochyla się nad nim i wydaje wyrok: borowanie. Bierze do ręki wiertło i włącza je. Przez chwilę nie robi nic, tylko patrzy na malca swoim psychopatycznym wzrokiem, jakby mówił: "Witam w piekle".
W rzeczywistości zwraca się do niego tym samym spokojnym i nieco znużonym głosem. "Nie bój się, otwórz buzię. Musi troszkę poboleć"...

9. Szpinak
"To tylko warzywo", tak? Tak Wam się tylko wydaje! To podstępny... byt, który służy do straszenia nieposłusznych dzieci. Jednakże w odróżnieniu od potwora z szafy i czarnej wołgi, szpinak istnieje naprawdę...
Z talerza spogląda na Ciebie zielona paćka. Mama groźnym wzrokiem śledzi każdy Twój ruch. Nie masz najmniejszej szansy na uniknięcie spotkania z kosmicznym glutem.

Spoiler: pokaż

Tego smaku się nie zapomina. Będzie Cię prześladować już zawsze. Będzie obecny w Twych najgorszych koszmarach.
A co, jeśli piekło jest restauracją, w której jedynym daniem jest szpinak? Co jest bardziej przerażające? Wieczny głód czy wieczny szpinak?


8. Wampiry
Te istoty od zawsze budziły grozę wśród ludzi na całym świecie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dużą rolę w powstaniu wampirów miały wierzenia słowiańskie, przekazane przez naszych przodków zachodowi. Przez lata opowieści o nich wywoływały przerażenie. Ludzie zaopatrywali się w osinowe kołki, nosili ze sobą czosnek, a swoich bliskich grzebali twarzą do dołu. Z czasem jednak strach osłabł. Filmy z Draculą stawały się bardziej zabawne, aniżeli straszne, a godnego następcy dla słynnego hrabiego brakowało. Dopóki nie pojawił się ON.

TYLKO DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH!
Spoiler: pokaż

Od tamtej pory już nic nie jest takie, jak przedtem. Słowo wampir nabrało nowego, jeszcze bardziej przerażającego znaczenia. Na samą myśl o NIM, nastolatki zaczynają piszczeć [oczywiście ze strachu]. I pomyśleć, że musiał czekać niemalże sto lat, nim stał się legendą...

7. Ciemność
W ciemności może wydarzyć się wszystko. Pomyśl, wokół Ciebie niczego nie widać. Zupełnie jakby Twoje oczy były zamknięte. Świetna okazja do zabawy w ciuciubabkę. Problem w tym, że nie bawisz się z rodzeństwem. Ciebie też dopada czasem dziwne uczucie, że nie jesteś w pokoju sam(a)? Twoje oczy ślepo błądzą po całym pomieszczeniu, lecz nie dostrzegają nic. Mimo to masz wrażenie, że ktoś Cię właśnie obserwuje.
"To pies", myślisz i otulasz się kołdrą. Jeśli to rzeczywiście twój czworonożny przyjaciel, to dlaczego ogarnia Cię dziwne uczucie, że ktoś stoi nad Tobą? Wydaje mi się, że kołdra tu nie pomoże.
A jeśli to ON?
Lepiej zakryj szyję.

6. Wysokość
Pomyślicie, że po takich doznaniach lęk wysokości wydaje się czymś błahym? Proponuję Wam zatem mały eksperyment. To nic strasznego. Wystarczy delikatnie odchylić głowę do tyłu, a następnie gwałtownie uderzyć nią w biurko.
Nieprzyjemne uczucie, nieprawdaż? A teraz wyobraź sobie, że stoisz na krawędzi wieżowca. Ostrożnie spoglądasz w dół i zdajesz sobie sprawę, że od ziemi dzieli Cię ogromna odległość. Z dołu nikt Cię nawet nie dostrzega. Każdy zajęty jest tylko sobą i przechodzi obok, nie zwracając najmniejszej uwagi. Może to i lepiej...? To na pewno nie będzie przyjemny widok.
Wystarczy delikatnie odchylić głowę do tyłu.
Podczas "lotu" masz okazję uważnie przyjrzeć się temu, na co spadniesz. Oby to nie było nic ostrego.

5. Pająki
Te stworzenia są wszędzie. Tak, obok Ciebie też. Nie musisz ich widzieć. Wiedz, że czają się w każdym zakamarku, choćbyś był(a) najbardziej pedantyczną osobą w... historii pedantycznych osób. Zniszczenie pajęczyny nie pomoże. Za chwilę pojawią się kolejne. "Spokojnie, to tylko małe pajączki..." Na pewno? Pomyśl tylko, one mają osiem nóg, a Ty? Jeśli nie jesteś mutantem, masz zaledwie dwie. Ty jesteś jeden (jedna), ich mogą być dziesiątki. One Cię widzą, a czy Ty widzisz je? Nadal uważasz, że nic Ci nie grozi?
Niedługo dopadnie Cię zmęczenie. Udasz się do łóżka i po chwili pogrążysz się w głębokim śnie. Wiesz, co w tym czasie robią one? Czuwają. Na pomocą swej wytrzymałej sieci powoli opuszczają się z sufitu wprost na kołdrę, pod którą Ty smacznie śpisz. Następnie zwinnie wspinają się po Tobie ze świadomością, że na końcu czeka ich cel. Siła ciężkości już dawno sprawiła, że Twoja żuchwa osunęła się ze swojego miejsca, sprawiając, że zniknęła ostatnia przeszkoda w dostaniu się do środka. Odnóżami zahaczają o Twą dolną wargę. Udało się. Swoim ciałem delikatnie drażnią Twoje podniebienie. Ty jednak nic nie czujesz. Odwracasz się na drugi bok i odruchowo zamykasz usta, aby przełknąć ślinę.
Miłych snów.

4. Krwawa Mary
Częsty bywalec na piżamowych imprezach nastolatek. Nigdy nie wpada bez zaproszenia. Co więcej - aby przyszła, należy poprosić co najmniej trzy razy (a czasem nawet trzynaście) i to w uroczysty sposób (zanim się ją podejmie, należy ogarnąć się przed lustrem, świece również mile widziane). Ogólnie rzecz ujmując, jest dość sympatyczną osóbką. Trochę małomówna. Niektórzy twierdzą, że jest pusta... w środku. A mówiąc dokładniej, że to szkielet. I ponoć wydrapuje oczy. Czyli w sumie to nie, nie jest sympatyczna.
Ale to tylko plotki... Zresztą, nie będę Cię przekonywać. Sprawdź to. Chyba się nie boisz?

