Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.09.2014, 11:52   #11
wenon
 
Zarejestrowany: 01.08.2014
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 66
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

ajkus alt plus [ lub ]
wenon jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.09.2014, 12:06   #12
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Dodam jeszcze, że świetnie jest zrobione osiąganie aspiracji. Moja simka ma aspirację związaną z ogrodnictwem i zanim ją spełni musi osiągać poszczególne cele. Pierwsze były bardzo proste, np. miała zasadzić 10 roślin i podlać 10 roślin. Kolejne już nieco trudniejsze, jak "ewoluuj 10 roślin" (nawet jeszcze nie wiem co to znaczy). Tak czy inaczej im dalej tym trudniej
Zwróciłam też uwagę na to, co ktoś tu już pisał, że jest bardzo dużo interakcji, nawet z dopiero co poznanym simem. Im lepiej sima poznajemy, tym opcji jest więcej.

W trybie budowania gra mi się leciutko przycina, to jest co jakiś czas takie zatrzymanie na 1-2 sekundy, ale podejrzewam że to przez przestawienie opcji grafiki na wyższe. Na szczęście w ogóle mi to nie przeszkadza bo i tak buduje i dekoruje się super

Wnętrza są urocze, meble i obiekty są takie przyjemne dla oka, takie jak dwójkowe, nie potrafię tego sprecyzować ... tak czy inaczej są bardzo ładne.
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 04.09.2014 - 12:15
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 12:13   #13
TheBlackSheep
 
Avatar TheBlackSheep
 
Zarejestrowany: 08.07.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Hmm...widzę że większość osób, rozpływa się nad czwórką. CAS, emocje i wielozadaniowość, są zachęcające, ale ja nie jestem w stanie przełknąć braku wielu, wielu opcji i żenująco ograniczonego otoczenia.
TheBlackSheep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 12:19   #14
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

A mnie ciekawi jak zachowywałaby się Simka z cechą nie cierpi dzieci, gdyby jej kazać zaciążyć...? Wiem, wiem, wredna jestem....
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 12:25   #15
anjanka
 
Avatar anjanka
 
Zarejestrowany: 02.11.2010
Skąd: Gdzieś
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 349
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Moja simka urodziła blizniaki - demony masakra
__________________
Raz Dwa - Freddie już Cię ma
Trzy Cztery - Zaraz w drzwi uderzy
Pięć Sześć - Krzyż ze sobą nieś
Siedem Osiem - Myśl o swoim losie
Dziewięć Dziesięć - nie dla Ciebie sen
anjanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 12:55   #16
Mrufka
 
Avatar Mrufka
 
Zarejestrowany: 25.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 162
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Troche przerazona opiniami na FB stresowalam sie instalujac gre. Jednak mile mnie zaskoczyla. Grafika miodzio. Mam nowy komputer wiec smiga pieknie. Takie lekko bajkowe te postacie ale maja wlasnie klimat simowy. Piekne kolory, mimika twarzy, otczenie super. Mimo, ze faktycznie malutkie jak na poczatek, to wychodzac na ulice widac jadacy pociag, auta na ulicy (choc wiem, ze nie do uzytku naszego), miasto tetni zyciem. Kiedy zagaje z kims rozmowe na ulicy, podchodzi ktos inny by wtracic swoje trzy grosze. Muzyka znosna, i dosc spory wybor, simy lubia czytac ksiazke i sluchac radia w tym samym czasie. Wykonujac zmudne zadania sluchanie radia zapewnia rowniez rozywke. Multizadaniowosc jest super, chodzi plynnie. Podoba mi sie takze, ze gdy sim wychodzi z domu o 12 a wraca o 15, to jest w domu 15sta, a nie ta o ktorej wychodzil, wiec ma to wreszcie sens. Podobaja mi sie organizacje imprez, za ktora mozna zdobyc fajne nagrody. Nie fajnie tylko, ze nie mozna ustawic godziny imprezy, zaczyna sie ona od razu po jej zorganizowaniu. Tort urodzinowy pieczemy samemu Podczas naprawiania zepsutych urzadzen dostajemy w nagrode czesci, ktore potem mozna wykorzystac do wielu udoskonalen sprzetu. Mozna wiele rzeczy robic na komputerze, zdobywac wiedze, czatowac,placic rachunki online itd. Kariery sa OK, choc nie jest ich narazie wiele, maja fajne nagrody podczas awansu i ciekawe zadania. Gdy sim jest w szkole lub pracy ma rozne zdarzenia i my decydujemy o ich przebiegu. Posilki sa zroznicowane, rowniez zalezne od nastroju! Rozbawiony Sim mial opcje upieczenia smiesznych nalesnikow z zelkami, a sim ktory byl nakrecony na flirt, mogl upiec ciasteczka z serduszkami itd Ciaza Ok,podoba mi sie opcja testu ciazowego i karmienie piersia, niemowleta sa znosne, choc faktycznie bez porownania z sims 3, sa przylepione do kolyski, a pozniej z niej wyskakuje szkolne dziecko... no coz. U mnie niemowle jeszcze nie wygladalo jak potworek, ale za to mam problem z pizza, gdy zamawiam inny rodzaj pizzy nikt nie przychodzi. A podczas pozaru alarm wyl jak szalony i strazy pozarnej ani sladu, dobrze, ze sim sam dal rade ugasic (po tym czul sie jak bohater i nawet mial opcje sikania po mistrzowsku hehe). Takze podczas posilku widelec zostal simowi w rece i juz tak tkwi wiele dni... Po slubie simka nie zmienila nazwiska i nie mam takiej opcji by to zrobila... mam nadzieje, ze z czasem beda to rzeczy to naprawienia.
W miescie faktycznie narazie nie jest wiele do roboty, poza silownia, parkiem, biblioteka i barem nie ma nic, ale gra ma tyle nowosci, nagrod, niespodzianek, ze chyba starczy mi atrakcji do pierwszego dodatku Masa interakcji, rowniez dla dzieci (moga zmyslac, klamac, zaczepiac sie itd), ciekawy przebieg rozmow, imprez i randek, zaleznie od nastrojow i charakterow. Znajomej simka umarla... ze wstydu, po tym jak sie posikala publicznie a potem znowu ktos ja taka zesikana zobaczyl drugi raz, zwyczajnie wykitowala. Smutny sim ma opcje wyplakania sie w lozku, a zawstydzony sim zakrywa sie koldra by ukryc sie przed calym swiatem haha! Nadal odkrywam wszystko i mam frajde z gry mimo malych bledow i brakow.
Tryb budowy i kupowania bardzo mi odpowiada, latwy i przejrzysty. Ogolnie na plus!

