Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą > The Sims 2: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.11.2009, 17:07   #1
aduduius
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie sim kasjer - nie kasuje

Witam
Wiem ze na forum jest juz jeden post kogos z podobnym tematem , ale nikt tam nie odpowiedzial rzeczowo.

Problem mam taki:
Moj sim posiada wiele sklepow, zarowno male sklepiki jak i wielkie centra handlowe na kilkanascie pieter wysokosci. Problem identyczny we wszystkich sytuacjach. Bardzo czesto zdarza sie ze klient, ktory kupil cos (tzn wzial towar do "koszyka" - ma ta torbe) idzie do kasy i.... no wlasnie.... NIe jest obslugiwany. Kasjer/ka stoi jak gdyby klienta nie bylo, a klient stoi przed kasa, stoi, stoi az do momentu gdy wkurzony rzuca torbą z zakupami na ziemie i wychodzi. Nie byloby to dla mnie problemem wielkim, gdyby nie to ze czesto sie zdarzy ze na 10 zakupow, 7 mi przepadnie wlasnie w ten sposob (towar ktory rzuci klient na ziemie, traci wartosc o iles tam %). Wowczas nie mam jak utrzymywac kilkuosobowej załogi pracowniczej, nie mowiac juz o zysku.
Prosze niech mi ktos doradzi, czym to jest spowodowane -> jak temu zaradzic, obejsc. pliss

p.s. od razu informuje ze nie jestem jakims "dzieckiem neo", ktory na google nie potrafi wejsc, ani szukac na forach, od razu zaznaczam ze problem nie jest zwiazany z:
- kwestia na ktorym pietrze jest kasa (probowalem roznych opcji)
- kwestia zwiazana zkonkretnym pracownikiem (probowalem wieloma, takze swoim simem)
- kwestia zwiazana z ranga (problem pojawia sie u simow bez zadnej rangi, a takze u tych ze zlota ranga kasjera)
- kwestia zwiazana z odpowiednia kasa, stolikiem (barkiem) - (probowalem wielu kombinacji stolow, a kasa zawsze oryginalna
- kwestia zwiazana z jakimis plotami, listwami ozdobnymi, przed sama kasa - (mowie o tu o czystych sytuacjach - klient ma pelny dostep do kasy, ktora nei jest niczym oddzielona od klienta)

blagam o pomoc, gdyz ten problem z kasa zzera mi ponad polowe moich dochodow.
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.11.2009, 17:17   #2
Remus Lupin
 
Avatar Remus Lupin
 
Zarejestrowany: 14.04.2009
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 450
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

Twój sim pracownik musi mieć co najmniej złotą range kasjera jeśli takiego masz jeśli sie guzdrze to że tak brzysko powiem zwolnij go i zatrudnij nowego z ze złotą rangą kasjera.

Mam nadzieje,że pomogłem
Remus Lupin jest offline  
stare 05.11.2009, 17:54   #3
aduduius
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

Remus
Wlasnie mowie ze nie jest to zwiazane z rangami - problem wystepuje takze u tych kasjerow ze zlota ranga kasjera, jak i u tych z brazowa, srebrna, jak i bez:/

ahh plz pomozcie
 
stare 05.11.2009, 18:42   #4
Remus Lupin
 
Avatar Remus Lupin
 
Zarejestrowany: 14.04.2009
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 450
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

Masz jakieś dodatki z neta? próbowałeś ze wszystkimi i nic?

Dzieje sie tylko tą rodziną?.

Bawiłeś się kodami typu boolprop?

Proponowałbym reinstalke ale niech inni sie wypowiedzą.
Remus Lupin jest offline  
stare 05.11.2009, 19:03   #5
aluminium.
 
Avatar aluminium.
 
Zarejestrowany: 22.02.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 836
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

A może ZAWSZE stawiasz źle kasę? (za blisko ściany)
__________________
hello.
aluminium. jest offline  
stare 05.11.2009, 19:05   #6
aduduius
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

dodatkow z neta mam mnostwo, ale nie jest to z tym zwiazane. Po zablokowaniu zawartosci dodatkow jest tak samo. Dzieje sie tak nie tylko ta jedna rodzina niestety:/ reinstalka niiestety rowniez nic nie daje:/ 3 razy juz stawialem simsy i wszystkie expansiony na nowo i to samo
 
stare 05.11.2009, 19:18   #7
Remus Lupin
 
Avatar Remus Lupin
 
Zarejestrowany: 14.04.2009
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 450
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

Sprobój pobrać Clean instalater taki program i on usunie wszystkie wadliwe dodatki z neta być może masz jakiś wadliwy dodatek ale wywal na pulpit folder downloads i sprawdź czy się dzieje ten problem jeśli nie to daj spowrotem ten folder i za pomocą programy usuń wszystkie wadliwe dodatki.

Jeśli to nie pomoże to nie wiem.

Masz orginał?
Remus Lupin jest offline  
stare 05.11.2009, 19:39   #8
aduduius
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

wywalilem folder downloads i zagralem ale niestety problem ten sam:/ ahh nie wiem juz...

czy mam original? moze nie powieniem tego mowic ale: podstawowe simsy orignalne, WB oryginalny, NŻ oryginalne, (OŻ, Zwierzaki - zdobyte "inaczej")
 
stare 05.11.2009, 19:46   #9
Remus Lupin
 
Avatar Remus Lupin
 
Zarejestrowany: 14.04.2009
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 450
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

To może spróbój zainstalować łatkę to może pomóc jesli to reinstalka.

Ja tego problemu nie mam kasjer złota ranga i kasuje towar.

Łatke możesz ściągnąć z oificialniej strony gry.
Remus Lupin jest offline  
stare 08.11.2009, 09:38   #10
Meona
 
Avatar Meona
 
Zarejestrowany: 04.11.2009
Skąd: gdzieś
Płeć: Kobieta
Postów: 702
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: sim kasjer - nie kasuje

Hmm... Ja miałam coś innego. Natomiast. Grałam sobie w sklepie u Nogi. nie miałam kasjera. Więc wzięłam przydzieliłam go do kasy. Chwilkę postał. I poszedł grać w szachy. Jaki morał z tego: Nie zatrudniaj pracowników tylko zrób dużą rodzinkę, która będzie Ci pomagać.

Na pewno nic nie robił? może nie lubił tej pracy. Własny biznes mam nie długo. A więc nie wiem jakie wybryki simy mogą robić Ale mam dobry sklep z zabawkami Dobra a wracając do tematu... Sim mógł mieć zły humor. Albo jak przydzieliłeś go do kasy to on może tylko przez chwilkę tak jakby "obsługiwał" kasę, a kiedy klienci podchodzą on to rzuca. WB mam od no gdzieś tak od czwartku. Bo w środę się ściągalo

Sorki za nie na temat
Meona jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023