Spoiler: pokaż
BU!


Dotarliśmy do podium. Robi się naprawdę strasznie...


3. Kobiety
Bóg od samego początku przeczuwał, że te istoty mogą nieźle namieszać w świecie, dlatego wyrzucił z Raju pierwszą z nich, a Adamowi dał Ewę, która zresztą nie okazała się lepsza. Niestety, facet to stworzenie, które nie polega na doświadczeniach innych, lecz na własnych. Omamieni wizją darmowego sprzątania i gotowania, wpadają w pułapkę, z której nie sposób się wydostać.
O kobietach krąży wiele legend. Niektórzy twierdzą, że żywią się one pieniędzmi, inni mówią, iż do życia wystarczają im krzyki i narzekania. Tak naprawdę, nie da się tego stwierdzić, gdyż nie ma dwóch takich samych kobiet. To też jest niebezpieczne. Mężczyzna początkowo sądzi, że "ona jest inna", że trafił na ideał. Cóż za naiwność...
Oczywiście, że żartuję! Chyba nie myślicie, że ośmieliłbym się publikować coś takiego, gdyby to była prawda.
Mężczyźni, pomyślcie o modliszkach. Chcielibyście być na ich miejscu?
Nie?
A modliszki nie narzekają!

2.Woda
Nie, nie mam na myśli strachu przed pływaniem.
Idąc ulicami, chodnikami, ścieżkami, korytarzami, tunelami i wszystkim, czym jeszcze można iść, natykam się na wielu ludzi. Zatrważające jest to, jak wielu z nich boi się wody. Po czym poznać posiadacza takiego lęku? Śmierdzi. Ma tłuste włosy. I, rzecz jasna, jest brudny.
Jest to o tyle straszne, że ich lęk oddziałuje na społeczeństwo. Oraz, że skala tego zjawiska jest ogromna.
Czy Wy też macie czasem sen o świecie opanowanym przez ludzi bojących się wody...?

1. Królowa Śniegu
Jedno spojrzenie - i zamarzasz. Jest zimna i bezwzględna. Sieje postrach wszędzie, gdzie tylko się zjawi. Nie ma na tym (ani na tamtym) świecie NIC straszniejszego od NIEJ.

UWAGA! OTWIERASZ NA WŁASNE RYZYKO!
Spoiler: pokaż

MPS



Chcesz znaleźć się na łamach Enklawy? Wyślij do nas jakąś śmieszną historię, ulubiony obrazek, dowcip czy cokolwiek, co przyjdzie ci do głowy, a może wkrótce inni będą mogli to zobaczyć! A może chciałbyś kogoś w zabawny sposób pozdrowić? Czekamy!
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.11.2013, 18:23   #2
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp:FTS Newsletter 21[23]



[IMG]http://i43.************/25sr5l5.png[/IMG]

Instrukcja:
Wszystkim literom imienia odpowiadają cyfry.
Zsumuj je, a na koniec dodaj szczęśliwą cyfrę - 5.
Jeśli wynikiem będzie liczba dwucyfrowa - dodaj te liczby do siebie.
Ostateczny wynik wskaże Ci najważniejszą cechę Twojego charakteru.
Pamiętaj jednak, że jest to tylko zabawa i nie musi odzwierciedlać rzeczywistości.

ą=a, ę=e, ć=c, ń=n, ó=o, ś=s, ż,ź=z

[IMG]http://i39.************/2l8hv68.png[/IMG]


[IMG]http://i40.************/8xq9v9.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.************/r10k82.png[/IMG] [IMG]http://i40.************/2lstg01.png[/IMG]
[IMG]http://i44.************/27x1aba.png[/IMG] [IMG]http://i42.************/2isim2r.png[/IMG] [IMG]http://i44.************/2n0rc3t.png[/IMG]
[IMG]http://i39.************/2gsfxp0.png[/IMG] [IMG]http://i39.************/eory8.png[/IMG] [IMG]http://i40.************/2hqvwjs.png[/IMG]
Na podstawie:
Bravo
~Charionette
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:25   #3
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]



The Sims Polska On Top to przegląd najciekawszych propozycji naszych uzdolnionych użytkowników z kilku ostatnich miesięcy. Zapraszam do czytania!

Fotostory zaczęły na naszym forum mnożyć się jak grzyby po deszczu. Jako miłośnik FS nie mogę tego działu nie potraktować w sposób wyjątkowy. Zapraszam Was na krótką wycieczkę po najlepszych opowiadaniach naszych użytkowników.

Na początek To. Tak, to już był tytuł. Autorką... Tego jest Yuki, która jakiś czas temu powróciła na forum po krótkiej przerwie (niestety, jej pierwsze FS zostało ledwie zaczęte). Opowiadanie pełne jet tajemniczości i paradoksów - musicie przyznać, że ustawione małżeństwo i atak zombie razem brzmią dość nietypowo. Jeśli dodać do tego przepiękne zdjęcia, mamy gotowy przepis na FS doskonałe. Jeżeli jesteście ciekawi, zapraszam tutaj.
Cytat:
Profesjonalny tekst czyta się miło niezależnie od czasu akcji. Rozbudowane opisy, dużo porównań, a do tego trzymanie się zasad języka polskiego[...]
Lira
Cytat:
Fajnie wymyśliłaś tą opowieść o mutantach, zaciekawiła mnie. [...] Rany, ile ja bym dała za dłuższe odcinki...
Alexandra

Swoje następne, po Morfinie, jednoczęściowe opowiadanie przedstawił nam Caesum. Po raz kolejny autorką simów jest Liv. Catherina posiada niepowtarzalny klimat, idealnie wpasowuje się w czas, który niedawno przeżywaliśmy, czyli Zaduszki, a zdjęcia doskonale komponują się z tekstem. Aby poznać szczegóły, zajrzyjcie tutaj.
Cytat:
Opowiadanie wzruszyło mnie i zachwyciło. Tekst krótki, ale ile w nim głębi i uczucia!
Liv
Cytat:
Najbardziej podoba mi się pierwszy list, ale za to zakończenie wywołało u mnie ciarki i wprawiło w melancholijny nastrój. Piękne, wzruszające, zaskakujące...
Lira