Ostatnio edytowane przez Mrufka : 04.09.2014 - 12:58
Mrufka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 13:10   #17
AMSTA
 
Avatar AMSTA
 
Zarejestrowany: 07.08.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 146
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Hmm widzę, że zdania są podzielone. Nie tego się spodziewałam po 4 a już na pewno nie takiego powrotu do 1 jeśli chodzi o dorastanie Simów. Byłoby miło gdyby jednak dali jakiś patch naprawiający to...
Kupię i tak z samej sympatii dla serii . Jestem ciekawa co wymyśla dalej.
Czekam na więcej opinii
AMSTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 13:56   #18
kavoweciastko
 
Avatar kavoweciastko
 
Zarejestrowany: 28.05.2014
Skąd: Warszawa
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 77
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Też mam crashe coś teraz. Po 5 minutach gry jest crash. Ktoś wie co na to poradzić?
kavoweciastko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 14:01   #19
eyvee
 
Avatar eyvee
 
Zarejestrowany: 16.02.2011
Skąd: Z Fantazjolandii
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,062
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Ja powiem tyle - dopóki nie naprawia tej gry, odkładam ja na bok i będę czekać, aż zachce im się ją naprawić( co powinno byc zrobione zanim grę wydali), bo naprawdę mam dosyć ciągłych crashy, zacinek podczas podrózowania i tej nieszczęsnej spiskselowanej cenzury, która sie buguje ( nawet 3ka tyle tego nie miała, a czytam na necie, że nie tylko ja mam taki problem - rozumiem spiracona gre, ale oryginał??) Powoli żałuje tych ,zarobionych przez narzeczonego, pieniędzy na ta grę...:/
eyvee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 14:58   #20
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Smutny sim ma opcje wyplakania sie w lozku, a zawstydzony sim zakrywa sie koldra by ukryc sie przed calym swiatem haha!
Otóż wcale to nie jest regułą. Mam dwoje simów i gdy poczuli się niezręcznie (oboje z tego samego powodu) sim pragnął schować się pod kołdrę, a simka zadzwonić do kogoś i się wygadać. Zdaje się więc, że to zależne jest od osobowości, czy też może od tego jaki nastrój sim miał wcześniej. Nie wiem, ale to jest świetne.
Czyż ta gra nie jest piękna
-----------------
Rodzinę można w każdej chwili edytować wychodząc do zarządzania miastem. Można dodać sima, usunąć czy zmienić wygląd poszczególnym członkom rodziny.
-----------------
Dziwię się, że niektórzy pisali, że w grze nie ma co robić. Gram na razie dwoma simami i w ogóle się nie nudzę. Tam jest mnóstwo rzeczy do robienia, tylko widocznie trzeba chcieć je zauważyć.
-----------------
Potrzeby rzeczywiście spadają powoli. Nie wiem jeszcze czy to dobrze, czy źle. Z jednej strony to znaczne ułatwienie gry, ale z drugiej jest tam tyle ciekawych zajęć, że być może ciągłe chodzenie siku przez sima byłoby denerwujące.
----------------
Im dłużej gram tym bardziej gra mi się podoba. Nie wiem nawet czy brakuje mi czegokolwiek z trójki, bo mam wrażenie że gram w zupełnie nową grę i nie myślę, że w trójce było to czy tamto, a tutaj tego nie ma.
Tak jak Mrufka uważam, że w grze jest wystarczająco dużo do odkrywania, żeby zapewnić nam dobrą zabawę do czasu pojawienia się pierwszego dodatku.
Absolutnie nie żałuję, że ją kupiłam.
Szalej, szalej ...
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023