Jeśli fascynują Was szpitale psychiatryczne, być może warto poświęcić chwilę czasu na przeczytanie FS o tajemniczym i niewiele mówiącym czytelnikowi tytule: Szpital Psychiatryczny. Początek opowiadania składa się z różnych przemyśleń głównej bohaterki, pacjentki tytułowego szpitala. Jeśli chcecie poznać szczegóły, zapraszam tutaj.
Cytat:
Masz bliźniaczkę? Bo wyjątkowo realistycznie opisałaś ich relacje. Coś niesamowitego. Samymi wtrąceniami w tekście tworzysz historię, kreujesz charakter, dodajesz smaczku do całości.
Yuki
Cytat:
Podoba mi się twój styl narracji - główna bohaterka opisuje rzeczywistość w taki sposób, jaki lubię. Pomimo, że z fabuły jasno wynika, że historia dotyczy smutnych i traumatycznych przeżyć, a tematyka jest raczej horrosystyczna, i tak wplatasz nieco zabawne komentarze głównej bohaterki, która dzięki temu wydaje się jeszcze bardziej odizolowana od niemałego problemu jaki ją spotkał[...].
Kestrel

Nie wszyscy pisarze mają czas i talent, aby do swoich dzieł dodawać zdjęcia. Z myślą o nich powstał dział Twórzość pisana, który jakiś czas temu bardzo stracił na popularności (na tyle, że odebrano mu "własną" rangę w FA). Jednym z takich twórców jest Don, który znany jest najbardziej ze swoich filmowych dokonań. Zapraszam do lektury jego opowiadania Szara Aleja Życia.
Cytat:
Ciekawie przedstawiasz życie głównego bohatera, plusem jest to, ze piszesz w osobie pierwszej.
Diana
Cytat:
Taki "Dziennik Bridget Jones" w chłopackim wydaniu. I potraktuj to jako komplement.
Björk

Warto także znaleźć trochę czasu na przeczytanie dzieła kubussa, Новый старт.
Cytat:
Jestem oczarowana stworzonym przez Ciebie światem. Na początku pomyślałam, ze znów jakiś postapokaliptyczny gniot przyszło mi czytać, ale pozytywnie mnie zaskoczyłeś. Świetnie opisujesz, choć nie używasz wielce wyrafinowanego języka, co dodatkowo potęguje wrażenie opustoszałego, rozpadającego się świata.
Yuki
Cytat:
Ogolnie rzecz biorac, historia jest ciekawa i interesuje mnie, jak dalej ja rozwiniesz.
Don

Skoro jesteśmy już przy dziale Nasza twórczość, nie opuszczajmy go tak szybko, tylko przyjrzyjmy się podforum Grafika/rysunki. Tutaj, od długiego czasu, niepodzielnie króluje niesamowicie utalentowana użytkowniczka o ciekawym nicku Człowiek w zielonych rajtuzach. Jej twórczość możecie znaleźć tutaj. Przy okazji, warto odwiedzić tematy innych autorów, między innymi Perplexité [klik] oraz Mefisto [klik]. Nie można też pominąć naszego utalentowanego redaktora, czyli dżina, który zarówno rysuje, jak i fotografuje.

Nie zapominajmy o dziale Opowiadamy, jak sobie gramy, który wprawdzie nieco stracił na popularności, ale nadal można tam spotkać nowe, naprawdę interesujące historie.
Autorką jednej z nich jest anie_1981. Jej temat, choć zatytułowany jest po prostu Fotki, nie zawiera wyłącznie zdjęć z gry. Zachęcam do śledzenia losów rodziny Targaryen.
Cytat:
Hihi, jak zobaczyłam wzmiankę o "Grze o tron", to wiedziałam, ze przeczytam. Również uwielbiam, także takie klimaty mnie ciekawią.
Yuki
Cytat:
Anie, widać po Twojej historii, że grasz z prawdziwą pasją. Niektóre zdjęcia są prześliczne, mam na myśli pejzaże.
Senoy

W OJSG z drugiej części gry od razu wyróżnia się jedno. Niewątpliwie tytuł Patologie nie powinien kojarzyć się dobrze, mnie jednak zachęcił do odwiedzenia tematu autorstwa scavo. Jeśli chcecie wiedzieć, jakie patologie miał na myśli autor, zajrzyjcie do odpowiedniego tematu.
Cytat:
Mam nadzieję, że akcja się rozkręci, jestem ciekawa czy Lou znajdzie tego jedynego. Czekam na więcej.
Meona
Cytat:
Lekko się czyta takie coś, tekst jest przez to ciekawszy.
Diana

Twórcy simów i domów też mają się czym pochwalić. Jeśli chcecie obejrzeć naprawdę interesujące postacie z gry, polecam temat użytkownika Love. Znajdziecie go tutaj. Młodzi użytkownicy również tworzą bardzo fajne simy, czego dowodem może być panMaciek i jego temat Made out me....
Wśród twórców domów, na wyróżnienie zasługuje Juhas i jego projekt Villa "Cube" v1, a także dżin, który powrócił z domem Come Back.

Na dziś to już wszystko, jednakże to, co zostało tutaj zaprezentowane, to tylko kilka najciekawszych propozycji. Drodzy użytkownicy, oglądający wszystkie forumowe twory, pamiętajcie, że największą nagrodą za wysiłek twórców będzie komentarz pod ich pracą!
MPS
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:25   #4
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]



_____________________________________

Słowo wstępu
_____________________________________

Byliśmy kiedyś największym w Polsce forum o tematyce simowej. Obecnie nie wiedzie nam się już tak dobrze. Powstało wiele for o tej samej tematyce, jednak bardziej rozbudowanych i nowoczesnych.
Nie pozostało nam zatem nic innego, jak zmienić branżę. I tak oto z forum o The Sims staliśmy się forum Konfliktowym.
Polega to mniej więcej na tym samym, co forum o The Sims, z tą różnicą, że mniej więcej co sześć tygodni wybucha spór, najczęściej na linii użytkownicy-administracja.
Drodzy niezarejestrowani, jeśli nie jesteście jeszcze przekonani do zostania użytkownikami, zajrzyjcie do działu Forumowe Sprawy. Wy także możecie stać się częścią tej niezwykłej społeczności i wspólnie tworzyć niepowtarzalny, Konfliktowy klimat!


_____________________________________

Konkursy
_____________________________________

Koniec reklam. Czas na wiadomości dotyczące konkursów. W ostatnim czasie odbyło się kolejne PMSW. Zwycięstwo odniosły marandile [TS3] oraz Liv [TS2].
W październiku miały miejsce kolejne zmagania z Forumową Mafią. W odróżnieniu od poprzedniej edycji, w tej zrezygnowano z fabuły. Kilku osobom ta decyzja nie przypadła do gustu, jednak to znacznie pomogło miastowym wygrać. Zakończył się również organizowany przez FTS Newsletter wybór najaktywniejszego użytkownika kwartału, czyli User Avard. Tym razem rangę perpetuum mobile zdobył Caesum.
W listopadzie odbyła się zabawa zorganizowana przez Cytrynową Wiśnię oraz Muffshelbynę. Ryzykanci opierają się na znanym programie telewizyjnym. Uczestnicy zostali podzieleni na dwa plemiona [które po wyeliminowaniu części osób połączono] i wykonywali różne, nie związane z Simami, zadania. To interesująca alternatywa dla Czterech Żywiołów, a także świetna zabawa dla tych, których rozczarował brak fabuły w Forumowej Mafii. Tytuł Jedynego Ocalonego powędrował do Kerbiego.
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!
Dla tych jednak, którzy woleliby prawdziwe Cztery Żywioły, mamy świetną wiadomość: czwarta edycja konkursu właśnie startuje! Szczegóły w tym temacie.


_____________________________________

Zmiany w ekipie
_____________________________________

W administracji zaszły znaczne zmiany. Po odejściu Gingersa moderatorką została Kędziorek [w listopadzie natomiast awansowała na super moderatora], a nieco później dotychczasowe super moderatorki - Apocalypsa i Charionette - stały się administratorkami. Po burzliwej dyskusji z ekipy odeszła Ilona. Ponadto administracja przejęła obowiązki promotorek.
Nastąpiły też zmiany w redakcji FTS Newsletter. Ze swojej funkcji zrezygnowała Rosemarie, a jej obowiązki, czyli dział Trochę kultury, człowieku, przejmuje Flo na spółkę z anizali. Dodatkowo, do ekipy dołączyła Privilege, która zajmie się Strefą luzu. W następnym numerze koniecznie zobaczcie, jak dziewczyny poradziły sobie w nowych rolach!


_____________________________________

Zmiany na forum
_____________________________________

Zapewne większość z Was zauważyła już nowe funkcje na forum. Dodane zostały nowe emotikony, wprowadzono kod [spoiler] oraz przekreślony tekst, czyli kod [s].
Zaszły małe zmiany w regulaminie - od teraz użytkownicy nie mogą usuwać swoich kont na życzenie. Zamiast tego, mogą poprosić o permanentnego bana. Na górze forum pojawiło się okienko z informacją o plikach cookies. Jeśli nie wiecie, co to za pliki i do czego służą, możecie dowiedzieć się właśnie za pomocą tego okienka. Przetłumaczono także większość opcji w Panelu użytkownika i innych miejscach forum.

MPS
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:26   #5
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]





Jak oceniasz dotychczasową (tj. do czasu przejęcia jej zadań przez administrację) promocję forum?


Promocja od samego początku była dla mnie zerowa, zarówno gdy zajmował się nią Black, jak i kolejne promotorki. Niestety, nie widziałam żadnych działań ani efektów, żadnej aktywności ani na facebooku, ani nigdzie indziej. Miało być pięknie; po klęsce Blacka była jakaś nadzieja w tym wzmocnionym składzie (co trzy głowy, to nie jedna), ale po prostu to nie wypaliło. Szkoda.
Malin

Myślę, że dotychczasowa promocja forum była dosyć nieudolna, w sumie trudno mi określić, kiedy była gorsza: czy kiedy opiekę nad nią sprawował Damian, czy później kiedy zajęły się nią Anizali, Meryam i Miscellaneous. Chyba pamiętamy, jak początkowa promocja została przyjęta przez userów, później było tylko gorzej: współpraca z TwojeSimy, która skończyła się szybciej niż zaczęła, oraz fanpage, który został usunięty razem z odejściem Damiana (co moim zdaniem było bardzo nieprofesjonalne z jego strony). Jeśli chodzi o promotorki, to również nie udało się nawiązać udanej współpracy, jednak tutaj w niektórych przypadkach nie była to wina promotorek. Za to zdecydowanie należy je pochwalić za ogarnięcie profili społecznościowych forum, szkoda tylko, że ten zapał szybko ostygł.
Gingers

Myślę, że nawet dobrze im szło.
Luflee


Co sądzisz o zlikwidowaniu stanowisk promotorek i przejęciu ich kompetencji przez załogę? Czy jest to dobra decyzja? Co mogło być jej przyczyną?

Zdziwiło mnie to, gdyż nie widzę w tym za bardzo sensu. Jak dotąd wydawało mi się, że administratorzy już i tak mają dużo na głowie, w końcu chyba dlatego ostatnio zostały wprowadzone zmiany w moderacji. Z początku przyczyny dopatrywałem się w problemach z wyciekaniem nieodpowiednich informacji poza obszar forum, ale szczerze wątpię, by miało to związek z fanpage'ami forum, bo nie pamiętam, by coś tego typu kiedykolwiek się tam pojawiło. Możliwe, że po prostu administracja chce mieć większą kontrolę nad tym, co się tam dzieje, albo ma jakieś większe plany z nimi związane. Poczekamy, zobaczymy.
Caesum

Szczerze mówiąc, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ta decyzja w żaden sposób nie wpłynęła na funkcjonowanie forum. Obojętne mi jest, czy jako promotorzy będą nas reprezentować użytkownicy spoza Administracji, czy jej członkowie. Ciężko mi więc wypowiedzieć się co do trafności tej decyzji. Zastanawiając się nad powodem przejęcia funkcji promotorów przez Administrację, przyszedł mi do głowy chyba tylko jeden sensowny. Wydaje mi się, że będzie to wygodne, ponieważ podczas zawiązywania ewentualnej współpracy z jakąś stroną można będzie od razu ustalić konkretne warunki tego partnerstwa.

Pink Panther

Sądzę, że to dobra decyzja, o ile załoga będzie miała czas zajmować się promocją forum. Co prawda mogę się mylić, ale uważam, że zajmowanie się forum jako administrator czy moderator zabiera dużo wolnego czasu.
redmoon


Czy zauważasz jakieś zmiany w sposobie promocji forum? Co poprawiło się, a co pogorszyło?

A coś w ogóle się stało? Jak dotąd jedyne co widzę to to, że zniknął temat „fanpage FTS” z forum, a poza tym to stara bieda. Nawet wiadomości żadne nowe się nie pojawiły od czasu zmiany promotorek. Chyba, że promocja forum działa na jeszcze jakiejś zasadzie, ale jeśli nawet, to ja tego nie widzę.
Caesum

Nie śledzę tego tak uważnie, ale wydaje mi się że to forum jest słabo promowane, aczkolwiek ono promocji nie potrzebuje. W Google figuruje w większości wyszukiwań nt. simsów.
Privilege

Nie zauważyłem większych zmian prócz zmiany zdjęcia w tle oraz awatara. Może mi się tylko wydawać, ale wpisy pojawiają się trochę częściej.
redmoon





Jak sądzisz, jakie są najczęstsze lęki ludzi?

Z lękami to trudna sprawa. Każdy boi się czego innego. Niektórzy pająków, myszy i tym podobnych drobiazgów, inni natomiast utraty pracy, śmierci itp. Bardzo wiele zależy od człowieka, jego statusu społecznego, wieku, charakteru. Ciężko uogólnić.
Malin

W tych czasach? Brak akceptacji przez środowisko.
Privilege

Wydaje mi się, że każdy z nas ma swój indywidualny 'zestaw' lęków, ale takimi najbardziej uniwersalnymi, których chyba każdy doświadcza, są: utrata bliskich, porażka w dążeniu do jakiegoś ważnego celu, skrzywdzenie bądź odrzucenie przez innych, choroba itd.
marandile


Czego Ty boisz się najbardziej?


Z rzeczy bardziej przyziemnych - os. Os, pszczół, szerszeni, bąków i wszystkiego, co chociaż trochę przypomina te przerażające, śmiercionośne istoty. Chociaż są też plusy, podczas biegania na WF dostaję niezłego powera, gdy jakaś osa postanawia mnie troszkę pogonić... :>
Pink Panther

Najbardziej? Samotności. Uważam, że to okropne być samemu, nie mieć dla kogo budzić się rano, nie mieć nikogo bliskiego obok siebie na starość. Żyć wśród czterech ścian i nie mieć z kim porozmawiać. To taka bezsensowna egzystencja. Przerażające.
Malin

Najbardziej boję się tego, czego nie widzę.
Luflee


Jak według Ciebie można przezwyciężać strach?


Podobno terapia szokowa jest szybka i widać natychmiastową poprawę. Może coś w tym jest, bo przecież nie można zawsze unikać tego, czego się boi, trzeba spiąć poślady i się z tym zmierzyć. Szkoda tylko, że jako idea wygląda to piękniej niż w praktyce, no ale od czegoś trzeba zacząć.
Caesum

Myślę, że nie ma uniwersalnej metody na przezwyciężanie strachu. Każdy jest inny i sam powinien znaleźć sposób odpowiedni dla siebie.
Gingers

Po pierwsze, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, więc po co się bać? Po drugie, w wypadku np. glasofobii (lęku przed publicznymi wystąpieniami), która niestety nie jest mi obca, dobrze jest po prostu dobrze się przygotować, a potem trenować, odpowiedzieć sobie na pytania: czego konkretnie się boję? Czy faktycznie jest się czego bać?
marandile


Dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi!
Qwerty
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:29   #6
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]



Na początek podamy poprawne odpowiedzi z poprzedniego numeru:

Znajdź różnice:
http://img11.imageshack.us/img11/6371/50kw.png

Zgadnij co to:
TS2: Stalowy mobil "Unieruchomiony brzdęk"
TS3: Bierzmo Atlasa

Rozwiąż logogryf
Hasło: Sunset Valley

Rebusy
Hasło: Simorośl

Zwycięzcą zostaje Pink Panther i otrzymuję rangę Łamigłówkowy Łamacz na okres dwóch miesięcy. Gratulujemy!
_________________
[IMG]http://i42.************/331p1y9.png[/IMG]
Pomożesz Sherlockowi znaleźć 5 elementów różniących te obrazki?

http://i43.************/4t3pxx.png

[IMG]http://i44.************/2vx3adk.png[/IMG]
Odgadnij co tym razem kupiła ciocia Krysia (TS2) i ciocia Stenia (TS3).

TS2

[IMG]http://i43.************/2dv92ki.png[/IMG]

TS3

[IMG]http://i43.************/i4oisx.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.************/2retd2v.png[/IMG]
Rozwiąż krzyżówkę

[IMG]http://i41.************/zwgmtw.png[/IMG]
1. Nad kolanami.
2. Duże pomarańczowe warzywo, wykorzystywane w szczególności podczas Halloween.
3. Służą do cięcia papieru.
4. Przygotowuje potrawy.
5. Prehistoryczny słoń
6. Rude, cwane zwierze.
7. Dwie szyny po których porusza się pociąg.

[IMG]http://i40.************/2d2afxs.png[/IMG]
Odgadnij hasło zaszyfrowane w rebusie.

[IMG]http://i42.************/5fhtnd.png[/IMG]

Poprawne rozwiązania można wysyłać na PM Charionette aż do wydania następnego numeru gazetki (czyli do ok. połowy stycznia)
Przed wysłaniem należy zapoznać się z regulaminem.

Charionette & Flo
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:30   #7
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]


Clarissa - Rosemarie - - powrót do starego nicka jak najbardziej udany. Nie zmieniaj go więcej, jest świetny.
roiá - Cytrynowa Wiśnia - powrotów do starych nicków ciąg dalszy. roia było fajnym odświeżeniem, ale już czas powrócić na stare śmieci.
Yogurt - Pink Panther - nie wyobrażam sobie Ciebie w jakimkolwiek innym nicku. Nie jest on najwyższych lotów i na pewno znajdą się jakieś lepsze, ale jest on już twoim znakiem firmowym i nie powinieneś go zmieniać.
coto - omega - omega ma swój charakter, który zawsze będzie mi się z tobą kojarzył. Zmiana wyszła pozytywnie.
Nostradamus - redmoon - - poprzedni nick był bardziej apokaliptyczny i tajemniczy, wszak byłeś wielkim prorokiem. Nowy nick nie ma już tego "czegoś".
ailu - missjuliett - szczerze mówiąc, ani jedno, ani drugie mi się nie podoba. Może gdybyś zmieniła na Miss Juliett?
Jin. - dżin. -- nie, nie, nie... pisownia fonetyczna nie prezentuje się fajnie. Zmiana zdecydowanie na gorsze.
Agausia95 - Helel - stary nick był zły, ale nowy też nie zachwyca. Można było zdecydować się na coś innego.

Charionette & Flo
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:31   #8
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]



Dokładnie sześć lat temu cały świat mówił tylko o jednym. Na stronach internetowych do przeczytania wiadomości "zachęcały" nagłówki „1100 zabitych, 650 tys. ewakuowanych, tysiące rannych” lub „bez dachu nad głową pozostało co najmniej 2 mln osób”. O czym mowa? Mowa o niszczycielskim tajfunie, który z życia setek ludzi zrobił istne piekło.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

By lepiej zrozumieć artykuł, pozwolę sobie przytoczyć definicję cyklonu:

Cyklon tropikalny – przemieszczające się nad oceanami najintensywniejsze energetycznie zjawisko cechujące atmosferę, związane z układem niskiego ciśnienia, w którym nie występują fronty atmosferyczne.

Źródło: pl.wikipedia.org



Cyklon Catarina (marzec 2004)

Krótko mówiąc, cyklon tropikalny to wir powietrza poruszający się z ogromną prędkością, w którym ciśnienie maleje od zewnątrz i w którego centrum znajduje się oko. We wspomnianym oku wiatr jest bardzo słaby lub całkowicie zanika.



Skoro zdajesz już sobie sprawę z tego, co to jest huragan, możemy przejść do głównego tematu artykułu.
15 listopada 2007 roku, potężny cyklon Sidr dostał się na południowe wybrzeże Bangladeszu (państwo w Azji Południowej). Osiągając prędkość wiatru do 240 kilometrów na godzinę, wywołał ogromne fale, niszcząc przy tym wiele wsi i rujnując wszystko, co stanęło mu na drodze. Ulewny deszcz zmył uprawy i hodowle, a wyrywanie drzew wraz z korzeniami nie było niczym nowym.


Cyklon Sidr 15 listopada 2007

W piątek (16 XI 2007) Sidr znacznie osłabł, jednak wciąż wywoływał porywisty wiatr. Na szczęście szybko udało się zorganizować pomoc, wysłać pożywienie i przygotować schronienie dla najbardziej poszkodowanych i potrzebujących. Dzięki szybkiej ewakuacji (urządzonej jeszcze przed nadejściem huraganu) udało się uratować wiele osób, którzy ukrywali się w zbudowanych przez rząd schronach. Kryjówki te utworzone zostały po przygodach z wcześniejszymi cyklonami, gdyż kraj ten przyzwyczajony jest do naturalnych katastrof.


Trasa Cyklonu Sidr

Cyklon osiągnął piątą (czyli najwyższą) kategorię huraganów w skali Saffira-Simpsona, która służy do szacowania potencjalnych szkód. Dla omawianego tajfunu są to „całkowite zerwanie dachów domów, budynków użytkowych i przemysłowych. (...) Powodzie na dużym terenie. Niekiedy wymagana całkowita ewakuacja ludności”.


Skala Saffira-Simpsona

Przez jakiś czas trudno było określić straty i dokładną liczbę ofiar, gdyż do niektórych miejsc nie sposób było dotrzeć i nie działały telefony, nie wspominając już o prądzie. W końcu, gdy wszystko zaczęło powoli wracać do normy, władze Bangladeszu ogłosiły, że cyklon Sidr spowodował śmierć co najmniej 3447 osób.
Fallen
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:32   #9
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]

[img]http://i43.************/257dbh1.jpg[/img]

UWAGA! W artykule pojawiają się przekleństwa, które mogą niektórych razić. Niestety, czasami nie dało się ich ominąć, za co przepraszamy.

W tym numerze postanowiliśmy poruszyć pewien temat bliski naszemu sercu i, jak mamy nadzieję, waszym również. Mianowicie, mamy do was pewne pytanie: czy kiedykolwiek rozmawialiście kiedyś z kimś przez Internet, ale mieliście problem ze zrozumieniem, gdyż wasz rozmówca używał tak wielu skrótów, że się pogubiliście?
Tak, my też.
Dlatego teraz, po długim przeszukiwaniu Internetu w jego najgłębszych zakamarkach,
przedstawimy wam swego rodzaju „poradnik” na temat tego, jak rozmawiać po... internetowemu.

LOL - jeśli myślicie, że skrót ten oznacza „Lots Of Love” (ang. mnóstwo miłości) i napisaliście kiedyś do kogoś „tak mi przykro, że twój dziadek zmarł, LOL” to... tak bardzo się mylisz, że aż my napiszemy o tobie: „LOL”. Otóż skrót ten oznacza „Laugh Out Loud” (ang. śmiać się głośno). Śmiej się dalej ze śmierci dziadka tej osoby! A my życzymy udanej konwersacji!
FML - skrót ten używany jest zazwyczaj przez 13-latki skrzywdzone miłością (chyba Myszki Miki), przez co tną się gumką. „F*ck My Life” (ang. p*eprzyć moje życie) jest niezwykłą puentą dla ich jakże smutnych wyżaleń na fejsbuczku. Tak nam przykro... że aż wcale.
FAP - serio? SERIO? Czy naprawdę są na świecie ludzie, którzy nie wiedzą, co oznacza „FAP”? Ok, pomińmy moich rodziców, jestem za. Od skrótu „FAP” wywodzi się jakże piękny nie-wyraz „fapować”, co oznacza... masturbować się, a FAP to onomatopeja, dźwięku jaki można usłyszeć podczas tejże czynności. Wciąż nie jesteśmy pewni, czy tę gazetkę czytają osoby poniżej wieku 18 lat, więc jeśli są tu takie, to czytacie to na własną odpowiedzialność!
FAB - skrót podobny do „FAP”, a jednak, jak różny. Na pewno przynajmniej część z naszych czytelników chociaż raz czuła się „FAB”. Jest to skrót pochodzący od angielskiego słowa „Fabulous”, co oznacza „wspaniały”. Mogę się więc założyć, że wszyscy czytelnicy fotostory czekają z zapartym tchem na powrót „FAB Czwórki”.
TBH - myślę, że to musi znać każdy użytkownik internetu, gdyż, jako jeden z niewielu, ten skrótowiec jest PRZYDATNY. Tak, zgadza się, dobrze widzicie. „To Be Honest” (ang. szczerze mówiąc) może być użyte w każdej konwersacji jako podkreślenie szczerości naszej wypowiedzi. I dobrze, szczerość się ceni! Pomyślmy chociażby o szczerym złocie...
ASL (A/S/L) - pewnie niektórym skrótowiec ten skojarzy się z jakąś rzeczą związaną z
nowoczesnymi technologiami. Podrywu. Pisząc „ASL” do obcej osoby pytacie ją o jej wiek, płeć i lokalizację. Konkretniej, zadajecie pytanie brzmiące „Age/Sex/Location”. Jeśli dostaniecie tego typu wiadomość, nie odpowiadajcie „16/Yes/Poland”.
GOAT - nie, nie chodzi nam o kozę. Faktycznie, nazwa tego zwierzęcia po angielsku to „goat”, lecz mowa o slangu internetowym, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Więc gdy ktoś napisze do was, że coś jest GOAT, to nie ma na myśli, ze coś jest kozą, a to, ze dana rzecz jest najlepsza kiedykolwiek („Greatest Of All Time”).
OMG – chyba nie trzeba przedstawiać. Chodzi oczywiście o „Oh My God”, czyli „O Mój Boże”. Często spotykany skrótowiec, więc dziwne, jeśli ktoś go nie zna.
THX – jeśli spotkaliście się z THX, to znaczy, że ktoś chce wam podziękować. Otóż po rozwinięciu oznacza to „Thanks”. Bardzo użyteczne! Zalecamy używać w celu zachowania uprzejmości w Internetach!
ROTFL – można powiedzieć, że to brat LOL. Również rozchodzi się o śmiech, jednak o wiele bardziej intensywny. O ile w LOL spotykaliśmy się ze zwykłym śmianiem się z czegoś, tak ROTFL oznacza „Rolling On The Floor Laughing”, czyli turlanie się ze śmiechu po podłodze.
IMO/IMHO – często spotykane nawet na naszym forum. Używane w sytuacji wyrażania własnej opinii („In My Opinion” lub „In My Humble Opinion”). Jedno z podstawowych sformułowań używane potocznie we wszystkich czeluściach Internetu.
EOT – zazwyczaj, gdy rozmowa schodzi na zły tor i rozpoczyna się spam, ktoś może użyć stwierdzenia EOT, co oznacza „End OffTopic”. Spotkaliśmy się z innym użyciem tego sformułowania, które oznacza „End Of Topic”, czyli koniec tematu – używane, gdy użytkownik chce zamknąć rozmowę, bo jego problem został rozwiązany.
BTW – oznacza „przy okazji”, czyli „By The Way”. Bardzo często stosowany i powszechnie znany nie tylko na forach internetowych, ale także w mowie potocznej.
Z/W – o zgrozo! Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą co to znaczy! Jeśli ktoś teraz drapie się w głowę, to chyba spędził ostatnie 15 lat pod kamieniem. Już nie trzymam nielicznych w niepewności, Z/W, to nasz rodzimy skrót od „zaraz wracam”. Oczywiście stosowany tylko wśród Polaków. Znany od tak dawna, że nikt już się nad tym nie zastanawia. Często spotykane przy Z/W jest też J/J, czyli „już jestem”.

Mamy nadzieję, że teraz już nie będziecie mieć problemu z rozszyfrowaniem niektórych słów. W niektórych społeczeństwach występuje ich o wiele więcej, czasami nawet bardzo skomplikowanych. Te podane wyżej są podstawą dla jakiegokolwiek istnienia w Internecie. To tyle od nas, trzymajcie się mocno.
Meryam & kalafjor
Charionette jest offline  
stare 15.11.2013, 18:32   #10
Charionette
Administrator
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,524
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 21[23]


***
Witam wszystkich bardzo serdecznie w dziale Nowinki ze Świata Simów. Pozwólcie, że bez zbędnych wstępów przejdę do tytułowych nowinek.

Co nowego w animacjach?
Zacznijmy od początku. Gra The Sims 3 używa nieco zmodyfikowanego silnika gry The Sims 2. Taka operacja dawała twórcom znacznie mniej pracy... dawała również mniej efektów w grze. Weźmy na przykład animacje. Większość "trójkowych" została żywcem zerżnięta z The Sims 2. Po prostu wykorzystano pliki animacji poruszających się "szkielecików" sima, ale wklejono na te szkieleciki modele 3D simów z trójki (no, mniej więcej tak to się odbyło ). Jak wyglądały animacje przystosowane dla simów z dwójki na simach z trójki? Efekty możecie "podziwiać" grając w The Sims 3, ale wróćmy do The Sims 4. Do tej gry stworzono nowy silnik (SmartSim), a więc powstaną (między innymi) odświeżone animacje. Twórcy zapowiedzieli, co wprowadza nowa wersja gry:
- Wielozadaniowość. Simowie mogą teraz robić kilka rzeczy naraz. Przykładem jest rozmawianie podczas ćwiczenia na bieżni, gotowania czy grania. Ponadto simowie mogą prowadzić rozmowę z kilkoma osobami naraz (w poprzednich częściach tylko dwóch simów mogło ze sobą konwersować) oraz mogą prowadzić zaciętą dyskusję podczas chodzenia.
- Inteligencja simów. Ponoć w czwórce simowie nie będą obracali się w miejscu pół simowej godziny, aby usiąść na krześle, nie będą popadali w panikę, kiedy na ich drodze będzie stał sim oraz skończą z zacinaniem się podczas przechodzenia przez drzwi.
Na ile można wierzyć twórcom? Tę decyzję pozostawiam Wam, a na razie lecimy dalej w naszym przeglądzie informacji

Halo, twórcy! Ludzie chcą dowiedzieć się o The Sims 4!
Jeśli niejednokrotnie pomyśleliście takie zdanie, to czeka was niemały zawód. Z posta Rachel Franklin, producentki gry The Sims 4 wynika, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy trwać będzie newsowa "cisza przed burzą", podczas której twórcy popracują trochę nad grą. Najbliższe wartościowe informacje mogą pojawić się dopiero za parę miesięcy... Twórcy gry twierdzą, że przygotowują najlepszą grę z całej serii The Sims. Kiedy będziemy mogli to potwierdzić lub zaprzeczyć? Okazuje się, że dopiero za rok!

The Sims 4 zagości na naszych monitorach dopiero następnej jesieni?
Zdjęcie obiegło internet i zostało zaprezentowane przez wiele simowych serwisów. Oficjalny artwork z podpisem głoszącym, że premiera The Sims 4 odbędzie się dwa kwartały później, niż się spodziewano, zawiódł dużą liczbę oczekujących. Nie uważam tego za dramat. Mam nadzieję, że twórcy wykorzystają ten czas na dopracowaniu tej gry.

Fani od dawna marzyli o wiejskim dodatku. Śniły im się gdaczące kury, prosiaczki kąpiące się w błocie, krowy dające mleko i owce. Do tego traktory, sady i obiekty utrzymane w wiejskim stylu. Czy firma EA mogłaby być obojętna na prośby fanów? Nie aż w takim stopniu. Aby pokazać swoją wspaniałomyślność oraz szczodrość, stworzyła łącznie aż trzy zestawy w Store o tematyce życia na prowincji, w tym dwa wydane w osatnich dwóch miesiącach. No cóż... cudem byłoby nie stworzenie czwórkowego Store przez twórców, lecz ponoć nadzieja umiera ostatnia...
~Jedność z Naturą
Ozdób dom swojego Sima tymi inspirującymi obiektami. Są dość gustowne, by je umieścić w eleganckim domu, a przy tym na tyle przytulne, by pasowały do domku na wsi. Dzięki załączonym ubraniom dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, by zjednoczyć się z przyrodą.

~Upiorny Dwór Kosiarza
Pamiętasz ten straszny dom na końcu ulicy? Ten, gdzie dzieciaki sprawdzały, który z nich będzie miał dość odwagi, by podejść do drzwi i zapukać. To Upiorny Dwór Kosiarza. Spalona dzwonnica, ukryte katakumby i drzwi, w których można wezwać samego Mrocznego Kosiarza to tylko kilka z dziwacznych rzeczy, jakie się tam znajdują. Ale wśród cieni ukryta jest tajemnica łączenia genów, wiecznego życia oraz niesamowitych riffów gitarowych.

Gaj dziadka
Każdy Sim powinien miło spędzić trochę czasu w Gaju Dziadka. Czekają tam przejażdżki traktorem, drzewka pomarańczowe, żniwa i nowe stroje jesienne – to prawdziwa moc zabawy dla Simów młodych i starszych.
Miasto: Północna Grota!

Okolica utrzymana w mrocznych oraz ponurych klimatach pojawiła się w internetowym sklepie The Sims 3 dwudziestego szóstego września bieżącego roku. Jest dostępna do kupienia tutaj. Miasto, które w założeniach miało być mroczne oraz żywcem wyciągnięte z horrorów, zawiera materiał specjalny, który pojawił się w dodatku do The Sims 2 - kasa sklepowa. Kolekcja "Łebski Sprzedawca" zawiera wszystko, co potrzebne do otworzenia małego przedsiębiorstwa. Posiadając ten zestaw można prowadzić Własny Biznes zbliżony do tego w dwójce.


W ostatnich dwóch miesiącach premierę miały dwa rozszerzenia. Akcesoria "Film" oraz dodatek "Skok w Przyszłość". W poniższej ankiecie możecie poznać zdanie forumowiczów posiadających ten dodatek. Niestety, nie było mi dane zagrać w owe rozszerzenia, wobec czego nie mogę stworzyć obszernego przeglądu. Poniżej znajdują się filmiki prezentujące główne funkcje gier:
Skok w Przyszłość:

Film:

Dziki Zachód:

Horrory:

Superbohaterowie:




Co sądzisz o dodatku "Skok w Przyszłość"?


To zdecydowanie jeden z lepszych dodatków i w pełni zasługuje na zakończenie serii The Sims 3. Sporym minusem są bugi. Nie ma ich wiele, ale naprawdę potrafią uprzykrzyć życie.
~redmoon

Ocena 9/10
Dodatek jest super, zabieram jeden punkt za skopane JetPacki (nie można normalnie polatać, jak zwykłym pojazdem) i takie drobne bugi.

~anie_1981

Uważam, że dodatek "Skok w przyszłość" jest bardzo dopracowany i szczegółowy - najbardziej spodobało mi się dodanie kelnerów-botów w barach i restauracjach, co jest fajnym umileniem gry Twórcy musieli się napracować nad wszystkimi trzema rodzajami przyszłości - każda mimo wszystko różni się od siebie chociażby samymi teksturami.
Do moich ulubionych raczej nie trafi, ale ciesze się, że zakupiłam ten dodatek, do którego kiedyś z chęcią wrócę

~AnnNeko

uwazam, ze jest to najlepiej zrobiony i dopracowany dodatek, ktory powstal w erze nie tylko the sims 3 ale i 2. Jest to wspaniale zwienczenie serii. Rozszerzenie wprowadza tak wiele nowowci, ze nie potrafie zliczyc. Procz nowego świata, mamy zupełnie inna mode, architekture, klimat i w dodatku w trzech futurystycznych odsłonach. Pierwszy raz dodana rasa ma swój pierwszy create-a-sim. Gdyby EA do każdego dodatku podchodziła w taki profesjonalny sposób era 3 byłaby legendarna. Polecam!~octavessens

O "Skoku w przyszłość" mogę śmiało powiedzieć, że to nie tylko jeden z najciekawszych dodatków do The Sims 3, ale również jeden z najoryginalniejszych ze wszystkich serii The Sims. Twórcy postarali się o to, aby rozgrywka nie polegała na samej podróży w przyszłość i futurystycznie wyglądającym miasteczku, ale przede wszystkim na wielu "połączeniach" z teraźniejszością oraz możliwościach wpłynięcia na przyszłość simów. Kilkanaście godzin na pewno nie wystarczy, by pobawić się wszystkimi aspektami, jakie oferuje dodatek. Jeśli miałbym wskazać na jakiś minus, to może byłby to brak nowych osiągnięć w profilu gracza online.
~Kerbi
Dziękuję wszystkim ankietowanym za odpowiedzi
Wszystkim czytelnikom FTS Newsteller życzę pogody ducha oraz szczęścia w nadchodzących, coraz zimniejszych, miesiącach.
Charionette jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023